Ingatlanügyek


groszfater@gmail.com # 2014.07.12. 05:55

SMárti !
Beütöd a keresőbe" belvízelvezetés magánterületen" 892 találat érkezik...
De ahogy Domus is írta érdemes a tulajdoni viszonyokat tisztázni.

SMárti # 2014.07.12. 08:23

Az 1000m2 terület a mi nevünkön van a tulajdoni lapon. Valóságban az Önkormányzat használja, ill. elzárta az árokkal egy részét.

senef # 2014.07.12. 08:54

Tisztelt Hölgyek, Urak!

  1. Ha az ingatlan használója az elbirtoklási idő letelte után a tulajdonjogot nem jegyezteti be majd az ingatlant elhagyja, mennyi idő után szakad meg az elbirtoklási joga?
  2. Ha az ingatlanról korábban nem tudó örökös tulajdonjogát az elbirtoklással szerzett tulajdonjog bejegyzése előtt bejegyzik, vele szemben lehet-e elbirtoklásra hivatkozni?
ObudaFan # 2014.07.13. 12:29
  1. Ha az elbirtoklás már bekövetkezett, és nincs olyan személy, aki az ingatlan-nyilvántartásban bízva jóhiszeműen, ellenérték fejében szerzett, akkor legfeljebb az lehet probléma, ha valaki más később elbirtokolja az ingatlant. Ha viszont még az elbirtoklás nem következett be, és az elbirtokló felhagy az ingatlan használatával, akkor az addigi időszakot egy későbbi használat során az elbirtoklás szempontjából nem lehet figyelembe venni.
  2. Lehet hivatkozni vele szemben.
senef # 2014.07.13. 14:31

Köszönöm a választ ObudaFan!

  1. Az elbirtoklás bekövetkezett, de nincs bejegyezve.
  2. Ha az örökös a most bejegyzett tulajdoni hányadát az elbirtoklás bejegyzése előtt eladja akkor a vevővel szemben nincs elbirtoklás?
ObudaFan # 2014.07.14. 12:01

Ha a vevő jóhiszemű, akkor vele szemben nem lehet hivatkozni elbirtoklásra. Ezért kellene a pert minél hamarabb elindítani és kérni kellene a bíróságtól a perfeljegyzés elrendelését.

senef # 2014.07.14. 15:33

Remélem utolsó kérdés.
Ha az elbirtoklás 1995-ben kezdődött, mikor volt a határidő? Ha jól tudom 2001-ben változott 10-ről 15 évre.

száműzött # 2014.07.14. 17:42

Szép estét !!Szeretnék választ kapni egy kérdésemre 4 Októberben vettem egy házat (végre ) egy fél ház eladásából,de nem kaptam a pénzemért ahol szerettem, volna! Ha eltudnám cserélni esteleg vagy ha sikerülne eladni mennyit kellenne adóznom ! Cserénél is kell ? Nem túl sok lehetőségem van 60 ezer ft rokkantnyugdíjból .de az ittlakással még a megmaradt egészségem is rámegy ! Köszönöm a válaszát !

ObudaFan # 2014.07.14. 20:25

Cserénél is kellhet illetéket fizetni. Az a pontos ügylettől függ, hogy kell-e szja-t és illetéket fizetni és mennyit.

ObudaFan # 2014.07.14. 20:25

Cserénél is kellhet illetéket fizetni. Az a pontos ügylettől függ, hogy kell-e szja-t és illetéket fizetni és mennyit.

MajorDomus # 2014.07.14. 21:03

Az értékkülönbözettől függ.

SMárti # 2014.07.18. 20:52

Kedves Szakértő!
Sajnos a keresőben sem találtam megfelelő választ a kérdésemre.Tisztelettel kérem, amennyiben lehetséges segíteni, hogy tudunk-e valamit tenni.
Köteles-e az Önkormányzat fizetni, ill. bejegyeztetni az ő tulajdonát a Földhivatalnál, vagy nem.
Előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.18. 21:45

Ha nem mondja meg valaki direktbe, hogy ez az eset olyan bonyolult és összetett, amelyet internetes, gratis tanácsadás keretében nem lehet megválaszolni, akkor nem észleled?

MajorDomus # 2014.07.18. 21:52

Mi a konkrét kérdésed?

Természetesen az önkormányzati ingatlanok is szerepelnek a tulajdoni lapon ahol az önkormányzat van feltüntetve mint tulajdonos

Fehér Margó (törölt felhasználó) # 2014.07.19. 09:13

2008-ban ajándékozási szerződést kötött egy ismerősöm, de a tulajdonjog bejegyzést nem intézte el sem az ügyvéd, sem az új tulajdonos a földhivatalnál, ezt úgy tudta meg a volt tulajdonos, hogy végrehajtást kezdeményeztek ellene, ugyan is a hitelt, amely a telekre van terhelve nem fizette az új tulajdonos.
Kérdésem az lenne, hogy ha mostanában bevisszik a földhivatalba a tulajdonjog megszüntetésére a szükséges iratokat (ajándékozási szerződés, és a szükséges nyomtatványok), akkor minden további nélkül lekerül az illető nevéről a tulajdonjog? Illetve ezzel a végrehajtást is meg lehet szűntetni?
A szerződés természetesen teljesen rendben van, szárazbélyegzős, stb.

nyugi59 # 2014.07.20. 06:47

T.Szakértő!

Adás-vételi szerződés elkészítéssel megbíztuk egy ügyvédet, aki az első megbeszélésen (10% átadása) még eljött, de azóta telefonon elérhetetlen és az sms- re is ritkán válaszol. Az ügyvéd a bojtárját küldi aki 3 éves jogi hallgató és csak hallgat míg mi vitázunk egymással egy szót sem szól. Vita tárgya: az utolsó részlet kifizetése és a kiköltözés időpontja a vevő és az eladó között. Mi nem tudunk megegyezni, és ehhez az ügyvéd kellene, főleg, hogy szép díjat kapott. Elvagyok keseredve, mit csinálhatnék?

MajorDomus # 2014.07.21. 22:29

Mondd meg a bojtarnak, hogy visszavonod a megbízást s ezt add át írásban.

Mindjárt rá fog érni!
Ha nem, kérd vissza pénzt keress másik ügyvédet.

Fehér Margó (törölt felhasználó) # 2014.07.26. 11:11

Meg voltam győződve arról, hogy a jogi fórumon a kérdéseinkre hozzáértő, segítőkész "jogászok" válaszolnak, hiszen az ilyen fórumok célja az lenne, hogy így történjen.
de rájöttem, hogy itt is csak kóklerek vannak, ahogy az internetes világban.

Csak tudnám, hogy miért vállalnak emberek be valamit, ha azt nem képesek elvégezni. Remélem, hogy az itt "válaszoló" "jogásznak" becézett emberkék az élettől pont azt kapják, amit megérdemelnek.

Sok sikert a semmihez és remélem, ha a "választ" adóknak problémás ügyeik lesznek, akkor abból vesztesként szállnak ki, mert ezt érdemlik. Jót nem. Egy választ képtelenek adni, így kapják ők is ugyan ezt. Persze, ha lenne tudásuk, akkor valószínűleg sikeres munkájuk lenne és nem kellene a sok szerencsétlennek itt válaszolniuk. Az élet bebizonyította, hogy sem a normális munkára, sem erre nem valók.

ObudaFan # 2014.07.26. 11:34

nyugi59

És miről vitatkoztok pontosan? Mert azért a szerződés az utolsó vételárrészlet megfizetésének és a birtokba adásnak az időpontját azért vélhetően csak tartalmazza, ezek a gyakorlatban rendszerint egy időben történnek, mert mindkét félnek az a megfelelő biztosíték. Mi a vita tárgya?

ObudaFan # 2014.07.26. 11:36

Fehér Margó

A világon senki nem vállalt itt semmit. Néhányan a szabadidejükben ingyenesen próbálnak segíteni másoknak, ennyi történik itt. Ha nem kaptál választ, vagy a válasz nem volt érthető, talán jobb stratégia lett volna normális hangnemben ismét kérdezni, mert így most már jó eséllyel nem is fogsz itt választ kapni, pedig a kérdésed még nem is túl nehéz.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.26. 12:12

Ha megkapta volna a választ, akkor is haragudna, mert nem olyan, ami neki tetszik.

Fehér Margó (törölt felhasználó) # 2014.07.26. 12:30

Viccesek a sértődött "jogászok":DDDD
Erre a bejegyzésemre rögtön lett reakció....
Bár jogi kérdésre tudnátok válaszolni!, kár volt az időt tölnetek az egyetemen...

Én nem sértődök meg, ellenben veletek, akik már most mártírt játszanak, pedig csak elolvastak egy hozzászólást.

Remélem senkit nem fogtok képviselni a valóvilágban, mert vacak lenne az ügyfélnek...

fodzsolt # 2014.07.26. 15:40

Kedves fórumozók!

Van egy elég kellemetlen dolog, amire szeretnék megoldást találni.
A szüleimnek volt egy jelzáloghitele, aminek az ingatlanfedezetét az én tulajdonomban lévő ház adta (tkp. a szülői ház, most is ott élnek). Ez a hitel bedőlt, idén a Nemzeti Eszközkezelő megvásárolta az ingatlant, amelyben jelenleg bérlőként vagyok nyilvántartva. (ténylegesen nem lakom ott már x éve)
Jelenleg a menyasszonyommal ingatlanvásárlásunk van folyamatban, aminek a vételárának felét állami kamattámogatott lakáshitelből finanszírozzuk. A bank kéri ugye, hogy a hitelfelvételt követő 1 éven belül állandó lakcímet létesítsek ott.

Itt estem két szék között a padlóra: szerintetek meg lehet-e oldani azt, hogy az állandó lakcímem megváltozzon, de közben a bérleti szerződésem érvényben maradjon, és a szüleim ne kerüljenek az utcára?

(a kérdéssel majd az Eszközkezelőt is megkeresem írásban, de talán a törvényeket jobban ismerők adhatnak némi támpontot, hogy mire hivatkozva lehetne elérni a kívánt eredményt)

MajorDomus # 2014.07.26. 20:04

Nagyon egyszerűen.

A bérelt lakásodba bejelentkezel állandóra, a jelenlegibe meg ideiglenesen.
A szüleid helyzetét ez nem érinti.

fodzsolt # 2014.07.27. 06:13

Köszönöm, de most is kb. így vagyok. Az Eszközkezelőtől bérelt lakás az állandó címem, a jelenlegi lakás (albérlet, innen akarunk költözni a megvétel alatt lévő házba) pedig tartózkodási helyként szerepel.