Ingatlanügyek


MajorDomus # 2014.03.11. 20:15

nem érdemes belevágni!

MajorDomus # 2014.03.11. 20:17

nem érdemes belevágni!

kreta16 # 2014.03.13. 18:22

Tisztelt Szakértő!

A problémám a következő: adott egy ingatlan, amire nincs bejegyezve se vételi jog, se jelzálogjog. Ezen ingatlanra beadnak egy tulajonjog bejegyzési kérelmet valamint a kérelemhez csatolják a kölcsön és vételi jogról szóló szerződést, valamint a vételi jog jogosultjának nyilatkozatát mely szerint él a vételi jogával. Hangsúlyozom, hogy a jelzálogjog és a vételi jog be se volt bejegyezve??? Ilyen lehet? Ha nem akkor milyen törvény zárja ezt ki???
A választ előre is köszönöm!

kreta16 # 2014.03.13. 18:23

Az ingatlan tehermentes egyébként!

ObudaFan # 2014.03.13. 20:55

A tulajdonjog bejegyzéséhez egyrészről érvényes jogcím, másrészről a tulajdonos bejegyzési engedélye szükséges. Az előbbi nem lesz meg egy egyoldalú nyilatkozattal, az utóbbi pedig szintén nyilvánvalóan nincs meg.

MajorDomus # 2014.03.13. 23:27

kissé zavaros,vagy fáradt vagyok?

ixora1963 # 2014.03.14. 05:53

Kedves Fórumozók, a következőben kérem a segítségeteket: Adott egy ingatlan, amit egy élettársi közösségben élő pár vásárol és épít folyamatosan, együtt. A ház csak az egyik fél nevén van 1/1 részben. Mindkét fél részt vállal a költségekben. A tulajdonos a másik fél tudta nélkül hitellel és jelzáloggal terheli meg az ingatlant. Mikor ez kiderül, a másik fél, aki papíron nem tulajdonos, bírósághoz fordul és kéri a tulajdonrésze megállapítását. Ezt meg is ítélik neki, de a jelzálog marad az egész ingatlanon. Kérheti-e ez a fél a birtokvédelmet az ő tulajdonrészére annak érdekében, hogy az időközben felmondott hitel miatt őt és a kisgyereket ne lakoltathassák ki az ingatlanból? Valaki esetleg elvállalná az ügyet? Az ingatlan Keszthelyen van. Köszönöm szépen!

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.14. 09:03

A kölcsönt mire fordították?

MajorDomus # 2014.03.14. 23:37

a tulajdonrészedre alapits haszonélvezetet a gyerek javára.amig ő él,biztos a lakhatásod!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.15. 06:37

Vagy nem.

MajorDomus # 2014.03.15. 18:43

jobb ötlet?

Wildmann # 2014.03.16. 12:45

Menj be a hely jegyzőhöz és kérj birtokvédelmet, amíg nem árverezik el az ingatlant (már ha ez lesz a gond)

Nem hiszem, hogy túl sok esélyed van a maradásra, ha árverés lesz a dologból.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2014.03.16. 14:05

Nincs mire birtokvédelmet kérni.

Franky73 # 2014.03.17. 10:36

Tisztelt Válaszadó!

Szomszéd probémák léptek fel már jó pár éve, tavaly már tetlegességig is fajult (megtámadott a szomszéd).
Évek óta nem tudunk bejutni a "saját" területünkre -ami a házfaltól legalább 60cm-, hogy a házfalon elvégezhessük a szükséges javításokat.
Szeretnénk kiméretni/kitűzetni a telekhatárt, mert a szrződés és térképkivonat szerint 1078m2 a telkünk területe, amelyből jelenleg kb. 800m2 az, amit mi tudunk használni.

Olyan kérdésem lenne, hogy van-e rá lehetőség, hogy az Önkormányzat mérje/mérettesse ki a telekhatárt, és annak keljen kifizetnie, aki a másikét használja?

Ha igen, mi ennek a menete?
Fontos és sürgős lenne a válasz.

Valamint pont azért mert évek óta nem tudunk átjutni (mivel jelenleg át kellene menni a szomszédhoz, hogy a saját falunkhoz hozzáférjünk), nem tudtuk felszerelni az ereszcsatornát, nem tudtuk betonnak megtámasztani az alapot, így a tavalyi sok csapadéktól megdőlt a házfal, amin ráadásul a gázkazán és gázvezeték is van....
...indtihatok-e kártérítési pert ellenük?
Ha igen, van-e olyan ügyvéd, aki sikerdíjért elvállalná az ügyet?

Minden választ nagyon köszönök.

nanemaaa # 2014.03.17. 14:27

Franky73
Fordulj ügyvédhez. Tűrésre kötelezés, telekhatár vita, birtokvédelem..... mind mind a bíróságra tartozik.

MajorDomus # 2014.03.17. 21:24

köteles beengedni a karbantartási munkálatokra,de elöbb meg kell erről győzni a biróságon.

ügyvéd! de minél elöbb!!!!

Krozsu # 2014.03.18. 10:12

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem,hogy kell-e a tulajdonostárs- aki egyben özvegyi jog jogosultja is- beleegyezése jelzálogjog bejegyzéshez a másik tulajdonos tulajdoni hányadára?
A házunkon lévő hitelt szeretnénk átvinni férjem örökölt tulajdoni részére, melynek másik (1/2-ed) tulajdonosa az édesanyja. Anyós nem igazán együttműködő, még akkor sem ha ideiglenes megoldás lenne ez az ügylet és szeretnénk kihagyni belőle.

Előre is köszönöm szépen!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 10:25

Elvileg nem. Gyakorlatilag igen.

Krozsu # 2014.03.18. 10:33

Kedves Kovács Béla Sándor!

Ezt most nem értem. Kérni fogja a bank a nyilatkozatát,vagy nem? Vagy ezt bankja válogatja?
Hogy érti pontosan,hogy gyakorlatilag igen?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.18. 10:42

Jogszabály sem a tulajdonostárs, sem a haszonélvező nyilatkozatát nem követeli meg a jelzálog bejegyzéséhez. (Tehát elvileg nem kell.)
Viszont nincs az a bank, aki anélkül kölcsönt folyósítana, hogy a haszonélvező maga is adóstárs lesz, vagy legalább nyilatkozik, hogy árverezés esetére lemond a haszonélvezetéről. (Tehát gyakorlatilag kell a hozzájárulása.)

Ez tényleg olyan nehezen érthető?

értetlenke10 # 2014.03.18. 16:19

Tisztelt Jogi Fórum! Érdeklődni szeretnék a saját problémám felvetése, még elbírálás alatt van e, vagy esetleg általam nem ismert és nem tájékoztatott tény miatt törlésre került!Tisztelettel értetlenke10.a saját nevemet is megadtam ez pedig kovács péter.

MajorDomus # 2014.03.18. 21:50

ahogy
az előző beirásodban leirtad,ugy nehezen érthető
igy már könnyebben

értetlenke10 # 2014.03.19. 10:07

Tisztelt Jogi Fórum!
Az alábbi ügyben kérnék egy kis tájékoztatást és okulás képen ajánlom, hogy így ne járjatok! Jelzálogszerződést kötöttem egy ingatlanra, ez lett a fedezet! A bizalom akkora hogy csak formaságnak gondoltam az egészet! A fedezet adóm a szerződéskötést követően, ezen az ingatlanon engedély nélkül olyan átalakítási munkálatokat végzett, hogy a ház hátulja megrogyott kidőlt! Az építésügyi Hatóság, helyszíni szemlét követőn teljes lebontást rendelt el arra hivatkozva, hogy olyan nagymérvű az átalakítás hogy az eredeti állapotot már nem lehet visszaállítani! Az ingatlan lebontásra került, ennek minden anyagát értékesítette saját hasznára! Sőt még a bejárati toló kaput is elbontották, és az ehhez tartozó alul futó sínszerkezetet is rongálás útján, de felszedték, eladták! A lebontott ingatlan eladott értékeit magának megtartotta! Ezáltal fedezet nélkül maradtam, és nem tudom a követelésemet érvényesíteni, nincs miből! Tudom, erre azt lehet mondani, hogy nincs más, mint peres út! Igen csakhogy polgári vagy büntető, vagy mit lehet tenni ilyen esetben! Ehhez kérném esetleges állásfoglalásotokat előre is köszönöm, és remélem sikerült érthetően leírnom!

pupac81 # 2014.03.21. 10:14

Üdv!
Próbálom leírni a problémát tömören, de érthetően, hátha van vkinek ötlete.
Egy házban lakunk, ami egy baráti házaspáré.Ingyen, szerződés nélkül élünk itt 4 éve. A ház jelzáloggal terhelt. A hitel a nő előző férje nevén van, aki 6éve meghalt. A hitel nincs fizetve pár hónapja. Én be vagyok ide jelentve, mint tartozkodási helyem.
Kérdésem az lenne, hogy lehet-e a bank felé gondom abból, hogy itt lakom szerződés nélkül(az össze szomszéd ismer évek óta, a számlák ide jönnek én fizetem őket)illetve kitehetnek-e minket? Vagy esetleg a bank bérbe adhatja-e nekünk az ingatlant?
Köszönöm a segítséget, ötleteket bármit!!!

MajorDomus # 2014.03.21. 21:28

értetlenke

mielöbb fordulj egy ,,értőhöz,, ügyvéd!!!