De megállapodtunk ügyvéd előtt.Amennyiben a bank a hozzájárulását megadja.Ez van a papíron de a bank nem egyezett bele.Szerződő felek megállapodnak abban hogy a végleges adásvételi szerződést 2012 április végéig kötik meg.De ez nem sikerült.
Ingatlanügyek
Első 3 évben együtt éltünk és fizettük a hitelt.Az Ő számlájáról vonta a bank.Élettársi kapcsolat igen voltunk regisztrálni kellett a hitelhez.Nem voltunk házasok.
Akkor alighanem közös és ezzel fele-fele minden.
Kivéve az önerőként bevitt részt, ami
MÉG külön vagyon volt...
Ha eladom a lakasom es veszek rajta ket kisebbet az egyiket a sajat a masikat edesanyam nevere milyen illetekeket kell fizetnem ill megoldhato e a ugylet illetekfizetese nelkul??
Ha az eladás és a vétel egy éven belül történik, akkor neked nem kell illetéket fizetned, anyádnak viszont igen. Bár úgy is meg lehet oldani, hogy neki se kelljen.
„De megállapodtunk ügyvéd előtt.Amennyiben a bank a hozzájárulását megadja.”
Feltételes megállapodás? Akkor miért kezdtél el teljesíteni?
Meg kellene nézni azt a megállapodást. Hátha rosszul emlékszel, vagy rosszul értelmezed.
A pénzről van bizonylat?
Kedves Hozzáértők!
A helyzet a következő: Van egy budapesti 68 négyzetméteres panellakás.50-50 %-ban az én illetve öcsém nevén. A lakásban én lakom a kiskorú gyermekemmel. Ő semmit nem fizet, de cserében én sem fizetek a lakrész használatért neki semmit. Eddig oké is lenne. De neki van kb 1 millió Ft tartozása különféle bankok felé (személyi hitel amelyet nem fizetett és nem is óhajtja fizetni azt mondja majd leüli.). A napokban jött neki egy fizetési meghagyás egyenlőre ingóságra.Nagyon tartok tőle, hogy eztán már az ingatlan fog következni.Kifizetni nem tudom őt.Arra gondoltam mi lenne ha felvennék hitelt és megvennék tőle még mondjuk 20 %-ot? Ebből kifizethetné az adósságait persze úgy, hogy közösen mennénk el befizetni mert különben azt a pénzt is elszórja elissza. De hogy kell ezt kivitelezni? Egyáltalán lehet ilyet? Mennyi ennek az illetéke? Érdemes egyáltalán? Soha életemben semmi ilyen ügyem.Gyerekkorom óta ebben a lakásban a lakom. Köszönöm ha válaszoltok.
Vedd meg tőle az egészet, x forint kp-ban a többit részletre!
Lajcsó köszönöm de az a gondom hogy semmi kp-m nincs.Mindenképp hitel kell.
„A napokban jött neki egy fizetési meghagyás egyenlőre ingóságra.”
Tessék?
Amúgy meg keressetek fel egy ügyvédet. Lehetőleg együtt.
Kovács Béla Sándor Önhöz is mehetnénk esetleg?
hja most látom hogy nem budapesti. Bocsika.
Tisztelt Ügyvédek és fórum tagok!
Sokat segítene, ha megírnák véleményüket az alábbi helyzetemről.
Új lakást vásároltam, az eladó szavatolta a szerződésben a per-teher-és igénymentességet.
Beköltözésünk után az egyik lakó, aki 2015-ben önköltségen megcsináltatta a társasház tetőjét (hivatkozva azon jogára, hogy a tető életveszélyes volt és a közös képviselet nem tett semmit a megoldás érdekében) a lakásunk tulajdoni hányadára vonatkozóan követel tőlem pénzt, mivel azt az előző tulajdonos nem fizette meg neki.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez esetben én köteles vagyok fizetni? Úgy gondolom, hogy ez az igény 2015-ben keletkezett és az eladót terheli, hiszen az adásvételi szerződésben és a birtokba adási jegyzőkönyvben is azt vállaltam, hogy az átadás napjától vállalom a lakásunk után a terheket. Az azt megelőző követelések nem minket érintenek, ugye?
Ráadásul a tetőfelújítás költségének megtérítéséről nem született közgyűlési/lakógyűlési döntés sem 2015-ben és azóta sem.
Válaszukat előre is köszönöm!
Késő bánat, eb gondolat.
Tisztelt Ügyvédek és fórumozók!
A segítségüket szeretném kérni. Én és a testvérem 1/12 részben örököltünk egy házat 2010-ben a nagyapám után. Ezt a házat a keresztapám aki szintén tulajdonos szeretné eladni. Arra kért minket, hogy küldjünk neki egy nyilatkozatot amiben felhatalmazzuk arra, hogy a nevünkben eljárjon a ház eladásának ügyében. A kérdésem. Milyen nyilatkozat kell ehhez? Van valamilyen formanyomtatvány vagy iratminta hozzá amit le tudok tölteni? A keresztapám elmondása szerint ehhez két tanú is kell majd, de nem szeretném saját magam megfogalmazni ezt a papírt mert nem tudom, hogy elfogadható lesz e jogilag. Előre is köszönöm a segítséget!
Mike075
Ehhez ügyvéd által ellenjegyzett meghatalmazás kell, mert az ingatlan-nyilvántartási eljárásban csak az fogadható el. A meghatalmazást megszerkesztő ügyvéd pedig tudni fogja, hogy milyen formában és milyen adatokkal kell elkészíteni.
Sziasztok,
Ismerős szeretne megvásárolni egy családi házat, a tulajdonos beteg, mozgásában korlátozott ezért döntöttek úgy a családdal, hogy összeköltöznek vele a házat eladják.
Viszont a probléma, hogy a tulajdonos Parkinson kórban szenved, beszámíthatósága erősen véleményes. Mivel ismerősöm nem akar később ebből bonyodalmat, mindenképpen közjegyző előtt szeretné az adás-vételit megírni. Ehhez a családnak igazolnia kellene, hogy a tulajdonos beszámítható.
Viszont ez igen hosszú procedúra lesz, amely egyik félnek sem áll érdekében.
Az lenne a kérdés, hogy származhat-e abból a leendő tulajdonosnak később kára, ha a házat a jelenlegi tulajdonos a gyerekeinek ajándékozza és ezután a gyerekek adják el az ingatlant ismerősömnek? (Két gyerekről van szó).
Így kvázi biztosítva lenne róla a vevő, hogy a tulajdonosok és örökösök mindegyike tudott az eladásról, nem támadhatná meg később senki a szerződést beszámíthatóság kérdésességére hivatkozva.
„Ehhez a családnak igazolnia kellene, hogy a tulajdonos beszámítható.”
Ezt ki mondta?
Egyébként valótlan tartalmú szerződést kötni legfeljebb elsőre tűnik jó ötletnek. Pláne, ha az egyik félnek a cselekvőképessége még hiányzik is.
Ha most beperelik az öreget gondokság alá helyezés iránt, fél év alatt jogerős az ítélet.
Off
Ha most beperelik az öreget gondokság alá helyezés iránt, fél év alatt jogerős az ítélet.
Ez tényleg ilyen gyorsan megy?
On
www.klaw.hu - Jogról, érthetöen.
https://www.facebook.com/kovacslaw/
Két-három hónap múlva első tárgyalás, másik két-három hónap múlva a második, addigra a szakvélemény kész, lehet ítéletet hozni. Felek nem fellebbeznek, kész.
"„Ehhez a családnak igazolnia kellene, hogy a tulajdonos beszámítható.”
Ezt ki mondta?"
A édesanya, akinek a nevének az ingatlan van és aki el szeretné adni, ahogy említettem beteg és sajnos ez már mentálisan is látszik rajta. Ismerősöm attól fél, nehogy gondja legyen abból később, hogy pl. az egyik gyermeke később megtámadja a szerződést, mondván beszámíthatatlan volt az édesanyja, mikor a szerződést kötötték.
Ezért gondolt arra, hogy szakvéleményt kér a szerződéskötéshez, hogy az aláíró beszámítható és a szerződéskötéshez közjegyzőt is igénybe vennének.
A valótlan tartalmú szerződést hogy érti? Az valótlan tartalomnak számít, hogy az ingatlan tulajdonjogát átruházza a gyermekeire és ezt követően ők kötnek adás-vételi szerződést a vevővel?
Ha lenne szakvélemény, akkor már nem feltétlenül kell a közjegyző. A közjegyző viszont eljárhat szakvélemény nélkül is; más kérdés, hogy ha azt észleli, hogy az eladónak hiányzik a belátási képessége, akkor nem foglalja közokiratba az ügyletet.
A kijelentés megfordítható?
HA közjegyző előtt szerződnek
és az nem emel kifogást, akkor
esélytelen a későbbi megtámadás?
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02