Ingatlanügyek


nonolet # 2017.06.16. 07:50

peeterke

A vidéki élet ezzel is jár.... termelnek-dolgoznak a népek.
Jönnek-mennek-zúgnak gépek, hangosak az állatok, stb.stb.

Hajnalban és késő este is!
Gondolom tudtad ezt akkor is, amikor odaköltöztél.

peeterke # 2017.06.16. 08:15

KBS: de értem, akit írtál, és köszi a hozzászólást. :)

Nonolet: vidéki vagyok, és nem az általad felsoroltakkal van problémám. Nem is erről írtam.

nanemaaa # 2017.06.16. 08:21

A legközelebbi falugyűlésen vesd fel a problémát!
Gondolom seregélyek ellen nem elég, ha anyóst kiállítják a fák közé.

nonolet # 2017.06.16. 09:36

De ezzel van...

A seregély ágyúzás
már régóta bevett része a növénytermesztésnek.

Része (közmegegyezéses alapon) a falusi létnek, ahol ilyesmivel foglalkoznak.

barbrady # 2017.06.17. 04:34

Üdv!
Illetékkel kapcsolatos kérdésem lenne.
Pár hónapon belül eladtunk egy lakást, és vettünk egy házat. A vásárolt ház vételára majd kétszer annyi mint az eladotté. Az eladott ház több mint fele értékben hitellel terhelt volt, és az ügyvéd szerint, aki a vásárolt ház adásvételiét készítette, az eladott ingatlan után nem a teljes eladási árat kell levonni a vásárolt ingatlan árából az illeték alapjának számításakor, hanem csak a megmaradó készpénz értékét. Tehát a hitel nem számít bele. Ez igaz?
Köszönöm

matthiasi # 2017.06.17. 07:02

peeterke peeterke !

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel kapcsolatban mit tudunk tenni?
Bezárjátok az ablakokat.
A kutyák pedig nem rettegnek, hanem jelzik, hogy valami történik a távolban. Ilyen eccerű !
Mint ahogy ez is sántit valahol :
A vidéki élet ezzel is jár.... termelnek-dolgoznak a népek.
Jönnek-mennek-zúgnak gépek, hangosak az állatok, stb.stb.

Mivel ma már csak mérsékelten termelnek a' népek ', az állatok se igen hangosak, mert nagyjából eltűntek, kivétel az olyan, na milyen :
rettegő remegő pet kutyák.

a kutyák rettegnek stb.
Igen, csak pár hét, de ez szerintem nem állapot, hogy hétvégén sem tudjuk kipihenni magunkat, és a kutya remegve, rettegve fogad, amikor hazaérünk hétköznap a munkából
”.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.17. 07:35

Ez igaz?
Nem. (Szerződés szerinti vételár - szerződés szerinti eladási ár)*0,04. Ilyen egyszerű.

nonolet # 2017.06.19. 04:02

A 7 évet már rég lekésted... későn ébredtél.

Pheni29 # 2017.06.21. 05:37

Szép napot . A kérdésem a következő. Adott egy hitel amit nem én vettem fel, de adóstárs vagyok. 7 millió Ft vettünk fel lakásvásárlásra . A lakást 12 millióért vettük amiből az önerő 5 millió az én saját pénzem volt. A hitelt Én fizettem egyedül tavaly novemberig. Most felszólítottak , hogy ki kell fizetni vagy felmondják a szerződést. Mit tudok tenni, hogy az én tulajdonomban maradjon, hiszen csak nekem van benne pénzem és én élek benne a kislányommal. Felhívtam a bankot mondtam nekik hogy nem a fizetéssel van a problémám, sőt egyben ki is fizetnénk, de úgy nem hogy a fele azé aki semmit nem tett a lakásba, illetve a hitelbe sem. Ha a bank felmondja a szerződést mi a következő lépés? Van elővásárlási jogom? Ugyanis erre nem kaptam választ mert érintett vagyok az ügyben :( köszönöm

Tímea02 # 2017.06.21. 07:00

Kedves Fórumozók!

Édesanyám halála után eladásra került a nyaralója, de mivel
hagyatéki eljárás folyt ezért csak előszerződést tudtunk kötni. Ketten vagyunk testvérek, nővérem Kanadában él.
Nővérem küldött nekem egy meghatalmazást hogy eljárhassak az ügyében helyette melyben rosszul volt feltüntetve az ingatlan helyrajzi száma, aztán még egy helyesbítési nyilatkozatot amit magyar tanúkkal íratott alá, de ezt nem fogadja el a Földhivatal és addig nem kerülhet a vevő nevére.
Kérdésem az lenne hogy jogilag van e valamilyen lehetőségem ezt a helyrajzi számot javítani mert nővéremmel megromlott a kapcsolatom és nem akar küldeni egy újabb meghatalmazást.
Segítségeteket előre is köszönöm.

drbjozsef # 2017.06.21. 08:03

Pheni,

Adott egy hitel amit nem én vettem fel, de adóstárs vagyok.

De. Ha adóstárs vagy, Te is felvetted.

A többi meg kevés. Ha jól értem, vettél 12 millióért egy lakást valakivel (élettársaddal?) közösen. Az önerőt Te adtad, a hitelt (szerinted) Te fizetted. A lakás fele-fele tulajdonosai vagytok az ingatlannyilvántartás szerint? Hol laktál a vétel óta? Hol lakott a másik tulajdonos? Milyen kapcsolat van köztetek? Mikor vettétek fel a hitelt?

trlina53 # 2017.06.21. 09:09

Tisztelt fórumozók!
Sajnos már augusztusban 11 éve lesz annak, hogy meghalt az édesanyám. Anno a nővérem eltartási szerződést kötött vele. Akkor a hagyatéki eljárásban közölték velem, hogy nem vagyok jogosult semmire sem. Igaz e az, hogy még a köteles részből is kizárt ezzel a nővérem? A jelen kérdést azért tettem fel, mert úgy alakult, hogy fedél nélkül maradtam 64 évesen és lehet e visszamenőleg valamit intézni? Az édesanyám lakását mind a mai napig nem lakja senki, mert a nővérem nem lakik itthon Magyarországon. Válaszokat előre is köszönöm.

drbjozsef # 2017.06.21. 09:55

trlina,

Nem tudsz már semmit tenni.
Jól tájékoztattak, a tartási szerződés esetén nem jár köteles rész. Ha akkor, 11 évvel ezelőtt megtámadtad volna a tartási szerződést, és bizonyítani tudtad volna, hogy nem történt ténylegesen tartás a testvéred részéről, vagy megtévesztette édesanyádat, akkor esetleg lett volna egy kis esélyed, de mivel ilyesmit elég nehéz bizonyítani, akkor sem sok. Most meg már nincs.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.21. 12:24

Tímea02, nem ügyvéd csinálta a szerződéseteket?

Tímea02 # 2017.06.21. 12:41

De ügyvéd csinálta, de mivel hogy nővérem nem volt jelen ezért azt javasolta hogy kérjek nővéremtől egy meghatalmazást. Mivel külföldön él én ezt a meghatalmazást le fordítattam és hitelesítettem, de el volt írva egy szám a helyrajzi számban. Újabbat nem akar küldeni. Van e erre valami jogi lehetőség hogy módosítani tudjam a helyes helyrajzi számra?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.21. 13:47

Nos, nekem az az az elvem, hogy aki elrontotta, az hozza is helyre. Ha érted.

Tímea02 # 2017.06.21. 14:13

Értem én csak Édesanyám adott még életében egy meghatalmazást számomra, hogy tudjam eladni az ingatlanját. Azon ő elrontotta a helyrajzi számot. Aztán mikor én megfogalmaztam a meghatalmazást nővérem részére lemásoltam az Édesanyám által írt hibás helyrajzi számot és átküldtem nővéremnek. Ő pedig nem nézte meg, úgy ment el a közjegyzőhöz. Én nem a felelőseket keresem, mert itt zsinórban mind a hárman tévedtünk viszont én vagyok az egyedüli aki ezt helyre akarja hozni, hogy végre lezáródjon az adásvételi és a vevőt be tudják jegyezni a tulajdoni lapra.
Kérdésem az lenne hogy van e valamilyen jogi megoldás erre az ügyre?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.06.21. 15:19

Persze, hogy van.

Tímea02 # 2017.06.21. 15:33

Mi lenne a megoldás?

ObudaFan # 2017.06.21. 15:56

Ha más nem, akkor a vevő által indított per.

Tímea02 # 2017.06.21. 16:37

Ezt szeretném elkerülni.

lajcsó # 2017.06.21. 18:18

Tímea02!
Kell kötni egy újabb szerződés a helyes helyrajzi számmal!
Végül perelni is lehet a Vevő részéről. Ez ha nem is lenne olcsó, valószínűleg nem is tartana sokáig.

MajorDomus # 2017.06.21. 20:04

Az új szerződés a leggyorsabb.

katinka55 # 2017.07.01. 04:14

Tisztelt ügyvéd úr!
Férjem italozása (+gyógyszeres kezelés alatt áll)miatt 4 gyermekemmel,melyből kettő fiatalkorú,2 tartósan beteg, 1 közös kiskorú) el kellett menekülnöm.(nem először)Sokszor mentők vitték el, a rendőség segítségével,agresszív viselkedése,és részegsége miatt. A barátnőm fogadott be minket.Amikor közöltem vele, hogy elválok, a férjem tulajdonában lévő, de 9 éve közösen használt ingatlant eladta, amelyen a volt feleségének valamennyi hányadában holtig tartó lakhatási joga van.

Eladhatta-e és nekem milyen jogaim vannak?
Egy fillér nélkül az "az utcára" kerültem. Az ingóságok egy részét hivatalos úton sikerült megőrzésre a vagyonmegosztásig letétbe helyeznem.

Köszönöm válaszát.

Zöldövezeti11 # 2017.07.01. 06:17

katinka55 !

a férjem tulajdonában lévő
eladta ! ha megvették, akkor ott már tárgytalan mindenféle jogról álmodni.
Kérdés :
Eladhatta-e és nekem milyen jogaim vannak?
” az elsőre a válasz ment, a másodikra :

Lehet kérni gyerektartást, feleség tartást, de ennek eredménye kevéske lehet.