Ingatlanügyek


MajorDomus # 2017.02.26. 20:22

Vagh visszalép a szerződéstől!
Amig van esélye visszakapni a pénzét!

drbjozsef # 2017.02.27. 07:35

Ha a szerződésre akar hivatkozni, akkor neki is be kell tartania, vissza csak úgy léphet, amennyiben azt a szerződés, vagy a törvények engedik.

wers # 2017.02.27. 07:50

Kötelező a felelős műszaki vezető, őt a kivitealező bizza meg. De az épittető ezen kivül megbizhat műszaki ellenőrt (többnyire hasznos, és megéri). Azonos, vagy esetleg jobb, magasabb minősitésű anyag használata elfogadott, de azt az átadás-átvételi dokuentáció tartalmazza. Egyéb esetben az épitész vagy a statikus engedélye szükséges. Ilyen még a legjobb terveknél is előfordul.

MajorDomus # 2017.02.27. 20:10

Itt viszont szerződésszegésről van szó!

wers # 2017.02.28. 06:08

amiben mellékletként le van írva a műszaki tartalom is. Viszont a kivitelező ahogy épül a lakás nem a leírt anyagokkal dolgozik, olcsóbb rossz minőségű anyagokat akar belerakni, és arra hivatkozik hogy az előszerződésben rögzített műszaki tartalomtól eltérhet, mert csak a végleges adásvételi szerződés műszaki tartalma a mérvadó.

Igy elsőre akármelyik félneqk is igaza lehet, ezért bátorkodtam első körben szakember megkérdezését javasolni. Ez műszaki kérdés. Vagy kinek kellene megállpitani, hogy rosszabb minőségű a kivitelezés, ahogy azt a kérdező állitja?

drbjozsef # 2017.02.28. 08:05

wers, ez legyen az ő baja. Mi itt arra valaszolunk, amit kerdez, es amit megoszt velunk. Ha az valotlan, akkor a kerdezo baja, hogy megse az lesz, mint amit a _kerdese_ _alapjan_ valaszoltunk.

wers # 2017.02.28. 08:41

Én is arra válaszoltam, általában a szerződés része a még meg sem valósult épitésnél a kivitelezési terv is és a megvalósulási terv is (érdekes lenne nélkülük). Sokszor a beruháó ill. vevő érdekében (a tervezőasztal sokmindent elbir).

Punka # 2017.02.28. 15:28

Köszi a sok választ. Belelkesítettem a többi lakásvásárlót is, és úgy néz ki hogy a nyomásnak engedni fog, mert különben szembe nézhet egy pereskedéssel.

MajorDomus # 2017.02.28. 21:43

Addig ne fizessetek ujabb részletet!

wers # 2017.03.01. 07:02

MD, biztos jó tanács?

drbjozsef # 2017.03.01. 08:03

Önmagában nem túlságosan, de úgy módosítva, hogy amíg a szerződésnek megfelelő állapotot nem állítja vissza a kivitelező (vagyis a drágább anyagokat nem építi be a rosszabbak helyére, ez persze nem túl valószínű, főleg, ha már be van építve), vagy nem módosítják a szerződést (úgy a műszaki tartalmat, mint az ezzel arányos vételárat), addig ügyvédi letetébe hajlandóak csak teljesíteni. Úgy a fizetési hajlandóság nem kérdőjelezhető meg, viszont a szerződés módosítás könyebben kikényszeríthető.

nanemaaa # 2017.03.01. 08:12

Punka
Ha már sikerült magad mellé állítani a többi leendő tulajdonost is, akkor érdemes lenne elgondolkodni egy ügyvéd és egy műszaki ellenőr alkalmazásán is. Többen már meg fogjátok tudni fizetni, és az ő munkabérük bőven meg fog térülni a végelszámolásig. Természetesen a kivitelező így is, úgy is át fog verni benneteket, de egy műszaki ellenőr sok pénzt meg tud fogni.

MajorDomus # 2017.03.01. 20:55

Még utólag is!

Egyébként fenntartom amit irtam,mert a hibás teljesités szerződésszegésnek számit!

Rebellus # 2017.03.03. 11:54

Tisztelt Jogi Fórum!

Követeléskezelőhöz került a lakáshitelem.
A tartozást a lakásom eladásával próbálom rendezni. A NAV felé-, ill. közös költség tartozásom is van. Ez így már több, mint amennyiért a lakást el tudom adni. Lehet-e, és ha igen hogyan, egyezkedni a követeléskezelővel?
Ha árverésre kerül a sor, mi alapján dől el, hogy melyik hitelező mennyit kap?(A közös képviselő fenyegetett meg ezzel,pedig a társasház a harmadik helyen van a sorban.) Számít-e ki indítja el az árverést?

MajorDomus # 2017.03.03. 23:15

A rangsorhely dönti el,általában a bank jelzálogjoga az első,aki mindent visz. A végrehajtó felosztási tervet készit,amit megküld az érintetteknek!
Nem számit,mert a bank azonnal kéri a biróségtól a bekapcsolódás engedélyezését,amit meg is kap.

Atti66 # 2017.03.04. 07:25

Tisztelt Jogi Fórum!

Az alábbi kérdésre szeretnék választ kapni:
Készülök venni egy olcsó telket, de a teleknek nincs közvetlen utca kapcsolata. A mostani tulajdonos egy másik ház udvarán keresztül járt be megművelni.Azonban szolgalmi jog nincs bejegezve a szomszédos udvarokra. Arra sem amelyiken bejárt.
Kérdés, hogy hogyan tudom ezt jogilag rendezni? vagy mindenképpen lesz jogom bejárni a telkemre?
Előre is köszönöm a választ.
Attila

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.04. 07:58

Ez az egyetlen eladó "telek" a faluban? (Azért tettem idézőjelbe, mert szerintem ezen építkezni nem fogsz.)

Atti66 # 2017.03.04. 08:15

Nem építkezés céljából vettem. Ez egy kis ligetes telek, egy kiskerttel.
Igazából az érdekel, hogy a szomszédok megakadályozhatják-e, hogy bemenjek a telekre.
Nincs szolgalmi út bejegyezve a szomszéd telekre amelyiken, most bejár a tulaj és semmilyen megállapodás sincs a bejárásra

Atti66 # 2017.03.04. 14:30

igen 1/1 es , 1 tulajdonosa van,

Atti66 # 2017.03.04. 21:01

Köszönöm a válaszokat.

drbjozsef # 2017.03.04. 21:49

Atti,

neked kell eldönteni, mennyire olcsó a telek, és ezért milyen kockázatot vállalsz be. Az én laikus véleményem az, hogy túl nagy kockázat nincs, ha máshogyan nem közelíthető meg a telek, valamelyik szomszédos telekre szolgalmi jogot fogsz kapni. Már, ha az eladó nem intézi el neked vásárlás előtt.
Szinte biztos (de teljesen semmi sem biztos, csak az adó, ja, nem, a halál), hogy kapsz szolgalmi jogot, de ha ezt nem intézi el az eladó, akkor ez neked költséget, és időráfordítást fog jelentei, ha makacskodik a szomszédos telek tulajdonosa, akkor nem rövid időt. Ezt kalkuláld bele az árba.

MajorDomus # 2017.03.04. 23:51

Ezért olcsó a telek!

sissy074 # 2017.03.07. 08:46

Kedves Fórumozók!
Segítenétek nekem?Vettünk egy házat tavaly,sajnos átadás előtt kiderült nem működik a gázkazán,a tulaj nem javíttatta hanem fogta kicserélte egy másikra,de az sem működött így beköltözni sem tudtunk.Voltunk ügyvédnél,ő elmondta,hogy a tulajnak kell cseréltetnie,viszont most már csak kondenzációsra lehet.Aminek a költsége 7-800000ft kb.A régi tulaj vagy egy használtat szeretne beszerelni vagy a gázkazán árát oda adni ami kb 250000ft.Szerintetek mi a megoldás?Mi már így is buktunk egy csomót napi 40km kocsikázunk az oviba hordáshoz mivel nem tudtunk beköltözni,stb. Mit tanácsoltok?Mit tegyünk?

Rexor # 2017.03.07. 09:49

Szerintem ha a régi tulaj odaadja az új gázkazán árát azzal már nagyon jól jártok. Az biztos hogy nem várható el tőle, hogy a kondenzációs kazán kiépítésének a költségét is vállalja.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.03.07. 10:59

Ahogy az olasz mondja: "ha nem is igaz, de jól ki van találva".