Ingatlanügyek


Kisfiatal # 2016.07.31. 09:31

A bejegyzési határozatot email-ben kaptam meg anno az ügyvédtől, tehát akkor az elég? Kinyomtatom magamnak és kész?

lajcsó # 2016.07.31. 09:35

Egyáltalán mihez kell? Az eredeti példányt is kérheted az ügyvédtől.

Kisfiatal # 2016.07.31. 18:29

Csak azt hittem, ennek az én birtokomban kell lennie, vagy legalábbis nem árt.. Ha az ügyvéd megkapta, nem kellett volna elküldenie nekem?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.31. 21:51

Semmire nem tudod használni.

Ildi90 # 2016.07.31. 22:15

Tisztelt fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy ingatlan tulajdonjog meghatározás után a bíróság kötelezhet e egy összegben való kifizetésre illetve ezáltal hitelfelvételre ha a másik fél úgy akarja a részét vagy korra , jövedelemre való tekintettel kérvényezhető e esetleg részletfizetés stb. ?

Előre is köszönöm!

Kisfiatal # 2016.08.01. 05:12

Ok, tehát akkor nem kell kapjak semmiféle papírt, amivel quázi igazolni tudom hogy enyém a ház, ha mondjuk be akarok jelentkezni lakcímre, akkor úgyis megnézik a földhivatalnál (?)
Kicsit fura, de ok, akkor nem várom :) Nekem az ügyvéd nem mondta hogy menjek el érte.
Most visszanéztem,, egy 2 oldalas papírt küldött mailben "egyszerűsített határozat-szemle" címszóval. Akkor tehát ez lenne az.

ObudaFan # 2016.08.01. 06:13

Ildi90

Ha a közös tulajdon megszüntetését kérdezed, akkor ott a joggyakorlat szerint nincs lehetőség részletfizetésre. Megválthatod a részét egy összegben, vagy árverés lehet.

Péter48 # 2016.08.02. 07:32

Édesapám 12 éve meghalt, akkor húgommal megörököltük a nevén lévő hányadot a szüleink lakásából. Ekkor hárman lettünk tulajdonosok: Édesanyám 50 %-ban, és mi ketten a tesómmal 25-25 %-ban. Édesanyám sajnálatos módon tavaly elhunyt, így most már 50-50 %-ban vagyunk a húgommal tulajdonosok. Nemrégen volt a hagyatéki, tehát még csak most jutottunk el odáig, hogy az eladáson gondolkodjunk. A tulajdoni lapon azonban vannak még évekkel ezelőtt rávezetett tartozások, amelyek mindegyike húgomé. Ő nem akar ezekről tudni és rendezni sem akarja. Igazából a teljes összeget sem tudom, mert Ő nem hajlandó utánajárni. A tulajdoni lapon csak az alapösszegek + járulékai kifejezés van. Hogyan tudhatnám meg a teljes összeget, mert eddig nekem nem adtak felvilágosítást mondván, hogy nem az én tartozásom, viszont nagy valószínűséggel én fogom rendezni. Egy ügyvéd kiderítheti, vagy én is jogosult lehetek rá?
Előre is köszönöm a segítségét.
Üdvözlettel
Péter

lajcsó # 2016.08.02. 08:18

A húgod nélkül nem fog menni, se így, se úgy!

Ildi90 # 2016.08.02. 08:45

Tisztelt Obudafan!

Nem közös tulajdon megszüntetése, nagyszüleim hàzához való közvetett hozzàépítésből keletkezett értéknövekedés kifizetését kéri az egyik éppíttető.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.02. 09:19

Közvetett hozzáépítés? Hogy mik vannak...

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.02. 09:21

Egyébként a főszabály az, hogy a bíróság az ítéletben egyösszegű fizetésre kötelez. A részletfizetés kivételes kedvezmény, az esedékességen nem is változtat, tehát ilyenkor a részletfizetés idejére is késedelmi kamat jár.

Ildi90 # 2016.08.02. 11:02

Nem irhatom hogy közvetlenül az első házhoz van építve ha a 2 között van egy palatető és egy tároló :)
Ha a biroság egyösszegü fizetésre kötelez , azt hogy tudja megvalósítani két 70 éves nyugdíjason?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.02. 12:03

A bíróság nem foglalkozik azzal, hogy a marasztalt alperes fizetőképessége milyen.
(Mit szólnál hozzá, ha az alperes tartozna neked 20 millióval, de csak ötöt ítélne meg neked a bíróság, mert kicsi a jövedelme?)
A végrehajtó meg majd letilt a nyugdíjból, inkasszózza a bankszámlát, lefoglalja az ingatlant.

Mekkora összegről beszélünk?

Ildi90 # 2016.08.02. 12:31

Nincs arról van szó hogy ítèljen meg kevesebbet. Arról van szó, hogy közelezhet e egyösszegre illetve kényszeríthet e hitelre a bíróság 70 éves nyugdíjasokat.

A teljes sztori az, hogy volt férjemmel elkezdtünk egy épitkezést mint építtetők a nagyszüleim telkén amibe ő is én is és nagyszüleim is pénzt fektetett bele.
A ház nem készült el teljesen, nincs lakhatási rajta , sem e- naploval nem rendelkezik, rokon szakemberek csinálták az én részemről a tulajdon nagyszüleimnél van, viszont én a kislányommal miután váláskor kihelentette hogy a kizárolagos használatot átadja beköltöztem. A kislány nem közös.
Válás után ő most a nagyszüleimet akarja perelni mint tulajdonosokat az èpület értékének a felére házasságunkra hivatkozva , mert nem felel meg neki az az összeg amit belefektetett hogy visszafizessük.

Ildi90 # 2016.08.02. 12:43

4,5 millió Ft-ot akar ránézésből való értèkmegállapítás alapján, jelenleg folyik az értékbecslés részünkről, egy ingatlanos azt mondta , hogy 6 milliónál többért nem lehet eladni, nincs gáz bevezetve , nincsenek papírjai stb.
Neki 2,6 milliója van benne, 3mat ajánlottak fel nagyszüleim részletekbe, Ezt nem fogadta el, biroságra vinné az ügyet.

beautifuli # 2016.08.03. 17:51

Tisztelt Fórumozók!

Érdekelne hogy a törvénykezési szünet minden esetre kiterjed? Úgy tudom hogy augusztus 20-tól indul be az élet a bíróságon. Egy jogorvoslati döntésre várunk, ahol a vesztes fél lehet hogy elaludt vagy ilyesmi. Ezért nem licitált. Mivel mi majdnem 100% oldalelérésről kaptunk papírt, ezért gondolom nem túl nehéz a döntés. Az érdekelne hogy semmilyen döntés nem születik augusztus vége előtt? vagy csak komoly ügyekben, vagy fordítva?

Grave7 # 2016.08.03. 18:13

@beautifuli: Nem terjed ki minden ügyre, de a kevés információból amit közöltél, nem lehet megállapítani, hogy esetedre vonatkozik-e.
Ha ingatlan árverési vételéről van szó, végrehajtási eljárásban, akkor arra nem vonatkozik a törvénykezési szünet - ugyanakkor az általános szabadságolások miatt kevesebben dolgoznak ugyanannyi végrehajtási ügyön, ezért lassabban hozzák meg a végzést.

trust # 2016.08.06. 07:07

Segítség kérnék. Saját tulajdonú 2 szobás lakás tulajdonosa 10 éve semmit sem fizet. Jelenleg 1 éve árverésre adták a lakást, a tulaj nem lakik már benne, de kiadja mindenféle embereknek. Fizetnek neki valamennyit, de a közös költséget senki sem fizeti 10 éve. Illetve azt sem. A lakás totál káros, csótányokkal teli nekünk is jut belőle. Az árverező olyan magas árat kér érte, amit szerintem nem fognak adni érte, hiszen teljesen lelakott. Talán nem is látta közelről. A lakásszövetkezet elnöke nem hajlandó segíteni, sem a szövetkezet jogásza, de a jegyző sem. Már mindent végig jártunk. Mit lehet tenni? Sürgős volna!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.06. 08:31

Váltsátok le az elnököt!

TGerika # 2016.08.08. 06:41

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni. Eladok egy 10 milliós ingatlant, melyet másik ingatlanba kívánok fordítani. Gyermekemnek szeretném ajándékozni, de az illeték kedvezményt szeretném igénybe venni. Abban az esetben, ha a nevemre megy az ingatlan akkor a 10 millió után nem kell megfizetni az illetéket. Mi a helyzet az adózással, ha egy hónap múlva a fiamnak ajándékozom az ingatlant.Kell-e SZJA-t fizetni, mivel csak rövid ideje van a nevemen az ingatlan.
Köszönöm a válaszukat.
TGErika

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.08. 07:23

Az azon nem múlik.

erdelyi.klara84 # 2016.08.10. 11:01

Tisztelt Jogi Fórum!

Tanácsot szeretnék kérni:
2014-ben 1/4 részben örököltem egy családi házat. Az ingatlant átalakítanánk 3 lakássá. Az a kérdésem, hogy ha megtörténik az átalakítás, az öröklé jogcímén bejegyzett tulajdon jogom, módusulni fog-e és ha igen, mire fog változni? Milyen jogcímmel fog szerepelni a tulajdoni lapon?
Válaszukat előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.10. 11:18

Megosztás - de miért nem mindegy ez?

erdelyi.klara84 # 2016.08.10. 11:28

Azért, mert ha nem öröklés jogcim marad, nem ígényelhetek saját ingatlan építéséhez CSOK-ot.