1/3 részt örököltem, 2/3 a papoké, de smucigok


Kago (törölt felhasználó) # 2004.06.29. 13:34

Ha a tulajdoni hányadok értékében nem tudsz megegyezni a papokkal, és emiatt a bíróság ingatlanforgalmi szakértőt rendel ki, ez jelentősen elhúzza a pert. Ha a szakértő szakvéleményét sem fogadod el, ( vagy a papok nem fogadják el ) akkor lehet másik szakértő kirendelését is kérni, de ez még jobban elhúzza a pert. Aztén persze lehet még felülviuzsgálati szakértőt is kérni, és lehet a meghozott I. fokú ítélet ellen fellebbezni is, szóval javarészt rajtatok múlik, hogy mennyi idő, amíg megszületik a jogerős ítélet.

szajbertattila # 2004.06.28. 22:28

az alkudozás más jogszerű okosságaihoz ismerni kell az esetet, ezért javaslom keress meg egy szakembert, aki segíthet a konkrét lépések megtételében.

a per kimenetelét sem lehet megjósolni, 2-3 tárgyalás biztos kell hozzá, de a másik hozzállásától, védekezétől, érveitől, céljaitól stb is függhet sokminden. Vidéken hamarabb túznek tárgyalást, Budapesten tovább tart a nagyobb leterheltség miatt. A legjobb peren kívül megegyezni

KékÉg # 2004.06.28. 21:26

Köszönöm a választ. Még azt kérdezném, hogy körülbelül mennyi idő alatt zajlik le az egész per a kezdetétől egészen a végéig?

Hogy a forum szabályait ne sértsük meg az alkudozás más jogszerű okosságait (ahogy Te fogalmaztál) szívesen fogadnám az alábbi e-mail címen:

sky202@freemail.hu

Előre is köszönöm: Kati

szajbertattila # 2004.06.26. 06:45

ha te sem adnád áron alul-akkor ők sem ... kihygatam egy szót

szajbertattila # 2004.06.26. 06:44

Ha jól értem tulajdonostárs vagy valamelyik egyházzal? Mód van arra, hogy a közös tulajdont megszüntessétek.
Hogy mennyit ér a tulajdoni hányad az alku kérdése - alkudj velük. Ha te odaadnád nekik áron alul a részed, akkor valószínúleg ők sem akarják áron alul odaadni - ez természtes dolog. Tájékozódj a reális piaci árról, és ahoz mérd az ajánlatot. Ha nem tudtok megegyezni, lehet pert indítani a közös tulajdon megszüntetésére, ebben kérhető, hogy vagy te veszed a 2/3 ot piaci ároon, vagy ők tőled az 1/3 - szintén piaci áron. Ha a piaci ár vitatott (mindeketten mást mondtok), akkor a bíróság kirendel egy ingatlanforgalmi szakártőt, és az megmondja a z árat. Ezek az alaptudnivalók.

Természetesen vannak még jogszerű okosságai az alkudozásnak, de az nem a forumra tartozik.

KékÉg # 2004.06.25. 23:43

A kérdéseimre, mert nagyon fontos volna.

Előre is köszönöm:

Kati

KékÉg # 2004.06.25. 23:43

Remélem minél előbb reagálnak...

KékÉg # 2004.06.25. 23:38

Szeretném kérni, hogy reagáljanak kérdésemre, vagy mondják el, miért nem kaptam eddig választ. Köszönöm

KékÉg # 2004.06.16. 22:41

Tisztelt Jogász Urak!

1/3 részt örököltem, 2/3 a papoké, de smucigok.

Hogyan lehet őket rávenni, arra, hogy adjanak rendes árat? Milyen megoldások vannak erre a problémára? Mi ennek a jogi útja?

Mit tegyek?

Üdv: KékÉg