Társasházak jogásza!


drbjozsef # 2018.06.04. 04:02

Norbi,

akkor az elég kell legyen annak eldöntéséhez, és bizonyításához is, hogy kinek a fogyasztása volt a hátralék.

MajorDomus # 2018.06.03. 21:08

Osmi

nem akrtál pereskedni. nem?

Igy nem (te) fogsz!

MajorDomus # 2018.06.03. 21:07

Kbs

nem az!
a fűtéselszámolást mindig utólag fizetik, és mindig változó!

a közös költségre azért ez nem jellemző!

Norbi1987 # 2018.06.03. 20:46

Igen van.
155 m3-es melegvízóra állással.
Ezt is diktalta a kk a Távhő felé.

drbjozsef # 2018.06.03. 19:17

Van birtokba adási jegyzőkönyved a rögzített óraállásokkal?

mancs2 # 2018.06.03. 13:16

Kedves Norbi!
Csak hangosan gondolkodom, bár eddig ezzel nem sokra mentem.
annak megy a csekk aki az elszámolási időszak utolsó napján volt a tulajdonos , ez esetben december 19 azaz mi.
Igen, a hőszolgáltató "hozott anyagból" dolgozik, azaz a kk. által leadott fogyasztási adatokkal.
Úgy tűnik a kk. hibázott. Nem könnyű és nem rövid meccs lehet ebből. Ha jól értem vízfogyasztást sem adott le 2 évig az előző tulaj, illetve a kk. a vízművek felé sem. Talán ott is lehetne/kellene keresgélni, de főleg találni. Lakás adás/vételnél a közműveknél is be kell jelenteni a változást, ha jól tudom mérőóra-állások rögzítésével. Ha van valami bizonylat a vízmérő-óraállásokról az adás-vétel/átírás időpontjában, abból talán kiderül(het) az elmaradás.

Norbi1987 # 2018.06.03. 12:23

Kedves Fórumozók !

Köszönöm mindenkinek a segítséget , a Főtávosért meg külön köszönet :)
Mondjuk biztos én vagyok a hülye de nem értem :)
Az első bekezdés szerint a közös képviselő nem terhelheti ránk “nemvettem észre a változást” címszóval , a másik bekezdés szerint meg annak megy a csekk aki az elszámolási időszak utolsó napján volt a tulajdonos , ez esetben december 19 azaz mi.

Értem , hogy perelhető az előző lakó csak mi a bizonyítási alapom , amikor a számla a nevemre szól?
Ráadásul (aki távhő előfizető az már tapasztalhatta ezt) a számla úgy van dokumentálva , hogy ennek a nagy fogyasztásnak a felfűtését elosztották nekünk idén februárra és márciusra , szenléltetve :

2018. 01 3m3 felfűtése
2018. 02 130m3 felfűtése
2018. 03. 130m3
2018. 04 5m3

Tehát a számlán sehol sem látható , hogy ez egy elmaradás miatt van.

Felszólíthatom a közös képviselőt , hogy tegyen írásos nyilatkozatot , hogy ez egy tartozás miatti adat?Amivel fel tudom keresni az előző tulajdonost?
Szmsz-t honnan tudom kikérni?

Köszönöm a válaszokat

osmi # 2018.06.03. 11:54

Igen, bíróság a jegyző keresete alapján. Akkor időben uaz vagy hosszabb, mintha én perelnék.

ragyasdezso # 2018.06.03. 09:37

osmi
Ha jogszerűtlen volt a határozathozatal, akkor igen.

mancs2 # 2018.06.03. 07:19

Norbi!
Ez segít(het) esetleg?

„• Azon lakások esetében, ahol az elszámolási időszakon belül díjfizető változás történt, hődíjkülönbözet nem számolható el, új díjszétosztási arányként is a havi hődíjelszámolások során figyelembe vett díjszétosztási arányokat kell alkalmazni, az adatbekérő lapon szerepeltetni. Az elszámolási időszak utolsó napját követően a FŐTÁV az adatbekérő lap megküldésével egyidejűleg a képviselő rendelkezésére bocsátja azon épületrészek jegyzékét, ahol az elszámolási időszak alatt díjfizető változás következett be.
• A FŐTÁV a Felhasználói közösség képviselője által megküldött igazolt adatbekérő lap beérkezését követő második hónapban jóváírás, vagy terhelés formájában érvényesíti a hődíjkülönbözeteket az elszámolási időszak utolsó napján nyilvántartott díjfizetőknek.”

http://www.fotav.hu/…tok-alapjan/

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.03. 06:13

Kbs
rengeteg házközponti fűtésű társasház van

Akkor az közös költség.

osmi # 2018.06.03. 05:59

Megszavazott határozattal?

MajorDomus # 2018.06.02. 22:25

osmi

fordulj a Jegyzőhöz,és kérd a közgyűlési határozat végrehajtásának felfüggesztését.

Kevesen tudják,de erre van lehetőség,és precedens is !

MajorDomus # 2018.06.02. 22:18

Kbs
rengeteg házközponti fűtésű társasház van,ahol a melegvizet,és a fűtést a társasház osztja szét a lakások között!

abban viszont igazad van,hogy csak az szmsz-re lehet hivatkozni, mert szerződés erre nincs!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.02. 17:56

Gondolod, van külön szerződése a társasházzal fűtésszolgáltatásra?

nonolet # 2018.06.02. 16:12

Azonban nem közös költségről van szó...
Hanem a melegvíz energia díjáról.

drbjozsef # 2018.06.02. 15:23

Norbi,

nem számít, ha a számla azért szól a nevedre, mert már Te voltál a tulajdonos a kiállításakor, de a számla szerinti időszakban - vagy nagy részében - nem, akkor az nem a Te fogyasztásod, elvileg perben visszakövetelheted.

Bár elvileg tényleg jogutódja vagy bizonyos szempontból az előző tulajdonosnak, de ez csak azt jelenti, hogy a közös költség - és hasonló jellegű - követelésekért neked kell helytállni és kifizetni, de pont ezért később ha tudod, behajtattathatod az előző tulajon.

Pláne, hogy itt még belejátszik az is, hogy volt nullás igazolásod. Azért az nem mindegy, a társasházi tövény szerint :

46. § (1) A közös képviselő (az intézőbizottság elnöke) a külön tulajdont érintő tulajdonosváltozás esetén - a tulajdonostárs kérésére - köteles írásbeli nyilatkozatot adni a közösköltség-tartozásról. Ha tartozás áll fenn, a nyilatkozatban a hátralék összegét is meg kell jelölni. Az írásbeli nyilatkozat tartalmáért fennálló felelősségre a Ptk. szabályai az irányadóak.

Vagyis itt a közös képviselőnek is van felelőssége.

Norbi1987 # 2018.06.02. 13:50

nonolet köszi a választ.
De mi alapján hajtom be ha az én nevemre szól a számla ?

nonolet # 2018.06.02. 13:39

Norbi1987

A vevő is lehet felelős jogutódként.
Megkell nézni az SZMSZ-t mit ír erről.
A bírósági gyakorlat sem egységes...

Így akár jól is mondhatja a közösképviselő.
Majd behajtod az előző tulajtól a melegvíz készítés díját.

Sorrendben...

  • fizetési felszólítás írásban
  • "Fizetési meghagyás" közjegyzőnél
  • per
nonolet # 2018.06.02. 13:32

"2018.12.01.- én vásároltunk egy lakást , "

Azannya... időgépe van :-)

Norbi1987 # 2018.06.02. 10:35

Bocsánat lemaradt , és nem tudtam szerkeszteni :

Rosszul gondolom , hogy a Távhő felé a besiktálásnál az alábbiak szerint kellett volna eljárnia :

XY 2017.11.30-ig
ZX 2017.12.01-től , aztán jött volna egy XY és egy ZX csekk ?
Aztán mi továbbitottuk volna XY-nak aki felelősségre vonható , minket meg személyesen ill lakásszinten nem terhelt volna elmaradás?

Köszönöm

Norbi1987 # 2018.06.02. 10:20

Üdv ,
Az alábbi témában szeretnék segítséget kérni :

2018.12.01.- én vásároltunk egy lakást , pontosabban aznap került sor a birtokátadádra.
Minden 0-ás igazolást megkaptunk.
Nem is volt semmi gond egészen most hétfőig , amikor kaptunk egy 90000 Ft/os elszámoló számlát a távhőtől (vízfelmelegítési díj címszóval)
Felkerestük őket , mondták , hogy a gond az , hogy ők is sokallják , de ezt a közös képviselő diktálja vízfogyasztás alapján.

Felkerestük tehát a közös képviselőt , aki elmondta , hogy a lakásnak(?) 2 évre visszamenő vízdíj tartozása van , meg is mutatta , hogy az előző lakók nem diktálták a vízórát .
A vízdíjjal nem is volt gond , kaptak egy csekket , befizették.
Viszont a távhő elszámolás December 19.-én volt így a közös képviselő ránk terhelte a vízfelmeleítési díjat.

Nem érdekli , hogy nem mi voltunk , azt mondja pereljük az előző lakókat , az előző lakó meg nem fizet , szerintem jogosan , hiszen a számla a mi nevünkre szól így nem támadható.

A közös képviselő elismeri , hogy az elmaradt vízdíjnak a felfűtési díja szerepel a számlàn , de mivel “nagyon túlterheltek” nem vette észre a birtokátruházást.
Hozzátenném , hogy ebben a 2016-os felfűtési díj is van , tehát valaki elrontotta az előző elszámolást is.

A kérdés , hogy mit lehet ipyenkor tenni?
Megteheti a közös képviselő , hogy csak úgy ránk terheli az előző lakók sarát ?
Megteheti , hogy látja , hogy XY tartozik , de ZX nevére diktál a Távhőnél?

Előre is köszönöm a válaszokat.
Norbert

osmi # 2018.06.02. 08:04

Segítséget kérek;
Hogy a fenébe lehetne megakadályozni,hogy az éves kv.-be lazán beleírt 15 millás (reálisan max.7)"birkák" által megszavazott felújítás ily módon végbemenjen.Amúgy 100% -os, hogy érvénytenítené a bíróság a határozatot.Nem óhajtom önmagam perelni, meg amúgy is végbemenne addig.
Második lépcsőben sem szeretnék kártérítési pert a társasházkezelő ellen.
MINDEN javaslatot köszönök!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.06.01. 21:54

Hát ez az! Szerinted a fűtésdíjat a társasháznak fizeti az ember?

MajorDomus # 2018.06.01. 20:37

Lehet én vagyok dislexiás,de sehol nem olvastam közös költségről, a fűtésköltséggel van gondja!