albérlet felmondása


MajorDomus # 2010.10.17. 11:54

Ha gerince nincs is de lakasa-i vannak s abbol el. A felteteleket meg o diktalja.

Lawnmoower # 2010.10.17. 10:03

Mindegy. Ez gerinc kérdése szerintem. Nekem van, neki nincs. Ő azért a pár ezer forintért a saját anyját is... Laktam már albérletben, sőt adtam már ki lakást, de ez még sosem volt gond. Kaptam félhavi számlát is máshonnan.Az úriembernek több lakása van, amit más emberek halála árán szerzett meg, remélem soha nem fogja normális áron eladni!

MajorDomus # 2010.10.16. 19:08

Hat felhavi szamla tenyleg nincs, de szamlaaranyositas viszont van.

Lawnmoower # 2010.10.16. 11:31

Ma elszámoltunk a tulajjal, lezárult az ügy.- A kaucióból semmit nem adott vissza, mert szerinte nincs olyan, hogy félhavi számla, csak hónap végén lehet kiszállni. Egyezkedni nem nagyon tudtunk, bántani meg nem akartam, mert már öreg. Úgy vagyok vele, hogy legyen boldog azzal néhány ezer forinttal. Azért azt még kitalálta, hogy így is olcsón adta ki, mert ő nem is ennyiért akarta, csak az ingatlanos rosszul írta a hirdetésben, és különben is örüljünk, hogy adott számlát. Mellesleg amiatt is legyünk boldogok, hogy nm kért tisztasági festést. Igaz, hogy amikor beköltöztünk, akkor sem olt kifestve....:)))
Vicces a pali. Kifizettette közös költséget is egész hónapra... A végén sikerült elérni,hogy a kaucióból egy fillért sem adott vissza ,sőt
még kért volna rá pár ezer forintot is.

Na de Isten nem ver bottal......

Köszönöm mindenki segítségét!

Szép napot!

Üdv

MajorDomus # 2010.10.15. 18:46

Persze hogy kitehet a felmondasi ido utolso napjan, ahogy a szerzodesben van.
de raersz akkor aggodni. Ha felmond.

BoyC # 2010.10.15. 17:08

Nem az a kérdés, hogy ki akar-e tenni, hanem az, hogy jogilag kitehet-e valahogy egy hónap felmondási idővel, ha nem találok addig másikat...
..amúgy meg nem mindenhol van nagy kínálat.. ez nem Budapest... nem panel.... nem két szoba....
nem akarok költözni, amíg nem találok hasonlót a környéken....
szóval a jogi oldala érdekel...(mert ez a jogi fórum)

SolnesM # 2010.10.15. 15:37

T. BoyC !
Miért tenne ki ?
Ezután még nagyobb szüksége lesz a bevételre. Egyedül maradt.
Amúgy a lakásfronton kínálat van - jó bőven !!

BoyC # 2010.10.15. 11:49

Helló!
Június 1-én beköltöztünk egy albérletbe a családdal.(végre találtunk egy nagyon jót)
Szóban megállapodtunk, hogy hosszútávra béreljük, de ez a bérleti szerződésben nincs benne. Pár hete meghalt a bérbeadó élettársa. Attól félünk, hogy kitesz minket a lakásból.
Azt kérdezem, hogy amíg nem találunk másik albérletet ki tehet-e minket a lakásból??

MajorDomus # 2010.10.12. 20:49

Titiana
nem mindegy hogy van vagy nincs?
vissza nem jon, a tartozast meg elismerte .ezzel menj a birosagra.

SolnesM # 2010.10.12. 13:07

T. Lawnmoower !
Az a + 5000 ft egy áramszámlánál semmi. Jó két hét alatt túlmentek rajta !

Ha még ott vagytok !!

SolnesM # 2010.10.12. 13:02

Ja ezt az utólsó hozzászólásod most olvastam :

Konkrétan így belegondolva nem is ér annyit, amennyiért kivettük, de mindegy 1 évet valahogy csak kibírunk ott”.

Akkor kell árcsökkentést kérni. Valószinű belemegy a bérbeadó.
Csak a nem fizetőket dobják ki ( ezt képletesen írtam).
És máskor soha nem szabad határozott idejű bérletet kötni.
Természetesen a bérbeadónak az jogos igénye, hogy ne legyen átjáróház a kiadott lakás. Erre is vannak technikák. Pl. a kaució visszadását letöltött időhöz kötni. Nálam ha féléven belül megy akkor nem jár vissza, ha 3/4 éven belül, akkor csak egyhavi azontúl természetesen visszajár. Volt aki megértette volt aki nem.
A javasolt árcsökkentést viszont ne az első hónapban kérjed. Ráér az úgy a 3. hónap után is.

SolnesM # 2010.10.12. 12:51

tündér86 -nak !

Hát nagyon meggondolatlanok vagytok.
Egy évre kivenni lakást és letenni 2 havi kauciót !
Javaslom költözzetek be és lakjátok le.

Ez a hosszútávú kivevés egyébként egy téves elavult fogalom.
A legjobb a határozatlan idejű bérlet egyhavi felmondással.
AZ CSAK EGY MESE EGY TÉVHIT, HOGY A BÉRLŐT ÚGY UK-MUK FUK KITESZIK.
CSAK A NEMFIZETŐ RENITENS BÉRLŐT TESZIK KI.
aZUTÁN HA BEKÖLTÖZTÖK LEHET MÉG BE IS VÁLIK A LAKÁS.

Meg kell szokni és lehet alkudni is. A bérletből túlkínálat van, így ez egy járható út.

Titiána # 2010.10.12. 10:38

Múlt héten kérdeztem már, közben tündér86 kérdésével foglalkoztunk, így felteszem újra, hátha tudtok válaszolni.
Az albérlőnk nemrég lelépett, így nincs átadás-átvételi jegyzőkönyvünk. Milyen hátrányunk lehet ebből? A határozott idejű szerződésből még több, mint 1 éve lett volna hátra. Van egy írásos elismerése a tartozásáról, pár héttel korábbi dátummal. Az a gond, hogy ki-hogy bizonyítja, hogy meddig lakott itt. Pont letudott egy egész hónapot, de nem mindegy, hogy később decembert vagy márciust mondana. Egyenlőre keressük az új bérlőt, mert az már megint egy biztos pont lenne.

MajorDomus # 2010.10.08. 22:08

Satorban is felnottek a gyerekek. Annál csak jobb?

tündér86 # 2010.10.08. 14:37

Konkrétan így belegondolva nem is ér annyit, amennyiért kivettük, de mindegy 1 évet valahogy csak kibírunk ott.

tündér86 # 2010.10.08. 14:34

Az már biztos. De még mi sem vagyunk biztosak, hogy tényleg jó lesz-e ott lakni.

Titiána # 2010.10.08. 14:30

tündér86
szerintem nem gond, hogy a konyha nagyobb. Befér oda nappal a járókat, így szemmeltarthatod a kisfiad/kislányod. Ennyi erővel mondhatta volna, hogy nem kertes, hogy a madarak csicseregjenek kora reggel. A kérdés az, hogy nektek tetszik-e, nyilván lehetne sokkal jobb, frekventáltabb, stb. stb., de azért ne rugaszkodjunk el a valóságtól. A védőnő úgysem fog ott lakni.

tündér86 # 2010.10.08. 14:21

végrehajto1
Azért nem tetszik neki, mert kicsi a szoba.
48nm-es a lakás, de pl a konyha sokkal nagyobb, mint a szoba és megkérdezte tőlünk, hogy hová is fog férni a kiságy, pelenkázó, stb. Ami igaz, tényleg pici a szoba.

Titiána # 2010.10.08. 14:18

tündér86
Ez sok mindentől függ. Gondolom, a tulaj nagyon örült, hogy végre lesz egy bérlője, most fizesse vissza, mert a védőnőnek nem tetszik. Ha egy lepattant viskó lenne, gondolom, nem is tettetek volna le semmit. Ázik? Bogaras? Penészes? A szomszédban 20-an laknak vagy csövesek vannak a környéken?

Titiána # 2010.10.08. 14:15

Az albérlőnk nemrég lelépett, így nincs átadás-átvételi jegyzőkönyvünk. Milyen hátrányunk lehet ebből? A határozott idejű szerződésből még több, mint 1 év lett volna hátra.

végrehajtó1 # 2010.10.08. 14:14

a védőnőmnek nem igazán tetszik az a lakás

ez nem szubjektív kérdés.Miért nem tetszik neki?

tündér86 # 2010.10.08. 14:08

Köszönöm a válaszod.
Igen úgy írtuk, hogy 2 havi kaució.
Most nem tudom mit csináljak. Fel sem merem hívni megkérdezni, akitől kivettük a lakást, hogy most mi legyen.

Titiána # 2010.10.08. 13:57

tündér86
attól függ, hogy neveztétek a szerződésben a kauciót, előleg vagy foglalónak-e. Itt írnak az előleg-foglalóról.
http://www.ingatlaneladas.com/…y-foglalo-i/
Ha csak kaucióként, akkor passz. :(

tündér86 # 2010.10.08. 12:57

Sziasztok!
Kérdésem a következő: 2010.Okt. 7-én kivettünk egy lakást. A két havi kauciót letettük, erről írtunk papírt is. Nov. 1-jén költöznénk oda, de babát várok és a védőnőmnek nem igazán tetszik az a lakás.
Van rá esély, hogy visszakapjuk a kauciót?
Kérem valaki válaszoljon, nagyon sürgős!!!
Köszönöm

Lawnmoower # 2010.10.07. 20:37

Rendben! Már én is kíváncsian várom...:)))