albérlet felmondása


matthiasi # 2016.07.07. 08:15

Galileo !
Azért hogy nem kívánsz tovább a lakásban lakni a bérleti jogviszonyod még fenn áll !
Elmégy, a barátnőd egyedül lakja lakást, nyilván a lakbért is állja + a felmerülő költségeket.
Vagy ha olyan jó neki a lakás kevés a pénze, keres valami pótlékot helyetted.

hogy így a kaució rám eső részét visszakapom

kötve hiszem, vagy a volt barátnő neked adja vagy vársz arra hogy együtt visszakapjátok.
ennek a feltétele, hogy elhagyjátok a lakást, nincs rendezetlen számla ill. nincs kár.

Ily egyszerű a dolog !

Galileo # 2016.07.06. 14:30

Tisztelt Fórumozók!

Albérlő vagyok a barátnőmmel egy lakásban. Eléggé megromlott a viszonyunk úgyhogy elválnak útjaink. Ő marad a lakásban, én pedig költözöm. Viszont mivel eléggé megromlott a viszony, így a lakás kauciójának a felét, nem akarja nekem visszaadni. Nem azért mert nem tudja, hanem mert csak. Az lenne a kérdésem, hogy én egyedül kezdeményezhetem-e a tulajdonosnál a lakásbérlet felmondását, remélve azt, hogy így a kaució rám eső részét visszakapom. A szerződésben mint bérlő mindkettőnk neve szerepel, mindketten aláírtuk a szerződést is.

A választ előre is köszönöm.

MajorDomus # 2016.04.12. 19:35

Fordítás:ha pénzt akarsz látni a vevőtől
Előbb szabadulj meg a berlőtől
Bármi áron!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.12. 18:39

:D Szerintem nem érti.

wers # 2016.04.12. 16:19

úgy kell átadni, hogy üres és nem lakják.
No, mintha laknák, és törekedj, hogy ne így legyen.

wers # 2016.04.12. 15:55

És ebben a helyzetben még te kötekedsz a "mustipapival"?

wers # 2016.04.12. 15:45

Erről mit mondott az ügyvéd, aki az adás-vételben közreműködik? Vagy nem tudnak róla?

Én nem vagyok ügyvéd, de majd biztos jön valaki, aki elszomorít.

wers # 2016.04.12. 15:35

A szakszerű választ már elsőre megkaptad „Te írtad: bérleti szerződés.
Aztán jöttél a lakcímmel, de azzal sem vagy előrébb, még csak nem is fiktiválnák a címét.

Így szerintem csak a közös megegyezés marad.

wers # 2016.04.12. 15:24

Egyezzetek meg, és add oda azt a halotti anyakönyvi kivonatot. Miért fáj az neked, ha az állam fizet neki? (ha jár)

A szerződés felmondásának nem éppen szabályos módja, ha magadévá teszed a szerződés eredeti példányát.

Egyéb:
A csonttörés tudtommal kb. 6 hét alatt gyógyul. De ezt csak hallomásból tudom.

wers # 2016.04.12. 15:07

Ugye jól olvasom, hogy még ott is lakik?

wers # 2016.04.12. 15:04

Felmondtad azt a bérleti szerződést?

wers # 2016.04.12. 14:54

ill. ha nincs már oda bejelentve, az egyéb jogai attól még nem szűntek meg.

wers # 2016.04.12. 14:50

A lakcímbejelentés önmagában nem keletkeztet jogokat, így az teljesen mindegy, hogy van-e a címre érvényes tartózkodási helye bejelentve.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.04.12. 14:31

miféle joga lenne ott tartózkodni?
Te írtad: bérleti szerződés.

Zöldövezeti11 # 2016.01.15. 08:25

Vagy mert nem akarták, hogy átfedés legyen a két bérlet között.
Tehát lejár a bérlet dec. 31 én, keresik az új bérletet, rátalálnak, amire dec 11 -én erre meggondolatlanul átadnak 2 havi díjnak megfelelő valamit. Nyilván nem akarnak 2 helyen átfedéssel fizetni. A nagy sietségben amit átadnak, nem nevezik meg a célját /foglaló előleg regisztrációs díj stb. /
A helyes / logikus eljárás . Ha megtetszik a kégli, azonnal kivenni, aztán hazamenni és alkudni a jelenlegi bérbeadóval. Lejár dec 31 .-én. Ok az 3 hét, eltününk 2 nap múlva, felezünk a fenn maradó bérleti díjon. A tulaj meg a kifizetett 10 nap alatt takaríthat reparálhat, meg szemléztetheti az érdeklődőknek a lakást.
Most viszont az ingatlanosnál van kettő havi bérleti díj ismeretlen céllal. Nagy valószínűséggel foglaló, ami nem jár vissza.

MajorDomus # 2016.01.14. 21:20

Mert nem gondolták komolyan.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.14. 18:52

Nem úgy értettem. Az a gondom, miért nem lehet rögtön szerződést kötni? Miért elő-?

Zöldövezeti11 # 2016.01.14. 18:49

(Az más kérdés, hogy mi a fenének kell előszerződést kötni egy lakásbérletre.)

Írja KBS.
Mert beleszerelmesedtek abba a lakásba, de a szerelem 3 hét alatt elmúlt !
Van erre jog intézmény, úgy hívják, hogy foglaló, de az is csak max egy hétre szólhat. Legalább is fifikás ingatlanos beleveszi. Úgy írják bele, hogy afele a szerződést legkésőbb - a példánál maradva dec. + 7 nap az dec 18-ig megkötik- ha a leendő bérlő nem jelentkezik a hibájából a szerződés kötés meghiúsult, fuccs a foglalónak.

Zöldövezeti11 # 2016.01.14. 18:38

Még mindig a Zsokka ügyhöz.
Előfordulhat olyan, hogy pl. nincs kész a lakás , némi javítás , takarítás stb. Nos ilyenkor a tulajnak nem jó az azonnali költözés, azaz teljesíthetetlen.
Mi van ilyenkor ? Ha a keresőnek amúgy megtetszik, akkor ad foglalót és majd költöznek a megbeszélt időben. 2 max 3 hét. Hosszabb idő életszerütlen bérlet keresésnél.
De mint írtam, ha tetszik a lakás azt azonnal ki kell venni - nem 3 hét múlva.
A kivevés nem jelenti az azonnali költözést.

Zöldövezeti11 # 2016.01.14. 18:30

zsokka#e-mailJelentem! 2016.01.03. 15:08

Tanács a legközelebbi bérlet keresésnél :

Ha megtetszik a lakás azonnal vedd ki, nem kell ilyen majd költözünk és egyéb duma. Persze legyen nálad pénz.
az ingatlanosnak sohasem adj pénzt, hiszen ő nem kiad, - elad ,, csak mutogat .
Kivétel amikor a tulaj akadályoztatott.
És a kérdésre is :

Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben visszajár az összeg?
Hát ! Hát valamennyi de az egész biztos nem, nem szabad a bolondját járatni senkivel sem.
Mondjuk a felét visszakaphatod, de ha rámenős az ingatlanos akkor állítja, hogy foglaló és akkor ővé az egész.
Mennyi az a píz , valószinű több mint 100 e.
Ja hogy jegyzőkönyv. nos mi lett megjelölve az átadott összegről ?
Pl. foglaló, akkor fuccs ! Ha előleg akkor talán. valamennyi.

MajorDomus # 2016.01.13. 22:46

zsuzsanlk (törölt felhasználó) # 2016.01.12. 14:14

Újra feltenném a kérdésem:
Határozatlan idejű bérleti szerződést kötöttünk, bérbeadóként, tanuk nélkül, 30 napos felmondási idővel.A lakás 30 nm-es. Első hónapban 17 m3 víz, második hóban,- kérésem ellenére, hogyha lehetne kevesebbet használjanak, mert megjelenhet a penész,- 20 m3 vizet vizet fürödtek el. Megjelent a penész.
30 napos határidővel, rendes felmondással felmondtam, negatív következmények nélkül, a kaució visszaadásával, amit aláírt,személyesen, itt sincs tanu. Ez az időpont a 30 nap, de hónap elejei, 3.-ai a dátum. Jogszerűen tettem, vagy csak hónap végével lehetett volna? Mit tanácsolnak?
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.12. 08:19

Szerintem, ha nem íratjátok át a közszolgáltatási szerződéseket, akkor minden, amit a bérlő fizet, bérleti díj - ami után adózol. Ez is egy megoldás, csak egy kicsit drága. Vagy neked, vagy a bérlőnek.

malom # 2016.01.12. 08:07

Tisztelt Fórumozók!

Kétlakásos családi ház egyik lakását szeretném bérbe adni, de csak egy közös vízóra van felszerelve. A tulajdonos papíron én vagyok, a nem bérbe adandó lakásban édesanyám él. Tételes költség elszámolást szeretnék alkalmazni, és semmilyen közműveket nem íratnék a bérlő nevére.

Kérdésem, hogy az adózáshoz a víz- és csatornadíj elszámolása megoldható-e a díjaknak a bérleti szerződésben való valamilyen felosztásával, vagy mindenképpen külön vízóra kell?

Válaszukat előre is köszönöm.

zsuzsanlk (törölt felhasználó) # 2016.01.11. 09:24

Kedves Fórumozók!
Kérdésem következő: Határozatlan idejű bérleti szerződést kötöttünk, bérbeadóként, tanuk nélkül, 30 napos felmondási idővel.A lakás 30 nm-es. Első hónapban 17 m3 víz, második hóban,- kérésem ellenére, hogyha lehetne kevesebbet használjanak, mert megjelenhet a penész,- 20 m3 vizet vizet fürödtek el. Megjelent a penész.
30 napos határidővel, rendes felmondással felmondtam, negatív következmények nélkül, a kaució visszaadásával, amit aláírt, itt sincs tanu. Ez az időpont a 30 nap, de hónap elejei, 3.-ai a dátum. Jogszerűen tettem, vagy csak hónap végével lehetett volna? Mit tanácsolnak?
Köszönöm