albérlet felmondása


Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 06:41

Az előszerződéstől sem lehet csak úgy elállni. (Az más kérdés, hogy mi a fenének kell előszerződést kötni egy lakásbérletre.)

MajorDomus # 2016.01.04. 21:29

Igen.
Nem teljesült a szerződés!

zsokka # 2016.01.03. 14:08

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
2015. december 11-én egy lakásra 2 hónap bérleti díjnak megfelelő összeget fizettünk ki egy ingatlanosnak. A pénz átvételéről jegyzőkönyv készült (tanúk aláírása nélkül), melyben a szerződés megkötésének legkésőbbi időpontjaként 2015. december 31-et jelöltünk meg (a beköltözés időpontjáról csak szóban egyeztettünk).
A szerződést a mai napig sem kötöttük meg, viszont mi már nem is szeretnénk, máshogy alakult az élet.
Kérdésem az lenne, hogy ebben az esetben visszajár az összeg?

Előre is köszönöm!
Üdv!

matthiasi # 2015.12.25. 18:04

Vh-ügyes !

Köszönöm, megfontolandó, amit írtál.

Vh-ügyes # 2015.12.25. 06:42

én mindig határozott (1 hónapos) idejű bérletit kötök, majd fizetéskor módosítom (hosszabbítok)

ha gond van, a bíróság ilyenkor mint "önkényesekkel" bánik... (ahelyett, hogy véget nem érő perekbe fogjunk...)

MajorDomus # 2015.12.23. 23:13

1

matthiasi # 2015.12.23. 10:54

Nos én pl. ezekért nem kötök határozott időre szerződést :
1. a bérlők nagy része nem veszi komolyan a rá vonatkozó kötelezettségeket, rá vágja hogy persze hogy sokáig akar maradni, de ha alkalom van úgyis elmegy.
2. Csak rám a bérbeadóra lenne hátrány ha határozott időre kötném.
Így mindig csak határozatlan időre, 1 hónap felmondással.

Állítólag 3 hónap a felmondás ? Mi igaz ebből ?

MajorDomus # 2015.12.22. 21:56

Mindössze annyi hogy a határozott időtartam alatt - 1 év - nem lehet felmondani egyik fél részéről sem.

horex # 2015.12.22. 14:36

matthiasi

De milyen határidőig??
Olvasgattam rendesen a vonatkozó trv. és magyarázatukat
Elvben semmi különbség a határozatlan és határozott idejű szerződés között a kaució tekintetében, de a felmondás is igen könnyű a bérlő részéröl.
Ez utóbbi két hét + egy hónap rendes felmondással
Azonnalival ha 15-ig mond fel, fél hónapot fizet, ha utána akkor a teljes hónapra

Tehát semmi különbség a kétféle szerződés között, illetve mint tulaj csak extra esetben mondhatok fel, ő meg bármikor
Kauciót meg csak az esetleges elmaradt rezsi és rongálásra lehet visszatartani.
Azért furcsa lenne, ha valaki kivesz egy lakást egy évre és egy nap mulva felmondja retorzió nélkül

Természetesen aki menni akar, hadd menjen és elszámolunk korrekten
A sok beszéd alja :)
Mi a kétfajta szerződés lényegi különbsége?

MajorDomus # 2015.12.21. 23:01

Ezt jelenti a határozott időtartam.

matthiasi # 2015.12.21. 16:46

horexhorex

Hát a kaució az visszajár, viszont a bérlő köteles a lejáratig kifizetni a lakbért, Így azért a lakbérre tartsd csak vissza azt a kauciót és egyezkedjél vele.

Viszont az ilyen bérlőtől jobb minél előbb megválni !

horex # 2015.12.20. 18:23

Jó napot!
Határozott egy évi lakásbérleti szerződés
Szerződésben nincs kikötve, hogy a kaució visszajár vagy nem a szerződés idő elötti felmodása esetén
Kaucióra csak vis major esetre van emlités

Hó közepén, bérlő azonnali felmondással elhagyja a lakást határidő elött.
Vissza jár a kaució?

Olvasom itt korábban, hogy közös megegyezés. És ha én mint bérbeadó, nem egyezek bele az azonnali felmondásba?

Jogszabályban olvasom hogy a hónap végéig kérhetem a lakásbérlet és rezsi költségeit
Ez szerintem rendben lesz.

Szoval mi a helyzet a felmondás elfogadásával, illetve a kaucióval?

Vegyük figyelemnbe hogy a PTK változott ez-ügyben is, amit én persze nem ismerek

SolnesM # 2015.12.10. 13:26

hogy a főbérlő módosíthat-e utólag bármit is a bérleti szerződésben vagy készíthet-e újat?

Mindent csinálhat a tulaj és a bérlő hozzájárulásával.

Ha a bérlő makacs, előbb útóbb megszünik a bérleti jogviszonya.

Sziszka74 # 2015.12.09. 08:48

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a főbérlő módosíthat-e utólag bármit is a bérleti szerződésben vagy készíthet-e újat?

MajorDomus # 2015.12.04. 17:59

De, egyedül felmondhat, csak nem lesz érvényes, ha te nem fogadod el.

Sammrita # 2015.12.04. 08:23

Köszönöm a válaszokat, akkor egyértelműen nem mondhat fel rendes felmondással egyedül.

Immaculata # 2015.12.02. 13:47

:))
Ez úgy illik ide, mint mondjuk az embercsempészés.

Immaculata # 2015.12.02. 13:34

Nem magánlaksértés, birtokháborítás.

Immaculata # 2015.12.02. 13:02

:)) Basszus, dokumentálj, dokumentálj. Ezt hány topicban olvastam már válaszul.

:)) Ez a sok statisztika, meg értékelés, meg dokumentálás.
Ez is út valahová.

Sammrita # 2015.12.01. 23:39

Tudom alap, de nem szeretnék benézni valamit...
Ha határozott idejű lakásbérleti szerződésem van 1 évre és 5 hónap után fel akarnak mondani, akkor a szerződés azon passzusa szerint, hogy a "felek közös megegyezéssel a bérleti szerződést bármikor felmondhatják" a bérbeadó nem mondhatja fel egyedül a szerződést?
Mit tegyek, ha mégis felmondja?
Nem olcsó dolog egy bútorozatlan lakásból 1 éven belül elköltözni...

MajorDomus # 2015.11.10. 21:00

Obudafan utolsó mondata a lényeg.

A szerződés a szerződő fél halálával megszünt.

Más a helyzet ha eladja a lakást, mert a szerződés köti az új tulajdonost. Az ajándékozással szintén.

Itt viszont a szerzõdés a szerződő fél,, megszűnésével,, szűnik meg!

kaliff971 # 2015.11.09. 20:24

Eh, köszönöm a tippet, nagyon bíztam valami ilyesmiben; persze előbb nem lenne rossz kicsikarni belőlük egy példányt a szerződésből, mert nem adták ki a kezükből, még annyira sem, hogy befotózzam. Mára ígérték, hogy megküldik nekem mailben a másolatát, hát, mit mondjak, még nem érkezett meg (igaz, még nem múlt el éjfél)...

ObudaFan # 2015.11.09. 18:39

kaliff971

A piaci viszonyoknak megfelelően akkor lehet aktualizálni, ha a szerződés így rendelkezik. Egyébként viszont a haszonélvező a haszonélvezet megszűnése utáni időre nem rendelkezhet az ingatlannal, így számomra kérdés, hogy nem fogalmilag kizárt-e az, hogy ez még egy hatályos szerződés legyen.

kaliff971 # 2015.11.09. 17:58

Üdvözletem,
hasonló kérdésben kérnék tanácsot én is. Évekkel ezelőtt örököltem egy haszonélvezeti joggal terhelt ingatlant, amelyet bérbeadással hasznosított a haszonélvező, aki most elhalálozott, ezért szerettem volna mielőbb birtokba venni a lakást.

Én nem rendelkezem a bérleti szerződés másolatával, de tudomásom szerint mindig határozatlan idejű szerződéseket kötött a haszonélvező, és ugyan az örökösei is így tudják, sajnos a hagyatékban eddig nem lelték fel a bérleti szerződést.

Megkerestem a bérlőket, hogy egyeztessek velük a kiköltözésről, de ők egy öt évre szóló határozott idejű szerződést mutattak, amiből még közel négy (!) év hátra van, plusz a bérleti díj sem éppen a jelenlegi piaci árnak megfelelő, lényegesen alacsonyabb annál.

Mit tehetek ilyenkor? Hiába szűnt meg a haszonélvezeti jog, mégsem vehetem birtokba a tulajdonomat végre, mert a bérlőknek nem mondhatok fel, de még a bérleti díjat sem aktualizálhatom? Ők ezen az állásponton vannak, én meg igen méltánytalannak érzem ezt így...

MajorDomus # 2015.11.04. 22:17

Vica

A törvénnyel ne vitatkozz!

Ha van törvényes örökös (ági öröklés) akkor a halál pillanatában azonnal tulajdonos lesz!