albérlet felmondása


nonolet # 2018.02.01. 11:35

A 3 hónap felmondási idő alapban nyilván a felmondás közlésétől indul.
Azaz március 31. lett volna... legkorábban.

De, mivel aláírta-elfogadta
ez így "közös megegyezés" jellegű lett
és emiatt
első körben a március 18. lett az érvényes.

- -

Ha jól értem 3 havi bér áll benne.

  • 1 hónap előre fizetve
  • 2 hónap kaució

Amivel "tartozol" neki az pedig

  • az elmúlt havi rezsi

    és

  • a kifestés költsége

Mennyi a 2+1 havi pénz?
Mennyi a várható rezsi?
Mennyit szánsz te a kifestésre?
Mennyit gondol ő kifestésre?

Utána lehet matekozni-ötletelni ...

Zoltanuss # 2018.02.01. 11:43

Ezzel kapcsolatban mi a vélemény?

Pl. hogy addig jár neki a díj, amig ott laktok.
Törthónapot is egyszerű számolni !

GuTi20 # 2018.02.01. 11:54

@nonolet
Köszönöm a gyors választ!

@Zoltanuss
Jó lenne, ha a világ ilyen egyszerűen működne, feb. 25-én este megkapja a kulcsokat a lakáshoz. Ettől még a szerződés szerinti teljes hónapot nyilván kifizetem.

A kitalált plusz költségeket nem csípem, meg azt amikor nem mondja valaki a szemembe a problémáját, hanem a gyengébb ellenállás elé haladva (asszonnyal beszél) inkább megüzeni, hogy Ő márpedig másképp gondolja.

Pali85 # 2018.02.04. 00:10

Üdv
Segítséget szeretnék kérni az albérletemmel kapcsolatban.

2017.07.25.-én ingatlan közvetítői irodán keresztül szerződést kötöttünk egy székesfehérvári lakás bérléséről.
1 éves határozott idejüt, 1 havi bérleti díjat + 2 havi kauciót (450000ft-ot) kifizettünk és beköltöztünk.
Megálapodtunk szóban hogy a rezsi számláit minden hónapban elküldik az én email címemre amit én majd elutalok az albérlettel együtt, nem iratnak semmit a nevünkre..

Innentől kezdődtek a bajok. Nem küldték a rezsi számláit sokadik kérésemre se, mindig az volt a válasz hogy a titkárnőjük vagy valami ilyesmi hamarosan küldi, ne aggódjak. Utoljára januárban tudtam beszélni az építésvezetőjükkel, általában hozzá irányítottak ha valami gondom volt (pl. le volt plombálva a gázkazán).
Most ott tartok hogy 5 havi rezsitartozásom van azért mert sokadik kérésemre se kaptam semmiféle infót a rezsiről. Elvileg be vannak fizetve, azt mondták és végülis nem is kötöttek ki semmit.
Erre a címre semmilyen számla nem jött. Teljesen új az ingatlan mi vagyunk az első lakók ha hihetek a tulajnak.
A bérleti díjat minden hónapban a szerződés szerint elutaltam.

Ebben a hónapban még mi kiköltözünk családi okok miatt. Mivel nem telt le az 1 éves szerződés, a szerződés szerint 1 havi bérleti díj nem jár vissza.

Mivel nem tudom körülbelül se mennyi a tartozásom és nem az én hibám miatt nem fizettem, elég ha ottmarad a maradék 150000ft kaució?
Számithatok arra hogy feljelentenek ha így majdnem fél év után megfizethetetlen rezsit nem tudom kifizetni?
Nem akarok pereskedni de sajnos a költözés miatt nincs több százezer forintom.
Hogyan zárjam le ezt a lakásbérlést?

Előre is köszönöm az ötleteket, jótanácsokat!

Bea1 # 2018.02.04. 05:20

Közös megegyezéssel, miszerint semmi tartozásod sincs, sem bérletidíj, sem rezsi. Ezek után csak így.

drbjozsef # 2018.02.04. 09:18

5 havi rezsitartozásra 150.000.- Ft?
Ugye, viccelsz?

Ha jól számolom, azért július-szeptember környékén fizettél valamennyi rezsit, tehát nagyságrendileg képben kell legyél azzal, hogy mennyi lehet a fogyasztás. Azt a pénzt az öt hónap alatt illett volna félrerakni, mert előbb-utóbb ki kell fizetni.

Mondj fel rendes felmondással, hivatalos úton, személyesen vagy tértis-ajánlott levélben, ahogy azt a szerződésed előírja. És jelezd, hogy ha majd tudják igazolni, hogy miért és mennyit kell fizetni, akkor jelentkezzenek, és rendezed a tartozást. Ha ez nagy összeg lesz- és valszeg az lesz -, majd kérhetsz részletfizetést, amit nekik is illik megadni, lévén hogy az ő hibájuk, hogy nem tudtál fizetni, de ha nem kapod meg, akkor is fizess mindig amennyit tudsz, legalább havonta egy havi elmaradást. De ezzel már előre futottunk. Egyelőre mondj fel, és várjuk meg mit reagálnak.

Nem feljelenteni fognak, hanem ha felszólításra nem fizetsz, akkor fizetési meghagyást fogsz kapni, és ha nem mondasz neki ellen, akkor végrehajthatóvá válik. Ez nem jó, mert borsos a költsége, és azt is behajtják rajtad. De ellentmondani nem igazan tudsz, mert nincs rá alapod, a rezsi költség jár nekik, akkor is, ha nem küldtek számlákat.

A legjobb a közös megegyezés lesz.

Egyébként biztos vagy benne, hogy idő előtti felmondás esetén csak 1 havi bérleti díjat fognak követelni? Explicite benne van ez a szerződésetekben? Csak mert a határozott idejű szerződések jellemzője általában, hogy az egész időt ki kell fizetni, ha felmondasz - persze, ettől eltérően is meg lehet állapodni.

nonolet # 2018.02.04. 11:45

Pali85

Mi tartott vissza attól,
hogy
minden hónapban utalj egy kb. jó összeget a rezsire is?!
Későbbi elszámolásra...

Hisz tudtad, hogy azt is ki kell fizetned.

Sőt kb. azt is tudtad és tudod mennyi is a rezsid.
Hisz a mérőórák ott vannak nálad a közös költség pedig ismert.

Pali85 # 2018.02.04. 13:04

A szerződésben benne van hogy ha idő elött felmondjuk a szerződést 1 havi bérleti díj nem jár vissza. Ha rezsi vagy bármilyen tartozás merülne fel a kaucióból a bérbeadó levonhatja azt.

Raktam félre eddig összesen 180000 ft-ot rezsire csak mivel az órák alapján elég nehéz kiszámolni a rezsit számlák nélkül, lehet hogy rá kell fizetnem.

Ez nem is probléma ha nem számolnak fel minden egyes porszemet, karcolást a lakásban a 150000-es kaucióra.
Abban reménykedek hogy a maradék kaucióra még max 100000ft-ot fizetek és akkor rendben leszünk.
A tulajjal alig tudom felvenni a kapcsolatot, több száz km-re lakik, nem veszi fel a telefont, facebookon szokott néha válaszolni.
Ezt a hónapot még kifizettem, ha megvan a biztos hely ahova megyek elküldöm a felmondást. A szerződésben 8 napos felmondási idő van írva a bérbeadó részéről, az én oldalamról történő felmondásra semmi nincs.

Ha mi elküldjük tértivevényesen a felmondást aláírva és ő nem írja alá akkor amíg nem írja alá vagy csak kidobja akkor addig nekem fizetni kell a további időre is az albérletet? Ha marad nálam 1 példány amit csak én írtam alá az szerintem nem sokat ér.
Vagy 1 hónapot köteles vagyok még fizetni mindenképpen? Van olyan hogy ha nem fedezi a kaució a rezsi költséget akkor nem vagyok köteles kifizetni? Hiszen szóban megállapodtunk hogy küldik a számlákat mi meg utaljuk, számlák nélkül miért fizetnék hasraütésre? A bérbeadónak nincsenek kötelezetségei?
Sajnos nem igazán tudom hogy ez így hogy szabályos.

Nem akarok tartozást hagyni akár részletekben is ki fogom fizetni csak olyan lehúzós szaga van az egésznek.
Őket eddig semmi sem érdekelte én hívtam fizettem a szerelőt is amit persze majd levonok ha belemegy, mivel a központi berendezések üzemképes állapotáról a bérbeadó köteles gondoskodni.

Bocs ha tömör voltam, köszönöm a tanácsotokat.

symoonka # 2018.02.06. 14:18

Albérlőként szeretnék segítséget kérni albérletünk felmondása ügyében. Minden hó 15-én van a forduló, 30 napos felmondási idővel, 2 havi kaució letétele mellett költöztünk a mostani albérletbe.
Január elején közöltük a főbérlővel, hogy február 15-ével felmondjuk az albérletet. A tulaj magán kívül volt, minősíthetetlen hangnemben melegebb éghajlatra küldött, és napokig nem vette fel a telefont. Postai úton (ajánlott-tértisen), e-mailben és messengeren is közöltük a felmondás tényét, hogy írásban legyen nyoma. Időközben átcsapott mézes-mázasba, bár a levelet nem vette át. Szóban megegyeztünk, hogy a kaució felét lelakjuk, a másik felével az óraállások szerinti költségek levonása után számolunk el. Mi már február elején kiköltöztünk, és kértük, hogy közösen olvassuk le a közmű-órákat, illetve át szeretnénk adni a lakás kulcsait. A főbérlő húzza az időt; most ezért nem jó, a héten nem ér rá, nincs itthon, adjuk oda az anyjának a kulcsot stb. Most már a telefont sem veszi fel, az üzeneteinket nem nyitja meg... Mit tudunk ilyen esetben tenni? Eddig mindenről papírunk van (szerződés, számlák kifizetése, kaució...)
Köszönöm a segítséget!

nonolet # 2018.02.06. 14:58

A felmondást ÍRÁSBAN

  • az adott hónap 15.-ig lehet közölni
  • a következő hónap utolsó napjára szóló határidővel

vagy attól későbbivel....

Így, ha Január 15. előtt írásban felmondtatok,
akkor alapesetben Február 28.-ig vagytok bérlők.

Eddig kell bérleti díjat előre megfizetni.

ÉS

Ekkor kell majd

  • kiköltözni, legkésőbb
  • a kauciót visszaadni teljesen, ha nincs károkozás

ha van károkozás, akkor azt jegyzőkönyvezni, a kár értéket megállapítani, ha lehetséges és az értéket a kaucióból levonni
Ha a kaució nem elég a kárra az egy külön műsor lesz/lehet...

  • a közművek és rezsi tartozás

már ismert részét megfizetni
a nem ismert részéhez az óraállásokat jegyzőkönyvezni
(és később megfizetni a fennmaradt részt)

Ez a normál ügymenet.

- -

Amitől közös megegyezéssel ellehet térni!
Tetszés és alku szerint...

Jelen esetben van egy idő előtti költözés és más alkuk is az elszámolásra.

A kiköltözés napján NYILVÁN dokumentáltad (két tanú!)

  • az óra állásokat

és

  • az otthagyott lakás állapotot is!

A doksit pedig átadtad a bérbeadónak is.
A kulcsokkal együtt.

- -

Persze nem így tettél...

Ezért esélyes, hogy lesznek gondok az elszámolással.

Amit nem tudsz a közös megegyezéses alkuból bizonyítani, dokumentummal-tanúkkal, annál a fentebb írt alapeset lép érvénybe egy vita esetén.

Szóval én pótolnám, ami pótolható!

  • óraállások
  • kiköltözés ténye
  • lakás állapota
  • kulcsátadás !!!

Aztán kiszámolnám a várható pénzügyi egyenleget is.
Az egyenlegtől függően lennék nyugodt vagy kicsit aggódó...

A bérbeadó vélhetően arra játszik, hogy ne kelljen a kauciót visszaadnia.
Sőt netán maradjon is neki belőle egy kicsi a végén bonusznak.
Ezért húzza az időt és kavar.

Ki tudja mivel jön majd elő esetleg később.
Ezért javasolt a dokumentálás
és fontos a kulcs visszaadás!!! is,
ha
már nem laksz ott, nehogy meglepi érjen.

symoonka # 2018.02.06. 19:33

Köszönöm, nonolet!
A szerződésünk szerint minden hó 15 a fordulónap, nem 1-e; ezért január 3-án mondtam fel, február 15-i kiköltözéssel.
Az ajánlott levél visszajött, nem vette át (az e-mailt elolvasta, és válaszolt rá); az grátisz, hogy előbb kiköltöztünk 2 héttel, attól 15-ig kifizettük a bérletet, ezen nem problémázunk.
Gondoltam, hogy 2 tanú jelenlétében (közös képviselő?) lefotózzuk az óraállásokat, írásban rögzítjük, és a lakást is körbevideózzuk, hogy milyen állapotban van.
De egyszerűen a kulcsokkal mit csináljunk, ha nem hajlandó szóba állni velünk? Kinek adjuk, hogy ne történjen semmi olyan a lakásban, amit esetleg ránk terhelhetne?
Hogyan igazolom, hogy időben átadtam neki, ha nem reagál semmire? (Valószínűleg gondban van a kaucióval, mert szerencsejáték-függő- de erre csak most jöttünk rá....)

nonolet # 2018.02.06. 21:59

"Kinek adjuk, hogy ne történjen semmi olyan a lakásban, amit esetleg ránk terhelhetne?"

Ha neki nincs kulcsa, akkor nincs gond se...

HA van és aggódsz, akkor cseréld ki a(z egyik) zárbetét.
Átadáskor meg majd visszacseréled.

Ha nem aggódsz, akkor mindegy.

snuki21 # 2018.02.07. 19:54

Szeretnék az alábbi esetre vonatkozóan segítséget kérni. Ki van adva a lakásunk 3,5 hónapja, de a bérlő a szomszédok (írásbeli) nyilatkozatai alapján vállalhatatlan magatartást tanúsít és egyáltalán nem tudnak vele együtt élni. Pár hónap leforgása alatt 2 esetben megrongálta a liftet, éjjel-nappal nem túl bizalomgerjesztő vendégei vannak, akikkel közösen hangoskodnak a lépcsőházban, járkálnak ki-be a lakásból. A házirend ellenére dohányoznak a folyóson és még sorolhatnám. A bérlő kiadta minden ismerősének a kapukódot így az jön be a házba aki akar és akkor amikor akar. A lakók felszólítottak, hogy tegyek valamit! Én az első alkalommal felszólító levelet küldtem, és szigorítottam a szerződést, azonban most szeretném azonnali hatállyal felmondani. A szerződést határozatlan időre kötöttük.
Kérdésem az lenne, hogy alkalmazhatom-e a Ptk 6:348.§ (2) bekezdésében foglaltakat, és felmondhatom-e 8 napos kiköltözési határidővel a szerződést.
A segítséget előre is köszönöm.

nonolet # 2018.02.07. 20:37

Szerződés szegő amagatrtása?
IGEN

Kapott írásbeli felszólítást a "megjavulásra?
IGEN

Akkor...IGEN.

- -

Más kérdés, hogy mi lesz, ha nem megy el?

Akkor hosszas per lesz...

(vagy fizetsz neki a lelépésért)

snuki21 # 2018.02.07. 20:58

Hatósággal nem rakathatom ki, ha felmondtam a szerződést és Ő határidőre nem ment el?

nonolet # 2018.02.07. 21:17

Előbb meg kell nyerned a lakás kiürítési pert!!
Laza 8-14 hónap és párszázezer Ft ...

(a perben kéred a távozásra kötelezést
és a költségei+károd megtérítését,
a perköltséget te előlegezed)

HA megnyerted a pert és az ítélet, az, hogy: költözzön ki.

De nem költözik ki...
No, majd akkor kérheted a kirakását!!! a végrehajtó által.
Aki jó pénzért (te előlegezed a díját) kirakja.
Feltéve, hogy nem védi valami moratórium éppen.

Így megy jogszerűen az olyanok kirakása
akik
jogszerűen költöztek be, de jogszerűtlenül maradnak!

- -

A költségek és károk behajtása is egy külön műsor, ha önként nem fizet, sorrendben a pénzbehajtási lépések.

  • írásos, határidős felszólítás
  • "Fizetési meghagyás" közjegyző által
  • végrehajtás vagy per+végrehajtás

(attól függően, hogy mit lép a "Fizetési meghagyás"-ra

- -

A JÓ bérlő kiválasztása a bérbeadás LEGFONTOSABB lépése/döntése.
(emberismeret, adatgyűjtés ismerőstől, referencia)

Egy rossz bérlő... nagy szívás! tud lenni.

A másik fontos, dolog a jó szerződés!

Ésszerű, ha közjegyző előtt köttetik és kiköltözési záradékkal!!!
Mert ekkor per NÉLKÜL IS, azonnal kérhető a végrehajtó általi kirakás.

HA kiskorú is beköltözik, akkor ésszerű egy "Befogadó nyilatkozat" is a kiköltöztetés esetére!
Azaz, hogy: valaki (aki vállalja) befogadja őket, ha te kirakatod őket (ez is közjegyzőzve ésszerű).

De ezekkel a tudnivalókkal és a rémtörténetkel tele az internet...

Persze egy rendes bérlő esetén ezek fölöslegesek.
Nade a rendes bérlőhöz kell

  • emberismeret
  • szerencse !
  • nem árt a rutin sem...
Krisz67 # 2018.03.31. 06:49

Jó napot kivánok!
Bérbeadó vagyok.
Határozott idejű 1 éves szerződést kötöttem a lakóval,melyet Ő 3 honap utan felmondott.Követeli vissza a kauciot!
Kérdésem vissza kell-e adnom?
Arra hivatkozik hogy a lakás lakhatatlan. A gázkonvektor romlott el melyet első izben azonnal javítattam a 2-nal már nem is szólt csak felmondott. Illetve leszakadt a fuggonykarnis ( 3 honap utan) es ráesett a laptopjára mely összetört. Ezt is az én nyakamba akarja varrni. A karnis 3 hobapig és elotte tobb évig működött. A lakast szoban marcius 7-én mondta fel 15-ei kikötözéssel de csak marc.29-én költözött ki.Szoban félhavi dijban állapodtunk meg de mivel nem ment ki én kértem a teljes havi díjat.Ezt nem akarja fizetni sőt követeli vissza a 2 havi kauciot es perel fenyeget hogy a lakás lakhatatlan, mert 2 napig hideg volt. Megjegyzem nekem nem jelezte hogy megint rossz a konvektor!
Szeretném kérdezni hogy mikyen lehetőségeim vannak.Én nem szeretnék inkorrekt lenni,de úgy érzem le akarnak húzni.
Ja az apja ügyvéd és ezzel fenyegetőznek!????
Köszönöm válaszát DKriszta

drbjozsef # 2018.03.31. 08:07

Krisz,

Szerepel valami konkrét pont a szerződésetekben az idő előtti felmondásra? Ha igen, mi?

nonolet # 2018.03.31. 09:26

Ez egy RENDKÍVÜLI felmondásnak indult.

Hisz a hivatkozási ok a fűtés hiánya.
Ezért e szerint kell megítélni is...

Itt jön a kérdés, hogy
HA valóban lakhatatlan volt,
akkor miért lakta MÉG hetekig?!!!
Vagyis a felmondás indoka nem volt valós.

A lakás nem volt lakhatatlan, csak pár napig a gázfűtés nem működött.
Remélem adtál neki addig egy villany radiátort...

Ráadásul a javítás mag is alighanem, a bérlő feladata volt!
Hisz gondolom nem kellett felújítani vagy cserélni a konvektort.

Vagyis: a rendkívüli felmondás aligha állja meg a helyét.

- -

Innentől jön a felmondás a határozott időszak vége előtt esete.

Ilyenkor bérlő elvben és alapban nem mondhat fel az időszak vége előtt.
CSAK kártérítés terhe mellett!

A bérlő követelheti a kiesett bérleti díjat is a bérlőtől.
Akár az időszak végéig is!
Hisz addig szerződött...

- -

A kaució a lakásban okozott kár biztosítéka!
Alapban a bérleti díj helyett nem használható fel...
Távozáskor, HA NEM VOLT kár, visszajár.

HA!!! távozáskor HAGYOTT maga után adósságot IS a bérlő.
(bérleti díj, rezsi, stb.)

Akkor a két pénz összeg, azaz

  • a visszajáró kaució

és

  • a fennálló tartozások

már szemeb állítható egymással.

A tartozás BESZÁMÍTÁS címszó alatt levonható a kaucióból.

Ha a kár és/vagy a tartozás, akkora,
hogy
kaució összege nem is elég rá...
Akkor pedig utólag is behajtható a bérlőn a kaucióval nem fedezett rész.

- -

Jelen esetben jogos követelésed

  • a lakbér 03.29-ig
  • a rezsi ugyaneddig
  • az okozott kár, ha volt

HA ezeket az elszámolásig nem fizette meg neked.
Akkor ezeket összeadod és levonod (beszámítás) a kaucióból.

Ami így megmarad a kaucióból, az első körben visszajár a bérlőnek.

- -

Azonban itt jön a képbe az idő előtti felmondás...
A MÉG leszerződött 9 hónap kérdése.

HA a rendkívüli felmondás nem állja meg a helyét
ÉS!!!
MÁS szabály (lásd szerződés és PTK) sem engedi meg neki az idő előtti felmondást
AKKOR alapban jár neked az 9 havi bérleti díj IS!!!

Azért alapban, mert, ha időközben találsz másik bérlőt...
Akkor a károd csökken az ő bérleti díjával.
Viszont nő a károd a kiadatlan idővel, a hirdetési és a rendberakási költséggel, ügyvédi díjjal stb. stb.

(bérbeadóként törekedned KELL a kár mérséklésére)

- -

A lényeg, hogy alighanem van/lehet egy kártérítési igényed is.
Amit követelhetsz tőle, adott esetben.

A javaslat...

1.
Számold össze, hogy menyi kaució járna vissza.

2.
Számold össze, hogy menyi kár ért amiatt, hogy idő előtt felmondott és új bérlőt kell/kellett találnod.

3.
Aztán írd le neki (átvetetve vele vagy tértivevényes levében), hogy

  • a rendkívüli felmondást nem tudod elfogadnia a további történések (tartós maradás) alapján
  • közöld az eddig meg nem fizetett lakbér, rezsi, kár összegét
  • közöld, hogy ezeket levonod (beszámítás okán) a kaucióból
  • HA van bizonyítható kárigényed is az idő előtti távozás miatt, akkor azt is közöld (tételesen, összeggel)
  • közöld, hogy ezt IS levonod (beszámítás okán) a kaucióból

Itt három eredmény lehetséges....

  • marad a kaucióból, akkor a maradék visszajár a bérlőnek
  • pont elfogy a kaucióm így járt a bérlő
  • kevés is a kaució

Ez esetben adj határidőt a hiány megfizetésére (mondjuk 8 napot)
HA megfizeti OKÉ!
HA nem akkor indulhat behajtás.
(fizetési meghagyás közjegyzőnél... stb. stb.)

- -

Röviden csinálj egy tisztességes elszámoló matekot és
aztán a szerint járj el.

nonolet # 2018.03.31. 09:34

Ja igen,

a karnis okozta laptop kár.

Ez attól függ...

Ha a nem megfelelő (szokásos/elvárható) rögzítés miatt esett le, akkor azért elvben te vagy a felelős.
Fizetsz.
Vagy a biztosítod fizet, ha van rá biztosításod.

Azonban azt neki KELL bizonyítania vita estén,
hogy bizony nem volt megfelelő (szokásos/elvárható) a rögzítés.

Sőt eleve már azt is, hogy: a kárt a leesett karnis okozta, pedig ő csak "rendesen" használta azt, nem pedig erőszakosan.

Röviden: nem igazán esélyes, hogy ezt a kárt rád verje...

(csak, akkor ha tényleg leszakad úgymond "magától"
az a karnis és ez bizonyítható is, vagy netán elismered önként...)

matthiasi # 2018.03.31. 17:29

Krisz67 és az ismeretlen bérlője esete.
1 év határozott idejű bérlés, majd 3 hónap után lelép/ne/.
Az hogy a maradék 9 hónapot kifizesse kizárt ezért ilyen olyan ürügyet talál, hogy neki legyen igaza.
Fűtési probléma ? Valahogy az derül ki, hogy csak 2 napig nem volt fűtés. Felmondott 7 é-n és csak 29 -én tűnik el a beigért 15 helyett. Leesett a karnis és kárt6 is okozott ? Igen ? Azt azért bizonyítani kell.
Van valami kaució.... az általában 2 hónap és a rezsi maradék ?

Majd :
es perel fenyeget hogy a lakás lakhatatlan, mert 2 napig hideg volt. Megjegyzem nekem nem jelezte hogy megint rossz a konvektor!
Nem fog perelni a fenyegetés és a tett között sok fokozat van.
De van egy előnye : nincs már a lakásban.
majd a következőnél előre látóbb lesz a bérbeadó.

Na ezért nem kötök határozott idejű bérleti szerződést sohasem. Ha egy bérlő menni kíván akkor, megy. mindent kitalálhat, pl. rossz a konvektor, leesett a karnis stb.

MajorDomus # 2018.03.31. 20:16

Pereljen nyugodtan,a bizonyitási teher az övé!

Krisz67 # 2018.04.01. 22:25

Kedvea Mindenki
Köszönöm a segitséget most már tisztábban látok????
Csinalok elszámolast es probalom békés uton rendezni a dolgot.
A szerzodes nem tér ki az idő elötti felmondasra!
Udv Krisz67

Krisz67 # 2018.04.01. 22:40

Bocsánat lenne még egy kérdésem!
A bejárati ajto is szorult és a bérlő felajánlotta hogy egy ismerose megcsinalja.
Azt mondta ügyes megbizhato ember. A szerelésnél nem tudtam ott lenni és a varatnője kifizette a kért 25.000 ft-ot ugy hogy az ajto semmivel sem lett jobb.Összesen 4 csavart cserélt ki.
Én eléggé kiakadtam ezen de kifizettem és azt beszéltük meg hogy ez az ember a bejárat elott kijavitja a betont és a 25.000ft-ot veszámitja a munjadijba.
Ezt most azt hiszem elbuktam!Vagy kérhetem tőke hogy fizesse vissza?
Az ajtot aztán egy általam hivott szakember megjavitotta.

nonolet # 2018.04.02. 11:26

Hát ha ilyeneket bénázol, akkor
még sokat szívsz a bérlőkkel és sokat kell tanulnod ...
A trükkösök ellen.

Igen azt a 25 ezert jó eséllyel buktad már.
(bár a kaució még nálad van!, ha belefér)

A valóvilágban a SZÓBELI ígéret és a hála szavatossági ideje maximum pár óra tipikusan.

Ha addig nem hajtod be, akkor az esélyed rohamosan csökken.

- -

Nem bízzuk a bérlőre az ilyesmit!
Főleg nem pénzkeret közlése nélkül!!! látatlanban.

Ha extrém az eredmény, akkor nem fizetünk.
Főleg nem elismervény (vagy nyugta-számla) nélkül.
Olyankor fusson az a pénze után, aki megpróbált lehúzni.

A bérlés és bérbeadás a trükkös emberek terepe IS!
Mindkét oldalon .... akadnak "okos-trükkös" népek.

Ezért lehetőleg nem annak adjuk ki aki ígéri,
hogy
ő micsoda jó bérlő lesz és belopja magát a szívünkbe.

Hanem annak akiről TUDJUK, hogy várhatóan jó bérlő lesz.
Mert lecsekkoltuk, utána néztünk, kiismertük.

Az ember ismeret az egyik legfontosabb képesség! a választáskor a bérlő/bérbeadó választáskor.
Akár bérbeadóként akár bérlőként.

Miközben a megtévesztő képessége igencsak jó ám sokaknak...
Kell a rutin, a tapasztalat ! az életösztön.

Pont, mint annyi más esetben is.
Azaz az életképesség-életrevalóság :-)