albérlet felmondása


Tapasztalt # 2016.08.18. 19:24

Sziasztok,

Egyre gyakoribb probléma az ingatlan kiadással járó esetleges kellemetlen következmények orvoslása megoldása.
Az ingatlankiadásra manapság mindenki arra gondol, hogy milyen jó üzlet hisz többet lehet keresni vele mint ha bankban vagy értékpapírban tartanánk megtakarításainkat.
Ez ideális esetben így is van! De mi történik akkor ha az albérlő nehéz helyzetbe kerül és fizetésképtelenné válik?
Na akkor jön a rémálom!!! Ezt azért emeltem ki mert a valóságban a Magyar jog az albérlőt vagyis a birtokon belül lévőt védi. Vagyis ha nem akar kiköltözni akkor jogi úton fél év vagy akár egy év is eltelhet mire érvényt lehet szerezni arra, hogy kiköltözzön! További "évek" kérdése, hogy az elmaradt hasznunkat vagy a közüzemi tartozásait ( abban az esetben ha a főbérlő nevén vannak a fogyasztók) be tudjuk hajtani rajta. Na ebben az esetben már nem tűnik olyan jó üzletnek!
Akkor milyen lehetőségeink vannak, hogy ezt ki tudjuk legálisan kerülni? Hangsúlyozom legálisan! Erre kitaláltam egy olyan metódust, módszert amivel minden kellemetlenséget kizárhatsz!

  • biztonságban vagy
  • mindig pénzednél vagy
  • és közjegyzői szerződés sem kell.

Érdekel?
Írj!

Bea1 # 2016.08.19. 03:54

engem érdekel, közjegyző nélkül hogy működhet ez.

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:19

Akkor haljuk a tapasztalatokat ezzel a csoda módszerrel kapcsolatban !

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:25

Az ingatlankiadásra manapság mindenki arra gondol, hogy milyen jó üzlet hisz többet lehet keresni vele mint ha bankban vagy értékpapírban tartanánk megtakarításainkat”.

Írja T..

Bizony gondolják azok akik ezzel még sohasem foglalkoztak.
Persze megfelelő körültekintéssel azért nyereséges üzlet lehet .

Zöldövezeti11 # 2016.08.19. 07:37

Bea1 !
Miért gondolod a közjegyzős módszerrel zökkenő mentes lehet egy problémás ügy ?

Vagy 4 hónapja elmentem egy közjegyzőhöz érdeklődni az üggyel kapcsolatban. Hát még a tarifát is elég nehéz volt belőlük kihúzni.
Nos tegyük fel, hogy megkötjük előtte a szerződést, majd fél egy év múlva felizzik a probléma. Akkor mi van , kapok egy papírt ... nyilván pénzért amivel mehetek a végre hajtóhoz. Na de mi van ha végrehajtó elszabotálja az ügyet ?
Magyarul elteszi a pénzt, szól a bérlőnek, hogy menjen. De ha a bérlő nem mozdul, akkor ki lép ?? Itt mindig elakad az ügy !
Van egy társasház ahol ugyan nem nemfizető bérlővel van a probléma, hanem nemfizető tulajjal, több millás a tartozás. És mit mondott a közösképviselő ? Hát a végrehajtós ügy zsákutca, mivel csak elteszik a pénzt, aztán semmi.

Bea1 # 2016.08.19. 07:45

Kilakoltatási záradékot kell kötni közjegyző előtt, nem szerződést.
13450 ft áfával.

kb 3 hónap, és kirakják a nemfizető bérlőt. ezt jó esetben fedezi a 3 havi kaució.

Tapasztalt # 2016.08.19. 10:32

Tapasztalt

Kilakoltatási záradék? Igen ez lerövidítheti a jogos újbóli birtokon belülre kerülést de ez eltarthat egy ideig. Pedig jogilag ennél többet nem tehet a bérbeadó! De ez nem véd meg attól, hogy károd keletkezzen! Ezzel a záradékkal sem mész semmire, mert a végrehajtók félnek a karhatalmi kilakoltatástól! Sajnos ki tudnak bújni alóla nagyon sok ideig! Van egy olyan lehetősége, hogy a végrehajtás foganasítását bírósággal döntesse el, vagyis ha a végrehajtó első felszólításra nem megy ki az albérlő és ezt jelzed felé , a következő lépése, hogy bíróságra adja az ügyet. A bíróság dönti el, hogy pénzbírság vagy elrendeli a karhatalmat. Természetesen első körben a bíróság pénzbírságot szab ki mert ez bevétel az államnak! Hozzáteszem, hogy a bérlőnek jogában áll ezt megfellebbezni! Természetesen addig nem jogerős a végzés míg el nem utasítják a bérlő fellebbezését.
Ha a fenti ügymenetet nézem akkor már 4-5 hónapnál tartunk! Jön a következő lépés. Jogerős az ítélet a bérlő kifizeti a bírságot de nem megy ki! Újból jelzed írásban a végrehajtónak, hogy nem hagyta el az ingatlant. Ekkor a végrehajtó megint a bírósághoz fordulhat, hogy döntse el mi legyen! És ez mindaddig így mehet míg a bíróság nem rendeli el a karhatalmi kilakoltatást. Te meg forrongsz, hogy a saját tulajdonú ingatlanod felett nem rendelkezhetsz ráadásul a bérlő ekkor már albérleti díjat és közüzemi számlákat sem fizet általában! Hab a tortán, hogy az albérlő által okozott kárt természetesen polgári peres úton tudod behajtani rajta persze ha sikerül!

Mi lehet ez ellen a megoldás?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 10:54

Ugye, tudjátok, hogy - nyilván tájékozatlanságból eredő, de a rosszindulattól sem teljesen mentes - butaságokat írtok?

Bea1 # 2016.08.19. 11:09

Én is? Én azt mondom, amit a közjegyző mondott.

Tapasztalt # 2016.08.19. 11:17

Kovács_Béla_Sándor

Sajnos még folyamatban lévő megtörtén esetről írtam!
Amennyiben butaságnak és rosszindulatúnak tűnik akkor elnézést érte de ez a valóság!
Ha már reagálásra került a bejegyzésem jó lenne tudni, hogy miért rosszindulatú és butaság?

Várnám Kovács Úr válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 11:17

Én is?
Zöldövezetinek és Tapasztaltnak szántam.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 11:19

hogy miért rosszindulatú és butaság?
A butaság - mint írtam is - minden bizonnyal tájékozatlanságból fakad. Hogy honnan a rosszindulat, azt legfeljebb találgatni tudnám.

Bea1 # 2016.08.19. 11:42

Az biztos, hogy a 13 450 ft nekem megéri, hogy egy közjegyző mondja, hogy 3 hónapon belül kirakatja nem fizető bérlőt, kilakoltatási moratórium esetén is, ha van befogadó nyilatkozat, és akár a kiskorút is...

Tapasztalt # 2016.08.19. 12:16

Kovács_Béla_Sándor

Konkrétumokat várnék, nem kitérő semmilyen választ!
Így a bejegyzés teljesen hiteltelen és félrevezeti a többieket!

Bea1
Az én esetemben a közjegyzői szerződést az ügyvédem készítette elő majd a közjegyző előtt írtuk alá az albérlővel! A közjegyzőnek fizetett összeg általában 1 havi bérleti díj! De sajnos a történtek alapján kijelenthetem, hogy nem véd meg a rosszindulatú albérlőtől vagyis ettől függetlenül meghatározhatatlan ideig elhúzódhat a kilakoltatás és az újbóli birtokba kerülés!

Bea1 # 2016.08.19. 12:32

Amennyiben a bérbeadó aktívan képviseli a saját érdekét, akkor ez így nem igaz.

Hiába köti a szerződést közjegyző előtt, ha nincs bankszámlára érkező jövedelme a bérlőnek, valóban halottnak a csók.

Kilakoltatási záradékot kellett volna kötni, ez garantálja, hogy nem kell lakáskiürítési pert indítani, ami min 2 év, hanem azonnal ki lehet tenni a felszólításokra nem reagáló, kilakoltatási záradékot közjegyző előtt aláíró bérlőt.

Ez az egyetlen legális, járható út. Természetesen a nav létezéséről se feledkezz meg!

1 havi bérleti díjért dolgozik a közjegyződ?
Annyiért ingatlanirodák szoktak...

Nekem ezek szerint a tizedéért dolgozott.

Mondjuk nem is először voltam nála.

Sok közjegyző van, nem kell az elsőt választani. Van lehetőség árajánlatot kérni.
Adnak.

Több ismerősömnek szétlopták a lakatlanul hagyott házát ... az sem olcsóbb!

Tapasztalt # 2016.08.19. 12:47

Bea1

Nem tudom, hogy miként keveredett "ha nincs bankszámlára érkező jövedelme a bérlőnek" bejegyzés az ügyhöz mert szerintem ennek a bérleti és közüzemi díjak határidőre történő fizetéséhez szerintem nincs köze!

Az aktív képviselet alatt mit kell érteni?

A közjegyzői szerződésem záradékkal lett ellátva ezért tudott elindulni a végrehajtás ami 4,5 hónapja tart és még nem látom a végét az előzőekben leírtak szerint! A bérlő meg vigyorog az ingatlanomban!

Tapasztalt # 2016.08.19. 13:16

Bea1

Kovács_Béla_Sándor

Csak azért, hogy ne legyen félreérthető az alábbi ügymenetem felsorolásban.

  • ügyvéd (bérleti szerződés előkészítése)
  • Záradékolt közjegyzői okiratban foglalt határozott időre szóló bérleti szerződés aláírása a bérlővel közjegyző előtt.
  • Nem költözött ki a bérlő a szerződés lejártát követően
  • Közjegyzőnek írásban közöltem a tényállást
  • Közjegyző a záradékolt okirat alapján kijelölte a végrehajtót
  • Végrehajtó írásban felszólította a bérlőt, hogy költözzön ki!
  • A bérlő ennek ellenére nem adta át az ingatlant.
  • Jeleztem a végrehajtó felé a tényállást.
  • A végrehajtó ezt követően bíróságra adta az ügyet, hogy döntse el a bíróság pénzbírság vagy karhatalom.
  • Megjött a bírósági döntés pénzbírság lett belőle 50e Ft.
  • A bérlő fellebbezett, ebből fakadóan a végzés még nem jogerős

Most itt tartok de megjegyezném hogy a végzésben a következő szövegrész található idézem:

"A bíróság felhívja az adós figyelmét arra, hogy amennyiben továbbra sem hajlandó eleget tenni a bírósági határozatban foglalt kötelezettségeinek, a bíróság több ízben is kiszabhat 500.000.-forintig terjedő pénzbírságot mindaddig amíg a kötelezett eleget nem tesz illetve a rendőrség közreműködésével is kikényszerítheti a meghatározott cselekmény elvégzését."

Állításaimat fentiek tükrében írtam!

Bea1 # 2016.08.19. 14:24

ok,látom, te a gyakorlatban tapasztalod. Nekem 3 hónapot mondott a közjegyző, de említette, hogy augusztustól külön 30 nap, míg felszólítgatom. Az már 4 hónap, így van. Jó esetben.

De kérhetsz használati díjat majd.

Ezt is közöld vele minél előbb.

Bea1 # 2016.08.19. 14:26

Azért egy kilakoltatási perrel mindíg előrréb vagy te is, mert annál ugyanilyen hatályú ítélet születne... pár év múlva.

Tapasztalt # 2016.08.19. 14:39

Bea1

Először is köszönöm, hogy állításaimat nem vonod kétségbe mint az előzőleg hozzászóló!
Utóbbi bejegyzéseddel egyetértek valamivel előrébb vagyok!
De ez nem megoldás szerintem! Ez tarthatatlan! Ennél van jobb megoldás! Mégpedig a lakhatást kell lehetetlenné tenni törvényesen! Villany és Gáz nélkül elég keserves nem de?
Használati díjat valóban kérhetnék de kitől mikor az albérlő teljesen elzárkózik minden kommunikációtól!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 14:43

Mondtam, hogy tájékozatlanság: egy esetből általánosítasz. Abban az egy esetben pedig a bíróság tévedett: az amúgy sem fizető adóssal szemben a pénzbírság nyilvánvalóan nem a legalkalmasabb módja a meghatározott cselekmény kikényszerítésének. Neked is fellebbezned kellene, mert azzal nem vagy előrébb, ha a másodfok a pénzbírságot hagyja jóvá.

[Ha közokiratba foglalják a szerződést, akkor nem feltétlenül szükséges ügyvéddel készíttetni; ha pedig határozott idejű, akkor nem kell közokiratba foglaltatni a közvetlen végrehajthatósághoz. A közjegyzőnek szabott tarifája van, az egyhavi bérleti díj nem nagyon jön ki, inkább olyan 10-15K. 14/1991. (XI.26.) 9. §]

Egyébként akárhogy is, mégis ez a leggyorsabb útja a kiürítésnek önkéntes teljesítés nélkül. Mert ha nem foglaltatod közokiratba a szerződést - és nem is határozott időre kötöd -, akkor is ugyanannyi idő a végrehajtás, csak előtte még legalább fél év a per is.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 14:45

Az önhatalom nem "jobb megoldás". Ha te lennél a bot másik végén, azonnal megértenéd, te tiltakoznál a leghangosabban, hogy "hogyan engedhetik meg a rosszindulatú bérbeadónak ezt az önkényeskedést".

Tapasztalt # 2016.08.19. 15:12

Kovács_Béla_Sándor

Nem volt szándékomban általánosítani mint ahogy látod az esetemet írtam le! Persze ez nem itt kezdődött hanem végrehajtásból vásárolt ingatlannal. Ezt mos nem részletezem ez is elég kacifántos! Több mint 2 éve nem jutok teljes birtokon belülre. Az ingatlant kiürített állapotban vettem elvileg. Itt is hibázott a végrehajtó bírósági végzésem van róla! És elkövettem azt a hibát, hogy engedtem a bentlakónak , - későbbi albérlő, hogy 4 hónapot még bent maradhasson az ingatlanba, mivel a több kamionnyi ingóságát nem tudja hová tenni jelszóval! Ekkor született a közjegyzői okirat! Innen kezdődik a leírt történet! Hozzáfűzve, hogy a bérlőnek saját tulajdonú lakása van ami kivan adva!
Nem tudom honnan olvastad, hogy ön bíráskodni szeretnék, mert ilyet nem írtam ! Legális dolgokról írtam eddig!

Elég türelmes ember vagyok mint láthatod! Te mit tennél ilyen helyzetben mikor a jog a birtokon belülit "védi"?

Zöldövezeti11 # 2016.08.20. 06:40

Mondjuk azt is hozzá kell tenni a diszkurzushoz, hogy pl. két diáklány elemel egy bizsut és meghurcolják.
Viszont egy nemfizető bérlő akár évekig is ellébecolhat egy jóval 10 milla feletti ingatlanban és végül semmi sem történik. Semmi következménye nincs.
Persze a jogot lehet csűrni csavarni, de azért egy bíró, ügyvéd, jogász hogy néz a tükörbe ilyen szitúáció kialakulása okán.

Mert bizony vastagon benne vannak.

Csak itt kell olvasgatni !!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.20. 08:00

Egyszerűen a helyszínen agyon kellene lőni a nemfizető bérlőt, igaz?