albérlet felmondása


Zoltanuss # 2015.10.20. 16:50

monika1355 !

Akinek bizonytalan a jövedelme miért bérel ilyen drága lakást ??

: „e a kaucio böven fedezi a tartozást és a teljes havi bérleti dijat rezsit.

És mint írták : ez nem erre való. Keres másutt lényegesen olcsóbb lakást !!

MajorDomus # 2015.10.20. 21:29

Segíts

A szerzõdés lejárt!
Ha tartalmazza a szerzõdés a lejárat utáni automatikus hosszabbitast határozatlan időtartamra, akkor nincs gond.
Ha nincs más megállapodás addig marad a felmondási idő

Sziszka74 # 2015.10.28. 06:49

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy felmondhatom-e az albérletet, ha még be sem költöztem? Ugyan már aláírtam a szerződést, de különböző okokból kifolyólag mégsem akarok vagy tudok beköltözni.

Pityu38 # 2015.10.28. 13:46

Sziasztok! Erdeklodnek a masodik kikoltozesrol szolo felszolito level utan hany nappal koteles elhagyni a berlo a lakast?

MajorDomus # 2015.10.28. 19:27

Miért ne!
Ha a szerződés ezt lehetővé teszi.

Zoltanuss # 2015.10.29. 10:35

Pityu38 !
Előfordulhat ilyen eset. De ennek általában anyagi következményei vannak.
Pl. szerződést addig nem kötnek amig nincs pénzmozgás. Minek addig szerződni amig a bérlő nem tud vagy nem akar fizetni. Addig tárgyalni szoktak a felek.

Zoltanuss # 2015.10.29. 10:49

Az előző Sziszkának szólt !
Egyébként elég életszerűtlen a helyzet, főleg most a túlkereslet idején. A leendő bérlő megnézi a lakást egyszer, kétszer vagy 3 x. Aztán nyilatkozik, hogy kell e neki. A bérbeadó meg eldönti, hogy kell e neki ez a bérlő.
Ha megegyeznek, akkor megszerkesztik a szerződést, aláírják, a bérbeadó a kulcsok átadásával rendelkezésre bocsátja a lakást a kialkudott bérletdíj és kaució egyidejű átvételéve.
Aztán a bérlő vagy beköltözik vagy sem, de a lakást már bérli.
Természetesen előfordulhat számos más eset is, de ott a feltételek is mások. Pl. a lakás még lakott , de a bérbeadó mohó és nem akar pár napot se üres lakással veszteni, vagy a bérlő szerény anyagiakkal rendelkezik vagy zsugori és nem akar pár napot úgy fizetni, hogy nem lakik ott. de ezek egyedi mérlegelést kívánnak.

Klau14 # 2015.11.02. 09:02

Tisztelt Fórumozók!

Több mint 6 éve bérlünk egy házat.
Az egyik tulaj sajnos elhalálozott és a gyerekei el akarják adni a házat.Van még két tulaj (hárman voltak testvérek) ők is szerepelnek a bérleti szerződésben.
Mikor meghalt az egyik főbérlőnk ugye rákérdeztünk hogy maradhatunk e így is, a válasz az volt hogy persze nyugodtan.Aztán 2 hete benyögték hogy mégis mennünk kellene és hó közepéig ki kell költöznünk.
1, még nem volt hagyatéki tárgyalás így is bele szólhatnak a főbérlő gyerekei?
2,a szerződésben 1 hónap a felmondási idő,de az van bele írva hogy írásban kell felmondani a feleknek nekünk csak szóban történt meg...
6 éve be vagyunk bejelentve erre a lakcímre , feketén adták ki a házat tehát nem fizettek adót,ki rakhatnak minket így?
Természetesen elmegyünk (de itt nem olyan könnyű albérletet találni) ,van is egy de csak dec elején költözhető.
Még nem beszéltünk erről velük mert azt hittük gyorsan találunk másikat de sajnos ez nem olyan egyszerű.
Én arra gondoltam ha visszakoznának hogy arra hivatkoznék hogy nem adták írásban a felmondást.Lehetséges?
Meg köszönném a tanácsokat, válaszokat!

matthiasi # 2015.11.02. 16:53

Meg kell beszeelni a tulajdonosokkal.

Egy ház azeert nem kell el máról holnapra. EEs a főbeerlő meg a tuljdonos az kettő fogalom .
Ha nem világos a fogalom avagy ajogi helyzet tesseek a beerbeadó szót használni

MajorDomus # 2015.11.03. 20:39

Szó elszáll.

A felmondás csak írásban érvényes.

6 év után az a minimum, hogy betartják a szerződést.
Az örökös a halál pillanatában azonnal tulajdonos lesz, tehát ő a tulaj, de a szerzõdés kötelezi.

Egyszerűen addig nem költöztök ki,amig a felmondást át nem veszed és le nem telik a felmondási idő. Semmit nem tehetnek veled.

Más :mi közöd neked ahhoz, hogy fizetett e adót vagy sem. Mi vagy te? Nav ellenőr?
Gondolod hogy ekkor nem mondhat fel? Ettől tudok a plafonra mászni. Még az albérlő fenyegetőzik.

Vicababa # 2015.11.04. 06:25

Az orokos a halal pillanatatol tulaj??? Csak a hagyateki targyalas utan lesz az...mi is itt ulunk epp egy ikyenre varva de addig sem ah autot sem a lakast nem.adhagjuk el az autot meg csak nem is hhasznalhatjuk uj kotelezot sem kothetunk ra...
Ja es semmi hivatalos dolgot nem intezhetunk a vegzes hianyaban. Targyalas ha minden jol megy talan december vege meg ugye karacsony elott vagy januar.

MajorDomus # 2015.11.04. 22:17

Vica

A törvénnyel ne vitatkozz!

Ha van törvényes örökös (ági öröklés) akkor a halál pillanatában azonnal tulajdonos lesz!

kaliff971 # 2015.11.09. 17:58

Üdvözletem,
hasonló kérdésben kérnék tanácsot én is. Évekkel ezelőtt örököltem egy haszonélvezeti joggal terhelt ingatlant, amelyet bérbeadással hasznosított a haszonélvező, aki most elhalálozott, ezért szerettem volna mielőbb birtokba venni a lakást.

Én nem rendelkezem a bérleti szerződés másolatával, de tudomásom szerint mindig határozatlan idejű szerződéseket kötött a haszonélvező, és ugyan az örökösei is így tudják, sajnos a hagyatékban eddig nem lelték fel a bérleti szerződést.

Megkerestem a bérlőket, hogy egyeztessek velük a kiköltözésről, de ők egy öt évre szóló határozott idejű szerződést mutattak, amiből még közel négy (!) év hátra van, plusz a bérleti díj sem éppen a jelenlegi piaci árnak megfelelő, lényegesen alacsonyabb annál.

Mit tehetek ilyenkor? Hiába szűnt meg a haszonélvezeti jog, mégsem vehetem birtokba a tulajdonomat végre, mert a bérlőknek nem mondhatok fel, de még a bérleti díjat sem aktualizálhatom? Ők ezen az állásponton vannak, én meg igen méltánytalannak érzem ezt így...

ObudaFan # 2015.11.09. 18:39

kaliff971

A piaci viszonyoknak megfelelően akkor lehet aktualizálni, ha a szerződés így rendelkezik. Egyébként viszont a haszonélvező a haszonélvezet megszűnése utáni időre nem rendelkezhet az ingatlannal, így számomra kérdés, hogy nem fogalmilag kizárt-e az, hogy ez még egy hatályos szerződés legyen.

kaliff971 # 2015.11.09. 20:24

Eh, köszönöm a tippet, nagyon bíztam valami ilyesmiben; persze előbb nem lenne rossz kicsikarni belőlük egy példányt a szerződésből, mert nem adták ki a kezükből, még annyira sem, hogy befotózzam. Mára ígérték, hogy megküldik nekem mailben a másolatát, hát, mit mondjak, még nem érkezett meg (igaz, még nem múlt el éjfél)...

MajorDomus # 2015.11.10. 21:00

Obudafan utolsó mondata a lényeg.

A szerződés a szerződő fél halálával megszünt.

Más a helyzet ha eladja a lakást, mert a szerződés köti az új tulajdonost. Az ajándékozással szintén.

Itt viszont a szerzõdés a szerződő fél,, megszűnésével,, szűnik meg!

Sammrita # 2015.12.01. 23:39

Tudom alap, de nem szeretnék benézni valamit...
Ha határozott idejű lakásbérleti szerződésem van 1 évre és 5 hónap után fel akarnak mondani, akkor a szerződés azon passzusa szerint, hogy a "felek közös megegyezéssel a bérleti szerződést bármikor felmondhatják" a bérbeadó nem mondhatja fel egyedül a szerződést?
Mit tegyek, ha mégis felmondja?
Nem olcsó dolog egy bútorozatlan lakásból 1 éven belül elköltözni...

Immaculata # 2015.12.02. 13:02

:)) Basszus, dokumentálj, dokumentálj. Ezt hány topicban olvastam már válaszul.

:)) Ez a sok statisztika, meg értékelés, meg dokumentálás.
Ez is út valahová.

Immaculata # 2015.12.02. 13:34

Nem magánlaksértés, birtokháborítás.

Immaculata # 2015.12.02. 13:47

:))
Ez úgy illik ide, mint mondjuk az embercsempészés.

Sammrita # 2015.12.04. 08:23

Köszönöm a válaszokat, akkor egyértelműen nem mondhat fel rendes felmondással egyedül.

MajorDomus # 2015.12.04. 17:59

De, egyedül felmondhat, csak nem lesz érvényes, ha te nem fogadod el.

Sziszka74 # 2015.12.09. 08:48

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a főbérlő módosíthat-e utólag bármit is a bérleti szerződésben vagy készíthet-e újat?

SolnesM # 2015.12.10. 13:26

hogy a főbérlő módosíthat-e utólag bármit is a bérleti szerződésben vagy készíthet-e újat?

Mindent csinálhat a tulaj és a bérlő hozzájárulásával.

Ha a bérlő makacs, előbb útóbb megszünik a bérleti jogviszonya.

horex # 2015.12.20. 18:23

Jó napot!
Határozott egy évi lakásbérleti szerződés
Szerződésben nincs kikötve, hogy a kaució visszajár vagy nem a szerződés idő elötti felmodása esetén
Kaucióra csak vis major esetre van emlités

Hó közepén, bérlő azonnali felmondással elhagyja a lakást határidő elött.
Vissza jár a kaució?

Olvasom itt korábban, hogy közös megegyezés. És ha én mint bérbeadó, nem egyezek bele az azonnali felmondásba?

Jogszabályban olvasom hogy a hónap végéig kérhetem a lakásbérlet és rezsi költségeit
Ez szerintem rendben lesz.

Szoval mi a helyzet a felmondás elfogadásával, illetve a kaucióval?

Vegyük figyelemnbe hogy a PTK változott ez-ügyben is, amit én persze nem ismerek