Közös tulajdon megszüntetése.


Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.12. 06:50

Mire?

Bonyolult2 # 2014.09.11. 18:41

Ha jól gondolom.... nincs megoldás???

Bonyolult2 # 2014.09.05. 10:49

Biztos vagyok az elidegenítési tilalomban, és a végrehajtási jogban is!
Reálisan nézve a tényeket: mit ér a bank egy párszázezer forintot érő lakott ingatlanhányaddal?
Ez biztosítaná a többmilliós tartozást??
Bírósági úton sem lehet megszüntetni ilyen esetben az osztatlan közös tulajdont? Várják meg, míg összedől? a tartozás pedig a duplájára kamatozik?
Valamilyen megoldás kell, hogy legyen!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 09:04

No, a felújítás szerintem mindenképpen felejtős. Ne reméld, hogy a végrehajtási jogot törlik a tartozás kiegyenlítése nélkül.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 09:03

Biztos vagy benne, hogy elidegenítési tilalom terheli az ingatlant? Nem csak a végrehajtási jog?

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:49

A legfőbb kérdés az, hogy a Bíróság foglakozik, foglakozhat-e bármilyen módon az üggyel, vagy valami más megoldást kell keresni a tulajdonosoknak?

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:37

Jelen pillanatban az ingatlan ügy nem a néhány százezer forintnál van elakadva.
A tulajdonosok a bank képviselőjével zajlott telefonos elbeszélgetésen kapták azt az információt, hogy a terhelő bank nem hajlandó a tulajdoni lap bejegyzésein változtatni a tartozás kiegyenlítésésig!

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:29

Természetesen átadná anyagi ellenszolgáltatás nélkül is, de attól az ingatlan tulajdoni hányada terhelten, jelen pillanatban közel mínusz tíz millió forintot ér!

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:27

Mivel a megegyezés megszületett mindkét két tulajdonos egyetértésével, a megszűntetésnek csupán a tartozás az akadálya!
A fennálló tartozás folyamatosan növekszik, mivel a kisebb tulajdoni hányaddal rendelkező fél fizetésképtelen. A nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező fél felújítaná az egyébként komfort nélküli ingatlant, de amíg fennáll az osztatlan közös tulajdon nem mer költeni az épületre.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 06:23

Akkor nem kellene annak az eladónak fizetni egy fillért se, hiszen annak az illetőségnek az értéke a végrehajtási teherrel együtt pont nulla. Átadja fizetség nélkül is?

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:11

Az ingatlan piaci értéke hozzávetőlegesen 2,6Mill. Forint! A 11% tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos korábban közel 10Millió forintos tartozást halmozott fel, amit egyéb híjján a bank a 11% tuljdoni hányadra terhelt, elidegenítési, és végrehajtási jog bejegyzésével a tulajdoni lapon.
300ezer forint piaci értéke miatt nem tartom valószínűnek, hogy valaha is árverésre kerül a tulajdoni hányad.

Bonyolult2 # 2014.09.05. 06:00

Üdvözlöm!

A nagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonos, megegyezéses alapon az ingatlan piaci értékét hajlandó egy összegben kifizetni, többet természetesen nem! Az összegben megegyeztek!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.05. 05:59

Milyen módon szüntetnék meg a közös tulajdont?

Bonyolult2 # 2014.09.05. 05:43

Tisztelt Fórumozók!

Adóssággal terhelt osztatlan közös tulajdon megszűntetésével kapcsolatban lenne kérdésem!
A szóban forgó ingatlanra két tuladonjog van bejegyezve, 11% illetve 89% megosztásban!

A 89% tehermentes, a 11% a piaci árának több mint tízszeresével terhelt!

Mindkét tulajdonos megegyezéses alapon megszűntetné az osztatlan közös tulajdont, de ennek nagy valószínűséggel a banki tartozás lehet az akadálya!
A bank valószínűleg nem fog soha végrehajtást kezdeményezni, mert egyszerűen nem érné meg, más részről viszont nem engedi a tartozást levenni az ingatlanról, mivel az adósnak ezen kívűl nincs terhelhető ingatlan a birtokában.

Mi lehet a megoldás?

MajorDomus # 2014.08.11. 21:10

A közös tulajdon megszüntetésére van lehetőség csak sokra nem mentek vele.

Hogy miért azt Obudafan leirta.

ObudaFan # 2014.08.11. 13:28

BárdiBetti

Valószínűleg a haszonélvező hozzájárulása nélkül nem. Azt ugyanis nem lehet megszüntetni az akarata ellenére. Azt ingatlant egyébként az használhatja, akinek a haszonélvező ezt megengedi.

BárdiBetti # 2014.08.11. 11:39

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben:

Édesapámnak és lánytestvérének közös tulajdonú nyaralója volt (50-50%-os tulajdoni hányadban), egészen Édesapám 2009-es haláláig, így az ő részét testvéremmel együtt (szintén 50-50%-os tulajdoni hányadban) örököltük. Az ingatlanon Nagymamámnak (édesapám anyukája)haszonélvezeti jogga van. Az évek alatt elharapódzott a kapcsolat, sok mindent nem fizetnek ki, nem szólnak, persze az ingatlant használják. Hallottam a közös tulajdon megszüntetését kérő perről. Van-e lehetőségünk rá?
Köszönöm a válaszokat.

MajorDomus # 2014.07.23. 20:14

Valami nem stimmel itt

ObudaFan # 2014.07.23. 19:26

A szocpol letétbe helyezésének aztán nem sok köze van szerintem ahhoz, hogy lehet-e adni előleget.

Bazsa71 # 2014.07.23. 16:56

Bocsánat: azaz a volt férjem ne adjon előleget hanem nála rakja letétbe és majd az ügyvéd befizeti a szocpolt. De én is ezt tenném!!

Bazsa71 # 2014.07.23. 16:19

Nem tudom :-( most éppen ezt találták ki. Vissza kell fizetnem a szocpol részemet, azaz letétbe tenni az Államkincstárnál amíg nem veszek valamit. Az ő előlegéből akarom. Az ügyvéd meg azt mondja nem lehet előleget adni rakjam letétbe nála a szocpolt. De nem bízom bennük, más téren sem stimmel a dolog, de ez fura volt, hogy nem adhat előleget.
Köszönöm H.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.23. 16:04

Az is csak egy adásvételi szerződés, és miért ne lehetne előleget, sőt, akár foglalót adni?

Bazsa71 # 2014.07.23. 15:41

Sziasztok!

Ismét kérdeznék, kérlek segítsetek.
Mint írtam már a volt férjem elküldte a vevőt és kitalálta,hogy megveszi a részemet. 3 hónapja nem sikerült aláírni egy elfogadható szerződést. Most azzal jönnek, hogy nem adhatnak előleget -amit kértem- mert a nem lehet adni.
"Közös tulajdont megszüntető szerződés" lenne, hitellel, és hitelkiváltással veszi meg a részemet.Külön megállapodásban lenne az előleg.

Létezik ilyen?

Köszönöm : Hajnalka

MajorDomus # 2014.07.20. 20:16

Egyszerűen kérd a közös tulajdon megszüntetését, a bíróság majd eldönti, kirendeli a szakértőt stb.

ObudaFan # 2014.07.20. 16:34

Valahogy a dolgot kifejezetten házastársi közös vagyon megszüntetéseként kellene elsütni, csak úgy lehet illetékmentes.