Közös tulajdon megszüntetése.


drviki # 2011.03.22. 08:30

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Nagyon köszönöm a válaszát. Ebben az esetben megindítjuk a pert.

Tisztelettel:

V.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.22. 07:24

A bíróság első sorban a természetbeni megosztással szünteti meg a közös tulajdont, ha az lehetséges. Aztán pedig valamelyik tulajdonostársat kötelezi vagy jogosítja a magához váltásra, ha az képes rá. A kényszer-értékesítés az utolsó lehetőség.
Nem számít, ha valamely megszüntetési mód ellen az egyik tulajdonostárs tiltakozik, a bíróság csak olyan módot nem alkalmazhat, amely ellen minden tulajdonostárs tiltakozik.

drviki # 2011.03.22. 07:15

Köszönöm a válaszokat!

Mi van, ha nagyapám élettársa tiltakozik az ellen, hogy mi megválthassuk a tulajdoni illetőségét? Akkor a bíróság más megoldást fog választani? Nekünk csak ez az egy megoldás elfogadható.

Köszönöm a gyors válaszokat újra!

Viki

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.21. 21:45

ezt ugyanis semmilyen jogszabályi rendelkezés nem zárja ki, illetve nem korlátozza kizárólag a lakóingatlanokra.

Még csak ingatlanokra se.

Kalim Pál # 2011.03.21. 21:11

Megnyugtatásul: indíthattok közös tulajdon megszüntetése iránti pert, ezt ugyanis semmilyen jogszabályi rendelkezés nem zárja ki, illetve nem korlátozza kizárólag a lakóingatlanokra.
A megváltási árat a bíróság az ítéletében fogja meghatározni, amelynek során nyilvánvalóan a forgalmi értéket fogja alapul venni. A bíróság a közös tulajdon megszüntetésének módját tekintve egyébként szabadon dönthet (nincs kötve a kereseti kérelemben foglaltakhoz), de nem alkalmazhatja azt a módot, amely ellen valamennyi érintett tiltakozik.


Az interneten található idézetek legnagyobb baja, hogy nehezen ellenörizhetö a hitelességük. /Petöfi Sándor/

drviki # 2011.03.21. 20:26

Tisztelt hozzáértő Fórumozók!

Én egy olyan ügyben kérném a segítségeteket, hogy a családunk gazdálkodással foglalkozik, lovakkal stb.

A terület, ahol a földjeink, a gazdasági épületek vannak több helyrajzi számon fekszik. Az egyik helyrajzi számú terület 4/5-öd része a családunk, míg 1/5-öd része, egy idegené, nagyapám élettársáé. Az ingatlanokat egyébként csak mi használjuk, a hölgy egyáltalán nem jár ki és nincs is semmi köze hozzá.

Mi szerettük volna a részét megvenni tőle, de ő elzárkózott ettől, mondván, hogy majd később sokat fog érni, és jó lesz az ő unokáinak. A családomnak továbbra is szeretné őt kivásárolni. Tudom, hogy ezt tulajdonközösség megszüntetés jogcímén tehetjük meg, azzal, hogy megváltjuk a részét. Valaki azonban azt mondta, hogy mivel az ingatlan nem lakóingatlan, így nem indíthatunk rá tulajdonközösség megszüntetése iránt pert, és nem kényszeríthetjük a hölgyet, hogy eladja nekünk.

Csak nyugtassatok meg kérlek, hogy a pert megindíthatjuk, mert a bíróság kötelezheti a hölgyet, hogy a megváltási ár megfizetése esetén nekünk adja a tulajdonrészét. Azt is tudom, hogy szakértőt rendelnek ki, ha az árban nem tudunk megegyezni. De mi van, ha abban sem, hogy megválthassuk? Kötelezhet rá a bíróság vagy nem?

Tisztelettel: Viki

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.17. 21:50

Fél év alatt túl sokat nem törleszthettek abból a nyolcmillióból.

Kalim Pál # 2011.03.17. 21:36

...feltéve, hogy a feleségtől átvállalt hiteltartozás összege eléri vagy meghaladja a 3 millió forintot.


Az interneten található idézetek legnagyobb baja, hogy nehezen ellenörizhetö a hitelességük. /Petöfi Sándor/

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.17. 13:45

Nincs akadálya annak, hogy így állapodjanak meg. A bejegyzéshez ügyvéd által ellenjegyzett vagy közjegyzői okiratba foglalt szerződés kell.
Mivel senki nem jut összességében nagyobb vagyonhoz, mint ami őt a vagyonközösség alapján megilleti, illetékfizetési kötelezettség nincs. (Ügyvédi munkadíj és földhivatali szolgáltatási díj azért van.)

grenka # 2011.03.17. 12:57

Sziasztok!

Szeretném ha segítenének, egy nagyon kedves barát házaspár válik.
AZ a probléma hogy 14 millió forintért vettek közösen egy lakást, 6 millió önerővel / 3–3 / és a többi 8 millió hitelből. a beköltözés után már fél évvel de vállnak.
A fiú szeretné megváltani a 1/2 tulajdoni hányadot a " feleségétől " a 3 millió forintért és a hitelt fizetné tovább egyedül.
mi a járható út? milyen megállapodást kössenek,ami alapján bejegyzik a fél tulajdonjogot a fiú nevére?
Milyen illetéket kell fizetnie és mennyit?

Köszönöm

bogyók # 2011.02.23. 12:04

Az ajándék felhasználását tanuk segitségével tudnám bizonyitani. Papir nem készült.A házépitésének befejezésére költöttem.

amika83 # 2011.02.23. 08:20

nem közös tartozásaink vannak!!!!semmi közöm a bebukott hiteleihez!!


amika

amika83 # 2011.02.23. 08:18

Itt valami félreértés van én nem is ismertem a férjemet mikor ő belebukott a hiteleibe!már egy éve megvoltak ezek a tartozásai mikor egyáltalán megismertem!


amika

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.23. 07:41

Ezt hogyan tudom megtenni?
No, ez itt a probléma. leginkább okirattal kellene igazolnod, hogy örökségből, ajándékból futotta rá.

Amúgy komolyan azt hiszed, hogy ilyen könnyű szabadulni egy házasságban összeszedett adósságtól? Elválunk, és azt mondjuk, hogy minden tartozás az egyik fél sara, viszont minden vagyontárgya másik java?

amika83 # 2011.02.23. 07:32

Ezt hogyan tudom megtenni?én ezt annyira nem ertem semmi közünk nem volt egymáshoz mikor a tartozásait összeszedte azota beadtam a válopert irtunk papirt hogy megszakadt a vagyonközösségünk és ezt követöen fog a lakás a tulajdonommá válni.


amika

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 18:42

Egyszerű: bizonyítanod kell, hogy a különvagyonodból vásároltad az ingatlant.

amika83 # 2011.02.22. 18:37

Uraim konkrét válaszra lenne szükségem,sürget az idő az ingatlan tulajdojoga égetően közeleg!!!!mit tegyek hogy férjem adóságai ne legyenek végrehajthatók az ingatlanon???amugy ma kaptam ertesitőt a biróságról valoszinű a váloper idöpontja lesz benne.


amika

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 18:21

Bogyók: örökségként semmiképpen, de az ajándék is különvagyon. Csak éppen bizonyítanod kellene. Okirat van? Férj elismeri?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 18:20

Nem valószínű, persze, sok múlik a hitelezőkön.

amika83 # 2011.02.22. 16:48

Szóval Uraim?meg tudom védeni a vásálrando ingatlanomat az idezett nyilatkozattal a férjem adóságainak végrehajtásától???


amika

bogyók # 2011.02.22. 16:09

40 év után válunk. 1984 ben az anyukám hozzánk költözött. Egy 53 négyzetméteres lakás árát a megkezdett épitkezésünk befejezésére nekem átadta.Kérdésem az lenne, hogy ez az én örökségemként számolható el a vagyonközösség megszüntetésekor?

amika83 # 2011.02.22. 15:33

de igen ez a helyzet.


amika

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.22. 06:02

Az a "válóperes végzés" foglalkozni se fog az ingatlannal, ha nem kéritek.
De nem értem: kitől tartasz, ha a férj nem követel az ingatlanból. Nem lehet, hogy a férjedet hitelezők szorongatják?

amika83 # 2011.02.22. 04:36

Szép jo reggelt köszönöm a gyors reakciot.a nyilatkozatunkban ez van irva 2010 dec 20.an váloperi kérelmet terjesztettem elő,mert kijelentjük hogy házassági életközösségünk dec 01.én megszakadt,a házasság felbontását egyező akarattal mindketten kérjük.
kijelentjük továbbá hogy a feleség által vasarolt...hrsz on lévő ingatlan különvagyonnak tekintendő melyre a férj semmilyen formában nem tart igényt,semmilyen jogosultsága az ingatlan tekintetében nincs es nem lesz.
na ezt irtuk alá.ez a konkrét kérdés hogy megvédi ez a papir az ingatlanomat?és ezt a papirt nem törli-e el a majdani váloperes végzés?


amika

Dr.Attika # 2011.02.21. 12:27

Ez így van Béla! De nyilván amika83-at az aggasztja, hogy egy háztartásban élnek, a házasság nincs felbontva, tehát fennáll a házassági vagyon közösség és ő ebben a jogi helyzetben kíván lakást vásárolni. Ebben az esetben a férj "viszi a felét". A férj nyilatkozatának nincs joghatása.