Ingatlan megközelítés


VargaIstvan # 2024.10.12. 21:50

Sziasztok!
Egy belterületi ingatlanról lenne szó. A telek egy zsákutcában található, melynek az az érdekessége, hogy útkapcsolattal rendelkező házak mögött, szintén ingatlanok találhatóak más helyrajzi számokon. Az utcában bevett szokás, hogy az utcafronti és a mögötte lévő ingatlan tulajdonosa együtt használja az udvart( szolgalmi jog bejegyzése nélkül), hogy a hátsó telek tulajdonosa is be tudjon menni a házához. Ebben az utcában vásároltam meg a zsákutca utolsó hátsó ingatlanát. Fontos megemlíteni, hogy a zsákutca folytatása egy nagy önkormányzati tulajdonú telek. Tehát az én epületem előtt van egy szomszédos telek, a telkem egyik oldalán pedig az önkormányzat területe. Az előttem lévő telek mindössze 200 nm nagyságú( a rajta lévő házzal együtt), így autóval áthajtani rajta lehetetlen, még a tulajdonos sem tud beparkolni csak a háza elé. Ez miatt felvettem az önkormányzattal a kapcsolatot, akik azt ígérték, hogy az utat meghosszabítják a telkemig, de az idei évtől érvényes új szabályozási tervben ez mégsem teljesült. Ezután újra felvettem velük a kapcsolatot, hogy mi történt és mit tehetünk? A válasz az volt, hogy az út meghosszabítását nem tartják indokoltnak, illetve szolgalmi jogot sem szeretnének a részemre bejegyezni, mert ez lehet, hogy "egy esetleges későbbi szándékot akadályozna". Azt mondták jegyezzek be szolgalmi jogot az előttem lévő telekre. Én ezt nem tartom jó megoldásnak a telek mérete, illetve a szomszéd kutyája miatt sem. Tudok valamit tenni? Az önkormányzatot nem lehet kötelezni szolgalmi jog bejegyzésére?(főleg annak tudatában, hogy az önkormányzati telek ugyanerre a részére, már szennyvízelvezetési jog bejegyzésre került) Esetleg egyébb megoldás? A válaszokat előre is köszönöm.

Tisztelettel, Varga István