Ingatlan adás / vétel


Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 08:50

Ölég drágán szoktál üdülni. A mi lakáskölcsönünket usque 50 évi nyaralásunk árából tudnánk egy összegben kiegyenlíteni. Pedig ez is forintalapú.

zsofar # 2010.05.06. 12:33

Sziasztok !

A kérdésem a következő lenne . Sajnos elcsúsztunk a törlesztő részlettel, de szerencsénkre nem ment rá a házunk ha nem felajánlottak egy lízing lehetőséget amit elfogadtunk mert nem sok van már a Hitelből . A tulajdoni lapon már széljegyként a bank a tulajdonos 2010.02.20 -óta. Mikor kerül teljesen tulajdonosként a tulajdoni lapra ?

W

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.06. 12:36

És pont ilyenkor van a kristálygömböm szervizben!

Juhasz79 # 2010.05.06. 14:37

Sziasztok!

Szeretnék venni egy ingatlant, ki is szemeltem melyiket! Ez egy gyönyörű házrész, ami tulajdonképpen egy magánház részét képezi viszont nincs külön helyrajzi száma. Ez az egyik probléma. A másik pedig az, hogy a tulajdonosnak hitel van az ingatlanján, valószínű nagyobb mint amennyiért a házrész árulja.

KÉRDÉS: ha megveszem a házrészt, akkor társtulajdonosa leszek az ingatlannak, tehát a fennmaradó tartozás kötelezettsége rám is vonatkozni fog?
Hogyan lehetne ezt a lakrészt tehermentessé tenni?

köszönettel

MajorDomus # 2010.05.06. 21:24

Ha nincs elég gondod,vágj bele. Majd lesz !

Épeszü ember ilyenbe nem megy bele.

monalisa1 # 2010.05.06. 21:31

Valamint közös lónak túrós a háta.

molnid # 2010.05.07. 07:15

Kedves fórumozók!

Tanácsot szeretnék kérni. '98-ban apám vett egy kis lakást ami családon belüli egyezkedéses után végül enyém lett, nem hivatalosan. Már 3 éve ide vagyok bejelentve. Jelenleg kb. 8M Ft az értéke. Szeretnék rendelkezni vele pénzügyekben.
Apám azt ajánlotta, hogy ír bármilyen meghatalmazást, de azóta tudom, hogy ez kevés. Mindenhol ott kell lennie személyesen és be kellene vonnom, ha hitelt szeretnék felvenni.
Nem vagyok még 35 és sosem volt a nevemen lakás. Mi a legkevésbé fájó megoldás ahhoz, hogy rendelkezni tudjak vele?

Olvastam, hogy ha pl. ajándékba kapnám, akkor 400e Ft az illeték. Ha megvenném, akkor 0,024M+0,064M=320eFt - 40e kedvezmény, mint első lakás, ami összesen 280eFt.

Lehet e esetleg 6M-ért megvásárolnom?

Vagy van e más lehetőség?

Köszönöm!

molnid # 2010.05.07. 13:59

Közben rájöttem, hogy az mindegy mennyiért vásárolom, mert az illetéket nem az alapján számolják.

De a kérdésem még mindig aktuális.

ingatlanok # 2010.05.07. 14:43

Sziasztok!
Ha egy ingatlanra függőben tartással lett adásvételi szerződés megkötve, azonban még húzódik, hogy a vevő nevére kerüljön, végrehajtó hozzáférhet?

Grád András # 2010.05.07. 15:02

Kedves Molnid!

A legegyszerűbbnek tűnő megoldás az adásvétel, 4 millióig 2% az illeték, afölött 4%, vagyis ha az ingatlan értéke tényleg 8 millió, az illeték 80.000+160.000=240.000 foirnt lesz. De ha mondjuk az édesapja általi lakottság esetén ennek értékcsökkentő hatásával is számolva 4 millió lesz az értéke, megússza 80.000 forint illetékkel, és ez járható útnak tűnik. Jobb ötletem nincs. :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Grád András # 2010.05.07. 15:04

Kedves Ingatlanok!

A végrehajtó addig fér hozzá egy ingatlanhoz, amíg az ingatlan-nyilvántartási bejegyzés szerint az adós tulajdonát képezi, ami ténykérdés (tul. lap). Az új tulajdonos tulajdonjog a bejegyzéssel jön létre. Üdvözlettel:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.05.07. 15:12

ingatlanok: a függőben tartásos adásvétel lényege, hogy az eladó adássagai miatt már nem lehet végrehajtási jogot bejegyzni az ingatlanra, a függőben tartás időtartama alatt.

ingatlanok # 2010.05.07. 15:17

Köszönöm a válaszokat! A lényeg az, hogy a vevő hitelre vásárolja meg az eladó terhelt lakását. Széljegyen van már a vevő, ill. a vevő bankja, azonban az eladó még nem tudja tehermentesíteni a lakást (hirtelen megugrott az árfolyam). Függőben tartás esetén tehát nincs veszélyben az ingatlan, vagyis végrehajtó nem foglalhatja le?

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.05.07. 15:24

Így van. A végrehajtási jog feljegyzése iránti kérelmet elutasítja a földhivatal.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.07. 17:56

Tévedés. Az eladó tartozását biztosító jelzálogot érvényesíteni lehet. Mert hogy azt az eladás egyáltalán nem érinti. A vevő így járt.

MINDIANA # 2010.05.07. 18:50

A tulajdonjog-fenntartással történő eladás lényege, hogy az eladó a tulajdonjogát az adásvételi szerződés megkötésekor legfeljebb a teljes vételár kiegyenlítéséig fenntarthatja és ún. tulajdonjog-fenntartással történt eladás tényének feljegyzését kérheti a tulajdoni lapra. A feljegyzés eredményeként az eladó a tulajdonjog-fenntartás ideje alatt, azaz a teljes vételár megfizetéséig, engedély nélkül nem adhatja el és nem is terhelheti meg a lefoglalózott ingatlant. Nem árt tudni, hogy a tulajdonjog-fenntartás tényének feljegyzése nem képes megakadályozni az eladó ellen irányuló végrehajtási jog bejegyzését és végső soron az eladott ingatlan végrehajtását sem.
A tulajdonjog-fenntartással történt eladás ténye csak a hozzájárulással törölhető a tulajdoni lapról, és ha ezt megtagadják, úgy az eladó a törlést csak peres úton fogja tudni követelni. Ezt a méltánytalan helyzetet célszerű már a szerződéskötéskor kiküszöbölni, ezért lehetőségünk van arra, hogy a tulajdonjog-fenntartással történt eladás tényét határozott időre kérjük feljegyezni. A határidő letelte után a földhivatal hivatalból fogja törölni a feljegyzett tényt, ezáltal az eladó számára bírósági procedúra igénybevétele nélkül nyílik meg az ingatlan újbóli értékesítésének a lehetősége.

MajorDomus # 2010.05.07. 21:54

Mindiana !

Értjük. De nem ez volt a kérdés. ( függőben- tartás, és nem tulajdonjog fenntartás).

ingatlanok # 2010.05.08. 07:47

Az eladó a jelzálogjogot töröltetni fogja,mivel visszafizeti a lakáshitelt. Azonban ha addig más tartozása miatt akarnak végrehajtási jogot bejegyezni az értékesített ingatlanra , az sikerülni fog?

MajorDomus # 2010.05.08. 09:16

Nem ! ( mig fűggőben van )

ingatlanok # 2010.05.08. 10:22

Köszönöm a választ! Csak azért kérdeztem rá újra, mert valaki mást mondott.

zsofar # 2010.05.08. 16:40

Sziasztok !

A történet a következő: A jelzálog hitelünket nem tudtuk fizetni. A bank felmondta a hitelt de a bank csoportjába tartozó bank felajánlotta hogy megveszik az ingatlant és Lízing keretén belül törleszthetjük tovább a fennmaradó összeget.A tulajdoni lapon. 2010.februárban szerepel széljegyként a tulajdon bejegyzés iránti kérelem és én és a feleségem tulajdonjog fenntartással történt eladási kérelme. Közben sajnos a volt munkahelyem felé keletkezett tartozásom végrehajtásra került és 2010. áprilisában Végrehajtási jog bejegyzési kérelem szerepel széljegyként.
Kérdésem most így a rangsor elve alapján a végrehajtási jogot elfogja utasítani a földhivatal ?

W

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2010.05.08. 19:06

IGEN

Ordune # 2010.05.09. 07:47

Tisztelt Jogi Fórum!

A problémám a következő:

Adás-vételi előszerződést kötöttem egy épülő ingatlanra, melyre 10% vételárelőleget fizettem be a finanszírozó bank zárolt számlájára. Az előszerződésben meghatározott átadási határidő több, mint 6 hónapja lejárt, amire hivatkozással a szerződés egyik pontja alapján egyoldalúan elállhatok.
Ezt írásban meg is tettem, azonban annak ellenére az építtető mégsem fizeti vissza a nekem visszajáró összeget. Gyakorlatilag válaszra sem méltat.

Mit tehetek?
Érdeklődjek a banknál? Indítsak felszámolást? Pereljek?

Mindezek felett a késői teljesítés miatt kikötött kötbérre így is jogosult vagyok?

Segítségüket előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Tamás

K. Éva # 2010.05.09. 16:56

Sziasztok!
A problémám a következő:
Vásároltam egy lakást, melyre 3 hónapot vártam, mivel az eladónak még nem volt kész az új lakása. Az adásvételi szerződés megkötésekor kikötöttük, hogy 1 M Ft-ot a vételárból ügyvédi letétbe helyezek, biztosíték képpen a kiköltözést ösztönözve.
A napokban, a 3 hónap elteltével találkoztunk a lakás átadás-átvétele miatt. A közüzemi órákat leolvastuk, és aláírtuk a jkv-t, azonban az utólag derült ki, hogy az eladó nem jelenkezett ki, és a vállalkozását sem jelentkeztette ki mondván, hogy még mindig nincs kész az új lakása, ahová be tudna jelentkezni.
Ennek következményeként nem írtam alá a letét összeg kifizetésére jogosító nyilatkozatot.
Nem vagyok azonban benne biztos, hogy ezt az ügyvédje nem fizeti-e ki az eladónak (mivel ő hozta az ügyvédet), továbbá van-e valami eszköz, amivel én azt ellenőrzni tudom, hogy kijelentkezett-e.
Mit tudok tenni, ha esetleg még 1-2 hónap múltán is be lesz jelentkezve?
Tehát mit tudok tenni ez ellen?
Köszönettel,
K. Éva

monalisa1 # 2010.05.09. 17:56

Ameddig nem szabadítottad fel a letétbe helyezett összeget addig az ügyvéd nem fizetheti ki. (Ha megtenné felelősségre vonható, vagyis a pénz tőle követelhető lenne.)

Tisztázni kell hogy a lakás tulajdonjogát jelen idő szerint melyikőtök is bírtokolja, te a vevő vagy még mindig az eladó?! (Mivel a teljes vételár még nem került az eladó birtokába, félem hogy a lakással még ő rendelkezik.)

"Lisa"
laikus hozzászóló