Intrum Justitia


Kovács_Béla_Sándor # 2020.05.14. 06:13

A Prvident? Ugyan! A maguk módján korrektek. Az más kérdés, hogy baromi drágán adják a kölcsöneiket.

Zoltanuss # 2020.05.13. 16:42

Állítólag egy lehúzós cég !

drbjozsef # 2020.05.13. 09:09

draki84,

Ne kérdezz több topikban.

Egyébként : ha változott a lakcímed 2009 óta, akkor ugye ezt bejelentetted a Providentnek azonnal?

Ha nem, na, akkor pont ezért lehet ez így.

draki84 # 2020.05.13. 08:45

Sziasztok. Az lenne a kérdésem. Szintén Intrium, provident herce hura. 2009es hitel. Elmaradt. Ok. Viszont mikor ujra dolgoztam providentet hivtak lehetne e tovább fizetni. (Akkor még jelezték elmaradt) közölték már tovább adták nem foglalkoznak vele. Nem tudtam kihez mihez került nem is igazán foglalkoztam vele. Egészen idáig. Most ott tart ez. Hogy végrehajtó, inkasszó. Amit egy banki értesítőből tudtam meg. Fizetném részletle. Közben kiderült intriumnál van részletet nem adnak, végrehajtó nem illetékes. Ezt hogy tudták így elintézni minden más értesítés nélkül egyenessen inkasszóig? És mit tudnék tenni?

Julien99 # 2019.03.08. 17:52

Tisztelt Szakértő!

Segítséget szeretnék kérni mit lehet olyankor tenni amikor a behajtó cég a környezetemben élő embereket hívogatja?Olyanokat mondanak nekik,hogy küldeményem érkezet amit nem vettem át és érdeklődnek a címemem lakom-e még?Szabályos ez vagy törvénybe ütköző?Engem nem keresnek mert tudják,hogy amit kérnek tőlem elévült.Szerintem így akarnak megfélemliteni vagy zargatni.Mit tehetek ellenük?

oligaliga # 2019.03.08. 15:04

Ronaldo71

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Minta Anita # 2019.02.14. 11:49

Sziasztok! Visszaolvastam, nem talaltam valaszt (de nyilvan mind a 200oldalt nem tudtam).
Szoval adodott egy rossz helyzet.
Telenor tartozas - jogos.
Ij-tol most jott egy email (de szerintem a provident is majd rajtuk keresztul "hajt").
Szoval az a helyzet adodott hogy szuletett egy kislanyom, egyedulallo anya lettem ezutan, havi 31ezer ft a gyes meg csaladi. Ssmmi tobb.
Rokontol erkezik 50ezer ft, igy ekkor aosszegbol sem kehet eltartani magunk, cyak ha nincs rezsi es minden gyogyszer ingyen lenne.
Szoval olvastam nyugdijminimumokrol stb de ha jol vettem ki ez igy osszesen havonta kb 80ezer ft ami atmegy a kezem alatt nem rudok torleszteni nem rakom utcara magunkat. Vagyonom nincs, vegrehajtok hiaba keresnenek. Majd a baba butorait atiratom rokonom nevere h azok az ovei. Marad a bakkartyarll levonas.
1.) Most kaotam az ij-tol emaolt (regi lakcimre lehet erkezett level is mar reg nem lakunk ott). Mennyi ido van a "biztos halalig" manapsag az ij-nel?
2.) Mennyi az a maximum osszeg ami havonta erkezhet a szamlamra mert nem vonhatnak le belole? Tudja valaki ennek osszeget?

Koszonom szepen!

drbjozsef # 2019.01.20. 16:21

KovacsSandor,

De nem is kockáztatsz sokat, mert az esetleges előkerülő hitelezőknek is legfeljebb csak a hagyaték értékéig felelsz. Vagyis a saját vagyonodat nem kockáztatod.

Olyan alacsony részletfizetést, amiből nem látszik behajthatónak belátható időn belül a tartozás, nem szoktak engedni a behajtók. Ha olyan alacsony az összeg, akkor maga a tartozás sem lehet olyan sok. De persze semmi sem biztos.

gerbera317 # 2019.01.20. 12:23

De a fórum honnan tudhatná, hogy az elhunyt kiknek és mennyivel tartozott? Igen, bármikor előkerülhetnek múltbéli hitelezők, akik megtudván, hogy az adós vagyont hátrahagyva hunyt el, az örökös ellen fordulhatnak. Ez az örökös kockázata.

KovacsSandor # 2019.01.20. 11:42

Ezek meg vannak, a tullap még tiszta, a közüzemek át lettek iratva, megegyeztünk részletfizetésben ahol kellett. Amiről tudok az egyedül az intrum, náluk még nem jelentettem be a halálesetet. De azt is tudom, hogy ők minden egyes tartozást teljesen függetlenül kezelnek, ezért nem is voltak hajlandóak tájékoztatni, általános megbízást sem fogadnak el csak az adott számú esetre vonatkozóan. Bízom benne, hogy nincs is másik de azt sem tudom, hogy az eredetileg 170ezres tartozás most vajon hány millió. A lényeg, hogy nem akarom kiszolgáltatni magamat nekik mert egy ilyen cégtől nem számítok korrekt eljárásra.

gerbera317 # 2019.01.20. 10:44

Első a tulajdoni lap vizsgálata. Ami ott a lakásra van terhelve, az biztos, hogy van. Viszont nem is zsákbamacska, mert a végrehajtó konkrétan meg tudja mondani az összegeket.
Ami nem látszik a tulajdoni lapon, teljesen bizonytalan. És az örökös ilyenkor nyilván nem telefonálja körbe a bankokat és követeléskezelőket, hogy ismerik-e az elhunytat, és van-e náluk tartozása. A közüzemi szolgáltatókat szokás megkérdezni.

KovacsSandor # 2019.01.20. 09:30

Sziasztok!
Édesapám a közelmúltban elhunyt és több tartozást hagyott hátra. Sajnos van legalább egy ami már az intrumnál van. Erre van egy megállapodása havi törlesztésre ami fizetve is van bár gyanúsan alacson az összeg.
Amit szeretnék:

  1. megtudni, hogy van-e más tartozása is náluk illetve, hogy erre a tartozásra mennyit követelnek most.
  2. ha egy módom van rá, akkor kifizetném az összes tartozást, hogy megszűnjön a tartozás.

Semmi képpen nem szeretném, hogy a hátrahagyott lakására bármit rá terheljenek mert a lakást még évekig biztosan nem lehet eladni így pedig biztos, hogy a csillagos égig növelnék a tartozást.

Szerintetek hogy kéne eljárnom velük, hogy ne tudjanak csőbe húzni, mi a jó kommunikáció módja?

Előre is köszönök minden segítséget.

gerbera317 # 2018.11.05. 13:44

Mi az, hogy "fel van függesztve"? A jogosult az adós teljesítését köteles elfogadni, azt nem utasíthatja vissza azzal, hogy "fel van függesztve".

Zoltán85 # 2018.11.01. 10:01

Üdv mindenkinek.
Segítséget szeretnék kérni. Volt sajnos 4-5 végrehajtásom, amit a fizetésemből fogtak le. Jelenleg van még 1 db intrumos tartozás, amit szeretnék kifizetni, de sajnos hónapok óta azt a választ kapom tőlük, hogy fel van függesztve az ügyem addig pedig nem tudok fizetni. Kb 15ször beszéltem velük telefonon és nem sikerül előrelépni az ügyben. Egyszer azt mondta az egyik hölgy kb 3hónapja, hogy felfüggesztés alatt nem nő az összeg. Ehez képest minden alkalommal nagyobb összegről beszélnek. Mit tehetnék, hogy végre fizethessem a tartozásom? Hova tudnék fordulni, így is a 170ezer forintból már 530ezer van. Válaszokat előre is köszönöm

kler65 # 2018.10.13. 11:46

Köszi Gerbera a gyors választ!Akkor most mit tegyek?Hívjam a végrehajtót mi előtt fizetnék?Már 1 hónappal ezelőtt is zaklattam szegényt,ő mondta,hogy nem kell semmit tennem,de mi lesz ha ez a 18.000-ft megint kamatozni kezd?Bár nem értem,hogy ez honnan jött?Amíg nem kapok végzést addig nem vagyok nyugodt!

gerbera317 # 2018.10.13. 11:04

Ha a végrehajtó behajtotta tőled, és ezt meg is állapította, akkor a végrehajtást kérő már nem követelhet tőled (nem feléd!!!) semmit.

kler65 # 2018.10.13. 10:46

Tisztelt fórumozók!Kérdésem lenne,hogy ha 2 hónapja le járt a tartozásom az Intrium felé,300.000-ft hitel kártya,1.000.000-ft kifizetéssel,fizetés letiltással,akkor miért nekem kell még könyörögnöm,hogy kapjak valamilyen végzést arról,hogy nincs tartozásom?Ma felhívtam őket,közölték,hogy van még 18.000-ft tartozásom,bár a végre hajtó azt mondta nekem,anno hogy nem kell semmit tennem mert ő megszüntette az eljárást nincs tartozásom!Most ott tartok,hogy kértem a csekket az Intrumtól,csak már legyen vége,de felháborít,hogy közölték,ha befizettem akkor 3 nap múlva hívjam őket,mert akkor tudják csak meg szüntetni!Miért nem látják.hogy befizettem?Nekem a telefon ingyen van?

kler65 # 2018.10.13. 10:23

ok

Dr.Attika # 2018.09.08. 07:29

Tudni kell, hogy az ilyen hölgyek vagy egyetemisták vagy kisgyermekkel otthon lévő kismamák 500,- Ft órabérért. A jogról sem, de a személyes jogokról végkép nincs tudomásuk.

drbjozsef # 2018.09.07. 16:16
drbjozsef # 2018.09.07. 13:07

bermuda háromszög,

csak nem Te írtál egy vicces blogot erről folyamatosan?

Ha igen, az király volt, ha nem, olvasd el, a maga nemében mókás.

ObudaFan # 2018.09.07. 12:17

Amíg csak hivogatnak, addig sok tennivaló nincs. Egyébként a távközlési tartozások elévülési ideje egy év és gondolom itt eltelt ennyi idő írásos felhívás nélkül.

maresz75 # 2018.09.07. 11:18

Tisztelt Fórumozók!
Engem illetve páromat is folyamatosan keresnek egy 2016. októberi Telenor tartozás miatt, 2012. januártól van előfizetésünk náluk. Elküldtük az 2012 január és 2018. január között összes befizetett csekk másolatát, illetve a banki átutalási megbízás igazolását. Minden egyes hónap időben ki lett fizetve,minden egyes csekk meg lett őrízve és be lett mutatva mind a követeléskezelő, mind a Telenor részére. A Telenor azt írja a követeléskezelőhöz fórduljunk az a jogosúlt. A követeléskezelő azt írja a Telenor-hoz forduljunk mert ők adták el a tartozást. Megy a mutogatás.
Mikor telefonon hívott a SVEA nevű követeléskezelő vagy 5-ször, és elmondtu nekik (és írásba is adtuk), hogy nem ismerjük el a tartozást, indítsanak Fizetési meghagyásos eljárást és a perben eldől, akkor következőben a Creditline hívott minket és ez így megy azóta. Most már vagy 4. követeléskezelő cég hívogat minket ugyanezen tartozás miatt.

drbjozsef # 2018.09.07. 08:59

Nem. Mindenkinek joga van fizetési meghagyást kérni bárki ellen. Természetesen nem visszaélve a joggal, naponta kettőt (bár ahhoz jó sok felesleges pénz is kell). De pár havonta ha küld egyet, azzal ellentmondáson kívül nem tudsz mit kezdeni. De ha ellentmondasz, előbb utóbb vagy peresítik, vagy leszállnak rólad. De azért résen kell lenni.

Sőt, nem létező követelésre is minden további nélkül lehet fizetési meghagyást kérni. A közjegyzőnél csak fizetni kell, igazolni semmit.

bochumil # 2018.09.07. 05:42

Igen, épp ezeket szeretném elkerülni, főként úgy, hogy tényleg befizettem a számlám. A számlakivonaton szerepel a tétel. Ezekkel tényleg nem lehet semmit tenni, főleg ha valóban tiszta vagy? Nyilván ha tartoznék befizetném és annyi, de jogtalanul kis összeget sem akarok fizetni.