Intrum Justitia


végrehajtó1 # 2016.10.05. 18:03

1 év az elévülés.

Tuti elévült ha úgy van ahogy írtad.
Ne kommunikálj velük se szóban se írásban.
Ha kapsz egyszer fizetési meghagyást mond ellent hogy elévült.
Valószinü hogy bíróság lesz a vége de akkor gyere ide vissza és segítünk...

Lilien12 # 2016.10.05. 17:26

Sziasztok!

2008-ban a Telenornál dolgoztam. Kaptam egy céges telót, de az nem volt ingyenes, csak pár ezer Ft-ig. Amikor eljöttem, 2009 februárjában, leadtam a kártyát. A számláról elfeledkeztem. Most eladták egy követelés kezelő cégnek a tartozásomat. Utánaolvastam, hogy a mobilos tartozások elévülési ideje 5 év. Egészen mostanáig semmilyen felszólítást nem kaptam. Ha valóban 5 év az elévülési idő, akkor ezt a tartozást 2014-ben lejártnak és behajthatatlannak kellene tekinteniük. Megköszönném, ha valaki, aki otthon van ilyen ügyekben, adna némi infót. A levél amúgy nem ajánlottan jött, csak sima borítékban. Az összeg pedig minden késedelmi díjjal és egyebekkel 54 ezer Ft.

Burn Out # 2016.10.05. 16:29

tényleg nehéz visszaolvasni a kérdések-válaszok között

Gumitami # 2016.10.05. 16:24

Üdvözlet mindenkinek!
Ma kapott a párom levelet az Intézmény justitiatól miszerint Fizetési felszólítás (nem aláírosan jött csak be volt dobva) Telenor tartozás 2008 as.mindennel eggyüt 431012 ft öt akarnak!!! A párom 2010 óta legalább nem kapott semmilyen levelet vagy fizetési meghagyást. Ötlet? Dobjam a kukába?

Burn Out # 2016.10.05. 14:11

egy év az elévülési idő. kapsz fizetési meghagyást, elévülésre hivatkozással mondj ellent.

19m69 # 2016.10.05. 14:03

kaptam az intrumtól fizetési felszólitást miszerint 2011 ben keletkezett tartozásom a Telenornál, 2012 ben beszéltem utoljára a szolgáltatóval, a férjem halála után mert elmaradt csekkem volt és a haláleset miatt nem tudtam fizetni!! én már el is felejtettem ezt. mi a teendőm?? van e elévülési idő?
köszönettel :m

Burn Out # 2016.10.05. 09:34

megvárod a közjegyzői fizetési meghagyást, és elévülésre hivatkozással ellentmondasz

kameko # 2016.10.05. 09:23

Intrum Justitia felszólított hogy fizessek neki 150 eFt, mert a Telenortól vett valami számla tartozás, több mint 10 éve nincs előfizetésem, mit lehet tenni?

Súgás # 2016.09.10. 19:16

Tanácsadás!

Adósoknak és hitelezőknek is.

Burn Out # 2016.09.09. 16:14

az eredeti üzenetemet én is úgy kezdtem, hogy a mese elhagyható lett volna, de végül kitöröltem :)

bírom az ilyen betelefonáló ügyfeleket... azt gondolják, ha az ügyintézőnek azt mondják, hogy hagyják őket békén, nekik nincs tartozásuk, onnantól el van rendezve az ügy :))) az ilyeneket csak hallgatni szoktam, hébe-hóba mondom, hogy "oké, persze" stb., az egyik fülemen be, a másikon meg ki :)

ius latratus # 2016.09.09. 12:20

Egy perc.
:)

ius latratus # 2016.09.09. 12:19

Ezért kár volt egy Háború és békét leírnod. A lényeg:

Utána levél a MOKK-tól, majd egy végrehajtási osztálytól. Nem lakom otthon! Aláírás a szülő által.

Pont.

Ez mi? ha nem uzsora kamat? Tehetek-e valamit ellene? Vissza kaphatom a levont összeget? Kit lehet perelnem?

Végrehajtási eljárás, nem uzsora kamat(sic!). Semmit. Nem. Akit akarsz.

Burn Out # 2016.09.09. 12:18

A MOKK fizetési meghagyásra kellett volna időben ellentmondani.

reliza # 2016.09.09. 12:07

Intrum Justitia

Az elmúlt évek során, többször kaptam levelet az Intrum Justitia behajtó cégtől hogy tartozom. Nem foglalkoztam vele, mert tudtam nem vette fel az elmúlt évtizedben, senkitől semmit. 2003 ig bezárólag azt hiszem.( 50- ezres áruvásárlási hitel ) Tovább bombáztak a leveleikkel, ki küldték a behajtójukat is hozzánk. Ez már kicsit sok volt! Felhívtam őket, még is milyen alapon követelnek tőlem kb. 240 ezer forintot. Közölték A banktól vásárolt tartozás alapján (Budapest Bank)
adta el nekik a tartozásomat. Felhívtam a bankot, a bank utána nézett, az adatok alapján minden rendben volt, ők azt látják a kölcsön megfizetve. Ezután közöltem a behajtó céggel, hogy hagyjanak békén mert nem tartozok senkinek, főleg nekik. Részemről letudtam. Igen ám, ez év nyarán újból levelet kaptam tőlük ( aláírásos ), hogy tartozásom van. Most sem volt reakció. Utána levél a MOKK-tól, majd egy végrehajtási osztálytól. Nem lakom otthon! Aláírás a szülő által.
E -hónap fizetés a számlára, kb 3-óra nem telt el,a végrehajtással megbízott iroda leakasztott a számlámról 94.456 ft. pont annyit hagyott rajta amennyi a minimális megélhetést nem veszélyezteti. Csakhogy a kedves végrehajtó nem vette figyelembe, a számlán történő pénz forgalmakat, mert innen adom fel a gyerektartást is. ( Olcsóbb az utalás, mint a csekk)
Ami érdekes! felhívtam a behajtó céget, kérdeztem ki rendelte el, mi alapján? Ő csak annyit mondott nem tudja mi alapján vonja ő csak végre hajtja a követelést de, viszont tud adni egy ügyirat, ügyfél v. valami hasonló számot ami alapján érdeklődhetek az Instrum-nál.
És az összeg már. 425 ezer pár szár. Ez mi? ha nem uzsora kamat? Tehetek-e valamit ellene? Vissza kaphatom a levont összeget? Kit lehet perelnem?

Lilla Rogers # 2016.09.07. 14:19

Elnezest a helyesirasomat...
Kaptam Intrum-tol levelet (nem ajanlottan), hogy OTP bank atadta a koveteleset Intrumnak.
Osszeg 1.300.000 ft..
Nem tudom, honnan keletkezett annyi.
Kesedelembe eses idopontja 2015.06.04.
Van nekem devizahitel, amit pont akkor abbahagytam fizetni es bepereltem a bankot.
Szamitasaim szerint, a mai napra lehet annyi, amit nem fizettem azota. De nem arra a datumra.
Persze, tovabbra es fenall a per.

Nem nagyon akarom targyalni behajtokkal, egyezkedni sem.
De mit tegyem?

legend # 2016.09.07. 08:13

Üdv mindenkinek.

Had kérdezzem meg tőletek hogy miért kell ennyire butának lennetek??!! Pedig a magyar ember okos elvileg!
NEM szabad még szóba állni sem az ilyen himi-humi cégekkel! Ide jöttök sírni hogy :Jaj kifizettem már ennyit nekik meg annyit és úr isten még a duplájával tartozom!! Ne haragudjatok de meg is érdemlitek!
Ha rákeresel a Google-ba mindet megtalálsz. Pl: Banki tartozás elévülése,az erre vonatkozó PTK,hogyan évül el, ha ki akarod fizetni akkor jobb ha a fizetési meghagyást választod mert ha esetleg valótlant követelnek tőled mit az esetek 99%-ban akkor ellentmondasz és biztos hogy bukták a dolgot! Stb....
Tessék olvasni itt is sok mindent már leírtak! Tartoztam már én is,rám akartak húzni 600eft 150eft tartozásból! Én ki akartam fizetni de csak a valós összeget! Ment a huzavona és jött a Fizetési meghagyás 90eft ről! (mert ugye 30eft-ért vették meg a tartozást+ rájöttek az egyéb költségek!) Puffneki elfogattam és kifizettem!! de ugye nem 600e!!

Hölgyek Urak! okosak vagytok ti,ne engedjétek magatokat átverni az ilyen ingyenélő cégeknek.

pappcs # 2016.09.04. 17:22

Hagyatéki végzést küldeni neki... na még csak az kéne! Had keressék csak az elhunytat... Bizonyíthatóan, nem tudnak nekik semmit küldeni. Ezek azzal operálnak, hogy részletfizetési egyezséget ajánlanak fel. amit ha az ember elfogad meg még ráadásul el is kezdi törleszteni, akkor az már az új ptk. szerint is megszakítja az elévülést továbbá az adósság elismerését jelenti. Nem egy helyen, nem egy ember megmondta már, hogy NEM TÁRGYALUNK ilyen és hasonló hiénákkal! Jó esetben a fizetési meghagyásos eljárás sem fog nekik bejönni, hiszen ha nem kézbesíthető az irat, akkor a közjegyzőnek meg kell szüntetni az eljárást. 1,2 millióról van szó, ez még éppen az a határeset, aminél meggondolandó hogy pereljen e a bank, mert még a végén több lenne a leves mint a húz. A másik meg hogy ezek követelhetnek bármit is az örökös a hagyaték erejéig felel, kivéve persze ha bedől a dumának és elismeri... na akkor már senkit nem érdekel, hogy hagyaték, a teljes követelést fogják tovább vinni. A vonal túlsó végén ravasz, erre a célra kiképzett dörzsölt emberek vannak, akik felkészülnek a beszélgetésre, míg az adós réséről jogilag laikusok, akiket váratlanul ér a hívás. Úgy beforgathatják még a dörzsöltebb embereket is, hogy utána még a legjobb ügyvéd se húzza ki a... (abból) ! Ezért NEM TÁRGYALUNK velük! Főleg nem telefonon. Ha valami kínjuk van menjenek a bíróságra vagy a közjegyzőhöz!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.09.03. 15:11

:O)

Burn Out # 2016.09.03. 13:51

Lehet Súgás helyett Kompromisszum fog tudni segíteni ;)

ius latratus # 2016.09.03. 13:00

Ja, hogy nem esett le a tantusz?

Laikusként: ha két év, s egy optikai vizsgálat kellett ahhoz, hogy az agyadig eljusson, hogy súlyosan romlott a látásod (még pontosabban: hogy már alig látsz), akkor neked már tényleg csak Súgás segíthet...
Biztos van köztük egy olyan szemorvos, aki szabad idejében náluk ... mit tudom én ... néz.

P.Adi # 2016.09.03. 10:59

Köszönöm szépen,kedvesek vagytok,már annyit sírtam tegnap óta. Most várjam meg a 2 hetet szemüveg nélkül (elég nehéz így léteznem,mert most szembesültem vele,ténylegesen sokat romlott a szemem).Köszönöm Súgás,ha tényleg segítesz nekem.
Nem tudom,hogy mi lenne a következő lépésem?

gerbera317 # 2016.09.03. 10:02

Ó, hát a legjobb helyen jársz a szemüvegeddel az intrumos topikban, és rögtön rá is találtál Súgás-ra. Ő biztosan fog tudni segíteni.

P.Adi # 2016.09.03. 05:48

Tisztelt Jogászok! Nem találok a problémámnak megfelelő fórumot. Tegnap voltam a Terminál optikában szemüveget csináltatni,2 éve ott készítették el az első szemüvegemet.Kiderült,hogy iszonyat romlott a szemem,-0,5-ről -2 es dioptriára. A szabad szemes látásom 80%-ról 15%-ra. A másik szemem értékét nem is mondta meg a szemvizsgáló. Megvizsgálta a szemüvegemet is és azt mondta,hogy rossz szemüveg lett nekem felírva és az rontotta a szememet. A kérdésem az lenne,hogy ilyen esetekben mit lehet tenni,na nem orvosilag,hanem jogilag.Nem tudom hol találok olyan jogtudort aki az egészségügyi problémákat tudja képviselni. Alig akarta visszaadni a szemüvegemet,most nem hordhatom 2 hétig,mert azt mondta,hogy megpróbálja kicsit visszafordítani ezt a szemromlást. Előre is köszönöm a segítségüket. Üdvözlettel: P.Adrienn

sajt90 # 2016.08.05. 21:10

Tisztelt fórumozók!

Egy zűrös ügyben szeretnék Önöktől tanácsot, véleményt kérni.

Édesapám 2009 végén vett fel a Citibanknál egy 1,2 millió Ft-os személyi kölcsönt. 2010-ben elhunyt. Eleinte néhány hónapig nem tudtuk fizetni a részleteket, de aztán megállapodtunk a Citibankkal egy alacsonyabb összegben (32 ezer helyett 20 ezer), amit 2011 közepétől a mai napig rendesen fizetünk.

Ezen a héten viszont kaptunk egy levelet az Intrum Justitia Zrt-től. A levélben van egy fizetési felszólítás, melynek az elején az áll, hogy az Intrum Justitia korábbi megkeresései eredménytelenek voltak, ezért mostmár az Adósság Követési Osztály kezeli az ügyet. De eddig még soha nem kaptunk tőlük levelet vagy telefonhívást.
Augusztus 17-ig kéne befizetnünk 2,5 millió Ft-ot, amiből:
"tartozás" 950 ezer
"vásárolt kamat" 475 ezer
"követeléskezelési díj" 30 ezer
"ENG_díjtartozás" 1 millió
"késedelmi kamat" 15 ezer
Akárhogy is számolom, sehogy sem tud egy 1,2m Ft-os hitelből 2,5m keletkezni, úgy hogy minimum 1 vagy 1,1 milliót befizettünk az elmúlt években.
A levél második része pedig egy engedményezési értesítés, hogy a Citibank Europe Plc átadta a követelés jogosultságát az Intrum Justitiának.

Az Intrumos levél egyébként édesapám nevére jött és az Intrumnál azt sem tudták, hogy meghalt... (telefonon beszéltem velük). Kérték, hogy küldjem el nekik a halotti anyakönyvi kivonat és a hagyatéki végzés másolatát.

A Citibanknál tettem panaszt és kértem, hogy vizsgálják ki az ügyet, 30 napon belül fognak válaszolni.. Én arra tippelek, hogy az eddigi összes átutalást rosszul könyvelték el. Az első néhány hónapban csekken fizettük, utána áttértünk az átutalásra, a csekken található számlaszámra utaltunk és a közleménybe a hitelszerződés számát írtuk, tehát 100%, hogy jól csináltuk.
Az Intrumhoz hétfőn megyek be személyesen, de szerintem ők semmit sem fognak tudni mondani.

Mi a véleményük erről az egészről?
Milyen lehetőségeink vannak?
Ha jogi úton próbálják behajtani, akkor lehet elévülésre hivatkozni? Az elmúlt 5 évben nem kaptunk semmilyen felszólítást vagy egyéb levelet a Citibanktól.

Köszönöm előre is a válaszokat!
És elnézést kérek, az "adózás, illeték és pénzügyek" alfórumban nyitottam egy topicot, de ez inkább ide való, csak nem láttam, hogy van Intrumos topic.

Sherlock # 2016.08.03. 10:57

40% THM mellett ez annyira nem meglepő. Elolvastad Te valaha a szerződésed? Először is arról kellene megbizonyosodni, hogy kinek tartozol és mennyivel, ha ez megvan, akkor ki kéne váltani egy alacsonyabb kamatozású hitelre (szabad felhasználású jelzálog lenne a legjobb) és kifizetni.