TIGÁZ kötbér


Dragos Károly R. # 2012.12.17. 14:12

TIGÁZ visszaélések a HÍR TV-ben

Száraz Gábor TIGÁZ szóvivő a különböző TV műsorokban hangsúlyozza, hogy a sokak által panaszolt multinacionális szolgáltató mindig betartja a hatályos jogszabályokat.

Ezt cáfolja a következő TV műsor, amely szerint a TIGÁZ a jogerős bírósági döntés ellenére sem kapcsolta vissza a gázt a pernyertes fogyasztónál.

Vigassy Csaba MEH szóvivő szerint ők a fogyasztók érdekeit nézik, ezért indítottak (végre) átfogó ellenőrzést a TIGÁZ-nál.

De vajon mit csináltak az elmúlt két, három évben?

A Hír TV legújabb riportja itt tekinthető meg:

http://frissvideok.hu/…v-ujra-tigaz?…

További TIGÁZ ügyek itt:

http://frissvideok.hu/Tig%C3%A1z.html

Erika1969 # 2012.12.17. 14:24

Segítséget kérek,mert nem értem!

Megkaptam a szakértői véleményt a TIGÁZ mellékelt tájékoztatásával amibe ezt írták.
.... Szabálytalan gázvételezés időtartamára vonatkozó kötbér 540000ft ,MELYET CÉGÜNK NEM SZÁMLÁZ KI ELJÁRÁSI HIBA MIATT .
Az egyéb felmerült költségek a TIGAZ-DSO Kft-t terhelik
(kiszéllás,gázmérő le-felszerelése,plombálás,gázmérő ára és szakértői dij).

Most mi a helyzet? Büntetnek,vagy nem???

scriptor # 2012.12.19. 16:33

Idézet a http://www.akontroll.hu/…_hozzasz.php?… weblapról.

Az alábbi történet szintén azt támasztja alá, hogy a TIGÁZ DSO KFT. alaptalan, üzemszerű, koncepciós eljárást folytat a fogyasztói ellen. Teheti, mert a Magyar Energia Hivatal Elnöke, illetve Fogyasztóvédelmi Főosztályának a vezetője évek óta nem nem hajlandó érdemben fellépni ezen aggályos eljárás ellen.

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

Bujdosó Katalin:
2012. december 17. 15:44

Szép Napot!

Megtörtént ma a bevizsgálás, én jól jöttem ki belőle, igaz nem is mágneseztem mint ahogyan a szerelő állította!!!

Szerencsém volt, megfogadtam a tanácsot és nem egyedül mentem/több szem, többet lát/

gázszerelő mester és a családtagom kísért el.

Előzőleg jól át tanulmányoztuk amit csak lehetett és mintha profik lennénk úgy léptünk fel/legjobb védekezés a támadás/ a szakértővel szemben.

Ő hülyének tetette magát – mi meg úgy csináltunk mintha ezt tudomásul vennénk, de a szemünket le nem vettük az óráról ami hol az asztalon hol meg a földön vált szétszerelésre.

A megállapítás: a bíróságon NEM állna meg a mágnesezés! _

Hurrá- ezt idáig is tudtam nem kellett volna ezért idegileg kikészülnöm és majd 150 km-t kocsikáznom!!-

A szerelő aki leszerelte rögtön hozzáfűzte- és a rongálás ténye sem áll fent? – /mivel tényleg látszott a házon egy pici rozsdafolt/ – a szakértő közölte,hogy mágnesezés miatt lett behozva az óra.

A szerelő arcán ráncfelvarró műtétet kellett volna végrehajtani, hogy úgy nézzen ki mint a bevizsgálás előtt!!!

Tanács: NE menjetek egyedül és minden mozdulatot figyeljetek és kérdezzetek közben, hogy mit és miért csinál!

Köszönöm a segítséget!!!!

Minden jót :)

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

scriptor # 2012.12.19. 16:51

Erika1969 # e-mail 2012.12.17. 15:24 Segítséget kérek,mert nem értem!

Megkaptam a szakértői véleményt a TIGÁZ mellékelt tájékoztatásával amibe ezt írták.
.... Szabálytalan gázvételezés időtartamára vonatkozó kötbér 540000ft ,MELYET CÉGÜNK NEM SZÁMLÁZ KI ELJÁRÁSI HIBA MIATT .
Az egyéb felmerült költségek a TIGAZ-DSO Kft-t terhelik
(kiszéllás,gázmérő le-felszerelése,plombálás,gázmérő ára és szakértői dij).

Most mi a helyzet? Büntetnek,vagy nem???

Az én értelmezésem szerint a TIGÁZ ezen levélben a következőket állítja.

  • Szabálytalan gázvételezés (magyarul gázlopás) történt.
  • Az eljárás során azonban olyan súlyos eljárásjogi hibát vétettek, ami nem teszi lehetővé azt, hogy ezen kötbért a fogyasztóval megfizettessék, azaz nem büntetnek.

Ebből leszűrhető, hogy

  • a TIGÁZ Önt továbbra is köztörvényes bűnözőkek tekinti és a jövőben is akként fogja kezelni (egy két éven belül bizton számíthat egy újabb ellenőrzésre)
  • az utóbbi idők sajtókampányára való tekintettel valaki rákoppinthatott az orrukra és már nem merik bevállalni a kötbér, valamint a szakértői vizsgálati díj jogtalan kiszabását.

Egyebekben nyugogtan fordulhat a Magyar Energia Hivatalhoz azzal, hogy a TIGÁZ levele az Ön számára értelmezhetetlen és kéri annak a laikus számára történő lefordítását.

scriptor # 2012.12.19. 16:59

A Hír TV legújabb riportjából, illetve Morvay György Elnök elmondásából kiderül, hogy az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület közérdekű keresetet indított a TIGÁZ ellen a Tigáz aggályos kötbérezési, tömeges rágalmazási és vitatott szakértői gyakorlata miatt.

A riport itt nézhető meg. Amennyiben az oldal hibát mutat érdemes később, akár többször is megpróbálni.

http://frissvideok.hu/…v-ujra-tigaz?…

Erika1969 # 2012.12.20. 13:53

Az,hogy bünözőnek,csalónak tart a Tigáz számomra is egyértelmű,ezért döntöttem ugy hogy már fel is vettem a kapcsolatot egy ügyvéddel,akivel január elejére beszéltünk időpontot.

A bevizsgálásnál is elmondtam a Tigáz képviselőjének,hogy mi nem mágneseztünk,és az hogy mi is történt az órával azalatt a 2 hónap alatt a Tigáznál amig a szakértőre vártunk honnan tudhatjuk.Mi van akkor,ha ők tettek oda párszor mágnest, mert kell a fél milliós kötbér?

Attól hogy nem büntetnek,el kell viselnem ezt a becsület sértést??????

Rokkantt # 2012.12.24. 11:00

Az érdekes, hogy a gáznál, mindig plusz korrekciós tényezőt alkalmaznak(szorzót),pedig legtöbb esetben olyan piros lánggal ég a gáz, amiből következik, hogy a megadott 0-érték, vagyis -(-szorzót kellene alkalmazni.
MÉG A GÁZ SZÁMLÁMON MÍNUSSZAL(0-alattival) SZORZÓT NEM LÁTTAM EGYSZER SEM!

Más:a villanynál ugyanez a helyzet, mert általában, a 0-a-és a fázis között mért feszültség, sokszor még a 210v-ot sem éri el, és ebből az következik, hogy 1kw-helyett fizetünk általában 1,1 kw-ot átlagban, mert még sokszor a 201v-ot sem éri el a szolgáltatott feszültség.

A hab a tortán, hogy az elektronikával ellátott háztartási gépek emiatt megbolondulnak,megbízhatatlanul működnek(pl-ul mosógép) és még ráadásul kárt okoznak, és a háztartási gép is idő előtt tönkremegy!!!!!!

NAGY ÖSSZEFONÓDÁSOK VANNAK ITT AZ ELLENŐRZŐ,ÉS ELLENŐRZÖTT MULTIK KÖZÖTT, A FOGYASZTÓT-KAT PEDIG NEM VÉDI SENKI, CSAK POR HINTÉS, KÖDÖSÍTÉS AZ EGÉSZ, A TISZTESSÉGES FOGYASZTÓKKAL SZEMBEN, MERT VELÜNK FIZETTETNEK MEG MINDENT!

kozkrisz # 2012.12.30. 21:02

Kedves Potyi08!
Igen kifizettem a szakértői díjat jogfenntartás mellett!
Nem tudtam mást tenni, mert már a konkrét kikapcsolási időpontot is megírták ajánlott levélben.Az 40 ezerbe került volna...
Az ügyvédem elküldte a keresetet a Budaörsi Bírósághoz, tehát bepereltük ezt a szemét társaságot!
Sajnos az Energiaügyi Hivatal még nem válaszolt semmit és nem volt időnk várni,mert számlatartozásként szintén aláírósra kijött az 540 ezres csekk ismét!
Ne hagyja magát! Nem lesz olcsó, de akkor se fizessen ezeknek a szemeteknek egy forintot sem!
Minden jót és a körülményekhez képest Boldog Új Évet kívánok!

matthiasi # 2013.01.02. 02:54

ezt a szemét társaságot!

kozkrisz komolyan gondolod ??
mert én igen !!

matthiasi # 2013.01.02. 03:12

A tigáz kötbérről meg úgy általában az un. természetes monopolíumok kötbéreiről :
Természetes monolpoliumk - gáz szolgáltatók, áramaszolgáltatók, vízszolgáltatók.
Ezek átalában többéves átlagfogyasztású kötbért harcoltak ki maguknak.Pl.ez az 540 eft -os Tigáz kötbér. Milyen jó ez a menedzsmentnek, micsoda haszon !!

A megoldás pedig egyszerű lenne :

max. az egyhavi átlag fogyasztásnak megfelelő kötbér illetné ezeket a szolgáltatókat.

Pl. gáznál 25eft, villanynál kb. 15 eft.
Nos ekkor a szolgáltatók vigyázva az érdekeikre, havonta ellenőríznék a fogyasztóikat, a lopósókat elkapnák, megkapnák a körbért + némi leszerelési költség, természetesen a lopós fogyasztót feljelentenék. Azt az állam büntené meg a megfelelő összegre. Így a lopósók elfogynának, viszont így nem lenne extra profitjuk ezen szolgáltatóknak a miből a menedzmentnek futja a több milliós fizetésekre, meg extra juttatásokra.
Csak annyi kellene ,hogy egyhavi legyen a kötbér. Vagy az energia hivatalnak se érdeke ez ?
Esetleg összejátszanak a szolgáltatókkal ?
nos lehet gondolkodni és lehet cáfolni !!

jokepu # 2013.01.03. 06:37

Ügytársaimhoz hasonlóan a 2012. júniusi megaláztatás után felvettem a kapcsolatot egy ügyvéddel. Az eset óta a Tigáz Zrt. két levélben hívta fel figyelmemet, fizessek (540.000+40.587 -Ft-ot), vagy lehetőségem van egyezkedni. További fejleményként már nincs egyezkedés, hanem keményebb hangvételű levélben szintén kétszer fizetési felszólítást küldtek részemre, illetve a szokásos fenyegetés (kikapcsolás, mérőleszerelés az én költségemre).

Egyelőre itt tartok, de nem szeretnék fizetni, mivel nem követtem el szabálytalanságot és nem vagyok csaló sem.
Viszont az biztos, hogy többet nem vagyok hajlandó a mérő közelébe engedni egy "szerelőt" sem.

matthiasi # 2013.01.03. 16:11

jokepu !!

Panaszoddal fordulj az Energia Hivatalhoz, akár naponta
eh@eh.gov.hu

eh@eh.gov.hu

forgomorgo1 # 2013.01.04. 13:31

A napokban a következő tartalmú e-mailt kaptam:

„Tájékoztatásul mellékelten megküldöm a Tigáz Zrt. és a Tigáz-DSO Kft. székhelye szerinti illetékes, Hajdú-Bihar Megyei Főügyészségnek egy egyedi ügyben írt válaszlevelét.

Ennek alapján:

 a HBM-i Főügyészség folyamatosan figyelemmel kíséri a TIGÁZ Zrt-vel szemben a fogyasztóvédelmi hatóság által hozott marasztaló határozatokat,

 a HBM-i Főügyészséghez folyamatosan érkeznek a TIGÁZ Zrt. jogsértéseivel foglalkozó fogyasztói kérelmek,

 a HBM-i Főügyészség ezen tömeges jogsérelmekre is tekintettel vizsgálja a közérdekű keresetindítás lehetőségét a TIGÁZ Zrt-vel szemben, amelyhez azonban további adatgyűjtésre, információk, illetve nyilatkozatok beszerzésére van szükség.

Tekintettel a főügyészség válaszára kérem, illetve javaslom, hogy amennyiben környezetében van olyan fogyasztó, aki a TIGÁZ aggályos kötbérezési, illetve tömeges rágalmazási gyakorlatának („jó hírnév megsértése, ártatlanság vélelmének a megsértése, bizonyítási kötelezettség elmulasztása, hamis, vagy elfogult szolgáltatói szakvéleményre történő döntés alapozása, ugyanazon ügyben készült, különböző tartalmú szakvélemények, szolgáltató által történő fenyegetés, megfélemlítés, megvezetés, szolgáltatásból történő jogellenes kikapcsolás, a szolgáltató mulasztásából eredő, fogyasztót megillető kötbér kifizetésének megtagadása, a szolgáltató gazdasági erőfölényéből adódó visszaélés, irat betekintési jog megtagadása, jogorvoslathoz való jogról történő tájékoztatás elmulasztása, elfogult szakértő függetlennek történő beállítása, joghatás kiváltására alkalmatlan polarizációs fólia alkalmazása, karcolás rongálásnak történő minősítése, szakértői díj jogtalan megfizettetése, megalapozatlan kötbérkivetés, stb.)” az elmúlt három évben áldozatul esett, úgy Őket a fentiekről tájékoztatni és a megalapozott kereseti tényállás megállapítása érdekében történetüket, az azt alátámasztó iratokat, valamint a tárgyban megjelent újságcikkeket, interpellációkat, ítéleteket stb. az alábbi címre eljuttatni szíveskedjenek:

Hajdú-Bihar Megyei Főügyészség Közérdekvédelmi Szakág 4025 Debrecen Antall József u. 4.

A szolgáltatói és szakértői jogsértések eredményes visszaszorítása, illetve a sikeres keresetindítás érdekében jelen kérést minél több károsult részére eljuttatni, illetve a témával foglalkozó fórumokon megosztani szíveskedjenek."

jokepu # 2013.01.11. 13:47

Köszönöm a tanácsot, de az EH felsorolásából kiderül, nem biztos, hogy őket kell megkeresni mivel a honlapjukon az alábbi olvasható:

A Hivatal a következő témakörökbe tartozó panaszok esetében nem rendelkezik hatáskörrel, emiatt javasoljuk, hogy ne a Hivatalhoz nyújtsák be azokat (a felsorolás nem teljes körű, a feldolgozott beadványok tapasztalatai alapján ezek a leggyakoribbak):

  1. lakossági fogyasztó esetében a méréssel, leolvasással, számlázással, elszámolással, díjfizetéssel, tartozás miatti ki- és visszakapcsolással kapcsolatos panaszok
matyuka # 2013.01.11. 15:38

Én is a tigázos malomban örlödök.Az én történetem lehet kicsit más mint a többi mivel nekem valoszinü hogy hozzányultak az órahoz csak azt nem lehet tudni ki és mikor.A párommal 6 évvel ezelött vettünk egy szép családi házat ekkor átkerült a nevünkre az összes óra,viz,villany,gáz.semmit nem ellenörzött eggyik szolgáltato sem még a tigáz sem.Eltelt 6 év jött az óra csere.Villany gond nélkül,viz gond nélkül,a gáz viszont nem ment mivel a kedves szerelö szerint manipuláva volt a készülék.óra leszed.Doboz.Szakértö .Amely megállapitotta hogy mágnesezve volt az eszköz.Eltelt egy honap,csekk,540000 ködbér.Arrol nyilatkozni nem tudok hogy manipulált vagy nem viszont az tény miota uj óránk van 70százalékkal csökkent a gázfogyasztásunk.Kérdésem csak annyi lenne hogy bizonyitsam hogy az elözö 5 tulajdonos közül ki nyult az órához?Vagy nem is nekem kell bizonyitani hanem a tigáznak?Ügyvédem már van.Mégis kikötötték a gázt jan 09 én.pedig számlatartozásunk nincs.Viszont a szolgáltatoval történö eggyeztetés után sikerült megállapodnom abba hogy nem kötik vissza mivel nem kérjük többet ezt a szolgáltatást.Ha valaki tud valami segitséget ,ötletet kérem irjon.

2013 01 11 matyuka

Editam # 2013.01.13. 09:23

Tisztelt Forgomorgo1!
Az ELMÜ által meghurcoltakra ez nem vonatkozik?
Üdv.:Pentele

forgomorgo1 # 2013.01.16. 17:01

Tisztelt Forgomorgo1!
Az ELMÜ által meghurcoltakra ez nem vonatkozik?
Üdv.:Pentele

T. Pentele!

Sajnos nem. A HBM-i Főügyészség csak a TIGÁZ Zrt. és ezen társas vállalkozás tulajdonában álló Tigáz DSO. Kft. ügyében járhat el, mivel ezen két cég székhelye található Hajdú-Bihar Megyében.

Javasolt összefogni, Facebook csoportot, ill. levelezőlistát stb. létrehozni, a tapasztalatokat, információkat megosztani és együttesen fellépni ezen szolgáltató ellen, úgy ahogyan azt a TIGÁZ által megrágalmazott, meghurcolt, vagy átvert fogyasztók tették.

Pl:
Csoport a Tigáz által átvert, becsapott megkárosított embereknek:

http://www.facebook.com/…37381365486/

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

Szintén javasolt felvenni a kapcsolatot különböző fogyasztóvédelmi és jogvédő szervekkel, újságírókkal, parlamenti képviselőkkel, parlamenti frakciókkal.

Érdemes a részükre időről-időre elküldeni az új eseteket, újságcikkeket stb.

Zentai Mihályhoz hasonlóan megpróbálható a demonstráció is:

http://www.szon.hu/…azan/1803423

http://www.szabadfold.hu/cikk?…

http://www.nyiregyhazinaplo.hu/…szerkesztseg

Érdemes perelni, még akkor is, ha az az átlagembernek nem megszokott:

http://www.szon.hu/…gazt/1908518

http://www.dehir.hu/…/2012/10/15/

A parlamenti képviselőket rá kell venni, hogy interpellálják az illetékes minisztert:

http://www.szoljon.hu/…iselo-432556

http://gondola.hu/…8230%3B.html

http://www.parlament.hu/…ulnap_felszo?…
(58., 60. és 62. felszólalás)

http://www.parlament.hu/…_fadat_aktus?…

Az újságírókat, hogy írjanak az ügyről:

http://www.szon.hu/…-rol/1930528

A kamaránál támadható a szolgáltató által kiválasztott és fizetett, szakértelemel nem rendelkező, valótlan szakvéleményt készítő szakértő:

http://miszk.hu/…ak-lere.html

Ha elég nagy a nyomás a szolgáltató visszavonulót fúj, sőt még a a szabályozó hatóság(ok) is felébrednek csipkerózsika álmukból.

Egyedileg nem, csak összefogva tudnak érdemi eredményt elérni.

Ne hagyják magukat átverni, becsapni, megkárosítani!

:)

scriptor # 2013.01.19. 11:26

A Magyar Posta munkatársai olvassák le a Tigáz gázmérőit - írja a szombati Népszabadság.

A két cég közötti együttműködés február elsején indul, a részletekről csak később tájékoztatnak.

Az olasz Eni és a német RWE konszern érdekeltségébe tartozó Tigáz Zrt. az ország északkeleti régiójában, Magyarország egyharmadában nyújt gázszolgáltatást.

A döntés több százezer fogyasztót érint.

http://www.hir24.hu/…-gazmeroket/

bendeguzzz # 2013.01.23. 12:28

Üdv!
Tigáz ügy. 2011 októberében ajtó feszítéssel betörtek hozzám és az ajtó mellett elhelyezett gázmérőn sérülés keletkezett. Rendőrség, helyszínelés, jegyzőkönyv, Tigáz ügyfélszolgálat, mérő csere, jegyzőkönyv, fénykép, stb.
Kb. 1 hónap múlva értesítést kaptam, hogy a betörés során megsérült gázmérőt Vecsésen " megszakértik ".
Ezt követően kaptam a Tigáztól egy 390.000.-Ft-os kötbér csekket és egy 34.000.-Ft-os szakértői számlát, melyeknek halasztó hatállyal ellent mondtam. Történt néhány levél váltás, közben - sajnos édesanyám eltávozott közülünk és a ház - mivel közös tulajdonunk volt, hagyatéki eljárás alá került. A hagyatéki végzésben a Tigáz " kötbér igénye " már " GÁZDÍJ TARTOZÁS " (!!!)-ra módosult.
a teljesség kedvéért, jelképesen, itt már azt állította a Tigáz, hogy " főztem, fűtöttem, csak nem akarok érte fizetni ".
A Tigáz ezáltal elkövette a közokirat hamisítás cselekményét - én pedig, cserébe, megtettem a Tigáz ellen a bűntető feljelentést.
Jelenleg itt tartunk, de én ráérek a Strasbourgi Emberi Jogi Bíróságig elmenni.

Gingin # 2013.01.23. 12:41

Sziasztok!Ma kaptam a TIGÁZ-tól egy kikapcsolásról szóló levelet,ami be volt dobva a szomszéd postaládájába.Ebben megjelölt 5 időpontot,mikor jönnek kikapcsolni.A kötbér és szakértői vélemény együttes összegének (566.709,-Ft) meg nem fizetése miatt akarnak kikapcsolni.Az ingatlanban nem tartózkodok folyamatosan.Mit tehetek???Tudna valaki tanácsot adni? Köszönöm!

Gingin # 2013.01.23. 16:19

Még annyit, hogy a levélben (kikapcsolási értesítőben) megfenyegetett,hogy ha a felsorolt időpontokban se tudja érvényesíteni a kikapcsolást,ami 40.000,-Ft visszakötéssel jár,akkor "A felhasználási helyen kívüli kikapcsolás (vezetéklevágással) várható költsége további: 180.000,-Ft.

jokepu # 2013.01.25. 06:30

A tegnapi napon megkaptam a kikapcsolási értesítőt én is, 5 különböző dátumra. A kötbér és szakértői díj meg nem fizetése miatt akarnak kikapcsolni.
Vélelmezem, hogy a levél azonos adattartalommal bír, mint a Gingin-nek küldött. Tud valaki segíteni, mik a lehetőségek?

Őszinte vagyok kikészültem a levéltől, megfordult bennem, hogy a fenyegetettség illetve a tél miatt, inkább fizetek.
Úgy érzem falakat döngetünk (hiába az ügyvéd is) nincs
semmi kézzel fogható a kezünkben a szolgáltató elleni
"harcban" igazunk (becsületünk) megvédéséhez.
Az üzletszabályra hivatkozva részükről minden lehetséges.

csemegebene # 2013.01.25. 06:50

Úgy érzem falakat döngetünk nincs
semmi kézzel fogható a kezünkben a szolgáltató elleni
"harcban" igazunk (becsületünk) megvédéséhez.
jokepu 2013.01.25. 07:30

Ezért sajnos felelősség terheli a magyar közigazgatást, nevezetesen a Magyar Energia Hivatal Elnökét és Fogyasztóvédelmi Főosztályvezetőjét is.

A felelősségüket támasztja alá a napokban kapott alábbi körlevél:

Szösszenet a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályának gyakorlatáról TIGÁZ ügyben

Az, hogy a TIGÁZ a fogyasztóival szemben milyen módszereket használ kiderül a TIGÁZ által megrágalmazott személyek panaszaival foglalkozó fórumokból, újságcikkekből, TV riportokból, parlamenti interpellációkból.

Az azonban, hogy a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztálya TIGÁZ ügyben milyen gyakorlatot folytat talán kevésbé ismert a panaszosok előtt.

Történt egyszer, hogy az egyik TIGÁZ fogyasztó az Úr 2012. esztendejének második havában, írásban panasszal élt az országos hatáskörrel és illetékességgel rendelkező Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályánál a TIGÁZ aggályos eljárása miatt, ugyanis a helyszínen eljáró gázszerelők –az aktuális koncepciónak megfelelően-, alaptalanul mérőóra mágnesezéssel gyanúsították meg.

Teltek, múltak a hónapok, mígnem az egyik verőfényes téli napon megcsörren a panaszos telefonja és eme hivatal jólképzett főtisztviselője tájékoztatja, hogy a TIGÁZ nyilatkozata szerint szabálytalan vételezés nem történt, melyet a szakértői vélemény is alátámasztott, majd megkérdezte: Ragaszkodik-e a kedves ügyfél az eljárás továbbfolytatásához, az érdemi döntéshez, vagy –tekintettel a TIGÁZ „kedvező” válaszára- inkább visszavonja a panaszát?

A közigazgatási jogban járatlan panaszosunk –engedve a finom terelgetésnek- rááll az ügyintéző javaslatára és szóban beleegyezik a kérelem visszavonásába nem tudja ugyanis, hogy lényeges különbség van az ügyet lezáró végzés és az érdemi határozat között.

Ezt követően az eddig igencsak elhúzódó ügy napokon belül, 11 hónap után, rekord gyorsasággal lezáródik, a Hivatal az eljárást az Úr 2013. évének első havában végzéssel megszünteti arra hivatkozva, hogy az ügyfél a kérelmét telefonon visszavonta, így az eljárásra okot adó körülmény nem áll fenn.

Az indokolás végén még az is szerepel, hogy a hivatal a 60 nap ügyintézési időt igen, de annak kétszeresét nem lépte túl.

A határozatot olvasva az alábbi észrevételek jutottak az eszembe.

Tény, hogy a Ket., azaz a közigazgatási hatósági eljárásról és szolgáltatásról szóló törvény lehetővé teszi azt, hogy az ügyfél az eljárás alatt a kérelmét visszavonja, és tény az is, hogy a Ket. lehetővé teszi a távbeszélőn történő kapcsolattartást, azonban biztos, hogy jelen esetben etikusan járt el a Magyar Energia Hivatal vezető tanácsos ügyintézője akkor, amikor az ügyfelet szóban afelé terelgette, hogy a kérelmét vonja vissza?

Biztos, hogy egészen jogszerű, szakszerű, illetve etikus egy írásban benyújtott panaszra indult hatósági eljárást egy, az ügyintéző által kezdeményezett, telefonbeszélgetés során elhangzottakra alapozva megszüntetni, különös tekintettel arra, hogy ezen szolgáltató ellen tömeges a panasz, illetve hogy az ügyfél a közigazgatási jogban járatlan?

Az ügyfél eredeti szándéka vajon nem az volt, hogy az ártatlanságát, illetve a TIGÁZ jogsértését az ebből a célból létrehozott szabályozó hatóság, mint az államot képviselő szerv jogerős határozatban mondja ki, illetve hogy a TIGÁZ alaptalan rágalmazásának legyen jogkövetkezménye? (eltiltás, pénzbírság, egyéb marasztalás)

Biztos, hogy ezen tömeges panaszokra tekintettel a szabályozó hatóságnak nem kellene hivatalból tovább folytatnia az eljárást?

Biztos, hogy egy ilyen, viszonylag egyszerű ügynek 11 hónapig kell tartani?

Biztos, hogy ez az ügyfél elégedetten fog visszagondolni a magyar közigazgatásra?

Biztos, hogy ennek az ügyfélnek nem fog gúnyos mosoly megjelenni az arcán, ha az esti híradóban a közigazgatásért is felelős miniszter a közigazgatás hatékonyságáról, korrupciómentességéről, ügyfélbarát és szolgáltató jellegéről fog nyilatkozni?

Biztos, hogy igaz a Hivatal állítása, miszerint a 2 hónapos ügyintézési időt igen, de annak kétszeresét nem lépték túl.

Biztos, hogy 11 hónap kellett ahhoz, hogy a Magyar Energia Hivatal a TIGÁZ-tól a szükséges nyilatkozatot, miszerint „ szabálytalan vételezés nem történt, melyet a szakértői vélemény is alátámasztott” beszerezze?

Biztos, hogy a Magyar Energia Hivatal mindent megtett annak érdekében, hogy a TIGÁZ időben válaszoljon?

Biztos, hogy az ilyen tömeges panaszok esetén elégséges a Tigáznak, mint ellenérdekű, tartósan tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytató, profitorientált félnek a nyilatkozatára alapozni a döntést?

Amennyiben nem, nem vetődik fel a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályvezetőjének a felelőssége a 11 hónapos ügyintézési idő miatt?

Mi az oka annak, hogy a végrehajtó hatalom gyakorlata szöges ellentétben van a közigazgatásért is felelős miniszter nyilatkozataival, illetve a Ket. és az Alaptörvény rendelkezéseivel?

A Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályvezetőjére nézve miért nincs következménye az Alaptörvény és a Ket. vonatkozó szakaszainak a megsértése?

A kérdéseket lehet sorolni, azonban sajnos hivatalos válasz nincs.

A Magyar Energia Hivatal fenti gyakorlatát megismerve tehát nem lehet csodálkozni azon, hogy a TIGÁZ miért tudja az aggályos gyakorlatát éveken keresztül folytatni, illetve miért csak ilyen kis arányban ad igazat a MEH a panaszosoknak.

Úgy gondolom, hogy mind a Nemzetgazdasági Minisztériumnak, mind a közigazgatásért felelős miniszternek célszerű lenne a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályán egy alapos átfogó, jogszerűségi és szakszerűségi ellenőrzést tartania.

A végzést olvasva eszembe jutott a köztisztviselői eskü szövege is.

Vajon a végzést készítő vezető tanácsos és az azt aláíró főosztályvetető jelen panaszügy kivizsgálásakor betartotta-e az alábbiakat:

44. § (1) A kormánytisztviselőnek kinevezésekor esküt kell tennie.
(2) Az eskü szövege a következő:
„Én, .............................................. becsületemre és lelkiismeretemre fogadom, hogy Magyarországhoz és annak Alaptörvényéhez hű leszek; jogszabályait megtartom és másokkal is megtartatom; tisztségemet a magyar nemzet javára gyakorolom.”

Nekem úgy tűnik, hogy fenti kormánytisztviselők sem az Alaptörvényt, sem a Ket. előírásait nem tartották be.

Ezen jogszabályok az alábbiakról
rendelkeznek:

Ket. 1.§ (4) Az ügyfeleket megilleti a tisztességes ügyintézéshez, a jogszabályokban meghatározott határidőben hozott döntéshez való jog…

Magyarország Alaptörvénye
XXIV. cikk

(1) Mindenkinek joga van ahhoz, hogy ügyeit a hatóságok részrehajlás nélkül, tisztességes módon és ésszerű határidőn belül intézzék.

Biztos, hogy nem a TIGÁZ, mint panaszolt szolgáltató felé történő részlehajtásnak minősül az, ha a hivatal ügyintézője felhívja a panaszost és felhívja a figyelmét a kérelem visszavonásának lehetőségére?

Biztos, hogy ezen 11 hónap ésszerű határidő?

Ket. 1. § (1) A közigazgatási hatóság az eljárása során köteles megtartani és másokkal is megtartatni a jogszabályok rendelkezéseit.

Mintha a közigazgatási szerv nem tartotta volna be a jogszabályokat.

Mintha a közigazgatási szerv abban lenne érdekelt, hogy a TIGÁZ-zal ne kelljen betartatnia a jogszabályokat.

Persze lehet, hogy csak egyszerű lustaságról van szó, hiszen egy végzést egyszerűbb meghozni, mint megalapozott érdemi döntést készíteni.

Természetesen azért a kiemelt illetményüket és egyéb járandóságaikat (illetmény eltérítés, cafetéria, az Mt-hez képes jóval több szabadság stb.) azért havi rendszerességgel fel, illetve igénybe veszik.

És igazuk van.

Amíg ugyanis nincs következménye az ilyen hozzáállásnak és ügyintézésnek addig miért is ne tennék meg?

Friss hír, hogy „Megváltozik július 1-jétől a közszolgálati tisztviselők teljesítményének értékelése, gyakrabban és más szempontok alapján mérik majd a munkájukat.”

http://www.jogiforum.hu/hirek/28908

Az én szempontom az, hogy az ügyeket ne fektessék el, ne húzzák egy évig, az ügyintézés legyen gyors, jogszerű és szakszerű, annak végén hozzanak alátámasztott, érdemi döntést, illetve a TIGÁZ alaptalan rágalmazási gyakorlatának a szolgáltatóra nézve legyen következménye.

A cikk folytatódik:
„Biró Marcell a Magyar Közlönyben hétfőn megjelent az új teljesítményértékelési rendszerről szóló kormányrendelettel kapcsolatban az alábbiakat nyilatkozta: arra keresnek választ, hogy a dolgozó ellátta-e a munkaköri leírásában foglaltakat, továbbá nézik a munkamagatartását, a munkához való hozzáállását, így például azt is, hogy időben jár-e dogozni, kitölti-e és mennyire hasznosan a munkaidejét, mert "elszámoltathatóvá kell tenni a tisztviselőket ilyen alapvető kötelezettségei tekintetében is" - mondta.

Az alapvető cél azonban nem a szankcionálás, hanem az, hogy mindenki ott és olyan munkakörben dolgozzon, ahol szükség van rá - hangsúlyozta.

A közigazgatási államtitkár az új, a korábbinál szerinte jóval egyszerűbb rendszer alapelvei között említette a "pénzért értéket" elvét - vagyis hogy az állampolgárok adóforintjaikért értékes szolgáltatást kapjanak -, az átláthatóságot, az elszámoltathatóságot és a minőségi közigazgatást.”

Véleményem szerint a hivatkozott végzést kiadmányozó Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályvezetője és a végzést elkészítő vezető tanácsosa már minősítette magát. Mintha a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályán a kormánytisztviselők nem lennének elszámoltatva az ügyintézési idő és az alapvető kötelezettség tekintetében.

Álláspontom szerint a Magyar Energia Hivatal Fogyasztóvédelmi Főosztályát évek óta oda nem illő személy vezeti, mivel az állampolgárok az adóforintjaikért tartósan értéktelen, alacsony színvonalú, jogszerűtlen és szakszerűtlen szolgáltatást kapnak.

"Csoport a Tigáz által átvert, becsapott megkárosított embereknek":

http://www.facebook.com/…37381365486/

http://www.jogiforum.hu/forum/31/11407

http://www.pertarskereso.hu/…el-vadolnak/

http://forum.index.hu/…/showArticle?…

http://www.facebook.com/pages/Trükkös-szolgáltatók/216564308406988

http://www.akontroll.hu/…_hozzasz.php?…

Gingin # 2013.01.25. 09:36

Sziasztok! Ahogy "jokepu" is írja,egyetértek és sokan,ahogy én is teljesen tanécstalan vagyok.Szinte semmi nem történik a fogyasztók érdekében.A kormány és az Energia Hivatal is csendben lapít.Belerokkantam és az idegeim is felmondták a szolgálatot.Pénzem ügyvédre nincs,munkanélküli vagyok és özvegyként egyedül élek.Esélyem sincs, hogy megvédjem magam ezalól a rágalmazás és jogtalan kikapcsolás alól.Nem tettem semmit és mégis hagynom kell hogy kikapcsoljanak a hidegben, köszönet a Hivatalos szerveknek és a Kormánynak.Mi csak egy kis porszem vagyunk a társadalomban,bezzeg ha Celebek lennénk és úgy történne velünk mindez,talán velünk is foglalkozna valaki....

mazda6 # 2013.01.26. 12:40

Üdvözlet Mindenkinek!

2011. 08.30.-án kezdődött a Tigázzal a kálváriánk, mágnesezéssel vádoltak meg, és a szokásos 540 ezer forintos kötbért valamint 28177 Ft költséget követeltek.
Mint ahogyan korábbi hozzászólásomban már beszámoltam róla, közjegyzőnél,független szakértői vizsgálatot kértem előzetes bizonyítási eljárást keretében,(ez egyenértékű azzal, mintha a bíróság rendelte volna ki)

A szakértői vizsgálat megállapította: nem történt szabálytalan vételezés

Ezt követően keresetet nyújtottam be a bírósághoz. Másfél év elteltével a harmadik tárgyalást megelőző napon (2013.01.24.) a Tigáz levelet küldött az ügyvédemhez.
Nekünk megegyezést ajánlott: mely szerint visszavonják a követeléseiket, és vonjuk vissza a keresetet. Mi nem egyezkedtünk! A levelet megküldték a bíróságnak is, kiegészítve azzal, hogy mivel visszavonták a követelést, így okafogyottá vált a per.

A bíróságon továbbra is ragaszkodtam az eljárás lefolytatásához,(2013.01.25.) mert fontos számomra, hogy a bíróság ítéletben mondja ki: “NEM LOPTAM A GÁZT”!!!

Az ítélet kihirdetése a jövő hónap elején lesz. A jogerőre válást követően részletesebben leírok mindent.

Ha, bárkinek tudok segíteni, az elérhetőségem: veressferenc@gmail.com

Üdv: Veress Ferenc