BAR lista


dikótünde # 2017.05.17. 08:30

Jó napot kívánok Ügyvéd Úr.Az Élettársam bírósági úton meg nyert 2 pert az Intrum ellen,a végzést is megkapta. A kérdésem: A KHR nyilvántartásból való törlést neki kell kérvényezni,vagy ez hogy megy?! Előre is köszönöm válaszát

ius latratus # 2017.05.17. 09:23

Hát, kérdés, hogy a te olvasatodban mit jelent, hogy megnyerte a pert.

drbjozsef # 2017.05.17. 11:15

büfés,

nyugi, ius olvtársnak teljesen igaza van. Ez a "pert nyert" a KHR szempontjából önmagában semmit sem jelent. Az per konkrét tárgyától, és az ítélet érdemi részétől függ, hogy van-e esélye rá, hogy levegyék a KHR listáról.

Ennyiből ezt senki meg nem mondja neki.

Persze, ha neked jobb, válaszolhatjuk azt, hogy persze, kérvényezni lehet. Miért ne? Kérvényezni bármit lehet. Csak minek, ha az ítélet ismeretében tök egyértelmű lenne, hogy teljesen felesleges.

ius latratus # 2017.05.17. 13:13

büfés

Azért merészeltem az engedélyed nélkül megkérdezni, hogy mire gondol, amikor azt mondja, hogy megnyerte a pert, mert pl. egy elévülési kifogás beterjesztésével "megnyert per", ami után az Intrum kéri a per megszüntetését (de hát még itt is eltérhetnék ezer irányba, de nem fogok, mert az téged megzavar), nos, egy ilyennel még nem kérheti a khr által nyilvántartott rendszerből az adatai törlését.
De egyébként ha csak erre vágysz: kérje, azt lehet, legfeljebb utána visszajön sírni a kérdező, s pontosabban leírja, hogy mire gondolt.

ius latratus # 2017.05.17. 13:16

Ja, drbjozsef hozzászólása nekem kimaradt. Tulajdonképpen megismételtem őt.
Bocsánat.

ius latratus # 2017.05.17. 13:46

Páran már sportot űznek abból, hogy a kérdezőket folyamatosan kioktatják.

Persze, mert a kérdések rosszak. S azért nem írtam "elsőre" neki, amit neked írtam válaszként, mert kissé unalmas, hogy nekem/nekünk kell kitalálni, hogy ugyan mire gondolhatott a kérdező. dikótünde kérdése pont az, amire nem lehet egy sorban válaszolni, lásd alább, hogy miért.

drbjozsef # 2017.05.17. 16:12

Páran már sportot űznek abból, hogy a kérdezőket folyamatosan kioktatják.

Na ja. Mások meg a válaszolókat...

Hajdukarcsi # 2017.08.13. 16:27

Üdvözletem.
Apróbb segítségre lenne szükségem. KHR listán vagyok, aktívként. Ez (gondolom) egy 8-10 évvel ezelőtti Provident ügy. Azóta már párszor az Intrum is keresett, sms, hívás, néha a Provident is ír. Eddig úgy nagyon nem érdekelt... Viszont változott a helyzet, villámgyorsan szeretnék passzív státuszba kerülni, majd le a listáról. Olyan 2-300 ezerről van szó, kifizetem egyben, akár többet is. Csak hogy? Kinek? Mi garantálja, hogy levesznek a listáról? Mondjuk fizetek az Intrumnak? Aztán nekem kb semmi kapcsolatom velük, én a Providentnek tartozok/tam.
Szóval hogy lehetne ezt hirtelen lezárni?

drbjozsef # 2017.08.13. 19:56

Hirtelen? Hirtelen mondjuk öngyilkossággal, talán.

Persze ez attól is függ, mit értesz hirtelen alatt?
Ha pár hónapot, akkor talán meg kellene keresni akár az Intrumot, akár a Providentet, de inkább az előzőt, valószínűleg a Provident már engedményezte rájuk a tartozást.

Ha kevesebbet, akkor sehogy nem lehet hamarabb lezárni.

A Te kedvedért nem nagyon fog mindenki egy napos határidőket tartani sehol valószínűleg.

Úgyhogy ha elkezded, jópár hónappal számolj.

Valamint azt se felejtsd el, hogy a hitel visszafizetésétől számított 1 évig ezek az adatok még fent lesznek a KHR rendszerben. Ha olyan hitelt akarsz, ahol megnézik a KHR listát, onnan legjobb esetben is kb. másfél év múlva vehetsz fel hitelt.

drbjozsef # 2017.08.13. 20:34

Amúgy egy 8-10 évvel ezelőtti 300.000.-es hiteltartozás az esetleges költségekkel és kamattal együtt valószínűleg már bőven egy millió felett jár mostanában. De ezt pontosan persze csak Te tudhatod meg.