Közigazgatási bírság


Tomek81 # 2011.12.21. 15:44

Tisztelt Hozzáértők!

Tegnap kaptam egy "Tiltott helyen várakozik" papírt a közterület felügyelettől. Siettem, nem figyeltem hogy egy kapubejáróba álltam be. Jogos. Azt írja, hogy szabálysértési eljárást kezdeményezett.

  1. Mit kell tennem ezután, vagy majd ők lépnek először és küldik a csekket?
  2. Mekkora bírságra számíthatok?

A válaszokat előre is köszönöm.

Véleményem # 2011.12.21. 16:23

laca50

A szavaknak ne higgy, a KRESZ-t tartsd be! Forgalmi rend változás akkor van ha azt jelzik közúti táblákkal is.
Mivel a felfestett vonalat senki nem tüntette el, meg az egyéb táblákat így nem volt forgalmi rend változás. A sárga vonalon megállni tilos, az az a kerékpársávon jelen helyzetben. Aki azt mondta hogy ott meg állhatsz az tévedett. A kollégája meg megbüntetett. ( jogosan )
Sajnos nem tudsz mit tenni, ezt be kell fizetni.

véső (törölt felhasználó) # 2011.12.21. 17:43

dehogynem, ha a bíróság előtt tanúkkal tudja bizonyítani, rendőri utasításra állt oda :))

Véleményem # 2011.12.21. 18:42

véső
esélytelen...

véső (törölt felhasználó) # 2011.12.21. 18:46

na-igen a tárgyalótermi tapasztalat...

Gabicsek # 2011.12.21. 20:22

Nem érdemes fellebbezni. Nem azt mondta szerintem a rendőr, hogy nyugodtan állj meg a kerékpárúton, hanem, hogy megállhatsz olyan helyen, ahol egyébként tilos (gondolok itt egy várakozni tilos tábla utáni részre).
A büntetést gondolom azért kaptad, mert a kerékpárúton parkoltál.
Ha letelt a 15 nap, (jogerő), utána beadhatsz részletfizetési kérelmet, három hónapra szokták engedélyezni.

laca50 # 2011.12.21. 22:44

Köszi a tanácsotokat.
Valahol én is sejtettem, hogy ez egy reménytelen helyzet lesz és mindenképp fizetnem kell. Azért az érdekesség ebben az ügyben, hogy több száz autó így parkolt azon az ominózus napon a rendezvény ideje alatt.
Valahogyan meg kellene találni őket és kikérni az ő véleményüket is.
De ha meg belegondolok, akkor így kell az ingyenesnek mondott rendezvényt nyereségessé tenni. Több száz, esetleg ezer tulajdonostól beszedni 30000 Ft-ot!!!!
Hát nem kevés a végeredmény. Talán így megérte egész Vecsés hétvégi nyugalmát 2 napig tönkretenni.

Véleményem # 2011.12.22. 00:12

a pénz az államé amit behajtanak rajtad. biztos másokat is megbüntettek. sajnos ez egy ilyen világ...

mrjoco # 2011.12.22. 10:22

1200 forintos fa lopást szabálysértés mien büntetés járhat ezért

végrehajtó1 # 2011.12.22. 10:42

Pénzbüntitől a elzárásig.Előzménytől körülményektől függően.

mrjoco # 2011.12.22. 12:28

elöször történt ez hogy fa lopásom volt akkor is elzárnak ?????????

Véleményem # 2011.12.22. 13:39

valószínű hogy nem zárnak el, pénzbírság lesz, ha azt nem fizeted be akkor a legrosszabb esetben fognak elzárni.

horex # 2012.01.09. 16:50

A népszámlálásrol ez a trv intézkedik

http://www.szmm.gov.hu/main.php?…

Egy oldal a végrehajtásrol:
http://www.nepszamlalas.hu/index.php?…

"Magyarország területén számba vesznek minden lakást és minden itt élő természetes személyt. Ez vonatkozik mindazokra a magyar állampolgárokra, akik az ország területén életvitelszerűen élnek, vagy ha külföldön vannak, akkor csak átmenetileg (12 hónapnál rövidebb ideig) tartózkodnak ott. "

Nem tér ki sehol arra hol kell tartózkodni, de ebböl azt olvasom ki hogy az állandó bejelentett lakáson számlálnak, de ez sem igaz
mert kezelek egy bérlakást, ahol a bérlő be sincs jelentve és megszámlálták
B.nőmnek balatoni nyaralója van, őt biztos nem számlálták meg ott.

Szoval kifogásold meg és irják le ők, hol kellett volna tartózkodnod, illeve miért nem jó ahol megszámláltak

horex # 2012.01.09. 16:54

Minidee

Fizessd be a büntetést ez a legelső és nyomd a családtagod orra alá a csekket
Ha adok is kölcsön autót, csak papirral és rügzitve a km.óra állását, aláirva
Jóbarát próbált sértődni, de belátta a mai helyzetet

Ezután add elő a szomorú és fatális helyzetedet, mi történt, szépen kérve a hatóságot a további eljárás megszüntetésére

tibi69 # 2012.01.11. 14:50

Tisztelt Hozzáértők!
Esetem ugyanaz, mint a Klarissza2 2011.12.14.-i
levelében leírtak:
Lakó-pihenő övezetben parkoltam, s a szélvédőn fehér cédulát találtam a Közterület Felügyelettől (Ráckeve), miszerint:
Ebben az utcában nincs várakozásra kijelölt terület. Ön szabálysértést követett el. Ezért : helyszínbírságolom forgalmi rendszáma alapján. Helyszín, dátum, óra/perc.
Összeg nem szerepel a cédulán.
A másik oldalon az ide vonatkozó jogszabály 39/A paragrafus 147. (Eszerint behajthatok, ha ott lakom, de várakozni csak kijelölt területen szabad. Mindez történt
2011.08.13-án.
2011.10.25.-i dátummal ellátott levelet november elő napjaiban meg is kaptam, benne 2 fotóval, egy 15000 Ft-os csekkel és egy Nyomtatvány helyszíni bírság kiszabásáról.
Kérdésem az: A bírságtól számítva mennyi az értesítési idő (ez ugyanis meghaladta a 60 napot)? Be kell-e fizetnem, vagy hivatkozhatok-e a késői értesítésre?
Köszönettel:tibi69

Gabicsek # 2012.01.12. 22:37

Mit tudtok arról, hogy gyorshajtás esetén az autóról hány fényképet kell csinálni? Melyik az a jogszabály, ami ezt előírja? (ha van ilyen, mert úgy rémlik, van)

Károsult_Laci # 2012.01.12. 22:57

Nem elég egy?Az autópálya trafik pl csak egyszer villannak.Nem is tudnának többet készíteni.

Véleményem # 2012.01.12. 23:17

én nem találtam olyat ahol a képek száma le lenne írva. aki gyorsan ment az gyorsan ment. vagy esetleg valaki szeretne teljes sorozatot látni erről? a trafiba be van állítva az út a helyzet az idő meg a sebesség korlát. ennél több nem kell szerintem.

Gabicsek # 2012.01.13. 12:39

Egy kép készült (szerencsére nem én vagyok az áldozat), és egy másik a sebességkorlátozó tábláról. Csakhogy, a sebességkorlátozó tábláról készült kép az ellentétes forgalmi sávban látható tábla, nem pedig az, ahol a kocsi haladt. Sok olyan útszakasz van, ahol az egyik sávban van korlátozó tábla, ugyanazon a szakaszon pedig a másik irányból nincs. Ezért kétséges számomra kissé a dolog.

zoka_1 # 2012.01.15. 09:48

Tanácsot kérek, hátha már valaki volt ilyen helyzetbe.
Működtetünk 8 hónapja egy kis éttermet a 7 kerületben. Az szeretném meg kérdezni, hogy a közterület felügyelő szabálysértési eljárásárt kezdeményez ellenünk azzal a címmel "közterület engedély nélküli használata (reklámtábla). Két kis táblát akasztunk ki a falra amin az árak vannak kint, és a pontos mérete a két táblának 1,001 négyzetméter. Még egy megállító táblát teszünk ki egy pince lejárat elé ami magántulajdon és kb. 30 cm benneb van a homlokzati faltól. Meg egy kis táblát kb. 0,30 nm akasztunk ki a bejérait rácsra ami ki van nyitva és az oldalt van, de nem log ki a homlokzatig. Mert van 2 lépcső fok ami kb. 50 cm a bejárati ajtóig. Képet tudok küldeni ha szükséges.
Úgy tudom, hogy vendéglátó egységeknek kötelező kitenni az árakat.
Azt is hallottam, hogy 1 nm-ig tejesen szabályos a tábla kihelyezéses, meg a homlokzaton belüli rész az magán tulajdon és oda ki lehet helyezni táblát.

C a s a b l a n c a # 2012.01.16. 09:12

Szerintem elsősorban a megállító táblára cuppant rá. A megállító tábla helyett valami zöld növényt tegyetek a pince lejáratához - egyébként is kötelező jelezni a lejárót, mielőtt valaki beleesik.

Az ártáblát tegyétek az utcai ablakba.

De legjobb, ha civilizált hangon egyeztettek, hogy mi maradhat, minek kell mennie és hogyan lenne a legolcsóbb.

FDToth # 2012.01.18. 10:02

Sziasztok,

Az alábbi ügyben kérném a véleményeteket arról, hogy érdemes-e fellebbezni az ügyben vagy sem.

Közterület 'büntetett', tényállás leírása:
"40. § Megállás
(1) Járművel megállni - ha közúti jelzésből vagy a (2)-(5) bekezdés rendelkezéséből más nem következik - csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. A megállást irányjelzéssel jelezni kell."

A lényeg: ha szabálytalan volt a fényképen látható autó, akkor természetesen a bírságot befizeti.

Csatolok fényképeket az esetről:
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

A 40 § (1) teljesül, mert jobb szélén parkol, párhuzamosság is ok, ilyen sarkon máshogy nem lehet megállni, max ha rámész a zöldterületre, de azt pláne büntetik. A vezető azért parkol így, hogy a fényképeken látható fehér suzuki és háta mögött parkló alfa romeo ki tudjon majd esetleg állni. A parkolással semennyien formában nem zavarja a forgalmat, mivel ez egy egyirányú utca, mellette előtte simán elférnek/elfértek.

A képeket többfajta szabálytalanság is fellelhető: garázs előtt parkolás, egyirányú forgalmi úton az úttest bal szélén akkor szabad megállni, ha a jármű mellett az úttest jobb széléig mérve legalább 5,5 méter szélességű hely marad, ill a másik sarkon is áll egy fehér suzuki, ezeken nem volt csekk, csak a képen látható autón.

Tisztában vagyok vele, hogy a közteresek próbálnak olyan büntetésekre rámenni, ami nem egyértelmű az esetleges joghézagok miatt. Ebből következően pedig az elkövetők nagy része nem fog pereskedni, inkább fizet.

Voltunk bent az közterület ügyfélszolgálatán, ahol a fent leírt kifogásokra nem tudtak választ adni, kellene nekik írni. Arra a kérdésünkre, hogy ha már 15-20 éven keresztül ott parkolt nap mint nap vki, és egyszer sem büntettek, akkor miért cselekedtek most így, az volt a válaszuk, hogy a közterület-felügyelet fejlődik:) (kb. 1,5 hete minden nap jönnek ide a környékre és a fényképeken is látható parkolási módot választókat büntetik, bezzeg a mozgássérült igazolvánnyal a járdán parkolókhoz oda sem mennek, pedig az is szabálytalan, attól, hogy vki mozgássérült, még nem állhat meg mindenhol, ahol kedvre tartja)

Szóval: támadható a dolog könnyen (én szívesen végigviszem az ügyet) vagy tényleg szabálytalan a parkoló autós?

Köszi a válaszotokat előre is!

Üdv.

FDToth

C a s a b l a n c a # 2012.01.18. 10:42

Annyi valószínű, hogy egyirányú utca mindkét oldalán lehet parkolni, ha a közlekedő forgalmat nem zavarja, azaz megfelelő a távolság az úton.

Ezen mindig lovagolnak a rendőrök. Egyszer engem is meg akart büntetni Szarvason egy rendőr, tisztázni próbáltam a dolgot - hát azóta az felfestett fizetős parkolóhely lett...

Véleményem # 2012.01.18. 14:02

A közterület felügyeletnél kell fellebbezni ha lehet ilyet. Rendőrséget ide nem kell keverni szerintem, mert nem ők büntettek.
A képen nehéz ki igazodni. Megállni tilos táblát nem látok. Nyilván több autó is szabálytalanul áll. Csekket lehet azért nem látsz a többi autón mert már levették róla. Ez a lexus meg lehet azért lett büntetve mert kereszteződésnek minősül az a hely és az 5 méter sehogy sincs meg. Mindent meg lehet támadni, az hogy van e értelme ezt meg eldönti mindenki egyénileg.
Én ezt nem támadnám meg, mert én ott nem állnék meg.
Sok igazságtalanság van, de ha valaki úgy gondolja hogy jobban tudná végezni a közterület felügyelet munkáját akkor menjen el közteresnek és tegyen igazságot!

FDToth # 2012.01.18. 16:51

Köszi a válaszokat.

Casablanca: ezen a részen 100%, hogy nem zavarja a forgalmat, mivel ebben a kis "kanyarban" kb. napi 10 autó jár (csak az itt lakók + itt dolgozók használják)
Mutatnék én jobb képet is, de neten sehol sincsen fenn ez az utca panorámafotóval:(

Vélemény: sajnos rosszak a képek, a közterület felügyeleté sem jobb, láttam. Kereszteződés? akkor a kis cetlire amit hagytak a szélvédőn nem a KRESZ 40 § -át kellett volna írniuk... Tisztában vagyok vele, hogy a köztereseknél kell reklamálni. Mindegy, befizetik a pénzt, és ezzel párhuzamosan pedig megy a reklamáció.
Ha látnád a helyszínt, akkor lehet Te is odaállnál:)

A közteresek munkája nem ide tartozik, de sztem abban egyetértünk, hogy az esetek nagyon nagy részében nem az állampolgárok érdekei szerint végzik a munkájukat, sokkal inkább felsőbb utasítás által megszabott napi kvóta alapján dolgoznak (pl. szemeteléssel, kutyapiszkítással, rongálással nem is foglalkoznak)

Üdv.

FDToth