Közigazgatási bírság


ferrke # 2012.05.25. 17:24

Az új szabálysértési törvény és a közigazgatási bírság legfontosabb elemei a közlekedésre vonatkozóan
2012. április 15-től
Közlekedési szabálysértésnél, szabályszegéseknél helyszín bírság, szabálysértési eljárás, közigazgatási bírság a kiszabható szankció 2012. április 15-től. Hogy ki mennyit fizet, illetve milyen eljárás alanya lesz, nem minden esetben a rendőrön múlik, ugyanis lesznek olyan szabálysértések, szabályszegések, melyek esetében nem lesz mérlegelési lehetősége a rendőrnek. Ezen szabálysértések esetén a bírság összegét pontosan meghatározták, legyen az a helyszínen kiszabott büntetés, illetve szabálysértési vagy közigazgatási eljárás során kirótt pénzbírság – vagyis fixbírság.

ferrke # 2012.05.25. 17:19

A közigbirság nem többszöröződik. Ha nem fizeted be kivonhatják a vasat a forgalombol illetve adok modján behajthato.
Mindenképp be kell fizetni, de nem nő az összeg.
Majd ha Tiag megkapja a levelét remélem irni fog.
Ugye irsz majd????

nanemaaa # 2012.05.24. 13:10

OK. Van egy áthidaló javaslatom. Tiag várja a postást és onnan a 30 napot. Ha ezzel a bírsága megháromszorozódik, akkor a különbözetet kifizeted neki. ;)

ferrke # 2012.05.22. 11:23

SZVSZ szabálysértési birságot akkor vetnek ki ha tudják ki vezetett....
A mi esetünkben nincs elkövető, automatikusan megy a közigbirság ami ugy müködik mint alant leirtam

ferrke # 2012.05.22. 10:44

Engem térfigyelő képek alapján büntettek meg szabálytalan parkolás miatt./közigbirság/
Jött a levél sz.helyről. A képeket a közigbirság.police.hu-n tudtam megnézni ami mellett egy grafikonon fel van tüntetve :
Elkövetés napja:04.04.
határozathozatal:04.10.
Határozat kézbesitve 04.17.
Jogerőre emelkedés:05.11.
befizetési határidő:06. 10.
Végrehajtásba adás:06. 25

ferrke # 2012.05.22. 10:31

Én közigazgatási birságrol beszélek.

nanemaaa # 2012.05.21. 13:48

A felszólítással együtt kellett csekket is kapnod. (Én pont most kaptam egyet pénteken. Ott volt határidő is 8 nap. Utána 3-szoros díj!) Megvárhatod a határozatot is, de az már vélhetőleg szabálysértési bírság lesz, ahol az összeg ezeknél lényegesen magasabb kategória. Ott a felső határ talán 100.000 forintocska.

ferrke # 2012.05.21. 10:20

Még valami:
A határozathozataltol 1 honapod van fizetni.

ferrke # 2012.05.21. 10:13

Igen.
Szombathelyről fog jönni egy határozat csekkel együtt. Ebben van egy iratazonosito amit ha a rendszámmal beütsz a megadott helyre látni fogod a képeket és a fizetési határidőt is.

tiag # 2012.05.21. 09:59

Az a helyzet a csekket otthagyta a szélvédőn az értesítő mellé! Akkor most várjam postán is?

Véleményem # 2012.05.18. 09:53

tiag

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről

Ebben bent van, hogy miért büntettek, és hogy ki büntethet meg hogy hogyan.

A cetli a szélvédőn tájékoztató jellegű, nincs jelentősége, mert úgyis postán jön a befizető csekk.

tiag # 2012.05.18. 06:20

Sziasztok!

Sajnos a "szélvédőn hagyott" tájékoztatón befizetési határidő nem található, csak azt fejti ki részletesen, hogy ha nem fizetem be, akkor a közig. eljárásban milyen határidők vannak a hatóság részére.
Egyébként nem értem, mi alapján tudják bizonyítani, hogy ezt a tájékoztatót én egyáltalán megkaptam. A szélvédőről a szél is elfújhatta volna. Nagyon furcsa ez a "távollétében kiszabott közigazgatási bírság". Milyen kategória ez? Jogszabályban nem találtam!

Véleményem # 2012.05.17. 16:06

véső

Ez a két határidő van. tiagra melyik vonatkozik pontosan nem tudom. De ha te tudod akkor nyugodtan megválaszolhatod.

nanemaaa # 2012.05.17. 15:11

tiag
Elvileg rajta kellene lennie a felszólításon. Ha nincs, érdemes lenne felvenned a társasággal a kapcsolatot, mert ezek egy idő után (általában 15 nap) késedelmi kamatot is felszámítanak. És ez a "kamat" nem feltétlenül azonos a banki alapkamat 365-öd részével.
Csak halkan fűzöm hozzá, talán pont ezért nincs rajta. Így kevesebb ráfordítással több pénz jön házhoz.

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.17. 14:04

vagy-is, fogalmad sincs -:)))

Véleményem # 2012.05.17. 13:45

tiag

15 vagy 30 nap. Szerintem 15.

tiag # 2012.05.17. 13:42

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni: A férjem egy hete az I. Gyermekklinikára vitte a kislányunkat és - mivel nem talált parkolóhelyet - a kereszteződés előtt 5 méteren belül állt le. Kapott egy sárga csekket a Józsefvárosi Közterület-Felügyelettől 30 000 Ft-ról és egy tájékoztatót, hogy a távollétében közigazgatási bírságot szabtak ki. Egy árva hang nincs arról, hogy ezt a bírságot menni időn belül kell befizetni. Tudtok segíteni?

Véleményem # 2012.05.17. 13:32

Mert tovább világít a piros lámpa, mint a sárga.

Ugyan úgy kell mind a kettőt bizonyítani. De a sárgánál van kiskapu, kidumálható...
A pirosat nem lehet.

nanemaaa # 2012.05.17. 13:27

Mert a pirosra indul a bika is. :D

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.17. 12:34

nem a kérdésre válaszolsz...
a kérdés továbbra is az:
miért könnyebb a pirosat bizonyítani mint a sárgát ?

Véleményem # 2012.05.17. 12:20

Fénykép felvétel, videó felvétel, plusz egy nagyon részletes rendőri jelentés. Súlyosabb mint egy sárgán való áthajtás, a büntetés összege a sárgának a duplája. Sokkal baleset veszélyesebb is. Egyértelműbb és szigorúbban veszi a hatóság. Sárgánál "ki lehet dumálni" hogy ezért meg azért ment át az ember ilyen meg olyan forgalmi ok, meg ilyen meg olyan baleset elkerülése miatt stb.
Pirosnál nincs ez, ha piros akkor piros. Akár egy részletes jelentés alapján is ki szabhatják a bírságot. Meg lehet fellebbezni, de az esélye hogy sikerül, sokkal kisebb mint a sárgánál.

véső (törölt felhasználó) # 2012.05.17. 10:13

A piros lámpás áthajtást könnyebb bizonyítani”.
nem mondod??? aztán miért ???

Véleményem # 2012.05.17. 09:57

V.Zsuzsanna

Köszönöm a választ. Azért voltam kíváncsi a válaszra mert elméletben lehet büntetni a sárgán való áthajtást. Gyakorlatban viszont nem lehet bizonyítani. Aki nem ismeri el és fellebbez annak általában sikerül.

A piros lámpás áthajtást könnyebb bizonyítani.

mtamas11 # 2012.05.17. 08:47

Kedves Gabicsek,

nekem pont azzal van problémám, hogy július 2- án fellebbeztünk, és határozat következő év februárjában született. Közben nem történt semmi. Én ennek a fél éves ügyintézésnek jogszerűségét vitatom.

Gabicsek # 2012.05.17. 08:25

A végzés jogerőssé vált, tehát azt be kellett volna fizetni. Amennyiennem kerül sor befizetésre, ebben az esetben átadják az önkormányzatnak adók módjára történő behajtásra.
Az, hogy az illetéket visszafizetik, egyértelmű nem azonos azzal, hogy a bírságot nem kell megfizetni. Jobban jársz, ha befizeted, mert az autódat kivonhatják a forgalomból.
A bírság nem évült el, mivel folyamatosan történt benne értesítés, végzés, stb, te magad is írtad, hogy nem vettél át egy-két iratot. Ez semmiben nem akadályozza őket.