tartozás elévülése?


Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.07. 07:02

Ugyan.

AlexKirályfi # 2012.07.07. 06:53

"Ezeknek a behajtó cégeknek nem sok jogosítványuk van, legfeljebb felszólítanak, vagy jogi eljárást indítanak.”"

Nandy, meg tudnád mondani, hogy az ún. behajtó cégeknek milyen dokumentumok számítanak jogalapnak ahhoz, hogy elindíthassanak egy behajtási folyamatot?

Kell hozzá nekik egy jogerős bírósági íélet / jogerőre emelkedett fiz.meghagy. vagy egyéb bizonyítékok is szóba jöhetnek? Esetleg ezek nevesítve vannak valamilyen jogszabályban?

(Nekem azt mondják, hogy ők aztán tuti behajtják, csak éppen a konkrét kérdésekre már csak ködös válaszokat adnak, és azt, hogy persze minden felelőség az enyém, ha pl. az illető zaklatás miatt feljelntést tesz, stb.)

Kösz előre is!

Picur2130 # 2012.07.06. 13:33

Segítséget szeretnék kérni. 2010 szeptemberében megbüntettek a 103-as autóbuszon,amit akkor nem tudtam kifizetni. Egy ideig nem is tudtam vele foglalkozni, közben elhalálozott egy családtagom, mire érkezett egy ügyvédi irodából egy levél a büntetés mielőbbi kiegyenlítéséről. Akkor kértem rá részletfizetést, de sajnos az élet úgy hozta, hogy munkanélküli lettem, így nem tudtam a részleteket fizetni. Jelenleg nem az állandó lakcímemen tartózkodom, de most értesítettek róla, hogy egy újabb levél érkezett az ügyvédi irodától. A havi keresetem 45000 Ft alatt van, így ez a megélhetésemre is kevés.39000 Ft-ról kaptam felszólítást, melynek a részletfizetési összege 3 hónapra 13250 Ft lenne. Az lenne a kérdésem, hogy milyen várható következményei lehetnek, ha nem tudom kifizetni a büntetést? Ugyanis hitelt kellene felvennem, de az alacsony fizetésem miatt nem vagyok rá jogosult. Előre is köszönöm a segítségüket.

Rudy25 # 2012.07.05. 19:15

Segítséget szeretnék kérni. A Tesco-nál volt bevásárló kártyám amelyet a CIB bank állított ki és 2007.08.23-án felmondták a szerződést. Most kaptam egy levelet egy behajtó cégtől, hogy 5 munkanapon belül egyenlítsem ki a tartozásom (80000 ft), ha nem jogi eljárást kezdeményeznek ellenem. Még nem válaszoltam a levélre. Mi tévő legyek? Előre is köszönöm!

pappcs # 2012.07.03. 07:17

Örökösörökös
A 12 éves tartozás elévült már pontosan 11 éve. Dobd ki a felszólításokat, nem tudnak mit tenni már, csak fenyegetőznek, hogy hátha fizetsz. Ha közjegyzőhöz adják, ellent kell mondani és meg fogják szüntetni az ügyet elévülés miatt. De nem viszik jogi útra, mert tudják, hogy úgyse nyerhetnek.

nandy # 2012.07.03. 06:46

Ezeknek a behajtó cégeknek nem sok jogosítványuk van, legfeljebb felszólítanak, vagy jogi eljárást indítanak.

alapvetően nekik kell bizonyítaniuk, hogy Te tartozol. Ha közjegyzőtől kapsz fizetési meghagyást, mondj ellent, onnantól perré alakul, és a szolgáltatónak kell bizonyítania a követelés jogosságát.

Örökösörökös # 2012.07.03. 06:03

Sziasztok! A minap kaptam egy levelet egy magánnyomozó cégtől akit a Sigma Faktoring Zrt. bízott meg. Felszólítanak, hogy rendezze Xy(nagymamám aki 2002-ben elhunyt) örököse(apukám aki 4 éve elhunyt) a tartozást, nyilván nekem szól a levél de miért nem vagyok megnevezve? Azt írják a Matáv rt.-nek tartozott, a lakásban 12 éve lett lemondva a Matáv szolgáltatás mindenféle tartozás nélkül. Azóta semmilyen levelet, számlát, követést nem kaptunk. Most közel 20.000 ft-ot követelnek amit ha 5 munkanapon belül nem fizetek be bírósághoz fordulnak és végrehajtási eljárás alá vonják a vagyonomat. Peres eljárás előtti UTOLSÓ felszólítás? Még soha nem küldtek semmit sem. Elévülhetett már ez a tartozás ha egyáltalán létezett? Kell ezzel foglalkoznom valamilyen formában? Köszönöm előre is!

annabella1967 # 2012.07.02. 12:41

Köszi szépen!

Goodwitch # 2012.07.02. 08:08

5


Goodwitch

annabella1967 # 2012.07.02. 07:25

Elnézést, de válaszolna valaki?
Köszönöm!

annabella1967 # 2012.06.28. 13:50

Tisztelt Ügyvédek!

2009.márciusában volt egy balesetem, ami 50-50%-os lett. Sajnos nem volt jogosítványom arra a motoros kategóriára, így a biztosító követeli a másik fél kárának a felét.
Részletfizetésben állapodtunk meg, de azóta elvesztettem a jó állásomat, munkanélküli voltam, most meg annyit alig keresek, hogy megéljünk belőle.
A megállapodás még 2010. vége körül történt, azóta nem fizettem be egy csekket sem, a fentiek miatt.
Eddig se levélben, se telefonon nem kerestek, de pár hete hívott a biztosító, hogy rendezzem a tartozást, de esélyem sincs rá.
Itt mennyi az elévülési idő? 1 vagy 5 év?
Köszönöm megtisztelő válaszukat!

Petnehazi # 2012.05.29. 13:18

Kedves Ügyvédek,

8 évvel ezelőtt belementem egy autó lízingbe, az fizetést nem tudtam folytatni. Az autó sérült, visszadatuk, bagóért eladták. Bírósági végzés született: tartozom.
Állandó lakcímemen semmilyen küldemény nem lett átvéve.
Nem történt sikeres behajtás sem, sikeretlen sem, legalábbis nem tudok róla.
A lízingcég a Technicreditó volt, pénzügyi tevékenységre nem volt jogosúlt. Azóta a cég nem létezik.
Ilyen szituációban létezik elévülés?
Létezik az a 10 év amit valahol véletlenül láttam, ami közben se levéllel se behajtási kísérlettel nem indul újra?
Van valamilyen csatorna ahol lekérdezhető az állapotom, anélkül, hogy az újraindulást indukálna?
Van a kedves Ügyvéd urak között valaki, akit érdekelne egy ilyen megbízás?

Végtelenül hálás lennék valamilyen infóért.

üdv
petnehazi-kukac-gmail-pont-com

onkyo575x # 2012.05.15. 20:05

Tisztelt jogsegély!

Ma telefonált az Otp Faktoringtól egy hölgy, hogy 6 éve lejárt tartozás fizessek ki kb. 330000 Ft.-ot, mert tartozásom van feléjük még 2005 decemberétől/állításuk szerint, 17 havi törlesztésből csak 11-et fizettem ki, de a csekkjeim már nincsenek meg/ kb. 150000 Ft. alaptartozáshoz. Azóta már 5 éve nem is lakom ott, bár az Otp-nél meg van a telefonos elérhetőségem, nem kerestek ott sem.
Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mikortól évül el a tartozásom. Más bank már régen levonatná a fizetésemből bírósági meghagyással.

Köszönettel: K. László


K. László

DonDon # 2012.05.11. 09:17

Sziasztok!
Ma kaptam egy levelet az alektum inkasszó kft-től, hogy van valamilyen tartozásom egy Provea kft felé 9360 Ft még 2008 ból. A furcsa a dologban az hogy én ilyen céggel nem álltam kapcsolatban sosem, a neten pedig találtam egy oldalt ahol pont ez a cég került eljárás alá tisztességtelen üzleti tevékenység miatt. eleddig semmilyen levelet értesítést nem kaptam ettől a cégtől de a 9360 ft-on már 2248 ft kamat és 3810 ft adminisztrációs költség van. Mit csináljak én ezekkel? Kérjek vmi bizonyítékot arra vonatkozólag hogy valaha is kapcsolatban álltam velük, vagy arról hogy milyen tartozásom van feléjük? A behajtó cégnél nem veszik fel a telefont.


Ahojtye

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.06. 17:48

Köteles egy napig sem vagy. Csak aztán vita esetén tudj mással bizonyítani.

Anett47 # 2012.05.06. 17:28

T. Fórumozók !

szeretném megkérdezni mint magánember , hogy a közüzemi számlákat köteles vagyok-e 5 évig megőrizni, vagy csak 1 évig és annak a befizetését igazoló bizonylatot !

választ előre is köszönöm !

csabamoricz # 2012.05.03. 16:57

Gépkocsi vásárlási hitel.

Iucundus # 2012.05.03. 14:42

Kedves Ristvan!

Eléggé csalás gyanús az ügy.

Egy büntetőeljárás feltárhatná a részletfizetések sorsát, és a követelésbehajtó cég valódi szándékát.


Ddr

csabamoricz # 2012.05.03. 14:40

Gépkocsi hitelszerződés, talán

Iucundus # 2012.05.03. 14:33

Mi az eredeti ügylet jogcíme?


Ddr

pazs # 2012.05.03. 14:22

Még mindig tartozol, mert még nem évült el.

csabamoricz # 2012.05.03. 13:29

Sziasztok! Banki tartozással kapcsolatban van egy kérdésem. 7 éve vettem egy kocsit amit totálkárosra törtem 4 hónap után, a biztosító kifizette az Ő részét, a roncs autót a bank lefoglalta. Ebből az ügyletből keletkezett a bank szerint egy 800 ezer Ft tartozásom. Többször kértem a bankot, hogy küldjenek részletes elszámolást, hogy a roncs autót mennyiért értékesítették, stb. Ez az elszámolás a mai napig nem érkezett meg ellenben ezelőtt 2 évvel bírósági idézést kapta végrehajtás elrendelésének ügyében. Ezt a jogi lehetőségek figyelembe vételével, megtámadtam és a bíróság helyt adott kérésemnek. Kb 3 hónap múlva ( 2 éve) kaptam egy bírósági végzést, hogy az eljárást megszüntetik, mivel a bank nem terjesztette elő újabb bizonyítékait határidőre.
Ennek 2 éve! A tegnapi nap folyamán adóstársam kapott felszólítást, hogy 8 napon belül fizesse be a tartozást.
Mi ilyenkor az eljárás rend? A bank engem kb 3 éve keresett utoljára.

Gabicsek # 2012.04.29. 22:28

Pontosan ez a cél. 1 év az elévülés ezeknél a tartozásoknál. Akkor mondj ellent, ha tuti, semmilyen felszólítást nem kaptál egy évig.

kovi8484!
Maradjunk annyiban, hogy a kötbér az kötbér, és nem ködbér.

henri # 2012.04.29. 20:44

Köszönöm még egyszer is. Szerintetek miért próbálkoznak? Hátha nem mondok ellen és akkor sikerül behajtani? Én is úgy tudtam hogy távközlési tartozásnál 1év az elévülési idő. Köszönöm.

végrehajtó1 # 2012.04.29. 12:01

részletet a bíróság és a végrehajtó is adhat.

kovi8484 ha figyelték volna a kérdező kérdése az volt.."
Mit írjak a közjegyzőnek, mire hivatkozva mondok ellent? Köszönöm előre is. Balázs”...

kovi8484 ez a követelés ha igaz amit a kérdező írt akkor elévült.

Minek kérjen reá részletet???