tartozás elévülése?


ObudaFan # 2012.09.30. 16:39

Természetesen ha viszont a teljes örökrészedet elvitte az adósság, akkor több tartozásod nincs, hacsak ügyetlenségből késedelmi kamat tartozást nem csináltál magadnak.

ObudaFan # 2012.09.30. 16:39

5 év alatt évült volna el, de a megkereséssel ez most ismét megszakadt.

pressy # 2012.09.30. 16:36

Tisztelt hozzáértök!
Adoságot örököltem 2008-ban a bank egy hete ujra megkeresett.Nemtudok fizetni örülök hogy élek! Nem évül el az adóságom? Hiszen jelzálog volt a lakáson ugy gondoltam buktam a lakást!

ObudaFan # 2012.09.29. 06:24

Bűnügyi költséget nem lehet szabadságvesztésre változtatni.

Poruljárt_Attila # 2012.09.29. 04:00

150 Ft/ nap? Ez valami vicc?

skyler # 2012.09.28. 21:40

Makopower.
Én a helyedben részlet fizetést kérnék..
Páromat ezért vitték be és 150 forintjával akarták Vele leültetni per nap...

C a s a b l a n c a # 2012.08.27. 12:38

Igen, a végrehajtó utolérhet!

Makopower # 2012.08.26. 18:57

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítségét fordulok Önökhöz, ugyanis 2008. június 20-án a nyomozásokat és a bírósági tárgyalást követően, kiszabtak egyetemlegesen (mert 3-an követtük el) bűnügyi költséget ami 169.000 Ft. Eddig senki se fizetett. Pár felszólító levélen kívül és a bankkártyám inkasszózása után nem történt semmi. Jelenleg él még a tanulói jogviszonyom de szeretnék dolgozni nemsokára. Eddig nem volt bejelentett munkahelyem, kivéve a diákmunkákat. Nem rendelkezem jövedelemmel.
Mivel dolgozni szeretnék nem fogják bizonyos százalékban levonni a béremből az összeget? Úgy tudom az egyetemleges ebben az esetben azt jelenti, hogy attól hajtják be előbb akitől tudják.. Nem szeretnék én lenni az, persze az összeg rám eső részét kifizetném. Van elévülési ideje? Még annyi történt, hogy idén februárban megváltozott a tartózkodási helyem és ezt be is jelentettem majd küldött a törvényszéki végrehajtó egy felszólítást melyben az összeg kifizetésére szólít fel és annak 15 napon belüli rendezéséről. Nem rendeztem és egyenlőre az anyagi helyzetem ezt nem is engedi. Több levelet azóta nem kaptam.
Tehát van ennek elévülési ideje? Hogyha lesz bejelentett munkahelyem akkor vonhat le a végrehajtó a béremből? Mikor nyithatok saját bankszámlát amit nem fognak inkasszózni?
Várom válaszukat és előre is köszönöm szépen!!

sonikaa # 2012.08.21. 10:42

Tisztelt Valaszado!
Angliaban van kredit kartya tartozasom 2009 ev vegen 1000font volt, azota nem torlesztem (hazajottem).
Mi fog tortenni, megtalalnak, elevul?
Koszonettel:Istvan

C a s a b l a n c a # 2012.08.21. 08:52

Úgy értendő, hogy az elmúlt 13 év alatt, ha nem kaptak felszólítást, akkor elévült...

Szinte biztos, hogy elévült. Tapasztalatom szerint, amit a himi-humi behajtó cégeknek átadnak követelésként, azok mind elévültek vagy menthetetlenek, a behajtó cég a terrorizált értetlen adósok félelemből történő befizetéseiből debütál...

Melinda75 # 2012.08.17. 11:53

Tisztelt Jogi Fórum!

Ez év májusában egy behajtó cégtől felszólítást kaptam egy 2003. évben keletkezett (AVON COSMETIC) tartozásommal kapcsolatban. Annak idején lakcímem, amelyet avon tanácsadóként megadtam az AVON-nak időközben többször változott. Természetesen a lakcímváltozást mindig időben, költözésem után azonnal bejelentettem. Felszólító levelet tartozásomról ezidáig egyik lakcímemre sem kaptam! Idén májusban érkezett - a behajtó cég általi - felszólító levél is csak azért jutott el hozzám, ugyanis a 2004. december - 2007. júliusig általam lakott szolgálati bérlakást egy másik kolléganőm vette át tőlem. Felhívtam a céget, s ott közölték, hogy több felszólító levelet is kaptam az évek folyamán, de vagy nem reagáltam, vagy nem vettem át. Az összeget nem tartom jogosnak, sőt, szerintem elévült ennyi idő alatt. A BM nyilvántartásban pedig utána tudtak volna nézni az aktuális lakcímemnek, melyet nem tettek meg. Mi ebben az esetben a teendő? Milyen jogszabályra tudok hivatkozni elévülés miatt? Előre is köszönöm válaszukat!
Üdvözlettel: Melinda

saskarol # 2012.08.16. 21:07

Tisztelt nandy!

Behajtó cégtől kaptak apósomék felszólítást a tartozás befizetésére.

ObudaFan # 2012.08.14. 20:49

Ha nem szólítottak fel teljesítésre, akkor minden jel szerint elévült, már ha a visszafizetés határideje is 5 évnél régebbi volt.

katuskatus # 2012.08.14. 09:52

Kérdésem:
1999-ben az önkományzatunktól hitelt vettem fel 40ezer forintot. Az utolsó törlesztéseket nem tudtam fizetni, de akkor még a 3 gyermek után kaptam gyermeknevelési támogatást szintén az önkormányzattól. Az utolsó néhány törlesztését aztán úgy oldották meg, hogy nem kaptam meg a gyermeknevelési támogatást, hanem a törlesztésre fordították. Ez nagyon rendben is volt, nem volt semmi kifogásom. Most, 2012. augusztusában kaptam egy felszólító levelet (eddig egy darabot sem), hogy egy részlet akkor elmaradt, 8ezer-egynéhány forint, + kérik a késedelmi kamatot, szintén 8ezer-egynéhány forintot.
Ha el is maradt az egy törlesztőrészlet kifizetése, oké, azt kifizetem, de 13 év utáni késedelmi kamatot is fizessek? Ha nem küldtek felszólító levelet,ennyi év után nem évült már el ez a dolog? Köszönettel.

utulien # 2012.08.11. 19:15

Tisztelt ObudaFan !

Így már értem ...

Köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2012.08.11. 11:03

Az adótartozás végrehajtásához, a költségvetési támogatás kiutalásához való jog az esedékesség naptári évének az utolsó napjától számított 5 év elteltével évül el. Amennyiben az adóhatóság végrehajtási cselekményt foganatosított, az elévülés 6 hónappal meghosszabbodik. Az adóbevallás késedelmes benyújtása esetén az adótartozás végrehajtásához való jog elévülése megszakad. Ha az adózó ellen felszámolási eljárás indul, az adótartozás végrehajtásához való jog elévülése az adózó felszámolását elrendelő végzés közzététele napján megszakad, és az elévülés az ezt követő naptól a felszámolás befejezéséről szóló végzés közzététele napjáig nyugszik. Ha az adó, a bírság és a jogosulatlanul igénybe vett költségvetési támogatás végrehajtásához való jog elévült, a tartozást terhelő késedelmi pótlékot is elévültnek kell tekinteni.

utulien # 2012.08.11. 10:21

Levezetné nekem , hogy megértsem a részleteket ?

Előre is köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 16:56

Sőt, most látom, volt végrehajtás is. Akkor 2013. június 30.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 16:55

Sherlock már mondta: 2012. december 31.

utulien # 2012.08.10. 16:53

Köszönöm a válaszát !

A 2006 -os adóévről 2007 Februárjában készült adóbevallás , ami februárban postázva lett az APEH felé .

Ebben az esetben mikor esedékes az elévülés ?

Egy része inkasszózva lett , de még van tartozás .

Válaszát előre is köszönöm !

üdv, utulien

Kovács_Béla_Sándor # 2012.08.10. 16:15

Nem 5 év + 6 hónap az elévülés ?

Nem. De ha annyi lenne, akkor sem lenne mindegy, mikor kezdjük a számítást.

utulien # 2012.08.10. 16:10

Kedves Sherlock !

Miért csak jövőre évül el ? Nem 5 év + 6 hónap az elévülés ?

A szóban forgó adóév 2006

Tisztelettel , utulien

Sherlock # 2012.08.10. 15:45

Kedves utulien,

én nemannyira írnám ezt meg a navnak, mert csak jövőre évül majd el.

Kedves sanett,

felesleges többször kiírni.

sanett # 2012.08.10. 14:13

Párom 2006. május 9-én balesetet okozott, összetört egy másik autót. Úgy tudta, rendelkezett kötelezővel, csak a biztosítás ügyintézése során derült ki, hogy az alkusz, akinek átadta a díjat, lelécelt a pénzzel.
Ezután senki nem jelentkezett 2011. augusztus 3-ig, amikor egy fizetési meghagyást én vettem át. Az én hibám, hogy arról sajnos elfelejtkeztem (tudom, hiba!), így ellentmondással nem élt senki.

Újabb csend, most (2012. május) egy behajtó cég sms-ben értesítette, hogy a MABISZ felé tartozása van.
Írtunk a Pesti Központi Kerületi Bíróságnak, hogy szerintünk a tartozás már 2011. augusztusában elévült, ezért kértük, hogy érvénytelenítse a jogerős fizetési meghagyást.
Erre válaszként egy végzést küldtek a Bíróságról, amely dátuma szerint 2008-as. Az iratban leírták, hogy a Mabisz 2007-ben kérelmezte fizetési meghagyás kibocsátását, majd ennek kiadása után kérte a megszüntetést (nincs most előttem, de remélem, érthető), ezért az ügyet a végzéssel lezárták.
Tudunk ezzel a papírral bármit csinálni, ha a behajtó cég újra erősködne? Vagy a Bíróság csak kikereste ezt a dokumentumot, de igazából nem tudjuk használni semmire?

Válaszaitokat köszönöm!

utulien # 2012.08.10. 14:05

Tisztelt nandy !

Először is köszönöm a válaszát !

A 2006-os adóévről van adótartozásom . Ezt szeretném bejelenteni az NAV felé . A bevallást 2007 Februárjában nyújtottam be . Én úgy számoltam , hogy a fizetés esedékességétől számított 5 év + 6 hónap lejárt .

Remélem , hogy jól értelmeztem az elévülésre vonatkozó kitételeket .

Üdv,