tartozás elévülése?


szidonia # 2010.08.08. 15:49

Hát...Próbálom helyrehozni az anyagiakat!!,de nem egyszerű,mert mindíg közbejön valami...,mint pl most ez a tartozásom!

kovacsz # 2010.08.08. 09:11

Eh. Korábban vidéken, aztán Bp., most külföld.

szidonia # 2010.08.08. 07:13

Köszönöm!Sajnos én külföldön vagyok de gondolom ha írok egy meghatalmazást az édesanyámnak otthonra eljárhat a nevemben!?
Köszönöm mégegyszer

végrehajtó1 # 2010.08.08. 05:18

szidonia

Ne tépjük itt a szánkat:)

Hanem írány a bíróság és kérd ki az iratokat.Látni fogod hova postázták.

kovacsz # 2010.08.07. 19:33

jogerőre emelkedik valami miért telik el 4 év ennek a levélnek a postáraadásáig??
Vazzeg ezt is kevered. Attól, hogy a bank kezében volt egy jogerős fizetési meghagyás, azt 5 éven belül bármikor átedadhatja végrehajtásra. Ezzel sincs semmi gond.

kovacsz # 2010.08.07. 19:20

Te nem érted, én pedig szinte biztos vagyok abban, hogy a bank, de főleg később a bíróság is küldött az állandó lakcímedre levelet, amit ha nem te (vagy csak le akaraod tadani), vagy a mama, vagy más rokon átvett.

szidonia # 2010.08.07. 19:14

Te tényleg nem érted???????????????20 éve ugyan az a lakcímem!!!!!!!!És egy kibaszott levelet sem kaptam sehonnan!!!! Kivéve most!!!!De tudod mit "vazzeg" ahogy te irtad?inkább a te válaszaidra nem is vagyok kíváncsi,mert ilyen értetlen emberrel még nem volt még levelzés szinten sem dolgom!

kovacsz # 2010.08.07. 18:38

Vazzeg. Mert a bank nem nyomozgat a lakcímed után, neked kell bejelenteni a változást.
Kamatos kamat nincs, de admin díj, perköltség, végrehajtási költség, kamat biztosan van.

szidonia # 2010.08.07. 16:09

Ha most megtaláltak 5 évig miéert nem????????????

szidonia # 2010.08.07. 15:37

Nem kijelentkeztem a lakcímemről hanem csak vidékről elköltöztem Budapestre!!!Az állandó lakcímem ugyan az maradt és e mellett volt egy tartózkodási lakcímem!!!De mind a kettőt személyi szám alapján ki tudják deríteni!!!Tehát az állandó lakcímem a mai napig is ugyan az!!!
Én arra lennék kíváncsi ha jogerőre emelkedik valami miért telik el 4 év ennek a levélnek a postáraadásáig??
És erre persze megy a kamatos kamat?

kovacsz # 2010.08.07. 09:06

A dátumokkal minden rendbe.
2003-ben felvetted, 2004.-ben nem fizetted, így fizetési meghagyás, ami jogerős 2005-ben. 2009.-ben indul a végrehajtás és 2010.-től fizethetsz.

attigirbi # 2010.08.07. 09:06

szerintem is bejelentési kötelezettséged lett volna a lakcím/tarthelyvált.-al kapcs.-an és nem csak a bank/végrehajtó... szempontjából,hanem a magad szempontjából is (lásd a következményeket)!!!

az eljáró hatóságoknak nem az a fő "profiljuk",h azt "nyomozzák",h te éppen hol óhajtasz lakni (ha ez éppen nem derülne ki elég egyértelműen a ...nyilvántartóból). a te kötelességed lenne,h bejelentsd!!!

egyéb tekintetben pedig kérj részletfizetést!

szidonia # 2010.08.07. 07:08

De egyébbként a dátumok a lényegek,hogy mikor emelkedett jogerőre,és mikor postázták ki stb!!!És leginkább hogy hozzám mikor érkezett ez a levél meg!

szidonia # 2010.08.07. 07:06

Az édesanyám azóta is a bejelentett lakcímemen lakik,tehát mint ahogy most is az én nevemre jött a levél és átvette így az elmúlt 6 évben is megtette volna!A hitelt 2003 ban vettem fel és akkor még az állandó lakcímemre szóló kártyámmal vettem.Ilynekor mi a tehendő?

kovacsz # 2010.08.06. 20:34

Bár nem élek a bejelentett lakcímemen
Valószínűleg ez lehett a baj. A hitel felvételekor ezen bejelentett cím lett a bank részére megadva, ők pedig rendre minden levelet oda küldtek. (Valószínűleg neked ha elköltöztél erről a címről szerződés szerint is a bank felé be kellett volna jelentened.)
Végül a végrahajtó, mivel ő utánanézhetet egyéb lakcímeidnek talált meg. Szerintem így nem évült el a követelés, ezért jobb egyeztetni a végrehajtóval majd esetleg részletfizetést kérni.

szidonia # 2010.08.06. 20:15

Kedves Nandy!
Nagyon köszönöm a segítséget,ez ügyben!!!
De hálla az égenk hogy nem vagyunk egy egyszerű család,ma viszont jött egy másik ügyben is egy szép kis levél!!!Amit nem nagyon tudunk megfejteni,
Tudnál esetleg ebben is segíteni?Picit zavaros lesz,mert Édesanyukám is alig tudta összerakni a fonalat!!
Rögtön az elején leírom hogy a szokásos módon egy levelet sem kaptam ez ügyben szintén.semmiről sem!!!!!
Vettem valami elektronikai dolgot,de már pontosan nem emlékszem rá hogy mit,és a Cetelem banktól kaptam rá hitelt!Az utolsó pár részletet nem fizettem be!kAPUNK TEHÁT EGY LEVELET a Nógrád Megyei Fülöp Nándor végrehajtó Irodától amiben ez ált:Magyar Cetelem Bank végrehajtási lapott adott ki ,miszerint.2004­.01.08.-tól tartozásom van a Cetelem Bank felé 36000.-.Elvileg ez a lap jogerőre emelkedett ill tartozás 2005.01.27 én
De ezt a végrehajtási lapot csak 2009.05.12én állították ki.
Amelyet majd kipostáztak 2009.12.18. i dá­tummal(Ami hozzám nem érkezett meg)
Közben a pesti Biroság továbbította ezt a lapot a Salgótarjáni Bíróságnak 2009.06.29.én.
Ez elvileg Salgótarjánba megérkezett 2010.05.10-én,amit én ill az édesanyám átvett 2010.08.04.én
Tehát már ki van adva a végrehajtónak ugy hogy én semmilyen levelet nem kaptam az elmúlt években.Bár nem élek a bejelentett lakcímemen,de volt tartózkodási(lak­címkártyám az elmúlt 5 évben) helyem ahol el tudtak volna érni,vagy mint ahogy most is tudtak irni a bejelentett címemre ezt az elmúlt 6 évben is megtehhették volna!!!Most a tarozásom: 176000,.-
Mit tudunk ez ügyben csinálni?Hová irjunk levelet???
Ha esetelg túl zavaros akkor ha elküldenéd nekem privát a telefonszámod akkor szívesen felhívnánk ha nem nagy gond,mert sajna ez ügyben sem vagyunk vmi okosak!Vagy remélem tudsz így is segíteni!!!
Nagyon köszönöm előre is!

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/23/6182#…

szidonia # 2010.08.06. 20:12

Sorry!!
De 11 napja napi 12 órában dolgozom!!!!!Atertozásom a cetelem felé elvileg 36000.-és a végrehajtó felé már 170000.- lenne!!!
Bocsánat mégegyszer elírtam az összeget!!!De megint csak sikerült belémkötnöd!!!!Látom te ilyen kötöszködős vagy!!!De nem velem tedd légyszi,mert nekem ez nem vicces!!!A dátumok már stimmelnek abba nem tudsz belekötni!!!!!

kovacsz # 2010.08.06. 19:48

Akkor a számokkal is gondban lehetsz, mivel korábban 360.000 Ft.-ról ill. 1.760.000 Ft.-ról volt szó. :-(

szidonia # 2010.08.06. 19:39

De ha lehet akkor csak segítő szándékú válaszokra várok ,NEM PISZKÁLÓDÁSOKRA!!!

szidonia # 2010.08.06. 19:37

Nem biztos hogy mindíg szivesen emlékszik vissza a multbéli dolgokra!!!Akkár hiszi valaki akár nem, egyántalán nem emlékszem vissza hogy mit vettem az akorri gyökér páromnak!
De szerintem nem ezen van a hangsúly!Igen fizettük mert akkor nem 36000.-lenne a hátralékom már...a papírok szerint!

kovacsz # 2010.08.06. 19:32

Vettem valami elektronikai dolgot, de már pontosan nem emlékszem rá hogy mit
Körül kellene nézni a fürdőben, talán villanyborotva, vagy elektromos fogkefe? Ugyan már.
Azért nyugtass meg, hogy valamit fizettetek is a hitelek közül.

szidonia # 2010.08.06. 18:01

Nagyon köszönöm a segítséget,ez ügyben!!!
De hálla az égenk hogy nem vagyunk egy egyszerű család,ma viszont jött egy másik ügyben is egy szép kis levél!!!Amit nem nagyon tudunk megfejteni,
Tudnál esetleg ebben is segíteni?Picit zavaros lesz,mert Édesanyukám is alig tudta összerakni a fonalat!!
Rögtön az elején leírom hogy a szokásos módon egy levelet sem kaptam ez ügyben szintén.semmiről sem!!!!!
Vettem valami elektronikai dolgot,de már pontosan nem emlékszem rá hogy mit,és a Cetelem banktól kaptam rá hitelt!Az utolsó pár részletet nem fizettem be!kAPUNK TEHÁT EGY LEVELET a Nógrád Megyei Fülöp Nándor végrehajtó Irodától amiben ez ált:Magyar Cetelem Bank végrehajtási lapott adott ki ,miszerint.2004.01.08.-tól tartozásom van a Cetelem Bank felé 360000.-.Elvileg ez a lap jogerőre emelkedett ill tartozás 2005.01.27 én
De ezt a végrehajtási lapot csak 2009.05.12én állították ki.
Amelyet majd kipostáztak 2009.12.18. i dátummal(Ami hozzám nem érkezett meg)
Közben a pesti Biroság továbbította ezt a lapot a Salgótarjáni Bíróságnak 2009.06.29.én.
Ez elvileg Salgótarjánba megérkezett 2010.05.10-én,amit én ill az édesanyám átvett 2010.08.04.én
Tehát már ki van adva a végrehajtónak ugy hogy én semmilyen levelet nem kaptam az elmúlt években.Bár nem élek a bejelentett lakcímemen,de volt tartózkodási(lakcímkártyám az elmúlt 5 évben) helyem ahol el tudtak volna érni,vagy mint ahogy most is tudtak irni a bejelentett címemre ezt az elmúlt 6 évben is megtehhették volna!!!Most a tarozásom: 1760000,.-
Mit tudunk ez ügyben csinálni?Hová irjunk levelet???
Ha esetelg túl zavaros akkor ha elküldenéd nekem privát a telefonszámod akkor szívesen felhívnánk ha nem nagy gond,mert sajna ez ügyben sem vagyunk vmi okosak!Vagy remélem tudsz így is segíteni!!!
Nagyon köszönöm előre is!

nandy # 2010.08.06. 13:23

Még azt sem tudni, hogy a Kft milyen jogcímen követel tőled bármit is... Ha valóban fennállt a tartozásod, akkor az a bankkal szemben állt fenn. A Kft vagy megvette, vagy kezelésbe átvette a követelést, de a jogosultságát igazolnia kellene.

A helyedben írnék egy levelet a Kft-nek és a CIB Banknak is, hogy a követelés végrehajtásához való joguk már rég elévült, hagyjanak békén.

szidonia # 2010.08.05. 19:32

És ha én mutatok fizetési hajlandóságot de csak a banknak illetve ha én megkeresem a bankot hogy kifizetem a tőke tartozásomaat ez még megoldható?? Mert inkább fizetek ki 10500.-,mint 55000.-

Vagy amikor már így ki van adva behajtócégnek akkor már nem tudok mit csinálni?Sorry,de eléggé ki vagyok mert még részletben se nagyon tudnám ezt az összeget fizetni,nemméghogy egyben.

szidonia # 2010.08.05. 19:16

Az Inhold Zrt,és az alatt van a Retroaktív Kft,ami egy bahajtási csoporja az Inholdnak!
Sorry de vmit nem fogalmaztam jól ,?Nem nagyon tudom máskép írni,csak hogy állítólag tartozunk a Cib banknak,aki nem minket keresett meg hanem rögtön (11 év után)egy behajtó céget!