tartozás elévülése?


Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 16:13

Amit te úgy fogalmaztál, hogy "at adtak az otp fraktoringnak", az valószinűleg engedményezés.

bia2007 # 2011.02.18. 15:38

mit jelent az hogy engedmenyezes?es ha ujra indul az 5 ev akkor barmikor elvehetik peldaul a lakasomat?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.02.18. 11:41

5 év, de ezt nem abszolút. Meghatározott cselekmények - például épp az engedményezés - megszakítják, és akkor az 5 év újra indul.

bia2007 # 2011.02.18. 09:41

jo napot!en az otp fele tartozok mar 5 eve egy osszegel mar at adtak az otp fraktoringnak csak azt szeretnem megkerdezni hogy mennyi ev utan evul el az ugy es hogy ez mit jelent?nem kell kifizetnem?koszonom

végrehajtó1 # 2011.02.12. 14:55

5 év

eszak # 2011.02.12. 14:43

A diákhitel központnak tartozom és azt az APEH hajtja be(ha jól tudom). 2005-ben mondták fel a szerződést. Mennyi az elévülési idő?

frescohu # 2011.02.12. 14:28

Tisztelt Fórum,
"A" cég a "B" cég felé fennálló számlakövetelését - többszöri fizetési felszólítás és egyeztetés után - engedményezési szerződéssel eladta nekem 2006-ban. 2008-ban pert indítottam "B" ellen a tartozás megfizetésére.
A cég 2009-ben ellenkövetelést jelentett be arra hivatkozva, hogy "A" cég 2003-ban raktárkészlet hiány miatt kárt okozott neki. A hiány összegét soha nem határozták meg, és "A" ellen soha nem indult kártéríési igény.
Kérdés:
1, A kártérítési igény elévülése után kérheti-e "B" a követelése megállapítását ?
2, A perem keretében kérheti-e "B" 6 év után szakértő bevonását a rakárhiány összegének megállapítására ?
3, A Ptk. 297 §. (2) pontra hivatkozva megitélhető-e ez az ellenkövetelés, (mi számít az ellenkövetelés keletkezésének időpontjának) vagy elévült ?
Tisztelettel: K. M.

Dr.Attika # 2011.02.12. 14:21

Jó napot!
Most akkor az APEH-nak vagy Banknak tartozik? Nem ugyanaz az elévülési idő ugyanis.

eszak # 2011.02.12. 14:05

Jó napot mindenkinek.

Az apeh-tól megkérdezhetem, hogy elévült már a tartozásom vagy, hogy mikor fog elévülni?
Ilyen információkat kiadnak?
És ha elévült attól én még tartozom az államnak vagy már akkor a banknak (eredetileg egy banki hitel volt)?

végrehajtó1 # 2011.01.31. 12:53

Olvasd el figyelmesen .Mit kaptál? Kitől?

Ahogy irtad ugy nem lehet

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.31. 11:39

Az ilyesmit nem végzésben szokta a bíróság közölni.

imre67 # 2011.01.31. 10:10

Kaptam egy levelet a bíróságtól (végzés), miszerint egy behajtócég egy 1999-es OTP-s tartozást követel rajtam. Szeretnék jogorvoslati kérelemmel fordulni a bíróság felé, a tartozás elévülésére hivatkozva.
Az lenne a kérdesem, hogy

  1. csak ügyvéd által írt kérelmet fogadnak el, vagy én mint magánszemély is írhatok?
  2. van-e erre van valamilyen hivatalos formula, mit kell tartalmaznia a kérelemnek?
  3. kell- tanúkkal hitelesíteni a kérelmet?
  4. hivatkozhatok-e/hivatkozzak-e rossz anyagi helyzetre az elévülés érve mellett, vagy ez nem hatja meg a bíróságot?

A válaszokat előre is köszönöm.

erocska # 2010.12.15. 11:18

tisztelt Jogi forum!

A segítségüket kérném abban, hogy megállapítság, hogy a tartozásom elévült-e már.
Öt éve szerződésem volt a tonline-nal, és van fennálló tartozásom, melyet időközben átadtak az intrumnak. Azóta az intrum követeli az összeget, az utolsó számlalejárat az ő listájuk szerint 2005.12.05, plusz az azóta felgyülemlett késedelmi kamat és kezelési díj.

Önök szerint elévült már a tartozásom, vagy még bíroságra tudja vinni az ügyet?

végrehajtó1 # 2010.12.11. 16:19

nem kaphatsz.Csak kártyásat.

Terka # 2010.12.11. 15:44

Valakai tud nekem mondani valamit arrol hogy 1999-ben tartozásom volt a wetel900 felé amit nem rendeztem most kaphatok elő fizetést a t-mobilnál?

Dadito # 2010.10.14. 14:30

Üdv mindenkinek!
Problémám a következő:adott egy internet szolgáltató,akivel is szerződést kötöttem csupasz adsl szolgáltatásra vonatkozóan 1 azaz egy évre 2007.10.hónappal kezdődően.

A számlákat amiket küldtek,mindig és időben befizettem.
A hűségidő lejárata előtt megkerestem a szolgáltatót telefonon,hogy a lejárati időt követően mennyiben fog változni a szolgáltatás havi díja:válaszukban közölték hogy mivel nem vagyok "új" előfizető ezért megemelik a díjat majdnem a kétszeresére.Reakcióm annyi volt hogy:köszönöm,akkor nem tartok igényt a további szolgáltatásaikra és legyenek szívesek a hűségidő lejárati dátumával megszüntetni azt.Akkor arról tájékoztattak hogy tartozásom nincs feléjük,tudomásul veszik a kérésemet,annak megfelelően járnak el.(2008.09.)A szolgáltatást megszüntették a fenti időponttal.

A mai napon kaptam egy felszólító levelet,mely tartalmaz egy csekket is mely szerint állítólag tartozom feléjük.Az egy év hűségidőre vonatkozóan hál'isten a befizetési bizonylatokat megőríztem és azoknak a másolatait el is küldtem egy szép kísérőlevéllel kiegészítve feléjük.
Kérdésem a következő lenne:ha ki is találnának valamilyen mondvacsinált tartozást(ami a mai világban nem lehetetlen)mivel tudok érvelni ellenük?(elévülés,stb.?)
Segítséget előre is köszönöm!

kadaj01 # 2010.10.14. 13:25

Ugyan már.

Mikiapa # 2010.10.14. 13:14

Tegnap kapta az első levelet, hogy amennyiben nem rendezi a tartozását végrehajtási eljárást indítanak el. Ennek kapcsán írtam az APEH-nek, hogy az adóalany külföldön van, semmiféle vagyontárgya ( sem, ingó, sem ingatlan sem más) nincs, úgyhogy a végrehajtástól tekintsenek el.

Rexor # 2010.10.14. 12:37

Több tényezőtől is függ a dolog:

Az elévülés a fizetési kedvezmény időtartam alatt nyugszik (ugyanakkor, mivel nem fizette a részleteket, valószinűleg megvonták tőle a részletfizetési kedvezményt). Tudni kellene, hogy volt e végrehajtási cselekmény az APEH részéről, mert ez 6 hónappal meghosszabítja az elévülést.

Mikiapa # 2010.10.14. 12:31

Az alábbi esettel kapcsolatban szeretném a szíves állásfoglalásukat kérni:

Az adóalanynál az APEH 2006 november 14-én ellenőrzést rendelt el a 2002 és 2005 évi személyi jövedelem adóval kapcsolatban. A vizsgálat adóhiányt állapított meg amiért bírságot és késedelmi pótlékot szabtak ki. Az adózó az összeg nagyságára való tekintettel 24 havi részletfizetési kedvezményt kért és kapott 2007.október 29-én. A részletfizetés 2007.dec.10-től 2009.nov. 10-ig terjedt. Az adózó az első és második részletet 2007.dec.12-én és 2008.jan.09-én befizette. Utána viszont nem fizetett semmit, mert 2005.júniusában külföldre távozott, és az azóta szerzett jövedelme nem teszi lehetővé a további részletek fizetését. Magyarországon bejegyzett ingatlana, állandó lakása, sem más ingósága amit végrehajtani lehetne nincs. Az APEH végrehajtási ügyben ( valószínű ezért ) még nem kereste. A kérdésem az, hogy a fent leírtak alapján mi az elévülés dátuma ?

végrehajtó1 # 2010.10.12. 16:27

Nagyon zavaros:(

Rexor # 2010.10.06. 15:30

Enable: milyen követelésről van szó? Mi köze ehhez az APEH-nek?

Enable # 2010.10.06. 15:27

Üdv Mindenkinek!

Szerintetek olyan megeshet, hogy az apeh küld egy levelet januárban, hogy a követelés elévült. Majd áprilisban újra küld egyet, hogy tévedtek és mégsem évült el. Megjegyzem közben én vettem fel egy hitelt, mivel azt hittem, hogy tényleg megszünt az eljárás. Most akkor a hitelt is fizethetem és a levonás is folytatódik?

boni mores # 2010.09.06. 18:50

Hát ha ezalatt a szabályszerű címre kétszer megkísérlik a kézbesítést, és az "nem kereste" miatt sikertelen, akkor beáll a kézbesítési vélelem és a kézbesítés joghatása (elindul a fellebbezési határidő). Amíg meg nem történik az átjelentkezés, addig köteles vagy gondoskodni arról, hogy a régi címről az új címen megtaláljanak a levelek - ahogy arról egyéb postai küldemények esetén nyilván gondoskodtál is....

luno01 # 2010.09.06. 16:50

Jó napot kívánok!

Olyan kérdésem lenne a szakemberekhez,hogy Budapesten a közterület felügyelet megbírságolt,de hiába fogják küldeni a címemre a levelet,mert már nem lakom ott.1,5 hónap múlva leszek átjelentkezve a most vásárolandó ingatlanomba.Nem bírom átvenni,az jár valami + szankcióval?

Előre is köszönöm

LuNo