Banki hitelek


Ilona73 # 2009.11.11. 10:47

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ilona73 # 2009.11.11. 10:48

Tisztelt Szakértők!

A segítségetekre lenne szükségem! A történetem lényege: Édesanyám halála előtt megvásároltam a testvérem örökrészét, (Anyukánk lakásának a felét). A testvérem ezek után megkérte Anyukánkat, hogy vegyen fel neki egy hitelt, ami megtörtént. Anyukánk haláláig nem volt gond ezzel. A hagyatéki tárgyaláson miután az örökrész kifizetéséről volt ugyan szerződésünk és a teljesítésről is megvannak a papírjaim, de a földhivatalnál bejelentve nem lett, a Testvérem "lemondott az én javamra" az örökölt lakás ráeső részéről. A hitelt is elismerte, hogy az Ő tartozása. De miután a nevén semmilyen ingatlan nincs, (még az autója is az élettársa nevén van) mégis belekeveredtem ebbe a hitelbe, mint a jelzálog alapját képező lakás tulajdonosa. Sajnos a törlesztőrészleteket nem fizetik. A banktól aranyos telefonhívásokat, SMS-eket, leveleket én kapok. A legutóbbi levélben az szerepelt, hogy a tartozást fizessem ki 8 napon belül, vagy a bank követelheti a hitel teljes kifizetését, és érvényesítheti követeléseit, ja, és ha már be lett fizetve a tartozás, akkor tekintsem semmisnek a levelet. A testvérem, ha felhívom, mindig azt mondja, hogy már befizették. Berohantam a bankba, de ott gyakorlatilag nem foglalkoznak velem azzal a kifogással, hogy semmi közöm a számlához. Nem az én nevemen van, tehát semmi közöm hozzá. Hogy van ez, hogy felszólítás az jár, tájékoztatás a törlesztőrészletek befizetéséről az nem??? Egyébként is rengeteg tartozást halmoztak fel a testvéremék nekem, amikbe már kezdek belefulladni és ezek mellett tényleg nem tudok még hitelt is törleszteni. Szóval hogyan szabadulhatnék ebből a nyomorult helyzetbő? Attól a hiteltől, amihez soha semmi közöm nem volt? Előre is köszönöm a segítségeteket!

kadaj01 # 2009.11.11. 12:11

Ha anyukád a saját nevére vette fel a hitelt a saját ingatlanjára jelzálogként, és az ingatlant most te örökölted, akkor a hitelt is te öröklöd, hiába adta oda a pénzt a testvérednek, és hiába van erről papírod, a felvett pénzel bárki azt csinál amit akar.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.11. 12:17

Az indoklásod téves, de a konklúzió helyes. Ilyen is van.

Ilona73 # 2009.11.11. 13:35

Tisztelt Szakértők!

Elnézéseteket kérem, amiért visszakérdezek, de sajnos nem vagyok jogi ügyekben járatos és nem értem a válaszotokat. A testvérem a banknál is vállalta a hitel visszafizetését, így az ominózus hitelszámla az Ő nevén van, tehát valóban nincs hozzá sok közöm. Azt mondják, pont ezért nem kaphatok felvilágosítást. Engem csak akkor értesítenek, ha valami nincs befizetve. De mégis honnan tudhatom, hogy hol tartanak a befizetéssel, ha nem kaphatok tájékoztatást ezzel kapcsolatban??? Vagy üljek ölbe tett kézzel és várjam, hogy elárverezik a lakást akár a tudtom nélkül??? Mit tegyek??? Legyetek szívesek segítsetek!

nandy # 2009.11.12. 10:15

Te nem vagy sem kezes, sem adóstárs ezek szerint. "Csak" az általad birtokolt ingatlan a hitel fedezete.

Annak azért utána kellene járni, hogy vajon az egész ingatlanra jegyezték be a jelzálogot, vagy csak az ingatlan egy részére?

Ilona73 # 2009.11.12. 16:57

Köszönöm szépen a tanácsot! Utánajárok.

sunbaluka # 2009.11.21. 16:28

Tisztelt Fórumozók!
Elég nagy bajban vagyok! Belekerültem 1 hitelcsapdába amiből csak 1 kiút van ha bedől az összes hitelem és hagyok veszni mindent. 140ezer a fizetésem a feleségem gyede 82ezer+26e családi.Ezt szinte 1az1ben megy a bankoknak. Azért vettem fel ujabb hiteleket hogy tudjam törleszteni a többit. De bedőlni készül a kártyavár. A kérdés az: van a nevemen 1 lakás amiben édesanyám él haszonélvezettel. Ha nem jelzálogosak a hitelek akkor is elárverezhetik a lakás a feje felül? Kerülhetek börtönbe a hitelek miatt? Van a nevemen 2 autó 1lizinges 1 hiteles azokat is viszi a behajtó? A lakásból is mindent elvihet? Mi van akkor ha a anyukám lakását átiratom Őrá. A lakáson nincs jelzálog nem fedezet semmire! Légyszives adjatok tanácsot mit tegyek. Előre is nagyon köszönöm!