Banki hitelek


Dr.Attika # 2011.10.24. 19:29

Van rá azért példa. Főleg olyan személyek esetében, akik a jogkövetést nem az anyatejjel szívták magukba.

lajcsó # 2011.10.24. 19:50

Peszton!

"Papíron" vedd meg. Tudod mi ez? Bűncselekmény! Csalás és okirathamisítás. A banki alkalmazott meg a felbujtó.

peszton # 2011.10.25. 02:36

Hali!
Akkor ugy irom hogy (válás után mondjon le a részéről)
Lényeg az hogy el kell válni ezért.
Ezt én nem értem
Üdvözletel Zsolt

lajcsó # 2011.10.25. 04:36

Szerintem a bank azért szorgalmazza a válást, hogy a hitel érdekében megszűnjön a házassági vagyonközösség. Nem kizárt, hogy bank szabályzatában a hitel szempontjából az is kizáró ok, ha a házastársak valamelyike a KHR-ben ("bárlista") szerepel. De a javasolt válás indokáról a bankot kellene kérdezni.

Zituss # 2011.10.31. 10:36

Kedves forumozok vegig olvastam vagy 10 oldalt de konkret valaszt nem kaptam kerdesemre igy feltennem ha valaki tudna tanacsot adnieve vettem fel deviza jelzalog hitelt 8millio forintot a szuleim lakasa is le van terhelve es a vasarolt lakas.A lakas most 5milliot sem er.A havi 55ezerbol 100lett ezt sajnos mar nagyon nehezen nyogom.Akkor meg kulfodon dolgoztam szinte semmit nem kertek most itthon vagyok munkanelkuli az osszes sporolt penzem elment mar meg a jovo honap talan nem lesz gond de utana nem tudom mi tevo legyek?Meg nem voltam a banknal mert szeretnem tudni elotte hogy mire szamithatok.Az se erdekelne ha bebuknam a lakast csak ne legyen mar nyug a nyakamon de akkor a szuleim lakasra is raterhelhetnek?Plusz van egy masik ingatlan a nevemen arra is raterhetnek?Vagy valasszam a rogzitett arfolyamot akkor talan havonta kevesebb?Koszonok minden fele tanacsot es valaszt.Szep napot!

bigdady # 2011.10.31. 11:44

Minel előbb kerj banktol segítséget amig még nincs hatralekban a hitel.
Szuleid lakasa is banhatja ha nem kezdesz neki

wickee # 2011.11.09. 05:12

mutatkozik fizessük be és pluszba fizessünk neki 60 ezer forint behajtási pénzt.Felhívtam a bankot hoTisztelt Jogi fórum!

A segítségüket szeretnénk kérni mert egyszerűen tanácstalanok vagyunk.
Leírnám röviden a kis történetünket.2008-ban vettünk egy autót 10 év részletre az MKB autolísingen keresztül.Rendesen fizettük általában a csekk befizetési határidő után tudtuk mindig befizetni pár nappal mert így kaptunk fizetés. 2011 februárjában egy részletet nem tudtunk befizetni.Ekkor ezt be is jelentettük a bank felé telefonon amire azt mondták hogy semmi gond egy részlet nem a világ majd pótoljuk amikor tudjuk.Erre a telefonra sajnos nincs semmi bizonyítékom.Telt is így ez az idő görgetve magunk előtt ezt az egy elmaradt tartozást de továbbra is fizetve egészen most novemberig.2011.11.04 szokásomhoz híven befizettem a csekket majd elfaxoltam a bank felé még 04-én pénteken.2011.11.07 hétfőn a MKB bankkal leszerződött behajtási cégtől egy úr felhívta a páromat,hogy két havi elmaradás gy ez hogy lehetséges.Azt mondák nem kapák meg se pénzt se a faxot.Még az nap este beszkenneltem a csekket és fax igazoló kis szelvényt dátummal mindennel és egy kézzel írott levelet amiben kérem őket hogy nézzenek után.Elküldtem a bank felé e-mailben.2011.11.08-án újra elfaxoltam a csekket és az igazolót is a munkahelyemről.Még az nap újra felhívta a behajtási úr a páromat és mondta neki,hogy lényegtelen hogy én mit igazolgatok akkor is van még egy elmaradt csekk (ez az amit telefonon jelentettünk be) szóval fizessük be az elmaradást és 60 forint behajtási pénzt neki is adjuk oda.A párom mondta neki hogy ilyen nincsen és perre viszi az ügyet mire közölte vele,hogy ha ezt megteszi akkor már most mondjuk hol és mikor adjuk át a kocsit.Erre én újra felhívtam a bankot két emberrel is beszéltem és mind a ketten azt mondták hogy sajnos már ki van adva a behajtási cég felé nem tudnak mit csinálni és beszéljünk a behajtási úrral hátha elengedi.Amit persze nem tettem meg mert tudtam hogy erre esély sincsen.Egyszer már jártunk így 2009-ben hogy késett a befizetésünk és két részlet elmaradás mutatkozott.Akkor befizettük az elmaradást is és 40ezer forintot ennek az úrnak mert akkor még jogosnak gondoltuk.Az is így karácsony tájékán volt...kérdem én nincs pénze ajándékokra,hogy mindig minket talál meg ilyen tájt???

  • Egy behajtási cég ilyet megtehet hogy értesítők,levelek írásbeli felszólítások nélkül pénzt követel rajtam?
  • Mit tartalmazhat ez a 60ezer forint behajtási költség amikor két telefont eresztett meg felénk??!!
  • Hiába igazoltam a fax-ot a csekket ha már ki van adva akkor ez visszavonhatatlan??
  • Ha csak az elmaradt részletet fizetem be és ezt a behajtási pénzt nem akkor is joggal vennék el a kocsimat???
  • Követelhet rajtam még egyszer akkora összeget mint egy havi törlesztőrészlet?

Kis emberek vagyunk nem volt még semmi peres ügyünk nem is értünk hozzá csak azt érzem hogy most nincs igazuk és ez nagyon bánt.Tudom hogy esélyünk sincs egy bankkal szemben ki kell fizetnem majd mindent de ez akkor is egy nagy igazságtalanság!!!

Ha tudnának tanácsot adni azt nagyon megköszönném!!!!!

Köszönettel wickee

végrehajtó1 # 2011.11.09. 15:32

Most ez lizingelitek az autót?Mert nekem úgy tünik ,igen.
Ha lizing akkor a lizingbe adó elviheti a lizingtárgyat.

ha nem lizing akkor nem.

Én mindenképpen a banknak fizetnék.Mert amig nem mondta fel a (lizing?) szerződést addig az él.

A banknak fizesd ki a hátralékot és a behejtót hajt el a fenébe.::)

Ha valamit akar pereljen ő.

bucimaci12 # 2011.11.10. 14:51

Kedves Fórumozók!

Segitséget szeretnék kérni. A téma sajnos nem egyedi úgy gondolom. Jelzáloghitelem van, a KH banknál. Hitelkönnyitést kértem rá, ami most 2011 nov. 10-én jár le. A hosszabitásikérelmet már szeptember elején beadtam. Azóta semmi válasz. Kérdésem az lenne, hogy a banknak van-e valami kötelezettsége, hogy egy ügyletre mennyi időn belül köteles választ adni!

Köszinöm

Dr.Attika # 2011.11.10. 15:58

Kedves "bucimaci12"
A bank nem hatóság, így eljárására nincs kötelező határidő szabva. Viszont, ha a szeptember végén beadott kérelmére a mai napig nem válaszolt, akkor azt úgy kell tekinteni, hogy ahhoz hozzájárult.A kérelem szerint tessék eljárni. Eljárásának jogszerűségét a Polgári Perrendtartás megerősíti

KEtterke # 2011.11.10. 16:55

Kedves Fórumozók!
Sajnos mi is megszívtuk a CHF-es hitelünkkel, mert férjemmel munkanélküliek lettünk, és július-augusztus óta nem tudunk törleszteni. Múlt héten már egy behajtó társaság hozott sárga csekkeket, ahova fizetnünk kellene.
Szeretnénk eladni a lakást és abból végtörleszteni, viszont nem tudom, mi van akkor, ha pl. dec. 30 előtt a bank felmondja a szerződésünket (erre nincs passzus a feltételekben, csak annyi van, hogy az végtörleszthet, akinek szerződését 06.30 előtt nem mondták fel, ami ránk igaz). Ez azért fontos kérdés, mert ugye 60 napom van a teljesítésre, viszont ha lehet, dec. 30 előtt nem adnám be az igényemet, mivel akkor 3,5 hónapom van (fél hónapja már áruljuk) arra, hogy elkeljen, és így talán van esély arra, hogy 3 millióval kevesebbet bukjunk az ügyleten.

Viszont addig folyamatosan zaklatni fognak, vagy felmondják a szerződést, mivel résztörleszteni az eddigi elmaradásokat és a még addig esedékeseket nem fogjuk tudni.

Köszönök minden építő ötletet!

Zituss # 2011.11.11. 09:10

Koszonom a tanacsokat .Meg varok amig birom nyogni ez a honap meg van gyujtunk a kovetkezore s imadkozok hatha lesz velemi segitseg.

Nandiboy # 2011.11.23. 18:54

Megakadályozott kilakoltatás:

http://www.rtlklub.hu/…video/149489

http://kuruc.info/r/2/88409/

Akiknek a törlesztő részlete meghaladja a jövedelme 50%-át, azoknak azt tudom tanácsolni, mihamarabb kezdjen panaszkodni a banknak.
Kezdeményezni kell a törlesztő részletek mérséklését.
Ha a tárgyalások eredménytelenek, akkor irány a Bíróság, Bankfelügyelet, PSZÁF, Ügyészség.
Aki időt nyer, életet nyer.

Másképp számítani lehet rá, hogy a végkifejlet csőd, árverezés és kilakoltatás lesz.
A filmben látható család elveszítette a lakását, és további kb. hat millió adóssággal kezdheti újra reményteljes életét.
Hajléktalan rokkantnyugdíjasként vajon milyen életkilátásai lesznek?

A dögkeselyűk már kőröznek Magyarország felett.
Görögországban a spekulatív tőke sikert aratott.
Hivatalosan átvették a hatalmat, leváltották a kormányt.
Igaznak bizonyult a mondás: „Kimentek a tankok, bejöttek a bankok.

Gabicsek # 2011.11.23. 20:38

KEtterke!
Hát, hogy fél hónapja "már" áruljátok a lakást, sajna az elég kevéske idő. Nem akarlak elkeseríteni, de a mai világban átlagban két év kell egy lakás eladásához még akkor is, ha elég mélyen lemennek az árral. Rengeteg az eladó ingatlan. Azért kívánom, sikerüljön gyorsan megoldani a problémát.

elkeseredett2 # 2011.11.23. 21:59

Üdvözlöm!Tanácsra lenne szükségem.Van egy felbontott hitelkártya szerződésem,amit már el is adtak egy behajtó cégnek.Felhívott onnan egy nő,hogy fizessek.Hozzáteszem az életkörülményeink megváltozása miatt nem tudtuk tovább fizetni. Ez a hitelkeret 300 ezer Ft volt,most több mint 500 ezer a tartozásom.A gond csak az,hogy ugyanazokkal a feltételekkel,kamatokkal követelik rajtam a pénzt,mint a bank.Amit ők max.a feléért megvettek.Mikor rákérdeztem,hogy hogyan követelhetik ugyanazokkal a kamatokkal a pénzt,az volt a válasza,hogy a szerződést aláírtam és a pénzt is elköltöttem,tehát fizessek.Mégis mit gondolok? Igen,csakhogy én a bankkal szerződtem és nem velük! Kérdésem az lenne,hogy jogos-e követelésük? Én ilyenről még nem hallottam soha! Kérhetik-e a havi 10 ezer Ft-os kamatokat pluszban? Ha nem fizetek,akkor jön a végrehajtó. A férjem lassan 3 éve nem kap munkát én pedig gyesen vagyok.A házunkat az utolsó pillanatban sikerült eladni de az teljes egészében a banknak ment.Nincs semmink sem,anyósoméknál lakunk. Elvihetnek-e valamit tőlük? Illetve még egy kérdésem lenne: a gyerekek örökölhetik-e a banki tartozást? Válaszát előre is köszönöm!Üdv

Nandiboy # 2011.11.24. 17:28

Nézzük meg Maryenne Golon véleményét a banki hitelezésről:

Az 52. World Press Photo nemzetközi zsűrije az amerikai Anthony Suau képét választotta a 2008-as Év Fotójának. A képen egy fegyveres rendőr ellenőrzi egy clevelandi ház kilakoltatását. Biztosítania kell, hogy a ház mentes legyen fegyverektől és a lakók kiköltöztek. A nyertes fotó 2008 márciusban készült, része egy sorozatnak, amit a Time magazin számára készített a fotós. A teljes sorozat második díjat nyert a Daily Life kategóriában.

Maryenne Golon zsűrielnök így nyilatkozott:
A kép erőssége az ellentéteiben rejlik. Úgy néz ki, mintha egy háborús fotó lenne, de egyszerűen csak egy kilakoltatásról van szó. Manapság a klasszikus értelemben vett háború már az emberek otthonaiba is betör, mivel nem tudják fizetni hitelüket.

A teljes cikk itt olvasható:
http://spottr.hu/…-photo-2008/

Csillagszem63 # 2011.11.25. 11:41

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni ugyanabban az esetben, mint "elkeseredett2" fórumozó!
Nekem is egy hitelkártya miatt már majdnem a duplája a követelt összeg, holott a szerződéskor az nem volt leírva, hogy az én hitelemet ugyanazon százalékon, de fele, vagy harmada értéken eladhatják egy behajtó cégnek.
Legyetek szívesek ebben segíteni, mit tehetek/tehetünk?

Felmerült ismét 1 kérdésem. A behajtó cég "zaklathat"-e a munkahelyemen, nem is akármilyen hangnemben???

Nagyon köszönöm válaszotokat!!!!

Üdv.: Csillagszem!

végrehajtó1 # 2011.11.25. 13:18

elkeseredett2

A bank el adhatja a követelését.De erről utólag is bizonyíthatóan kell értesíteni az adóst.Ezt szinte mindig elmulasztják.
Valamint én az ilyen esetekben mindig azt tanácsolom hogy a végén a FMH-nak mondjanak ellent, mert sokszor már hasra ütésszerü összegeket követelnek ezek a cégek.
A per folyamán pedig sokszor kiderül hogy nem jogos.

A követeléskezelők nem visznek el semmit sem.Csak fenyegetőznek.

A gyerekek akkor öröklik ha van egyáltalán örökség.

Azaz örökölnek pl: 10.000ft-ot akkor csak ezen összegig felelnek a tartozásért.A többiért nem felelnek.

Csillagszem63 # 2011.11.25. 17:16

Sziasztok!

Kérem, legyetek szívesek abban segítséget adni, hogy az eladott hitelemet megvevő faktorház jogosan és sorozatosan zaklathat-e a munkahelyemen?

Hogyan/mikor tehetem azt meg, hogy nem járulok hozzá a fizetésemből való letiltáshoz? És mit jelent az -előző fórumozóknál olvastam -, hogy így 5 évig is el lehet "húzni" a "behajtást" ?

Köszönöm válaszotokat!

végrehajtó1 # 2011.11.25. 17:21

Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen és majd kiderül hogy nyomoznak-e az ügyedben.

hogy így 5 évig is el lehet "húzni" a "behajtást" ”?

Nem el lehet húzni, hanem 5 éven belül általában mielött elévülne jogi útra terelik az ügyet.De lehet elöbb is.

Csillagszem63 # 2011.11.25. 18:12

Köszönöm Végrehajtó1!

Ha 1 személyi kölcsön miatt van adósságom, amit nem tudok már fizetni, de a lakásomon jelzálog bejegyzés van mit tehetnek velem?

Üdv.: Csillagszem63

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.25. 18:20

A végrehajtó lefoglalhatja az ingatlant, és akkor a jelzálogkölcsönt is felmondják.

Csillagszem63 # 2011.11.26. 20:21

Kedves kbs!

Akkor is felmondhatják, ha a lakás fele a két gyermekem tulajdona?
A hitelt én vettem fel, mármint a személyi kölcsönt, ahhoz a gyermekeimnek is van köze?

Köszönöm!