Banki hitelek


picpaca # 2011.09.08. 13:06

sajnos a bank nem akar tovább egyezkedni, kétszer kaptam 1-1 hét haladékot, kerek-perec kijelentették, hogy holnap bontják végleg a szerződést, külsős cég fog keresni, vagyonvizsgálat céljából talán még személyesen is felkeresnek....bár albérletben lakom, de be is vagyok ide jelentve hivatalosan. Nem örülnék, ha például párom számítógépét lefoglalnák (mivel használtan vette, így számlával nem tudja igazolni, hogy nem az enyém)...
jövőre külföldre költözünk munkavállalási céllal, azt esetleg befolyásolhatja ez az ügy? Úgy értem, lehet valami akadálya, hogy elhagyjam az országot? (gondolom nem, ha fizetek tovább)

szeretnék fizetni kedves wers, ahogyan tettem ezt négy éven át annak ellenére, hogy ezzel erős hátrányba kerültem az életben, huszonévesen nem túl pozitív dolog tartozni, ennek köszönhetően nem mentem férjhez és nincs még gyermekem. Ezért is próbáltam megegyezni az Erste Bankkal, de úgy látszik, ők megelégszenek azzal is, hogy átveszik a tartozásomat tőlük. Bár már az is meglepett, hogy míg korábban, ha csúsztam a fizetéssel, felkerestek személyesen, most csak levelet kaptam a felbontásról

Dr.Attika # 2011.09.08. 13:14

Kedves "picpaca"!
Ne dőjön már be ilyen banki hülyeségnek. Semmi joga nincs önt felkeresni "vagyonvizsgálat" céljából. A szerződés felmondását követően lejárttá teheti a tartozást és kérhet bírósági végrehajtást. Csak a bírósági végrehajtó foglalhat vagy tehet más olyan cselekményt, ami alapján hozzá jut követeléséhez.

picpaca # 2011.09.08. 13:19

Kedves Dr. Attika!
köszönöm a válaszát, sejtettem, hogy ilyet nem tehetnek, csak a bankok szeretik úgy előadni magukat az ügyfélnek, hogy ők mindenhatók. Akkor most mi lenne részemről a legjobb megoldás? Várjak? Ne fizessek külsős cégnek?

végrehajtó1 # 2011.09.08. 14:19

Amíg az engedményezésről tértisen (de legalább ajánlottan )nem kapsz értesítést addig ne fizess.

picpaca # 2011.09.08. 14:23

vagyis arról, hogy átvette egy másik cég az adósságomat? ha hívnak telefonon, megtagadhatom a fizetést pl?

végrehajtó1 # 2011.09.08. 14:50

fel se vedd

Dr.Attika # 2011.09.08. 15:01

Ha nincs engedményezés, akkor nagy botorság követeléskezelőnek fizetni. Ugyanis ekkor ő levonja a saját jutalékát és csak a maradékot fizeti ki a megbízójának. Ha kifizeti egyáltalán. Csak a jogosultnak szabad fizetni. Azután ő majd elszámol a behajtójával ahogy akar.

picpaca # 2011.09.08. 16:56

ne haragudjatok, hogy visszakérdezek, de ezt az engedményezést nem igazán értem, ez pontosan mit takar? (megpróbálom nem felvenni a telefont, de elég sokan hívnak ezen a számon...azt hiszem, lecserélem)

picpaca # 2011.09.08. 17:05

közben gyorsan utánanéztem: tehát a lényeg, hogy amíg hivatalosan nem értesítenek arról, hogy megváltozik a jogosult, akinek teljesítenem kell, addig senkinek egy fillért sem :)
amúgy mire számítsak, a külsős cég mennyivel fogja megnövelni a tartozásomat? mert gondolom a jelenlegi 4000 chf fennmaradó tartozásomra rákerül még egy kis plusz :(

csati # 2011.09.09. 05:45

Tisztelt Fórumozók!

Kérdésem lenne, van egy évek óta húzodó személyi kölcsön tartozásom, anno a volt feleségemmel vettük fel közösen "költöttük" el és fizettük kb.másfél évig,elváltunk, válság stb. nem tudtam fizetni a volt feleség nem akarta és most sem hajlandó.
Jelenleg a Bank ügyvédjével egyezkedem, nyilatkoztam ,hogy mindenképpen hajlandó vagyok együttmüködni de a volt feleség is legyen terhelve.
A Bank ügyvédje utalást tett ,hogy ha vállalnék havi 100 000 forint törlesztést akkor kamatot is engednének el, én szinte nem keresek ennyit csak a családipótlékkal így nem tudok ennyit fizetni.
Jelenleg én dolgozom a családban a jelenlegi feleségem főállású anya,albérletben lakom így igen korlátozott a lehetőségem. Az adóság kamatokkal együtt 2 millió körül van. Mennyi a minimális összeg amit elfogadhat a bank és nem kerül végrehajtásra a dolog.

oro79 # 2011.09.12. 13:33

Tisztelt Forumozok!

Mult heten kaptam egy levelet az OTP Faktoring-tol, hogy tartozàsom van 130'000 Ft. értékben. 14 évvel ezelött vettem egy hütölàdàt OTP-és hitellel, de ezt 12 évvel ezelött vissza is fizettem. Természetesen csekkem màr nincs,amivel én ezt bizonyithatnàm.
Ök azt àllitjàk, hogy folyamatosan küldtek nekem levelet a cimemre, de én nem kaptam semmit, de egy pàrszor vàltozott is a lakhelyem ez idö alatt.

Ezt a történetet màr el is felejtettem, a mult hétig.
Mit lehet ilyenkor tenni? Mennyi idö utàn évülnek el ilyen követelések?

mylon # 2011.09.12. 14:03

Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni az alábbi ügyben:

6 évvel ezelőtt felvettünk egy banktól x millió forintot autóvásárláshoz, a volt férjem unszolására az én nevemre. 4 éve elváltunk, újra férjhez mentem, és most jött a levél, hogy fizessek y millió forintot, különben jogi eszközök alkalmazásával érvényesítik a követelésüket. Na erre gondolván anno elmentünk a bíróságra, amikor elváltunk és vagyon megosztásra került sor, hogy írtunk egy hivatalos bírósági papírt, amivel a volt férjem vállalja az autó kölcsönének fizetését. A nevére azért nem tudtuk átíratni, mert nem volt elég a fizetése, így neki nem adtak volna kölcsönt, és gondolom nem is tudta fizetni a válás után. Az autó is nála van. (illetve most már visszavette a bank) Ennek alapján most mégis nekem kell fizetnem, hogy van egy jogerős bírósági végzésem, hogy nem én fizetem a részleteket?

bandeeraz # 2011.09.12. 14:30

Most csípőből mondom, valami okos kolléga majd megerősít, vagy megcáfol: a te és az ex-férjed, valamint a te és a bank közötti viszony egymástól független. A végzés csak az ex-férjeddel szemben kényszeríthető ki, azaz most felé lehetne követelésed azért, mert ő nem teljesítette megfelelően a kötelezettségeit. Az autóra vonatkozó hitelszerződésben azonban jogutódlás nem következett be, azaz továbbra is te vagy az adós, ezért a bank elsősorban veled szemben érvényesíti a követelését.

mylon # 2011.09.12. 14:33

Értem. Köszönöm a választ :) Így teljesen logikusnak tűnik mondjuk. Tehát a bank rajtam behajtja a hátramaradó részt én meg perelhetem a volt férjem a bírósági papír miatt....ha jól értem.

pazs # 2011.09.12. 14:34

Pontosan, banderaaz jól mondta.

mylon # 2011.09.12. 14:38

Akkor viszont jó nagy sz.ban vagyok :) Így belegondolva. Akkor elvileg azt tudom csinálni, hogy kifizetem a fennmaradó részt és behajtom rajta valahogy? Mert mégis csak egy jogerős bírói végzés van a kezemben, az már csak ér valamit. Nehogy pofára essek. (mégegyszer...)

Dr.Attika # 2011.09.12. 15:40

Ez a helyzet. A vagyonmegosztás bírósági végzéssel a házassági vagyonközösség terén a felekre hatályos. A bank felé Ön az adós. A bontó és házassági vagyonjogi perekben a jogi képviselő azért szükséges, mert az utóbbihoz kell jogi szaktudás. A váláshoz nem. ha két ember nem akar tovább házasságban élni, akkor azt a bíróság felbontja. nem bontja fel akkor, ha vita van a kk. gyermek(-ek) elhelyezése, tartása kérdésében. persze ekkor is lehet részítéletben kérni a házasság felbontását.

mylon # 2011.09.12. 16:09

Hmm...de van esélyem arra, hogyha én valahogy kifizetem a tartozást, utána azt én betudjam hajtani az ex-férjemen jogilag?

mylon # 2011.09.13. 08:34

Most kutakodtam a papírok között és találtam egy olyat az autóvásárlás után, hogy:

"
MEGÁLLAPODÁS

Alulírott xyz tulajdonos valamint zyx a fent nevezett gépjármű üzembentartója kölcsönösen megállapodnak, hogy a személygépkocsi költségeit a továbbiakban XXX fizeti. YYY kijelenti, hogy amennyiben XXX fizeti a hitel törlesztését, abban az esetben lemond a fent nevezett gépkocsi használati és tulajdonjogáról. Valamint a felek egyértelműen kijelentik, hogy a fentiekben leírtakat kötelezőnek tartják magukra nézve és a válóperes eljárás során a fenti megállapodáshoz tartják magukat. továbbá megegyeznek abban, hogy a válóperes eljárás végeztével, hogy a személygépkocsi hitelszerződését és tulajdonjogát átíratják XXX-re, vagy akadályoztatása esetén az általa megjelölt személyre. Az átírás 4%-os költségét YYY vállalja, a többi költséget pedig XXX"

(részlet)

Magánokiratban 2 tanúval ellátott, ezzel kezdhetek valamit?

balaton1978 # 2011.09.27. 07:17

Tiszteletem!

Férjem hitelkártyát igényelt az OTP-nél 3 éve. Azóta lett belőle tartozásrendező kölcsön, mivel nálunk is válság volt anyagilag. Ezt fizetgettük, havi 11 ezer volt a részlet, de tavasz vége-nyár elején megint megcsúsztunk, ha jól emlékszem 23 ezer körül volt a hátralék, és ezt jún.-ban mondták, mikor befizettem 17 ezer ft-ot egyszerre. Aug. elején anyósom ment 40 ezer Ft-al, hogy rendezze, de közölték, hogy ők eladták az OTP Faktoringnak, majd ők jelentkeznek. Minket erről senki egy árva sorban sem értesített, se telefon, se semmi. Férjem régi-5 évvel ezelőtti címére írt a faktoring, átvenni senki nem tudta, mivel ott a volt feleség él, ő nem jogosult, férjem meg külföldön dolgozik, posta meg hétközben van, akkor meg nincs itthon. Mondhatni, szívességből szólt a volt asszony, ezek után én módosítottam a címet nekik. Viszont 400 ezer forintra sokallom az 54 ezer ft-os hasznukat. Ezért arra gondoltam, bemegyek az OTP-be, és megkérem őket, mutassák már meg annak az értesítésnek a másolatát, amit címünkre kiküldtek, hogy továbbadják a kölcsönünket. De sajnos ismerem őket, elhajtanak, hogy nem tudnak segíteni, értsem meg. Volt már velük dolgom, hitelt akartam kiváltani, minden jó volt, tehermentes ingatlan volt, mégsem sikerült, és nem tudták-akarták megmondani miért.( 1 milla lett volna-12 millás ingatlannal-vicc!)
Szóval érdeklődnék, mit tehetek, mihez van jogom, fenyegetőzhetek-e perrel, ez egyáltalán egyoldalú szerz.mód.-e, mivel az adóst nem értesítették.

Köszönettel-adósfeleség

hunter794 # 2011.09.29. 08:31

Jó napot kívánok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy az Erste banknál négy éve vettem fel CHF hitelt, amit forintban fizetek, tehát jelentősen nőtt a törlesztőrészletem. A folyósítás CHF-ban történt, mert akkor ezt ajánlották. Most emiatt tagadják meg a kedvezményes végtörlesztést, holott ugyanúgy devizaalapú hitelem van, forintban törlesztek és szenvedek az árfolyamnövekedéstől. Az lenne a kérdésem, hogy a törvényben van erre vonatkozó rész, hogy ebben az esetben én nem törleszthetek, vagy ez csak az ersténél van így? Előre is köszönöm!

végrehajtó1 # 2011.09.29. 11:57

Szóval érdeklődnék, mit tehetek, mihez van jogom, fenyegetőzhetek-e perrel, ez egyáltalán egyoldalú szerz.mód.-e, mivel az adóst nem értesítették.

Ha nem kaptál utólag is bizonyíthatóan értesítést arról hogy a követelést engedményezte a az otp akkor te az otp-nek tartozol.Nekik kell kifizetned.Függetlenül attól hogy a követeléskezelő mit állit.Ha kifizetted az otp-nek és a köv.kezelő fizetési meghagyást bocsátatna ki akkor mondj ellent és a pert biztosan el fogja veszíteni.