Banki hitelek


bombázó # 2009.08.19. 14:13

Üdvözlet!

Az édeapám jelzálogalapú kölcsönt vett fel egy banktól.Jelzálogként a házunkat ajánlotta fel. Én 1/4-ed részben vagyok tulajdonos, így a szerződéseket és közjegyzői okiratot nekem is alá kellett írni.
Ám a bank a szerződésben elírt egy dátumot, így az nem egyezik a közjegyzői okiratban foglaltakkal.
Újra mennünk kell aláírni a papírokat.
A bank a közjegyző díját kifizeti, ám én szeretném tudni, hogy az utazási költségekkel ebben az esetben mi van.
Én majdnem 300 km-re lakom, így az utazás elég költséges.

VAn megoldás ilyen esetben?

kadaj01 # 2009.08.19. 15:50

Nincs. Egy kicsit kevesebb fog jutni a mellműtétre, kedves bombázó.

bombázó # 2009.08.19. 16:30

Kadaj01!

Azért nem írom, hogy kedves, mert nam vagy az.
Elég lett volna, ha azt írod NINCS. Az egyéb megjegyzésed pedig egyáltalán nem volt humoros, úgyhogy legközelebb mással próbálkozz. (habár próbálkozni csak a kiskutyák szoktak)

csiga69 # 2009.09.03. 08:24

Tisztelt Jogi Szakértő!
Banki hitel tartozást gyerektartásdíjból vonhatnak? Végrehajtásnál, úgy hallottam, vannak bizonyos dolgok, amit nem foglalhatnak le. Ha 3 gyereket nevelek, mi az amit nem vihetnek el? Bérlakásban élek. csalika kérdésére adott válaszból jól értettem, hogy bár a munkabérből csak bizonyos %-ot vonhatnak, viszont a banki számlámról akár a teljes összeget letilthatják? Válaszukat előre is köszönöm.

_Wasp_ # 2009.09.03. 09:22

Bár a munkabérből csak bizonyos %-ot vonhatnak, viszont a banki számlámról akár a teljes összeget letilthatják?
igen - kivéve ha a bankszámládon csak az aktuális havi munkabéred van.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

nandy # 2009.09.03. 14:32

De sem a végrehajtó, sem a bank nem vizsgálja, hogy milyen jogcímen érkezett jóváírás a bankszámlára... Így max. utólag lehet visszakövetelni a végrehajtótól.

mosoly2006 # 2009.09.04. 12:38

sziasztok!

érdelődöm, h tudja-e valaki a tartozások pl. hitel kártya, személyi kölcsön, áruhitel tartozás ha nem tudják hol behajtani már 2-3éve ezek elévülhetnek vagy nem? jó lenne:)
v mi lesz vele? börtön jár érte?:)

...

nandy # 2009.09.04. 13:23

.