Banki hitelek


badogos # 2012.01.21. 07:30

Az a baj hogy ezt a számlaszámot nem tudják megnézni a helyi fiókban, mert ez valami technikai számlaszám amit a központban hoztak létre direkt a végtörlesztés céljából. Annak örülnék a legjobban ha hamarabb lezárnák, mert jan 30-án esedékes a következő törlesztő részletem, viszont gyanítom most éppen ezért kivárják a 31-ét. Még azt sem tudják megmondani, hogy akkor most nekem kell-e a hitelt adó banktól nyilatkozat(mert forint hitelből váltom ki), hogy nem vonja vissza a szerződést. Ez már agyrém!

badogos # 2012.01.21. 07:32

Egyébként ezt hogy értelmeznék?
"Az FHB által nyújtott devizahitelek rögzített árfolyamon történő végtörlesztésével kapcsolatban ezúton is tájékoztatjuk, hogy a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. törvény (Hpt.) 200/B. § (2) bekezdés f) pontja értelmében a végtörlesztési igényt bejelentő hitelfelvevőnek legkésőbb 2012. január 30-ig

  • át kell utalni a végtörlesztéshez szükséges teljes forint összeget a hitelt nyújtó FHB által megjelölt számlára, és/vagy
  • amennyiben a végtörlesztéshez nem az FHB-tól, hanem valamely más pénzügyi intézménytől hitelt igényeltek, akkor - a végtörlesztéshez átutalt összeggel nem fedezett hányadra vonatkozóan - a hitelt nyújtó pénzügyi intézmény által kiállított és cégszerűen aláírt, feltétlen és visszavonhatatlan kötelezettségvállaló nyilatkozat egy eredeti példányát be kell nyújtani az FHB valamely fiókjába."

Főleg az "és/vagy"-tól kezdve kérdezem, ez mit jelent?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.21. 09:03

Na mit?
Ha a teljes összeg készpénz vagy a teljes összeg kölcsön, akkor "vagy"; ha mind a kettő játszik, akkor "és".
Mit görcsölsz?

badogos # 2012.01.21. 09:14

Azért "görcsölök", hogy ha már a pénz ott van a számlán, akkor minek nyilatkozat arról, hogy a pénzt megkapjuk?

badogos # 2012.01.21. 09:33

Ja és egyébként a hivatkozott 1996. évi CXII. törvény (Hpt.) 200/B. § (2) bekezdés f) pontja nem tartalmaz "ÉS"-t, csak "VAGY"-ot!!!!!!
Ehhez mit szólnak?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.21. 10:12

[fejét fogja]

badogos # 2012.01.21. 10:43

hát én is fejemet fogom, csak én az idegtől...