Banki hitelek


Melinda8899 # 2014.02.21. 13:04

Segítség, a férjem meglépett és most nekem kell fizetni?

Kedves fórumozók, a férjemmel véget ért a kapcsolatunk de mielőtt elváltunk volna eltűnt külföldön, nem tudom hol van mert semmilyen információt nem ad magáról sem ő, sem a családja. Valószínűleg Izraelben vagy valahol a közelkeleten van.

A házasság alatt is külföldön volt, különböző internetes és "szürke" jövedelmekből élt elég jól.

Miután hazajöttem (hazaküldött), kiderült hogy van 2 tartozása az OTP-nél még régebbről amikor Magyarországon éltünk. Egy AMEX kárgya és egy fedezet nélküli személyi kölcsön. Nem sok, kevesebb mint 2M Ft. És kb 80.000 ft adótartozása is van be nem fizetett dolgai miatt.

Beadtam a válópert, egyértelmű hogy a tárgyalásokon nem jelenik meg.

A kérdésem az hogy a bank ezeket behajthatja rajtam mint jelenlegi feleségen? Amekkora szemétláda simán hagyja hogy én fizessem ki ezeket, de mivel eddig eltartott és nem dolgoztam így nem fogom és nem is akarom kifizetni.

Köszönöm!!!!!

Mimosa # 2014.02.27. 12:43

Kedves fórumozók.

2006-ban felvettem a bankomtól 180 ezer forint A hitelt. Két évvel később meg szűnt a munkahelyem. Ezt a számlát nem szüntettem meg, de azóta sincs semmilyen utalás rá. A legújabb bankszámla kivonatom szerint 36ezer forint tartozás van a számlámon.

Létezik, hogy 6-7 év alatt csak ennyit kamatozott volna? Tehát ha kifizetem a tartozást és fent írt kamatot egy összegben akkor sikerülhet ettől a tartozástól megszabadulnom?

Köszönöm az esetleges választ előre is.

pazs # 2014.02.27. 14:15

Mimosa: ezt kérdezd a banktól.

Melinda8899: a házassági életközösség ideje alatt szerzett vagyon és a tartozás is közös. Úgyhogy igen, azon hajtják be a(z egykori) házastársak közül, akin tudják, aztán majd az egykori házastársak elszámolnak egymással, ahogy tudnak.

marianna75 # 2014.05.22. 12:10

Üdvözlöm! Segítséget szeretnék kérni, a férjem Angliában dolgozik, nyitott a Natwest-nél számlát, volt itthon kártyám pin-kóddal amiről amikor mondta mennyit vehetek fel pénzt felvettem! Most azt mondja, hogy minuszba tettem a számláját, mert többet vettem fel, én mindig OTP autómatánál a lakhelyemen vettem fel!Segítsen hogy tudom bebizonyítani hogy ez nem így történt?Mert ő neki kiment a sok kamat, mert állítólag ott ha minuszba megy valaki akkor 6 font a napi kamat! Ezt el hiszem , de nem vettem le minuszba, sagítsen hova menjek, ki tud segíteni, mert ő nem mutatja meg nekem a banki kivonatot se! Segítsen! Nagyon szépen köszönö! A pin kód megvan, meg itt van nálam a kártya szám meg a kártya is! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.22. 16:24

Miben segíthetnénk? A férjed rosszul számolta ki, mennyit vehetsz ki. Elfelejtette, vagy nem gondolta, hogy ha külföldi bankkártyával OTP-automatából veszel fel pénzt, annak iszonyatos költsége lesz.

monalisa1 # 2014.05.23. 10:05

A havi egyenleget mindent megmutat ami a számlával kapcsolatban történt.

Balu71 # 2014.07.03. 12:49

2007 ben felvett, és tavaly kifizetett autohitelemmel lenne kérdésem.
A kormány döntése értelmében a jogtalanul felszámitott költségek visszajárnak a devizahiteleseknek, ami engem is érint.
Megkeresve a bankomat egy hivatalos levelet küldtek hogy a szerződés nem volt részükről tisztességtelen részükről. svajci frankot vettem fel éa több mint a dupláját fizettem vissza!
Tudna valaki tanácsot adni mit tegyek?
Köszönettel Balázs


autohitel

gerbera317 # 2014.07.04. 13:05

Amíg az ügyben hozott konkrét ítélet, vagy törvény nem mondja ki, hogy törvénytelen volt az ügylet, addig az törvényes volt.

  • Ítéleted van? - Valósznűleg nincs.
  • Törvény van rá? - Egyelőre csak törvénytervezet.

Az egyetlen tanács, ami adható, hogy várj.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.07.04. 19:38

Törvény az már. Csak még nincs kihirdetve.

ryta657 # 2014.07.07. 06:56

Szegény megboldogult apósom vett fel 2007-ben hitelt az autóra, amit halálakor megörökölt a párom. Fizettük tovább a hitelt, no de nem is ez a lényeg. Tavaly lejárt az autóról a tőketartozás, és csak a kamatkülönbözet maradt, így két választási lehetőségünk lett. Vagy fizetjük fix összeggel évekig ezt a tartozást, vagy egyben kifizetjük, és így még engedett is belőle a bank. Mi inkább az utóbbit választottuk, vettünk fel forint alapú hitelt, és igyekeztünk tőle mihamarabb megszabadulni. Kérdésem az, hogy ez végtörlesztésnek minősül?

ius latratus # 2014.07.07. 09:03

Nem.
De mit tennél, ha igen lenne a válasz?