írjatok egy üzembentartóit, az a legolcsóbb, csak a forgalmit kell kitölteni(egy átirás kb 60-100e ft minden fizetnivalóval), de úgy menj az okmányirodába, hogy a biztositás meg van kötve a nevedre, igy apudnak nem veszik el a bonusza, és minden szabálysértésért téged fog szekálni a hatóság. Nekem is a fater nevén van a kocsi, és én vagyok az üzembentartó.
Autó családon belül
Egy adásvételi szerződésben - amelyben akár jelképes 1 Ft is lehet a vételár, édesapádtól megvásárolod az autót. Az átíratás költsége a gépkocsi motor m3 alapján., átlagos autónál pár tízezer forint költség csak. A kötelező felelősségbiztosítást és a súlyadót is rendezni kell, vagyis azokat a továbbaikra nézve felvállalnod.
Vagy készül egy "Kölcsönadási megállapodás" miszerint édesapád x időre korlátlan használatra kölcsönadja neked az autót - akár külföldre is mehetsz vele. (A tulajdonjog, az üzembentartói jog/kötelezettség apukád nevén marad ezen időszakra.) Kell két tanú az okiratnál.
A szerződés MINDIG legyen nálad, vagyis az autó papírjai mellett.
Kívánok balesetmentes, örömteli autózást.
"Lisa"
laikus hozzászóló
Keedves Béla (kbs)!
Köszönöm a kimerítő válaszokat! Ebben az esetben milyen szerződést írjunk meg? Mivel gyakorlatilag ingyen jutok hozzá az autóhoz. Vagy írni kell akkor is szerződést...mondjuk 1 Ft-ról. Nem tudom.
A Laikus :-)
Természetesen, Nem fognak bejegyezni tulajdonosnak, ha nincs jogcímed.
(Ami a másik kérdést illeti: hát ki a jóistennek menjen a büntetés, ha nem a tulajnak? De az is benne van, hogy ha nem ő vezetett, akkor legyen szíves megmondani, hogy ki. És akkor azt fogják bírságolni - már ha elismeri. Nem szeretem, ha a laikus szívózik, mert ő jobban tudja. Akkor ne kérdezzen.)
és mielőtt átíratom az autót a nevemre, kössünk valamilyen szerződést, vagy le kell papírozni, hogy hogyan került hozzám az autó?
ja, viszont az, hogy kit büntetnek meg: egyik ismerősöm kölcsönadta az autóját, gyorshajtás miatt lefényképezték, és neki ment a büntetés, nem annak, aki vezetett.. tehát az elmélet itt megbukik :-)
Közlekedési szabálysértésért sohasem a tulajdonost büntetik, hanem a szabálysértés elkövetőjét, azaz a vezetőt.
Ha csak az a cél, hogy a te kihágásaidért még közigazgatási bírsággal se sújtsák édesapádat, annak nem az a módja, hogy szerződést köttök, hanem az, hogy vállalod, amit elkövettél. Ilyen egyszerű.
Kedves Fórumozók!
Az ügyben fordulok hozzátok, hogy:
Édesapám új autót vásárol, a régit nekem szeretné adni. Addig, ameddig az átíratásra nem jön össze a pénz, addig sem szeretnénk, hogyha valamilyen szabálysértést követek el, őt büntessék meg. Ilyenkor elég egy üzembantartói szerződést megkötni pl.1 év határozott időtartamra (addig összejön az átíratásra a pénz)? Azt le kell adni az okmányírodában? Vagy ilyenkor mi a legmegfelelőbb megoldás? Továbbá amikor az én nevemre kerül az autó, kell valamilyen szerződést kötni, vagy családon belül ez hogyan szokott működni?
Üdv
Bence
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02