Tartozás elévülés 5 év után létezik?


andika77 # 2011.12.05. 14:46

ez év júniusától jött a letiltás amit átlagosan 30 000 ftal fognak a le tiltásra tehát mi beszéltünk az opt faktoringal ők azt mondták ez csak férjemre eső rész mivel nekem 11 évvel ezelőtt a nem volt jövedelmem csak a családi pótlékom és a gyesem azt nem vették figyelmbe csak a párom jövedelmét erre kaptunk 181 000 ft ot amit most még csak a páromtól fognak de az 650 000 ft kamattal együtt ami rám eső rész lesz az még kb 200 000 ft lesz ezt az összeget mi nagyon soknak találjuk nem tudjuk mit csináljunk mert el ismerejük hogy tartozásunk van de ne ennyi kamattal mert ezt nem leszünk képesek ki fizetni egy ügyvéddel beszéltünk és ő azt mondta hogy ennek a tartozásnak már el kelet volna évülni de sajnos az ügyvéd is pénzbe kerül mire mindent ki fizetünk szinte semmire sem marad mi probáltnuk meg kérni kisebb összegel de nem adták meg mivel azt mondták hogy már behajtás alatt van igy tanácstalanok vagyunk mert egy másik megyében tárgyalták az ügyet nem vettük át a levelet mert nem az állandó lakcimre küldték a le tiltási felszólitást de azt mondtáka heves megyei biróságon hogy a felszolitó leveleket hogy az állandó lakcimre kelett volna küldeni amit ki kiértem a biróságrol azzal tudom bizonyitani hohy nem vettük át a felszólitó levelekte
de azt mondta a jásznagykun szolnok megyei biroság hogy nem vagyunk meg bizható fizetők igy részlet csökentést nem kérhetünk de ha nem kaptuk meg az állandó lakcimre a levelet honnan tudjam hogy le tiltásom van ? mit tanácsol mit tegyünk

Piroska1 # 2011.12.05. 18:05

Seprioth címszó alatt Laci aláírással szeretném megkérdezni,hogy a 2005-2007 egészségügyi járulék címén 180 ezer ft tartozással NAV-nak kapcsolatban sikerült-e valamit intézni.mert én ugyanazt az összeget és ugyanazzal az évszámmal kaptam meg ma a levelet a NAV-tól.Kérlek légy szíves segíts,hogy mit tudtál intézni.Válaszodat nagyon várom ,köszönettelPiroska1

jolánjenő # 2011.12.07. 19:38

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Kiskorú gyermekemet egyedül nevelem 46 éves vagyok,elváltam 8 éve, a házasságomból önhibámon kívül kisemmiződtem. Az akkor jól menő vállalkozásom, hogy folytatni tudjam nagyobb hitelt vettem fel.Házat vettem, felújítottam..azután minden nehezedett,apeh tartozásom ( 2 millióról, most már 4.5 millió) részletfizetését nem tudtam fizetni és a későbbi 3 banknak a kisebb hitelek, telefon iparűzés stb..a részletei maradtak el. Vállalkozásomat KFT be tettem ami a másik nagykorú külföldön élő lányom nevén van. Adósságaim tetőfokán állok szinte csak a közműveket tudom fizetni.A házra felvett hitelem 21 millió + 1 autó ami szintén két éve bedőlt. Az összes tartozás most az apeh-el együtt kb 40 millió.A házat 36 millióra értékelte 4 éve a bank amit most 25 ért sem tudok eladni.
Kérdésem az hogy ha kilakoltatnak és hajléktalan lennénk vagy fogom a gyereket és elhagyom az országot keresnek e majd? A bankban azt mondta a közjegyző,hogy menjek".Nem loptam csaltam adósok börtöne nincs ez önhibámon kívüli fizetés képtelenség. A kis erdőben is lakhatok, ha nincs itteni jövedelmem nem tudnak miből mit" levonni.A szüleimet felelősségre vonhatják e miattam?? Amúgy 1 17 éves autó van a nevemen más semmim nincs.A bank a házat 13 millió körül árverezni fogja,és a többi? Napi szinten lejjebb kerülök idegeim kivannak! Tudom sok lett vállalva de hozzám vágták a bank kártyákat aztán..Talán elévülnek?? Megkeresnek?? Válaszát nagyon köszönöm!

jolánjenő # 2011.12.10. 21:18

Tisztelt Végrehajtó!
Nem szeretnék tolakodó lenni de mikor kapok választ?
Tisztelettel jolánjenő

sztankovics bruno # 2012.01.10. 12:09

Leg elsönek BUÉK mindenkinek! nekem egy otp hitel kártyás problémám,lenne 1998 as ügy és onnan 2001-ben küldtek utolsó tértivevényt ami át lett véve és megszakadt minden féle követelés velük!
Tehát semmi kapcsolat nem volt.
2011. oktoberban 1 Alpha financial services sopronba tevénykenykedö cég rámszált már kettö levelet bedobtak csak ugy a postaládába,mindkettö részlet fizetést ajált fel..Az elsö levélben 150.471 ft 18 havi törlesztést ajál! 5.435ft havi törlesztéssel! A másik levélben 150.656 az összeg és ott 4.864ft al kell törleszteni..És ha megkezdem a törlesztést akkor 72.829ft-ot elengednek tehát felét elengedi!
én nem tudom Ez az ügy Tisztelettel kérdem már nem évült el?
és csak probálkoznak?
Tanácstalan vagyok nem azt várják hogy feladjam és akkor annyi..fizetnem kel mert elfogadtam ennyi idö után? Kérném a segitségüket mert elég zavaros ez az ügy! Elöreis köszönöm!

végrehajtó1 # 2012.01.10. 13:26

Elévült.Ne fizess.Ne levelezz.Ne telefonálj.

sztankovics bruno # 2012.01.10. 17:38

Köszönöm válaszát! Akkor nem indithat behajtást utánam? Mert 1 kis fenyegetés ügy véd lakás elvétel stb bevolt igérve..
Ha nem adom fel a csekket ami benne volt!

Köszönöm a válaszát elöreis! Sz. Bruno.

végrehajtó1 # 2012.01.10. 18:35

De indíthat behajtást.(nem végrehajtást).
De azzal semmire nem megy.A behajtónak semmi jogosítványa nincs.

Ügyvéd nem tudja elvenni a lakásod.Ne dőlj be mindennek.

Később majd ennél vadabb dolgokkal is fognak fenyegetőzni.De az egyik füleden be a másikon ki...)

sztankovics bruno # 2012.01.10. 23:12

Elnézést de ezt találtam róluk a cégröl!
Az Alpha Financial Services Kft. leírt, hátrasorolt, elévült pénzügyi követelések kezelésére specializálódott követeléskezelő cég.

ObudaFan # 2012.01.11. 20:45

elévült pénzügyi követelések kezelésére

Az jó.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 21:30

Szeretik a kihívásokat :)

C a s a b l a n c a # 2012.01.12. 06:36

Gyerekekek! Ez az OTPFactoring behajtás komoly vagy himi-humi dolog?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.12. 07:16

Muszáj komolynak lennie, mert nagyon rossz vicc lenne. :O)

goldman0823 # 2012.01.12. 14:00

Tiszteltt.
Olyan jelegü kérdésem lene önhöz,hogy ha van egy aph tartozásom amit már vonak a füzimböl 33% és a házamat is beterhelték ezel az öszegel.Voltam bent a végrehajtonál és meg kérdeztem töle medig fogják ezt voni tölem???
Azt válaszolta,hogy 5-6 éven belül. elévül az ügy és ha nem tudták értékesiteni a házam akkor leveszik rola a terhelést és a 33% elengedik.
Nem tudom mit higyek de miért is mondana valotlant a végrehajtó??
Szeretném ha megerösitené ön is ezt az álitást:
Köszönetel

végrehajtó1 # 2012.01.12. 14:39

Az elévülési időn belül lehet végrehajtani.Ez 5 év.Ehhez hozzájön 6 hónap.De ez lehet picivel több is attól függően hogy mikori az esedékesség.
Ha nem lehet ez idő alatt behajtani akkor elévülés miatt törlik.És leveszik a vh jogot valamint letíltást visszavonják.

goldman0823 # 2012.01.12. 15:21

Köszönöm!!

ancora # 2012.01.16. 08:42

Sziasztok!

Szeretnek erdeklodni,hogy ot ev utan elevulnek-e a magannyugdijpenztari ugyek.Ugyanis a 2000-es evre vonatkozo hinayossagot most fedeztem fel- sok mas mellett.

2000 decembereben az egyenlegertesitom szerint 12 ezer helyett csak 1000-et utalt a munkaltatom tagdijkent.
2007 aprilisaban penztarvaltaskor az elso havi tagdij nem erkezett meg az egyenlegertesito szerint,10000 ft.
Szinten 2007-ben penztarvaltaskor a regi penztaram kicsit kesobb utanam kuldott 20 000 forintot, de az uj penztaram egyenlegetesitojen nem szerepel.A 2010 oktoberi berem pedig meg magannyugdijpenztari tagdijkent vontak le,,de oda nem erkezett meg.
Lehet meg lepni ezekben az ugyekben?
a.

KanyaDaHun # 2012.01.16. 16:54

üdv!
ha kérhetem valaki szolgáltasson számomra valamiféle megoldást a problémámra!:)

az ügy:
van egy tartozás amivel 2005.aug.5-én kerestek meg utoljára.. a következő felszólítást napra pontosan 2010.aug.5-én vettem át.. (tehát előtte semmi nem jött)

kérdésem a következő:
elévült-e a tartozás?
(„Ha törvény eltérően nem rendelkezik, a követelések az esedékessé válástól számított öt év alatt elévülnek.”)

tehát azon a napon (aug.5.) van az elévülés, vagy az azt követő napon (aug.6.)?
sajnos nem találok rá semmi érdemleges információt a PTK/PTKÉ-ben.. egyátalán behajtható-e az elévülés napján a követelés (már ha akkor van az a bizonyos nap mint amikor átvettem a levelet)?

előre is köszönöm a választ!

goldman0823 # 2012.01.19. 08:10

Tisztelt!
Ha apeh tartozás miat beterhelték a házam de van rajta kölcsön az aph egyesül a bankal és elsönek kifüzeti a bankot és a maradék az aphé ezt tudom de ha most elválnék páromtol és ö igényt tartana a ház felére akkor figyelembe venék e ezt mivel a ház az sajna az 1/1 az enyém és beterlhelték és szerintem ki is rakták eladásar Hogy lehetne ezt megoldani???
Elöre is köszönöm válaszát Tiszteletel.

macskaszem0 # 2012.01.25. 07:57

Üdvözletem!
Kérdésem lenne egy folyószámla hitel elévülésével kapcsolatban. A hitel összege 20.000 ft volt melynek lejárati ideje 2002.04.30. Egy új folyószámlát nyitottam az OTP banknál, és akkori lehetőség volt, hogy a mínuszba lehetett vinni a számlát 20.000 ft-tal. Az akkori anyagi helyzetünk, munkanélküliek lettünk...mindennek köszönhetően éltünk is a lehetőséggel. Időközben váltam, költöztem, a folyó számla pár hónap múlva meg is szűnt. Most, hogy a kisebbik lányom számlát nyitott az Otp-nél, mint szülőként nyilvántartásba kerültem, így egyből utol is értek a követeléssel.Most a napokban érkezett címemre egy felszólító levél, ezelőtt talán már 4 éve, hogy utoljára jelzett nekem a bank. A kérdésem az lenne, ha nem tudok fizetni mitől kell tartanom. Ugyanis az eltelt időnek köszönhetően a 20.000ft-ból, több mint 100.000ft lett.Ha tanácsot kaphatnék, vagy megoldást a kérdésemre köszönöm szépen.

végrehajtó1 # 2012.01.25. 09:20

KanyaDaHun

nem évült el.

végrehajtó1 # 2012.01.25. 09:21

goldman0823

se hogy

marcika # 2012.01.25. 10:15

Van egy kedves ismerősöm, aki tegnap kapott az OTP Faktoringtól egy levelet, hogy 40 e ft tőketartozása van és 80 e forint teljes tartozás. A levél "simán" jött, nem ajánlott. Nem tudja mi ez, nem kapott levelet az OTP faktorintól és képtelenség őket felhívni, mert rendszerhibát mond a telefon.
A tartozás lejárta 2002.

Nem évült el? (Egyelőre azt sem tudja mi ez). Nem ajánlott levelet kellett volna küldeniük?

marcika # 2012.01.25. 10:23

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy olyan levél érkezett, hogy felteszik a KHR rendszerbe. Még csak az sincs benne a levélben, hogy fizessen.

végrehajtó1 # 2012.01.25. 10:40

Abban nem is lesz benne. Ilyet mindenki kap akinek tartozása .Lehet hogy elévült de a Khr-ben akkor is ott marad.-