rágalmazás, zaklatás, zsarolás


ObudaFan # 2011.10.24. 13:11

Ez már minősülhet annak.

valoapa # 2011.11.03. 15:44

Kedves hozzáértők!

Hitelre közös tulajdont vásároltunk 1/2-1/2 tulajdonrésszel, tulajdonostársam időközben meggondolta magát és mégsem tart igényt az ő részére, ezért felszólított, hogy adjuk el egyben az egészet, mert ő nem hajlandó a saját tartozását fizetni.

Én a tulajdonrészemtől megválni nem akarok, mert csak jelentős veszteséggel tehetném, ő viszont azzal fenyeget, hogy márpedig ő a jövőben sem fogja fizetni a ráeső részletet, és mivel rajta nem is lehet semmilyen követelést behajtani, ezért vélhetően ennek az lesz az eredménye, hogy a bank elárverezi a tulajdonunkat, sőt, a kezesünk által felajánlott biztosítékot is.

Igazából három rossz közötti választásra kényszerít: vagy hatalmas veszteséggel eladok valamit, amit meg akarnék tartani, vagy helyette fizetem a hiteltörlesztését, amit behajtani rajta nem lehet, vagy nem fizetem az ő törlesztését és akkor főleg rajtam, illetve a közeli hozzátartozómon, a kezesen fogja elverni a port a bank.

Nem ütközik-e BTK-ba ez a fajta kényszerítés?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 16:10

Nem, mert nem kényszerítés.

Patikalátogató # 2011.11.03. 17:13

Tisztelt Fórum!

Fel lehet jelenti valakit, ha pusztán "rondán" beszél?
Patikalátogató vagyok, az a dolgom, hogy a gyógyszercégek akciós megrendelő lapjait viszem ki személyesen. Az egyik patikában gyűlölik a patikalátogatókat, belépésem után a gyógyszerész üvölteni kezdett: "hordjam el magam", "takarodjak", ezek az ide leírható szavak. Azon kívül, hogy beléptem a patikába nem tettem semmi olyat, hogy ne lehetett volna normálisan reagálni. Az eset nagyon felzaklatott, 10 év alatt ilyen megaláztatás még nem ért. Mit lehet tenni ez ügyben? Számít az bármilyen szabálysértésnek, ha valakit ok nélkül sértegetnek? Mondhattál volna azt is, hogy nem fogadnak látogatót, nincs szükségük megrendelő lapokra, mert nem vásárolnak gyógyszert (akkor nem értem, mitől gyógyszertár, de mindegy. Ha valakit "szavakkal" bántalmaznak ok nélkül, mit lehet tenni?
Köszönöm.

valoapa # 2011.11.03. 19:57

Jogilag nem is lehet semmilyen módon megfogni ezt a helyzetet, hogy egy vállalt kölcsönszerződésnek nem tesz eleget, és ezzel kárt okoz nekem?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.03. 21:11

Fizetési meghagyás, ha ellentmond, per.

valoapa # 2011.11.04. 10:39

Hát, ha nincs jobb...

Köszönöm!

97ataner # 2011.11.05. 10:43

Mit lehet tenni ! A bíróság tévedésből egymás után három alkalommal más nevét írta egy folyamatban lévő perben perben .Pontosan azt, hogy ellene büntető eljárás folyik rágalmazás miatt . A végén kiderült, hogy csak név elírás az egész .Szegény meg rosszul lett, hogy ő soha nem rágalmazott senki !

apacka # 2011.11.07. 08:29

Tisztel fórumozók!
Az esetem a következő: egy személy nagy nyilvánosság előtt valótlan állításaival megrágalmazott. Ezért feljelentést tettem. Az ügyemben - mivel volt olyan körülmény - nyomozást az ügyészség rendelte el, és a rendőrség nyomozott. A felojelentett személyt meg is gyanusították. Az ügy már lassan két éve húzódott, amikor a nyomozó hatóság, majd az ügyészség értesített, hogy véleményük szerint a rágalmazás alapesete valósult meg, így az ügyet a bíróságra átteszik. Így a vád képviseletét én képviselhetem. A bíróság ki is tűzte az ügyben megjelölte az előzetes meghallgatás időpontját. Én meg mondom őszintén, hogy a rágalmazás óta eltelt hosszú idő függvényében nem akarom az ügyet tovább folytatni. Ezért azon gondolkozom, hogy elállok a további feljelentéstől. Kérdésem:
1./ Viszontváddal élhet e ellenem a feljelentett, ha nem kívánom az ügy tovább folytatását? Annak függvényében kérdezem, mivel őt meggyanusították az ügy során nyomozati szakban. Hivatkozhat e hamis vád miatti feljelentésre? Hozzá teszem, hogy az ő gyanusításának minden alapja meg volt, így az ő gyanusítása az általa mondottak valótlanságán alapultak.
2./ Bármiféle követelése -pl. költségek - lehet e felém?

Végezetül: még mielőtt valaki azt mondaná, hogy miért nem folytatom tovább az ügyet, azt válaszolom előre, hogy bele fáradtam abba, hogy két év után még most kezdődne minden előlről és ki tudja meddig húzódna? A családom is inkább a nyugalmat választja és én ezt tartom szem előtt.

Kérem, hogy részletes felvilágosítást adjatok, ne véleményeket. Ügyvédre nincs pénzem ezért számítok itt a jogi tanácsra.

végrehajtó1 # 2011.11.07. 09:01

A családom is inkább a nyugalmat választja és én ezt tartom szem előtt

Amikor elkezdted mit tartottál szem elött?

apacka # 2011.11.07. 10:11

A kérdés jogos is lehetne, de mivel én kerültem ilyen helyzetbe, én tudom, hogy akkor mit éreztem. Az idő múlásával - két év elteltével - az ember sok mindent másképp lát. Nem feltétlenül hiányzik még a -jelenlegi igazságszolgáltatás leterheltségét figyelembe véve- több éven át pereskedni azért, hogy esetleg ott is az legyen a végeredmény vagy indokolás, hogy az idő múlásával a társadalomra veszélyesség annyira csekéllyé vált, hogy a legenyhébb büntetés kiszabása is szükségtelen!

Ettő függetlenül köszönöm a hozzászólásodat.

bonca56 # 2011.11.08. 11:46

a kérdésem a következő! saját telefonomat, ha másnak oda adom,kölcsön adom és sorozatosan hívom és nem veszi fel ,,zaklatásnak minősül-e! köszönöm

ObudaFan # 2011.11.08. 15:32

Valószínűleg nem.

gallér # 2011.11.10. 13:38

A történet: Barátnőm, és a férje külön költöztek.A lánynak nyomós okai voltak erre(a férje évek óta nem dolgozott rendesen,bár lett volna rá lehetősége, nem foglalkozott nagyon sem vele,sem a gyerekükkel, többször kábítószerezett,és barátnőm gyedéből és pluszmunkás pénzéből tartatta el magát) Most hogy a lány elküldte esett le neki hogy mit veszített, és próbálkozna visszamenni, de a lány már döntött véglegesen.Így a férje nekiállt a bűnbakkeresésnek,a lány több ismerősének is irt az interneten, hogy adjanak neki tanácsot, többek közt nekem is, hogy hogyan mehetne vissza hozzá.Én megírtam neki a véleményem, hogy nem tartom jó ötletnek hogy nekem ír, és hogy nem tudok segíteni neki ebben.Ezek után többször is irt ebben a témában de már nem válaszoltam, most legutóbb egy fenyegető levelet küldött(legalábbis én annak éreztem), melyben arról ír hogy szerinte félig én tettem tönkre a családját mert bujtogattam a barátnőmet ellene.Ebben engem elhord még egy két dolognak,ezt nem részletezném, és ezután közli, hogy " legyél tudatában annak,hogy ha átadod xynak(barátnőm),akkor Te jársz rosszabbul,mert én is továbbítom,amik nem lennének olyan jók.." Itt velem kapcsolatos információkra gondol, amiket igazából a páromnak címezne, csak ő nem tudja, hogy mi a párommal mindent tudunk egymásról, konkrétan ezeket is, emiatt nem is lenne félnivalóm, de ez a facebook közösségi oldalon történt levelezés, és vannak olyan dolgok amik nem tartoznak mondjuk egy ismerősömre sem akár kolléga főnök családtag vagy barát,csak rám és a páromra.És itt azzal fenyeget meg hogy ezeket kitálalja: "ne hidd azt kérlek,hogy erről senki sem tud...arról már nagyon lekéstél,hiába véded az oldaladat...privacy control ehhez kevés" És emellett tisztában vagyok vele én is és a barátnőm is amit itt írt hogy "privacy control ehhez kevés", hogy feltörte a facebook profilunkat, és lementette a levelezéseinket.Ez már régebben kiderült számunkra, de itt le is írta ezzel. És még 2 dolgot emelnék ki a leveléből amit fenyegetőnek éreztem: "családért család jár.....és akkor majd elgondolkodsz és érezni fogod de nagyon,nagyon" "szemet szemért,aminek vonzata lesz,ezt biztosítom,hogy elgondolkodj". Ezek után én töröltem magam ezekről a közösségi oldalakról, mert jó okom van feltételezni, hogy fellép, és a nevemben ir az ismerőseimnek.(ezt azért gondolom, mert nemrég zárult le egy ügye, ahol neten egy ismerőse képeivel élt vissza, itt pénzbüntetésre itélték.)
Viszont egyedül ezt az utolsó levelét mentettem el, azért hogy a páromnak meg tudjam mutatni, a többit, hogy már többszöris irt nekem ezzel kapcsolatban, bár azok nem voltak fenyegetőző levelek, azokat nem mentettem.
A kérdésem az lenne, hogy tudok-e jogilag valamit tenni, ellene?van-e ebben olyan ami kimerít bármilyen jogilag vett fenyegetést?Tudom-e ezzel a lementett levéllel bizonyítani az igazam? A profil feltörésével kapcsolatban lehet-e tenni, valamit, vagy azzal, hogy a profilunkról magánlevelezést tulajdonított el és tárol?És ha igen, ez hogyan bizonyítható?

gallér # 2011.11.10. 14:14

Ismét én.
Előre is köszönöm szakértői válaszaikat!

ObudaFan # 2011.11.10. 17:45

Az, hogy feltörte a levelezéseteket, számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény. Amit írt, azzal pedig a veszélyes fenyegetés szabálysértését valósíthatta meg. Mindkét ügyben a rendőrségen tehetsz feljelentést.

gallér # 2011.11.10. 18:28

Köszönöm ezt a választ, hasznos volt számomra.
Az lenne még a kérdésem, hogy ha megteszem ezt a feljelentést, akkor erről őt gyanítom kiértesítik, és akkor ha letörli ezeket a dolgokat, akkor mi történik?Vagy ehhez internetszolgáltató által utána tudnak nézni, és ott ez látszik?Szóval nem tudom, hogy hogyan lehetne ezt bizonyítani.(bár nem tudom, hogy működik, nem vagyok jártas a jogban, és nem voltam hasonló helyzetben sem)
A másik kérdés pedig, hogy ez a levél, bizonyítéknak minősül, ha én csak a szövegrészét tudtam kimásolni Windows jegyzettömbbe? csak mert azon konkrétan, a levélen kívül nem sok látszik.Vagy ezt az ő levelei alapján vissza tudják keresni?
Nagyon köszönöm a segítséget!

ObudaFan # 2011.11.10. 21:19

Nem a te feladatod lesz bizonyítani.

csigabacsi # 2011.11.15. 11:58

Tisztelt Fórumozók!
Az esetünk a következő:
Nővéremmel évekkel ezelőtt megromlott a viszonyom. A minap a tudomásomra jutott, hogy az egyik közösségi oldalra rólam és a feleségemre a hátunk mögött csupa rágalmazó ocsmányságokat írogat ki. Olyanokat, hogy korruptak vagyunk (feleségem egy közhivatalban dolgozott), hazug, pénzéhes, lopós társaságnak nevez minket, ingyenélőknek, akiket kirúgtak a munkahelyükről. Természetesen ezek egyike sem igaz, még csak az sem, hogy kirúgtak a minket, nem tudom honnan veszi ezeket az információkat. Mindezeket trágár,ocsmányló, nyomdafestéket nem tűrő szavak kíséretében. Utoljára már privát üzeneteket írogatott nekünk, amiben szintén mocskolódott, nyílt utálatát fejezte ki feleségem felé, sőt célozgatásokkal még a kapcsolatunkat is próbálta széjjelzilálni. Próbáltam felhívni, de nem veszi fel a telefont.
Szeretnénk leállítani, hogy ne irkáljon marhaságokat rólunk ország-világnak (ha csak privátban irkálná nem is foglalkoznánk vele), meg egyáltalán, hagyjon békén minket.
Ha feljelentenénk, kimerítené szerintetek ez a rágalmazás vagy becsületsértés fogalmát? Van értelme feljelenteni egyáltalán? Olvastam a Btk. 179. és 180. §-át, de valóban kaphat érte börtönbüntetést? Vagy mit csináljunk szerintetek?
Válaszaitokat előre is köszönöm.

SzDoris # 2011.11.15. 13:09

Tisztelt Ügyvédek és Fórumozók!

Fel jelentést szeretnék tenni zaklatás, adathalászat, fenyegetőzés vétségével!
Az eset a következő:
egyik egyetemista ismerősöm nem hajlandó elfogadni, hogy többé már nem vagyunk barátok, és hogy szálljon le rólam. Amiért a kapcsolat megszakítását kezdeményeztem: sértegetés, minősíthetetlen hangnem, folyamatos és alaptalan kérdezősködés, faggatózás, vádaskodás, minősítés, bemocskolás, összes email cím és közösségi oldal feltörése, többszöri felszólításra sem abbamaradó fenyegető sms-ek, email-ek, folytonos telefoncsörgés(vezetékes, édesanyámé, sajátom)! Az egyetemen követ, elém áll, sarokba szorít, szinte alig bírok menekülni!
Semmi és senki nem tud rá hatni, állítása szerint oly annyira megviseli ezen barátság (ő általa történő) tönkremenetele, hogy az őt életvitelében akadályozza, szinte lehetetlen fájdalmat okoz neki, ezért bosszút szeretne állni rajtam, hogy nekem is legalább ilyen rossz legyen mint neki!
Pontosan ő az aki a problémát generálta (fentebb), többszöri kibékülés után sem vette észre magát, újra és újra hibákat követett el, és most nem hajlandó felfogni, hogy vége van.
Mi a teendő? Mit tanácsolnak? A Btk. 176.§-a kimondja hogy zaklatás vétségének minősül, börtönbüntetés, közmunka vagy pénzbírsággal sújtandó! Adathalászatért további 10 évre is börtönbe csukhatják!
Érdemes feljelentenem? A mindennapi életvitelemben teljesen korlátoz, folyamatosan új email címeket kell készítenem, az egyetemen elém áll és válaszadásra kényszerít, telefonjaink használhatatlanok a folyamatos beérkező hívások miatt!
Kérem segítsenek,
egy elkeseredett, megfáradt egyetemista lánynak!

ObudaFan # 2011.11.15. 13:59

Igen, megvalósulhatott a zaklatás, illetve a számítógépes rendszer és adatok elleni bűncselekmény is, ha feltört e-mail fiókokat. Az előbbi miatt 30 napon belül lehet a feljelentést megtenni.

Agent Cooper # 2011.11.15. 22:40

Kedves SzDoris!

A leírása alapján egyértelműen megvalósul a zaklatás, nyugodtam megteheti a feljelentést. Az általam ismert ügyekben (2) 100%-os volt a feljelentés hatékonysága. (A zaklatókat elítélték és a zaklatások többé nem fordultak elő.)

Az adathalászattal kapcsolatban viszont pontatlanok az ismeretei (a bűncselekmény megnevezését ObudaFan kolléga leírta, és valójában ez nem adathalászat). Leginkább azt tudnám javasolni, hogy mondja el jegyzőkönyvbe a rendőröknek, hogy mi történt az e-mail címeivel, a cselekményt úgyis nekik kell minősíteniük. (Azaz nekik pontosan állást kell tudni foglalniuk, hogy történt-e bűncselekmény, és ha igen, akkor mi.

Kedves Csigabacsi!

Az Ön által ismertetett cselekmény nagy nyilvánosság előtt elkövetett rágalmazás vétsége lehet, ezért egy büntetlen előéletű ember szinte biztos, hogy nem kap végrehajtandó szabadságvesztést.

Javaslom, hogy készítsen néhány printscreent (képernyő fotót), amivel alátámaszthatja feljelentését.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Angéla1902 # 2011.11.17. 06:47

Kedves!

Jogos e a feljelentés rágalmazás és becsületsértés ügyében, ha az egyik ismerősöm a facebook üzenőfalára
az alábbit tette közzé:

,,Körözött bűnöző!Aki látja az sürgősen hívja a 107-et!!!",és persze az én adatlapom van belinkelve hozzá!

A személyt már töröltem, de nem volt kellemes látni a hozzászólásokat, ugyanis elég sokan láthatták...Hajnalban zaklatott telefonon,és úgy látszik
hiába nem reagálok rá nem adja fel!
Számomra ez egyáltalán nem vicces és nem tudom mi okból
kifolyólag tette!

Előre is köszönöm!

csigabacsi # 2011.11.17. 10:03

Köszönöm a választ, Agent Cooper.
Nem is azért kérdeztem, mert nem az a célom, hogy börtönbe kerüljön, csak szeretném, ha elmenne a kedve a későbbiekben az ilyen cselekedetektől. Sajnos már így is elég sokan olvashatták. Elég lenne, ha legalább pénzbüntetést kapna, és bocsánatot kérjen minimum ott, ahová ezeket a rágalmakat kiírogatta.
Köszönettel: Csigabacsi

kisvezse # 2011.11.17. 10:21

Angéla1902

Szia!Az csak egy poén, a link utolsó szava az, hogy /profile bárki rámegy, mindenkinek a sajátja jelenik meg!:) Nem kell komolyan venni, ha te ugyanazt felrakod egy ismerősöd adatlapjára és ő rákattint a linkre akkor a saját profilját fogja látni!