rágalmazás, zaklatás, zsarolás


edina33 # 2011.09.20. 14:02

De ilyenkor akkor a rágalmazást nyomozzák csak?Mert igazából csak az érdekelne hogy kiderüljön h nekem semmi közöm ahhoz a dologhoz amivel vádol.

ObudaFan # 2011.09.20. 16:52

Polgári perben kérheted, hogy adjon elégtételt. Ha erre gondoltál.

edina33 # 2011.09.20. 17:02

nem akarok én tőle semmit egyszerüen csak annyit h semmi közöm nincs a gépe feltöréséhez.ezt bárhogy lehetséges?

edina33 # 2011.09.20. 17:04

azt ilyenkor nem is vizsgálják h a rágalmazás ami miatt történt való alapokon áll e?

nemneked # 2011.09.21. 21:04

http://www.jogiforum.hu/…/21/8816.1.0

Erre írva, már fenyeget stb..
és hogy úgyis Én bánom meg. Bevallom kicsit félek, hogy a hívás listám kevés lesz ahhoz, hogy nyerjek.

ObudaFan # 2011.09.22. 09:35

edina33

A valóság bizonyításának akkor van helye, ha a tény állítását a közérdek vagy bárkinek a jogos érdeke indokolta.

edina33 # 2011.09.22. 10:48

De gondolom akit feljelentenek ilyen miatt az bizonyítani akarja majd hogy márpedig igaz volt amit mondott?elnézést a sok kérdésért de soha nem volt ilyenbe részem és nem tudom hogy ez hogy müködik pontossan vagy ha megteszem a feljelntést ez mivel is jár?

ObudaFan # 2011.09.22. 11:30

Bizonyítani akarja, a bíróság pedig eldönti, hogy bizonyíthatja-e, vagy azért nem, mert akkor sem volt jogosult ezt állítani, híresztelni, ha így is volt.

edina33 # 2011.09.22. 11:39

a rágalmazásért milyen büntetés kaphat az illető?

ObudaFan # 2011.09.22. 14:05

Reálisan egy megrovást vagy próbára bocsátást, ha még nem volt büntetve.

Andi_73 # 2011.09.22. 16:14

Ha valaki 19 éve volt bűntetve rágalmazásért, és most van egy újabb bűntető ügye zaklatásért, akkor
azt milyen nyilvántartásból szerzi be a hatóság.
A bíró biztos megkérdezi, hogy voltam-e bűntetve.
Arra köteles vagyok válaszolni?

ObudaFan # 2011.09.22. 21:02

Ha 19 éve, azt már sehonnan.

edina33 # 2011.09.25. 15:02

Kedves mendelenyidora!
esetleg nem tudnék beszélni veled a perről?mert sok kérdésem lenne mivel soha nem volt ilyenhez közöm és érdekelne pár dolog.Megoldható esetleg privátba valahogy?

Lujzacsaj # 2011.10.12. 08:32

Rágalmazás ellen folyamatban van ellenem egy eljárás . Kérdésem a következő lenne, mi van ha valóban igaz az állításom és alaptalan lenne a vád ellenem. És egyáltalán rágalmazás e ha azt írtam a bíróságnak, hogy egy nyilatkozatot a kisgyereknek odaadtak olvasni ? És milyen büntetést kaphatok, ha elítélnek miatta, soha nem voltam büntetve .

C a s a b l a n c a # 2011.10.12. 10:19

Lujzacsaj!

Csigavér. Nem eszik olyan forrón a kását...

Az ügyet majd a bíró dönti el, amit írtál, abból nem lehet kihámozni.

Mindenesetre a rágalmazás alapesetben vétség, max 1 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.

Lujzacsaj # 2011.10.12. 10:53

Köszönöm és lehet rosszul fogalmaztam,elnézést miatta .Pontosan leíróm mit írtam .És emiatt jelentett fel, büntető eljárás folyik ellenem miatta .

("a nyilatkozatomat is kikérte a bíróságtól, és a 9 éves gyereknek adta oda olvassa el, ez lesz most, utána a 7 éves gyereknek adta oda. ")

A neve is ott volt de azt nem írhatom le itt azt tudom .
E miatt indított ellenem pert .

Lujzacsaj # 2011.10.12. 10:56

Ja ,de én a bírónak is megmondom ,ha száz évre ítél is ,mert ez így volt 3 ember hallotta amikor a gyerekek elmondták,hogy olvasták a nyilatkozatomat amit a bírónak írtam .Mondtam hülyeség nem olvashattak semmit erre az egyik azt mondta ,de igen , megismerte az írásomat is .Meg hát magától nem is tudhatott róla .Mert tőlem nem hallotta .

jupy233 # 2011.10.14. 18:33

Tisztelt forumozok, Ügyvéd Úr!
Egy érdekes esett történt velem.
volt egy egyéjszakás kalandom fél éve akkor a lány azt mondta terhes nem kért se pénzt tőlem se semmit aláírtunk egy papírt is h nem követel semmit annyit akart h beszéljünk normálissan én ezt nem tettem meg.Igazából csak a kapcsolatomat védtem csúnyán viselkedtem bántam a lánnyal ez alatt az idő alatt.Majd a lány közülte h elvesztette a babát én akkor is elég trágár dolgokat mondtam neki.Én úgy gondolom h a terhessége nem valós és csak kitalálta.Ő elmondta mindenkinek hogy mi történt miket mondtam amik igazak és igen csunya dolgok voltak viszont én úgy gondolom h maga a terhesség hazugság.
Rágalmazásért feljelenthetem?

Gabicsek # 2011.10.14. 19:00

amik igazak és igen csunya dolgok voltak

inkább kérj tőle bocsánatot.

jupy233 # 2011.10.14. 19:05

De ha a terheség nem igaz?Igaz ezt csak azután mondogattam h elvesztette?

jupy233 # 2011.10.14. 19:06

Szóval az hogy viselkedtem igaz bizonyítani is tudja...de úgy gondolom mostmár hogy maga a terhesség volt kamu.Amibe ha igazam van bizonyítható is.

Hjanos # 2011.10.15. 07:30

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi kérdésben fordulnék hozzátok. Néhány hete a nyaralómban ünnepeltem születésnapom, majd rákövetkező hétvégén ismételten vendégeim voltak. Ittunk, főztünk, zenét hallgattunk (hangosan, de szó sincs róla, hogy egész nap és hajnalig) ,senkit nem bántottunk vagy ártottunk volna. A nyaraló fekvése zárt kert, több kilométerre a várostól, szomszédom nincs közvetve, a mellettem lévő telek elhagyatott, a másik pedig az enyém. Nos a tegnapi napon a mindenki által jól látható üzenőfalon ez fogadott, hozzáteszem két helyen is ki volt rakva, idézném szó szerint.

" Kerttulajdonos Társak! Lassan elviselhetetlenné válik a hétvégi horgászás, pihenés, egy alkoholista barom miatt, aki olyan hangerővel hallgatja bugyuta zenéit, hogy több száz méterre sem lehet tőle megmaradni, nem hogy pihenni.Ennek az embernek fogalma sincs az emberi együtt élés szabályairól, azt hiszi egyedül van a víz mellett. Nem fogja fel borsónyi agyával, hogyha mindenki hozzá hasonló módon zenélne egyszerűen elviselhetetlen zenebona lenne. Kérek mindenkit, hogy akár közös erővel hassunk oda, hogy a * (itt engem nevez meg) gyereknek egy életre elmenjen a kedve mások bosszantásától, ne haggyuk, hogy egy eszement elrontsa sok esetben több száz ember pihenését, horgászatát."

Nos, szerintem ez simán fenyegetés, rágalmazás, felbujtás. Az rendben van, hogy hangosan zenéltünk, de mint említettem szó sincs egész napos hajnalig tartó mulatozásról. Hozzátenném 2 nem közvetlen szomszédom is nálam volt és velünk ünnepelt.
Persze mindez névtelenül volt kitűzve, tehát tehetek e valami jogi lépést? Persze előfordult máskor is a hangos zene, ha a társaság összejött, de szerintem a dolgoknak nem ez a módja, menete, bármennyire is valamelyik nem szomszédomnak a bögyében vagyok.

ObudaFan # 2011.10.15. 07:55

Becsületsértés miatt a helyi bíróságon tehetsz feljelentést 30 napon belül.

jupy233 # 2011.10.15. 12:01

mosza!
Én arra gondoltam h hazugság volt maga a terhesség ez nem minősíthető semminek?
persze lehetnek babák de nem volt terhes

lotto5 # 2011.10.24. 13:01

sziasztok!

zaklatásnak minősül-e egy hét alatt 14 sms (volt több is, csak elkezdtem kitörölni, mert elegem lett, de rájöttem, jobban járok, ha marad bizonyíték), 27 hívás, melyek egyikét sem vettem fel, plusz egy hangüzenet.

tartalma változó, a fenyegetéstől a kérlelésig, a hangüzenet egyértelmű fenyegetés arra, hogy megkeres.

röviden annyi a problémám, hogy egy volt barátnő zaklat engem, az éppen az exével ismerkedőt. sajnos azt is gondolom, hogy komoly személyiség zavar áll fenn a nőnél, mivel két gyerekes anya, ennek ellenére öngyilkossággal fenyegetőzik, ha nem kapja vissza a pasit. (aki nem a gyerekei apja)

nem tudom jót tennék-e egy esetleges feljelentéssel, de én sem vagyok hajlandó rettegésben élni.

nos?
köszönöm a válaszokat!