rágalmazás, zaklatás, zsarolás


ObudaFan # 2011.08.08. 16:54

30 napon belül zaklatás miatt feljelentést tehetsz.

nemneked # 2011.09.08. 18:05

Üdvözletem!

Zaklatás ügyben szeretnék segítséget kérni.

A rövid történet.
Megismertem az interneten, egy aranyos, kedves csinos hölgyet. Alapjában véve tök jól elvoltunk, interneten, és telefonon keresztül. (személyes találkozó sosem volt, mindig lemondta.)

Megadta nevét, címét, számát.. amiről később kiderült, hogy semmi sem valódi. Ez által sehol nem találtam meg, facebook, iwiw és egyéb. Immáron 8 hónap telt el, úgy, hogy szeret meg minden meglennénk, kiderült a neve meg minden, de semmi tali. Tudom fura, de naív vagyok sajnos.

Ez idő alatt nagyon sok dolgon mentünk át, nem részletezném hiszen ez nem lényeges ebben az ügyben.
Viszont mindig nekem kellett hívni szinte, nagyon ritkán hívott.
Amiért úgy nézki, hogy most bajban vagyok. Mikor kiderült, hogy a hölgy ki is valójában, írtam neki szép üzeneteket.. Ugye mint minden dühös, csalódott ember. A tudtom nélkül fel lettem jelentve zaklatás miatt, ami miatt kerestik is telefonon, hogy XY személy feljelentést tett zaklatás miatt, hamarosan megkapom az idézést.

Megdöbbentem hiszen, a hölgy ugyanúgy keresett, nem csak Én őt és őszintén, ha valakit zaklatok, akkor visszahív 1.5 órára, vagy beszél velem órákat? Nem hinném.

Van egy utolsó beszélgetésem (hangfelvétel) vele, amin letagadja a dolgot, és ő hívott, amikor kifejtette, hogy miért keres.

A kérdésem az lenne, hogy kaphatok valami súlyos büntetést ez miatt? Azért félek, mert valóban fenyegettem , hogy meglátogatom.. meg ilyenek, de soha nem tudnék ártani senkinek.

Illetve ha meghallgatják a felvételt, amin ő keres és tagad mindent, megúszhatom?

Elnézést ha zavarosan fogalmaztam.
Köszönöm a választ.

ObudaFan # 2011.09.08. 19:15

Ha ez kiderül a hangfelvételből, akkor szerintem megszüntetik az eljárást. Ha nem, akkor sem kell komolyabb büntetésre számítani.

ObudaFan # 2011.09.10. 08:56

A hangfelvétel is bizonyíték, de ennél azért lényegesen bővebb tényállás kell annak megítéléséhez, hogy az adott esetben az adott hangfelvétel felhasználható-e.

ObudaFan # 2011.09.11. 10:07

Hát ahhoz először egy értelmezhető tényállás, másodszor egy kérdés kellene.

szedres # 2011.09.11. 10:10

Üdvözlet!

Pár hónapig párkapcsolatban voltam egy nálam idösebb férfival. A kapcsolatunk hamar megromlott az agresszív viselkedése miatt, ezalatt a 2-3 hónap alatt 2szer folytogatott úgy, hogy a nyakam véraláfutasos volt és meg is pofozott. Elhagyni nem mertem mert megfenyegetett,hogyha elhagyom akkor megöl és ehhez hasonló dolgokat mondott. Nagyon féltem tőle. A szüleimnek sem mertem elmondani,hogy mit csinál velem ez a férfi,de aztán erőt vettem magamon és mindent elmondtam mert már annyira féltem hogy nem birtam magamba tartani. Ekkor elhagytam a srác.Ez volt kb 3hete. azóta is rendszeresen zaklat. Egy darabig hivogatott,írogatott most már csak jön utánam vagy ordibál az utcánkban, elhord mindennek.Már nem merek az utcára lemenni mert folyamatosan itt van az utcában és azt figyeli, hogy mikor megyek el itthonról és mikor jövök haza. Ekkor rendszeresen odajön és nem hagy békén.Gyakran leköp, valamelyik nap a kávéját vágta az arcomba.Édesapám odament beszélt vele,hogy hagyjon békén, de nem használt, mert még aznap kiabálta,hogy valaki öljön már meg.Segítséget szeretnék kérni,hogy mit tudok tenni ebben a helyzetben? Van-e értelme feljelentést tenni a rendőrségen mert ez nem állapot. Segítségét előre is köszönöm!

ObudaFan # 2011.09.11. 10:23

Igen, feljelentést lehet tenni zaklatás miatt a rendőrségen. A köpés pedig tettleges becsületsértés, amiatt a bíróságon lehet feljelentést tenni.

végrehajtó1 # 2011.09.11. 18:13

mama11111

Most kivel van a gond?A kutyával?féltesóval?nagymamával?unokával?

Mi a kérdés?

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.11. 18:56

Ha szórakozik is, igaza van: tényleg nem lehet érteni, mait írsz.

végrehajtó1 # 2011.09.11. 19:07

Mama11111 nem szórakozok csak nem értem, mi a gond és mi a kérdés.

végrehajtó1 # 2011.09.11. 19:21

Tisztelt Uram !

Jó lesz az Hölgyemnek is.:)

De tényleg nem értem,Biztos bennem van a hiba.Akkor megvárjuk hátha más tud valami tanácsot adni neked.

Gabicsek # 2011.09.11. 20:38

nem.

ObudaFan # 2011.09.11. 20:41

Ezzel az erővel az összes koldus zsarolást követne el.

Gabicsek # 2011.09.11. 20:43

Az legfeljebb csak pofátlan kéregetésnek minősül és nem bűncselekmény.
Ha megnéznézd a Btk-t, ez a zsarolás:
Aki jogtalan haszonszerzés végett mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön és ezzel kárt okoz, az követi el a zsarolást.
Nem zsarolás, ha valaki pénzt kéreget, bármire is hivatkozva.

Gabicsek # 2011.09.11. 20:43

Szívemből szóltál ObudaFan:)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.12. 06:20

Hát ez a tényállás nemigen húzható be a csalás alá. Nem kellene amatőrködnöd.

ObudaFan # 2011.09.12. 08:27

A zsarolás meg a csalás kizárható. Ha betört a lakásba és onnan elvitte más dolgát, az lopás.

ObudaFan # 2011.09.12. 17:21

Szerintem nem érted, amit írtam.

Iza73 # 2011.09.13. 11:57

Tisztelt Fórumozók!

Egy kérdésben szeretnék véleményt kérni. Amennyiben 2,5 éve történt egy zaklatás volt párommal kapcsolatosan, illetve egy pénzhelyettesítő eszközzel történő visszaélés, mely szerint ellopta a pénztárcám,és a bankkártyámról pénzt szeretett volna felvenne, akkor ha a zsarolás már nem áll fenn 2,5 év után szerencsére, akkor ezt a bíróság el is hanyagolhatja? Ma volt az első érdemleges tárgyalás, ahol én voltam szinte a bíróság szerint a hibás, hogy egyáltalán feljelentettem a zaklatót, illetve ellopta a pénztárcám és a bankkártyámról pénzt szeretett volna kivenni.
Ha eltelt 2,5 év és nem történik zaklatás, viszont akkor ez a cselekedett fennállt, akkor már nem is büntethető? Én vagyok a hibás, hogy egyáltalán mertem valami hatóságnak szólni?
Kérdezem: mi van itt ebben az országban? Bárki megtehet bármit büntetés nélkül? Addig amíg vér nem folyik nem történik semmi és még a feljelentő a hibás? Tűrjek el mindent mindenkinek? Ha megoldom az ügyet, akkor meg megkérdezik, hogy miért tettem akkor anno feljelentést? Ez jogos?
Köszönöm!

marcipáán # 2011.09.19. 10:35

Tisztelt Fórumozók!

kb. 3 évvel ezelőtt nem zaklató szándékkal kb. 3-4 e mailt küldtek valakinek. Ez a valaki most - más ügyből - kifolyólag a rendőrségen feljelentést tett, és ezeket az e maileket is bemutatta, hogy zaklató szándékkal küldték. Kérdésem az lenne, hogy foglalkozik e a rendőrség ezzel visszamenőleg, és kinyomozható e ennyi idő után, hogy milyen IP cimről érkeztek ezek az emailek.
Köszönöm

ObudaFan # 2011.09.19. 11:12

Mivel pont 3 év az elévülési idő, egyáltalán nem mindegy, hogy pontosan mennyi idővel ez előtt történt.

marcipáán # 2011.09.19. 16:14

Tisztelt Óbudafan!

2010 decemberben törtőnt meg a feljelentés, az e mailek, pedig tudomásom szerint 2008. áprilisában irodtak. Az azóta eltelt időben semmilyen (már 9 hónapja)idézést nem kapott az illető. Még tanuként sem idézték be. Lehetséges, hogy még folyik a nyomozás, ennyi ideig?

köszönöm

ObudaFan # 2011.09.19. 17:14

Lehetséges.

edina33 # 2011.09.20. 13:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Mi minősül rágalmazásnak?
Egy olyan jellegű próblémám lenne h pár napja ismeretlen tettes ellen feljelentést tettem.függetlenül h tudtam ki volt vagyis sejtettem de ez ugyis kiderül.
én megkerestem az illetőt még a feljelentés előtt gondoltam tisztázzuk.Mire a fejemhez vágta h én feltörtem az ő oldalait aminek nem forditottam sok figyelmet mivel közölte h feljelent én pedig úgy gondoltam h ez majd akkor ugyis kiderült.na most a feljelentés nem történt meg viszont ezt hireszteli mindenhol,és nem az első esett és már nagyon zavar h ezt elhiszik.És a célja csak a keverés és kezd elég jól sikerülni.viszont nagyon unom már a kishülyeségeit.
Ez rágalmazásnak minősül?És ha megteszem a feljelentést akkor amivel rágalmaz azt neki kell bizonyítania h valóban én voltam e?Vagy ez h müködik?

ObudaFan # 2011.09.20. 13:47

Ez rágalmazásnak minősül. Neki kell bizonyítani, hogy amit állít, az való.