Zaklatás


edina33 # 2011.10.04. 13:53

Mi számít zaklatásnak?
Ha én írok valakinek aki válaszol szóval a megkeresés a tartalmától függetlenül nem egyoldalú az már annak minősül?
Függ ez attól is amivel az illetőt megkeresem?
Ha mondjuk azért keresem h beszéljünk meg valamit amit ő persze lereagál viszont a megkeresésem oka nem jön létre és lényegébe csak erről szól az egész amit ő ugye megse próbált akkor ez zaklatásnak minősül?
Ha a megkeresésem csak azért van mondjuk mert van valami amiből gondja lehet és szeretnék neki ebbe segíteni?
Mindre kaptam valamilyen reakciót szóval nem csak én írogatok....
Ez zaklatásnak minősül?

Andi_73 # 2011.09.20. 10:26

Sziasztok!

Zaklatásnak számít-e, ha egy hónap alatt 8 db smst küldtem és 4 esetben próbáltam meg hívni egy számot, a hívások nem jártak sikerrel.
Viszont a hívott fél kapott a hívásokról hívásértesítőt a telefonjára.

Andi

ObudaFan # 2011.08.08. 17:00

Ha előbb-utóbb azért sikerül igazolni az állításodat, biztos nem. De még akkor ha nem, akkor is csak extrém esetben lehet ez zaklatás.

Csucsu-ki # 2011.08.08. 12:03

Tisztelt Fórumozók!
Egy személynek, fizetési kötelezettsége áll fen.
Mely a Bíróság által meghatározott határidőn belül sem volt hajlandó kifizetni. Nem is áll szándékában!
Az adósom inkább úgy vállal munkát, hogy nincs bejelentve. Természetesen értékelve ezen megmozdulását, panaszt tettem az illetékes hatóságnál: Panaszom igazolására, fényképet készítettem a munkavégzésről. Kijöttek ellenőrizni, de aznap az eső végett nem dolgozott. Nem találtak szabálytalanságot.
Alkalmaimmal élve: továbbra is szándékomban áll az alkalomszerű munkavégzését jelenteni, panaszt tenni a hatóságok részére.
Most az illető fel akar jelenteni zaklatásért!

Kérdésem a következő:
Szerintetek a vádaskodása a Bíróságon megállja-e a helyét?

Andi_73 # 2011.08.05. 07:44

tucsy69@gmail.com

Elmész a legközelebbi rendőrörsre vagy rendőrkapitányságra és feljelented.
Ott is ugyan ezeket elmondod.
A lényeg az, hogy ismeretlen tettes ellen tégy feljelentést, de az illetőt megnevezheted, hogy rá gyanakaszol.
Amiket írtál az alapján lehet zaklatás, de szerintem meg áll a becsületsértés vagy a rágalmazás is.
Igaz az utóbbi kettő nem közvádas.

Izaliza # 2011.08.04. 06:13

Kedves Andi_ 73!
Köszi, de nem vagyok ügyész.

A priuszt mindig a gyanúsítotti kihallgatás elé szokták befűzni, és abban benne kell lennie még annak is ami 30 évvel vagy többel ezelőtt történt.(szerintem)

A személyes adataidat is egy hasonló rendszerből "húzták le". Úgyhogy számomra meglepő, hogy nincs benne.

Büntetőjogi szempontból egyébként teljesen lényegtelen, hogy 20 évvel ezelőtt volt egy pénzbüntetésed. Ha lenne valami olyan ítélet aminek a bűncselekmény elkövetéséig kihatása volt az más lenne. Ilyen lehetne pl. a felfüggesztett szab. vesztés büntetés, vagy próbára bocsátás.

Liza

Andi_73 # 2011.08.03. 20:04

Kedves Liza!

Köszönöm a válaszodat!
Azonban bementem a Bíróságra személyesen és megnéztem újra a nyomozati anyagokat.
Iratismertetésen kértem minden iratról másolatot.
Két irattal volt több, az egyik valamilyen nyilvántartásból származott. Talán a bűnügyi nyilvántartásból?
Azon nem szerepelt a priuszom. Voltak különböző kódok, de mindenhol "0" volt.
Ezenkívül személyes adatok voltak rajta, plusz az ideglenes lakcímem, amely mellett ott volt, hogy az mikor szűnt meg és a jelenlegi állandó lakcímem mióta lakomaz szerepelt benne.
Az a tény, hogy 1992-ben voltam már bűntetve, hol és milyen nyilvántartásban szerepel? Hol tartják nyilván?
A másik irat a tárgyalás előkészítésről szól.
Egyikről sem adhatnak másolatot, azt mondta az ügyintéző hölgy.
Gratulálok, hogy ügyész lettél!!!

Üdv.:Andi

Izaliza # 2011.08.03. 14:01

Kedves Andi73!
A válaszod mellékes, ugyanis a priuszod már benne van a nyomozati iratokban, és persze az is hogy már mentesültél.

A pénz visszaszerzésére nem ez a megoldás, hanem ügyvéddel felszólítást íratni, fizetési meghagyás, stb. De gondolom erre már te is rájöttél, úgyhogy nem akarok neked kiselőadást tartani, bocs.

Üdv,

Liza

hunyorgó # 2011.08.03. 11:27

Tisztelt Válaszadó!

Szeretném megkérdezni, hogy tehetek e valamit azzal az emberrel, aki különböző bírósági, jelenleg ügyészségi eljárásokat, feljelentéseket indít, melyekbe engem alperesként, tanúként belerángat (társasházban vagyunk tulajdonosok-társasházzal kapcsolatos ügyek). Ezeket a pereket eddig mind elvesztette, szerintem a jelenlegit is elfogja... Jelenlegi ügyészségi feljelentését áttetette egy másik városba, így már utaztat is... Mindezt azért is teszi, mivel anyagi helyzete miatt állandóan költségmentességet kap... Az egész terhességemet szinte bíróságon, rendőrségen töltöm, kérem ha bármilyen megoldást lát jelezze!!!!

Köszönöm válaszát!

Andi_73 # 2011.08.02. 11:32

Kölcsönadtam az egyik ismerősömnek 300.000 Ft-ot.
Papír is készült róla, ennek ellenére a megegyezést nem tartotta be, nem fizetett a megegyezés szerinti időpontban. Ezután mindennap küldtem neki sms-eket, hogy: "Mikor fizetsz?") Semmi más nem volt az sms-ekben, de ezt naponta többször is küldtem.
Feljelentett zaklatásért, már bírósági szakban van az ügy, vagyis ősszel lesz a tárgyalás.
Az ügyész pénzbírságot kér.
A problémám az, hogy 1992-ben volt már ügyem a bíróságon, igaz akkor egy másik bíróságon könnyű testi sértés miatt, herén rúgtam egy férfit, mert taperolt...
Akkor 10.000 Ft pénzbírságot kaptam.
A kérdés az, hogy mikor a bíró megkérdezi, hogy voltam-e bűntetve, akkor mit mondjak.
A bűnügyi nyilvántartásban sem szerepelek(1997-ben töröltek onnan), viszont a mostani sértett tud az akkori ügyemről.
Köteles vagyok tájékoztatni a bíróságot, hogy voltam bűntetve, vagy jogomban áll erre a kérdésre nem válaszolni?
Hogy voltam-e bűntetve az különlegeges személyes adatnak számít?

bb81 # 2011.07.18. 11:52

Tud nekem vki sos segíteni?
Összeismerkedtem egy családos apukával férjes asszonyként. És kiderült. De mindenki maradt a párja mellett.
Viszont a férfi felesége azóta ordenáré módon beszél velem a telefonba, nyomdafestéket nem tűrő hangon, fenyegető smsket küld. Bejött a munkahelyemre, olyat állított, ami nem is történt, lek...tt mindenki előtt, meg hogy elmondják az egész falunak, stb.
Kérdésem a következő: lehet ez ellen tenni vmit? Feljelenteni, stb? Az utolsó incidenst vette egy kamera, amit esetleg fel tudnék használni, de ha nem muszáj, más utat keresnék.
Köszönöm a segítséget! BB

viktoria88 # 2011.07.07. 16:43

Kedves fórumozók! Zaklatásnak minősül-e, ha valakinek több, mint 1 éve folyamatosan, heti rendszerességgel leveleket,SMS-eket küldözgetnek, azzal a céllal, hogy fizessen meg X összeget. (ez a követelés egyébként nem jogos)
Továbbá rágalmazás-e, ha a boríték külsejére is ír "kedves üzeneteket" illetve az állítólagos tartozás összegét, szövegkiemelővel áthúzva. Megvalósul ezzel a "más előtt" tényállási elem?

ObudaFan # 2011.05.19. 17:49

Nincs mit.

vagyok1 # 2011.05.19. 14:15

Köszönöm!

ObudaFan # 2011.05.18. 11:14

Vegyétek fel. Zsarolás miatt pedig tegyetek feljelentést.

vagyok1 # 2011.05.18. 07:32

Szép napot!
Segítségre lenne szükségem.
Vidéken örököltünk egy telket, mi Pesten lakunk. A telek közelében élő egyik családtag folyamatosan zaklat minket, fenyeget. Amikor megyünk, ő jön és fenyeget, hogy hozza a fiait és a férjét és fenyeget, hogy megvernek minket és követeli, hogy írassuk rájuk a telek felét. Mindemellett tartozik 1,5millióval kb 4 éve, anno jó volt a viszony, papír nélkül adtunk neki kölcsön. Egyszer már neki is ment édesanyámnak amikor nem voltam ott. A kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Most jön egy ismerősünk is, ő esetleg tanúskodhat ha megint gond lesz. A rendőrségnek ki kell ilyenkor jönnie ha bejelentést teszünk, hogy ott vannak és zaklatnak? Ilyenkor egy "kémkamera" megoldást jelenthet? Ha felvesszük amiket mondd a saját telkünkön, gondolom az jogszerű.
A válaszokat előre is köszönöm!

X.Y.Z. # 2011.04.23. 15:24

Csak egy-egy igeretre, nem teljesitett megbeszelt idöpontra vonatkozoan, termeszetese baratsagtalanabb hangon, megis hogyan gondolja - ennyi. Ez még light-os?

ObudaFan # 2011.04.23. 13:36

A mértéken és a módon múlik.

X.Y.Z. # 2011.04.23. 07:29

Zaklatasnak minösül-e, ha az adosomat hivogatja az a ceg, akit megbiztam a tartozas behajtasaval (jogerös vegzes van a tartozast illetöen)? Tehet-e feljelentest ellenem vagy a ceg ellen?

tade1978 # 2011.04.19. 11:05

Tisztelt fórumozók! Mi a teendő olyankor mikor valaki feljelenta rendőrségen hogy zaklatod, miközben ő telefonálgat és néha éjjel 2-kor is felver mert valami eszébe jut. Nem beszéltem vele bántóan csak kértem hagyja abba. Most bírósági levelet kaptam de abban az volt hogy semmi nem bizonyítható ezért átadják felülvizsgálatra a helyi önkormányzatnak.

Trebor70 # 2011.04.13. 11:13

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni egy szerelem féltés kapcsán kialakult kálváriám vonatkozásában.
Tömören röviden, házasságom alatt egy munkahelyi viszony kapcsán sikerült egy olyan "Hölgyet" kifognom, akinek semmi sem szent, bármilyen eszköz megengedett.
Szeretném leszögezni, ez nem ment fel az alól, hogy félreléptem és feleségemmel, gyermekemmel szemben ez nem volt fair. Azóta a helyzet családi vonalon normalizálódott, visszatértem feleségemhez, gyermekemhez. Az illető Hölgy ezt valószínűleg nem tudta megemészteni, minden eszközzel rombolni kívánja a családi kapcsolataimat.
Idős szüleimet zaklatta személyesen, vádaskodott, szexuális tartalmú korábbi üzeneteinket mutogatta.
Anyósomékat éjszaka, almukból felcsengette, u.a. mint szüleimnél.
Feleségemet rendszeresen hívogatta, korábbi intim levelezéseinket rendszeresen, 10-es stockban küldözgette át.
Van valamilyen jogi lehetőség ( zaklatás stb.) amivel megállítható ez az ámokfutás?
Segítségeket előre is köszönöm!

Üdv,
U

A_Mester_Sikolya # 2011.04.11. 17:26

ne vedd magadra! épp erről beszéltem, hogy rendben, megértelek, megvolt rá az okod, nyugalom, így már jogos, jogosabb. azt a részt, az egoista, empátianélkülit főleg a másik embernek szántam.
itt is erről beszéltem, hogy a tied jóval súlyosabb. "ez is a baj, a zaklatásban.
ugyanolyan „bűnös“ például shuto80 (legalábbis papíron), mint Trainer87 embere… és lehet egyenlő büntetést kapnak. nincs igazság benne, nincs jogosság."

Trainer87 # 2011.04.11. 16:31

Igazatok is van!Legyek én a gyáva,egoista gyenge hisztis picsa,aki már nem tudott többet tűrni.Még én sajnálom őt,hogy majdnem kirúgatott az éppen kinevezett munkahelyemről,hogy költhettem pénzt új telefonszámra,cserélhettem zárat a saját pénzemen,kidobhattam pár kiló húst meg kaját a hűtőből a lekapcsolgatott villanyórám végett,na meg persze kifizethettem sok tartozását a kapcsolatunk alatt,viselhetem a következményeit a hazugságainak munkában,meg még köszönöm neki azt is,hogy meglopott a saját bankkártyámról a szülinapomon,miután ajándékom az volt,hogy Győrben elégíttette ki magát egy hivatásossal,mert volt rá,én meg már gyűlöltem!Nem lehet sztem összehasonlítani azt az embert,aki szerelmeslevelekkel "zargat"valakit,vagy aki éveken keresztül hazudott,kihasznált és azért bánt,mert nem tartom el tovább.Ezt gondold át,és ha még mindig én vagyok a szemét,akkor csak azt kívánom neked,amit én kaphattam tőle évek során,és a hónapokig tartó zaklatás és alázás folyamán!Gondolom te jól fogod viselni!És itt sztem én be is fejeztem a témát.

A_Mester_Sikolya # 2011.04.11. 13:03

és még annyi kiegészítést: ez is a baj, a zaklatásban.
ugyanolyan "bűnös" például shuto80 (legalábbis papíron), mint Trainer87 embere... és lehet egyenlő büntetést kapnak. nincs igazság benne, nincs jogosság.
de nem akarom félrevinni a témát, mert én is kíváncsi vagyok, hogy például Babalon esetében mit lehetne tenni.

A_Mester_Sikolya # 2011.04.11. 11:52

Trainer87!

jó, hát ennyi erővel ő meg meg is ölhetett volna, mégsem tette, szóval ezt hagyjuk, mindig van rosszabb. lényeg a lényeg: lehet meg van rá az okod, megértelek. a lényeg csupán az, hogy te ezt évek múltán elfelejted, vagy hónapok múlva, nem marad "maradandó károsodás", viszont neki egész életében megmarad ennek a nyoma, a "kis büntetésnek", meghurcolásnak, stb. ha benne van a nyílvántartásban, bármikor előkaphatják. ezt vedd észre. ha a másik oldalon lennél, a vádlott, gyanúsított oldalán, akkor már a "kis büntetés" dolgot lehet ezerszer nagyobbnak tartanád, mint amit ő tett veled. ez a rossz ebben, amíg nincs a másik oldalon az ember, addig a feljelentés (büntetőügyben) nem is tűnik olyan nagy dolognak.

shuto80!
igen, ezzel egyetértek. bolond az az ember, aki megszabadulás végett bírósági szintre emeli a hétköznapi, párkapcsolati problémáit, mert ezzel még jobban ki lesz vesézve az egész.
na látod, ez a gond, és ezért adnék egy hatalmas fejmosást azoknak, akik bűncselekménynek, vétségnek jegyezték be a zaklatást, valamint azokat a tűréshatár nélküli, gyáva, egoista, vagy épp empátiahiányos nőknek (vagy férfiaknak), akik szinte egyből ezt a témát pedzegetik meg, s nem zongorázik végig az egyéb lehetőségeket. kapásból feljelenteni ilyen ügyben majdnem olyan, mint veseköves embernek kikapni a fél veséjét, mert úgy a leghatékonyabb.