Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


yvettke # 2011.05.27. 17:00

Tisztelt ügyvéd úr!
A kérdésem a következő,lenne.A volt páromat feljelentettem amiért most halmazati büntetésként 2évet kapott.Ezen kivűl,még 3kiszabott felfüggesztett ítélete volt még ami 3évet jelent.+4hónap ami feltételes szabadságról maradt vissza.A bíróság elrendelte,ezek utólagos végre hajtását.A kérdésem az lenne hogy mind ez 5,4hónapot takar.Mennyi az amennyit ebből ülni is fog?14*különösen vissza esőről beszélünk!És feltételes szabadságra nem bocsájtható ez áll az ítéletben mit jelent?Mert ápr.10-én volt 2éve hogy bent van lehetséges hogy még idén szabadul?köszönöm válaszát!!!


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

kiskapitális # 2011.05.24. 20:30

Sziasztok, Tisztelt Ügyvéd Úr!
FONTOS LENNE!!!!!!!!!!

Nagy segítségeteket szeretném kérni!
Ismerösöm bv.-ben van és nem küldött nekem kapcsolattartóit ezáltal nem tudok vele kapcsolatot tartani,hogyan tudnám vele felvenni a kapcsolatot, hogyan tudnék neki üzenni,hogy küldjön kapcsolattartóit?
Egyáltalán hány kapcsolattartót jelölhet meg ő?

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát és válaszotokat!

tikke # 2011.05.17. 14:50

Kedves ügyvég úr!!szeretnék érdeklődni.Páromnak január 26.-án kelett volna be vonulnia a szombathelyi börtönbe de ö csak 27.-én ment be mert félt.Ez miatt meg vonták a kedvezményektől.A bv bíroság helyben hagyta az első foku bíroság itéletét.És véglegesen ki zárták a kedvezményből.Minden kedvezményből ki zárták ez miatt.Azt szeretném kérdezni hogy lehetne e valamit tenni az ügyben hogy a kedvezményeket vissza kapja.4hónapja van bent mult héten kivitték dolgozni nincs vele semmi probléma.nagyon kérem aki tud segítsen tanácsoljon valamit.Biztosan van valami megoldás csak sajnos semmit nem tudunk mit is lehetne csinálni.kérem segítsenek!!!

zsizsike61 # 2011.05.12. 10:38

Igen, miután kiszabadult az elsö büntetése után ,még a feltételes alatt követte el.Nem egyszerü ezekbe a dolgokba eligazodni.Volt az elsönél ügyvédünk,nem kirendelt,de nem igazán segitett.Köszönöm a segitséget,majd leüli a jól megérdemelt büntetést.üdv

ObudaFan # 2011.05.12. 10:30

Ha a korábbi ítélet jogerőre emelkedése után követte el az újabb bűncselekményt, akkor nincs összbüntetésbe foglalásnak helye.

zsizsike61 # 2011.05.12. 10:19

Köszönöm a gyors választ,nem igen értem.Tehát leült 2 évet.11 hónap volt a kedvezmény,és annak lejárta elött követett el ujabb büncselekményt.már bent volt amikor értesitették hogy kell még ülnie 11 hónapot .velem van a gond,annyira járatlan vagyok az ilyen ügyekbe.akkor ha jól értem nincs összbüntetés.meg aztán igy is lenne logikus.Üdv

ObudaFan # 2011.05.12. 09:36

Tévedés.

Btk. 48. § (4) A bíróság a feltételes szabadságot megszünteti, ha az elítéltet az ítélet jogerőre emelkedését megelőzően vagy azt követően elkövetett bűncselekmény miatt a feltételes szabadság alatt végrehajtandó vagy részben felfüggesztett szabadságvesztésre ítélik.

Ha pedig az ítélet jogerőre emelkedése előtt követte el az újabb bűncselekményt, akkor nem csak kérni lehet összbüntetést, hanem kapni is.

guba # 2011.05.12. 08:53

Kérni valóban lehet, csak nem lesz összbüntetés. Ha visszakapta a feltételes szabadságból a 11 hónapot, akkor az újabb bűncselekményt nyilván a feltételes hatálya alatt követte el és nem korábban, mint amikor a korábbi bűncselekményért kiszabott szabadságvesztés jogerőre emelkedett.

ObudaFan # 2011.05.12. 08:39

Lehet.

zsizsike61 # 2011.05.12. 07:43

Üdvözlök mindenkit.A következöbe szeretnék segitséget kérni.A fiamnak volt eg kétéves letöltendö bünteteése.feltételesen szabadult,most ujra visszakerült és megkapta a mostani büntetés mellé az akkor elengedett 11 hónapot.az lenne a kérdésem lehet e kérni az összbüntetést.Elöre is köszönöm.

l.bobi # 2011.05.12. 05:07

Akkor sajnos elképzelhető.Ha szeretnéd vele a kapcsolatot tartani akkor szerintem keress fel olyan személyt aki tartja vele és kérd meg hogy szóljon neki, hogy te is szeretnéd vele tartani.
A kapcsolattartóit a nevelőjétől kell kérnie és kitöltve küldi el neked is.

kiskapitális # 2011.05.11. 18:36

Ezek szerint akkor nekem nem küldött sem kapcsolattartóit sem levelet ugyanis már 1 hónapja benn van és még semmi nem jött nekem!:( :(

l.bobi # 2011.05.09. 14:53

Ügyelni kell arra, hogy a levelezési cím megegyezzen a lakcímmel, mert különben nem mehetsz látogatásra. Anyósom sem mehetett emiatt a férjemhez, mert ő a vállalkozásának címét adta meg, hogy hamarabb megkaphassa a levelét.Most meg szomorú, mert az első látogatásra nem jöhetett.

l.bobi # 2011.05.09. 14:50

Nálunk úgy volt az első, hogy a kapcsolattartóival már küldhetett kifelé levelet és amit én aláírtam kapcsolattartóit, azzal egyidejűleg(egy borítékban) már küldhettem én is levelet, viszont a borítékra rá kellett írni, hogy "kapcsolattartói".A telefonálás pedig ahogy beérkezett a kapcsolattartói, szinte rögtön, mert aznap már hívott.

kiskapitális # 2011.05.08. 16:27

Köszönöm szépen a válaszod!

bicike33 # 2011.05.07. 19:15

A kapcsolattartói nyilatkozat intézményektől is függ. Amint visszaér a levél onnantól tud a fogvatartott telefonálni és levelet írni.
Az én párom 1,5 hét után tudott telefonálni és levelet írni először.

kiskapitális # 2011.05.07. 16:16

Kedves ObudaFan!

Mennyi idő után szokott megérkezni a kapcsolattartói?És mikor küldhetnek először levelet?
Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

izzy # 2011.05.05. 06:57

Üdvözlet mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy a szabadságvesztés alatt börtönben végzett munka beleszámít-e a nyugdíjszámításnál figyelembe vett éveknél? Az elvégzett munkáért természetesen járt fizetés a börtönbüntetés ideje alatt!

Ha igen, akkor erről lehet-e igazolást kérni az intézménytől, illetve ilyenkor kötnek-e munkaszerződést az elítélttel?

Válaszukat előre is köszönöm!

guba # 2011.05.05. 06:54

Erről az ítéletben kellett volna rendelkeznie a bírónak, utólag már nem kérvényezhető.

bicike33 # 2011.05.05. 06:29

Jó napot kívánok!

A párom 3 év fogház büntetést kapott. Ebből 3 hónap letelt. A kérdésem az lenne, hogy kérvényezhető-e, a felezés a bv. bírónál?
Ennek milyen formája van? Neki kell kérnie erről papírt?
Mi kell ahhoz, hogy ezt megadják?

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2011.05.04. 10:47

Nem módosultak. A bv. bíró dönt.
Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

    Három évet meg nem haladó szabadságvesztés kiszabása esetén - különös méltánylást érdemlő esetben - a perbíróság ítéletében akként rendelkezhet, hogy az elítélt a büntetése fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha az elítélt többszörös visszaeső.

Nem bocsátható feltételes szabadságra aki a szabadságvesztésből legalább két hónapot nem töltött ki.

l.bobi # 2011.05.04. 05:51

Kedves Mindenki!

Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség olyan beadványt készíteni, hogy az elítélt nyilatkozik arról, hogy lemond mindenféle kártérítési igényről jogtalan fogva tartásáért.Konkrétan egy perújítás pozitív elbírálása érdekében.Majd egy kedvező ítélet érdekében.Ha van ilyen akkor mikor kell benyújtani a bíróság felé?
Kérem valaki segítsen!
Köszönöm előre is.

FerkeBrg # 2011.05.01. 12:05

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2011.05.01. 12:00

Kivételesen jó magatartás.

FerkeBrg # 2011.05.01. 11:12

Köszönöm!Mi számít kivételes esetnek/helyzetnek?