Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2013.04.05. 08:54

Az új Btk. nem lesz rá alkalmazható.

FinanceFairy # 2013.04.13. 16:39

Kedves Jogász Urak és Hölgyek!
Egy ismerősöm egy bv intézet vendégszeretetét élvezi, 2 hónapja. Most (kapcsolattartó vagyok) mesélte, hogy lehetősége lenne 200ezer Ft-ért evsz-t "venni"... Mennyire reális ez? Szerintem ez egy nagyon rosszindulatú, másokat kihasználó börtönstory, és nem kellene bedőlnie neki...
Mivel győzzem meg (józan paraszti magyarázatra nem nagyon hallgat), hgoy hülyeséget csinálna, ha belemenne?
Köszönettel,
F.F.

mona38 # 2013.04.16. 18:41

kedves ügyvéd úr! A párom 2010 ben 30 hónap börtönt kapott amiből 10 hónapot előzetesben töltött,jelenleg a 20 hónapot üli amiből nem jár neki a kedvezmény mert nem vonult be a megadott napra,ez előtt a bűncselekmény előtt történt egy csalás amibe őt is belekeverték,de abból még csak most lesz tárgyalás,szeretném ha megírná nekem ha ebből is kap valamit jár e neki az összbüntetés,és ha elhúzódnának a tárgyalások és közben letöltené a börtönbüntetését mielőtt ebből ítéletet kapna akkor már nem áll fennt az összbüntetés lehetősége?nagyon szépen köszönöm a válaszát előre is.

ObudaFan # 2013.04.17. 10:12

Jár az összbüntetés, kivéve, ha közben az első büntetését kitölti.

Kati31 # 2013.04.22. 22:21

Nekem olyan problémám van, hogy a férjem idén januárban kezdte meg börtönbüntetését ítélet tavaly decemberben született másodfokon, amit egy 8 évvel ezelőtti drog árusítás és használat miatt kapott. Sem tetten érés semmi sem volt, csak sajnos sokan vallottak rá... De még a bűnszövetséget is rájuk bizonyították, az jó kérdés mi alapján, mert a többi gyanusítottal csak egy faluban laktak. Emiatt a bíróság úgy döntött a 2 év 4 hónapból semmilyen kedvezmény sem jár neki. Azt szeretném megkérdezni, hogy az idén júliusban hatályba lépő jogszabály módosítás sem lehet rá érvényes? Büntetlen előéletű és rendezett családi körülmények között éltünk eddig.

ObudaFan # 2013.04.23. 10:39

Nem fog rá vonatkozni.

Kati31 # 2013.04.23. 19:31

Azon gondolkodtam, hogy ha esetleg megpróbálnánk a fogházasítást, akkor sem jöhetne előbb ki? Sajnos teljesen meg van reccsenve, félek, hogy komolyabb baja lesz ebből a börtönből. Nem amiatt, mert ő az én férjem, de minden másnap pszichológushoz kell mennie, mert totál ki van készülve. Én megértem, hogy meg kell büntetni, ha rosszat csinált, de 8 év után azért nem hiszem el, hogy valahogy nem lehet enyhítést kicsikarni...

Kati31 # 2013.04.23. 21:32

Ha esetleg megpróbálnánk fogházasítani, akkor elképzelhető lenne, hogy előbb kiengedjék? Sajnos nagyon rosszul viseli a bent létet, minden másnap pszichológushoz kell neki mennie. Azt mi értjük, hogy meg kell büntetni, viszont 8 év távlatából megkapni az első fokú büntetést kedvezmény nélkül, azért ez szerintem egy kicsit durva. A bíróság semmilyen enyhítő körülményt nem vett figyelembe, pedig 8 éve felhagyott a régi életstílusával is. Valahogy nem tudok beletörődni, hogy valahogy ne lehetne enyhítést elérni...

attila36 # 2013.04.24. 15:01

Tisztelt Jogászok!

A bíróság másodfokon jogerősen elítélt 1 év 6 hónap börtönbüntetésre, melynek végrehajtását 5 évre felfüggesztette.
A problémám az, hogy az 5 év alatt erkölcsi híján aligha kapok értelmes munkát, diploma ide vagy oda.

A kérdésem pedig az lenne, hogy az öt éves időtartamot valamilyen úton meg lehet-e rövidíteni, netán megfelezni, ha már valamennyi idő eltelt.

Köszönöm válaszát annak aki szán egy kis időt rám, bárki is legyen az.

Tisztelettel. Attila

Kati31 # 2013.04.25. 09:40

De már mind1 bent megkérdezték a fiúk a nevelőtisztet igen is vonatkozni fog rájuk is ez a kedvezmény :D

Agent Cooper # 2013.04.25. 12:59

Kedves attila36!

Lehetőségei:
bírósági mentesítés: kérelem alapján a félidőt követően mentesíthető (jelen esetben ez 2,5 évet jelent)
kegyelmi mentesítés: kérelemre a kegyelmi jogkör gyakorlója mentesítheti időkorlát nélkül

5 év után a törvény által mindenképpen mentesül.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

ObudaFan # 2013.04.25. 13:15

Kati31

A nevelőtiszt tévedett.
Meg kell próbálni a fogházasítást.

ObudaFan # 2013.04.25. 13:16

bírósági mentesítés: kérelem alapján a félidőt követően mentesíthető (jelen esetben ez 2,5 évet jelent)

Ez felfüggesztett szabadságvesztés esetén nem lehetséges, csak letöltendő esetén.

Agent Cooper # 2013.04.25. 13:28

Valóban, igaz, viszont ebben az esetben még szerencsésebb a helyzet, hiszen kérelemre a bíróság előzetesen mentesítheti időkorlát nélkül! El kell olvasni az ítéletet, mert még az is lehet, hogy ez megtörtént.

A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Kati31 # 2013.04.25. 14:02

Amiatt kapják meg elvileg, mert nem szerepel a papírjukban egyértelműen, hogy kizárják őket a kedvezményekből. Mindenesetre én leírtam levélben az uramnak, hogy a gyakori pszichológus látogatásra hivatkozva kérje a fogházasítást is, aztán a kettőből csak összejön valami...

attila36 # 2013.04.28. 17:05

Köszönöm a válaszokat!

senki23 # 2013.04.28. 18:23

sziasztok! Kiadtak egy magyar közleményt ,hogy jó magaviseletért az elítélt egy hónappal hamarabb szabadulhat!sajnos ,nem találom ezt a közleményt!valaki tud róla valamit? egy barátom kért meg rá,nagyon fontos lenne!előre is köszönöm a segítséget

HJJN # 2013.04.28. 20:15

Jó napot kívánok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni!
Párom 2010.júl. óta van bent!A jogerős ítélet szerint 7év 5 hónapot kapott!Az lenne a kérdésem,hogy az új Btk. szerint milyen kedvezmények illetik meg?(Mert már össze vagyok zavarodva) 2 kiskorú gyermeke van!Hallottam erről a 4 hónapos kedvezményről ami évente lenne,ez vonatkozik rá is vagy csak a leendő elítéltekre?Mikor szabadul legkorábban ha esetleg azt is beleszámítjuk,hogy börtönfokozatban folytatja majd a szabadságvesztését?Köszönöm szépen előre is a segítséget!!!!!

ObudaFan # 2013.04.28. 20:36

HJJN

Az új Btk. nem vonatkozik rá, börtön fokozatból a büntetés 3/4-ének a letöltése után szabadulhat.

ObudaFan # 2013.04.28. 20:36

Amiatt kapják meg elvileg, mert nem szerepel a papírjukban egyértelműen, hogy kizárják őket a kedvezményekből.

Ettől még az új Btk. nem vonatkozik rá.

HJJN # 2013.04.29. 08:45

Elég szomorú ez! :(
Köszönöm szépen!

kedvez # 2013.05.10. 08:17

Azt szeretném megtudni, hogy a 2013 július 1-el hatályba lépő új kedvezmény vonatkozik-e,
vagyis lehet-e még nagyobb kedvezménye annak, aki jogerős fegyházbüntetést kapott, nem zárták ki a kedvezményből, aztán évek múlva leminősíttette magát börtönösre. Ha igen/nem, miért?
Válaszukat köszönöm:
Kedvez

emese170 # 2013.05.12. 13:39

Kedves Fórumozók!
Barátom 10 év börtönt kapott,2010 február 19.-én a jogerős ítéletben. 2008 június 30-tól a jogerős ítéletig előzetesben volt. Már kétszer kért evsz-t mind a kétszer elutasították.Ez év jún. 30.-án tölti le a fele időt, kérhet e még evszt esetleg fogházat? Ezek mitől függnek? Hallott kedvezménymódosításról , vonatkozhat e ez rá?Köszönöm a választ előre is.

ObudaFan # 2013.05.12. 16:29

Kérni akárhányszor lehet, kérdés, milyen eséllyel.

Nem vonatkozik.

bettina17 # 2013.05.14. 14:56

Párom 8 hónap bőrtönt és 6 hónap fogházat kapott. Február 21-én vonult be önként .Mikor várható a szabadulása?Kérem minél előbb irjon valaki. Előre is köszi.