Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


jogiérdeklődő # 2011.12.11. 20:34

Tisztelt ügyvédek!

Én 2 év 6 hónapot kaptam börtön fokozatban és a bíróság megadta a fele időnél szabad lábra helyezési kedvezményt, így maradt 15 hónap amiből lejön az előzetes így összesen 8,5 hónap amire be kell vonulnom.
A kérdésem az lenne hogy a bírói kedvezmény mellé jár az a kedvezmény is hogy a büntetés 3/4-nél jó magaviseletnél szabadulhatok?
Vagy bármi féle más engedményt jó magaviselet miatt és plusz jó pontokért kaphatok ebből még?

Köszönettel a gyors választ!

Nitta75 # 2011.12.08. 14:03

Tisztelt Ügyvédek!

Párom, 2011. április óta előzetes letartóztatásban van, dolog elleni erőszak és lopás vétsége ? miatt.
Szakértői vélemények alapján, a dolog elleni erőszak nem áll meg és a lopás értékhatára is jelentősen módosulni fog 200ezer ft alá.
Előzetes meghosszabbítva ügydöntő határozatig. A következő tárgyalás 2012. februárban lesz. Addigra 10 hónapra növekszik az előzetesben töltött idő. Kérdésem az lenne, hogy 10 hónap előzetes, mennyi idő börtönnek vagy fogháznak fele meg? Mert úgy olvastam, hogy a fegyház fokozat a legerősebb, de pontos adatokat erre vonatkozóan nem sikerült fellelnem.

Üdvözlettel:

N.

ObudaFan # 2011.11.22. 20:14

Így látatlanban nem túl kecsegtető, de hát azért látni kellene a határozatokat.

szabo16 # 2011.11.22. 19:01

igen feltételesre lehetett volna bocsátani de nem tárgyalták le neki csak az egyiket a másikat kitöltöttre vették

ObudaFan # 2011.11.22. 17:54

Az a baj, hogy az ítéletek ismerete hiányában azt sem tudjuk, feltételesre volt-e bocsátható a másik ítéletből. Egyébként ha az a túlülés csak annyit jelent, hogy előbb is feltételesre lehetett volna engedni, akkor nem valószínű, hogy sokat lehet tenni. De azért tényleg nem ártana egy ügyvédet felkeresni.

szabo16 # 2011.11.22. 16:53

a büntetés összesen 21hónap ebből leült 13hónapot és most üli ami maradt de kedvezményt csak a 6hóból kapott az az egyév 3 hónapot kitöltöttre vették nem tárgyalták le a kedvezményt ebből

Dr.Attika # 2011.11.22. 16:46

Tisztet Asszonyom!
Keressen meg egy ügyvédet és mutassa be neki a férjét elmarasztaló ítéleteket. Ő majd tud tanácsot adni ezen ismeret birtokában. Én négyszer olvastam el kérdését, de nem tudtam megérteni.
A problémája ezen fórumon nem megoldható.

szabo16 # 2011.11.22. 16:38

Tiszteletem! az lenne a kérdésem hogy a férjemnek van egy ítélete 1év 3hó és egy felfüggesztett 6hónap ebből leült 10 hónapot és előzetesbe 3 hónapot kiengedték perújítás miatt most vissza kellett mennie letölteni ami maradt akérdés az lenne hogy az 1év 3hóból kitöltöttre vették nem tárgyalták le a kedvezményt csak a 6hónapból pedig így már túlülte ez ellen nem lehet tenni semmit?
köszönöm a válaszokat előre is

scofild999 # 2011.11.14. 13:38

És itt Magyarországon ez hogyan müködik?

pazs # 2011.11.14. 13:11

Ezt egy szlovák jogásztól kellene megkérdezni.

scofild999 # 2011.11.14. 12:48

Olyan gondom van hogy ma kaptam meg egy levelet amiben benne van hogy 2011.11.15en kell megkezdenem a büntetésemet letölteni Szlovákiában! Azt szeretném megkérdezni hogy kérhetek e valamilyen halasztást vagy bármit hogy pár nappal vagy 1-2héttel késöbb keljen bevonulnom? És mi történik ha nem jelenek meg holnap?
Mikor kérhetek kedvezményt ha 1evet kell letöltenem? S.O.S

pazs # 2011.11.14. 12:44

amíg nincs új határozat, a régi szerint kell fizetni az ott megadott százalék szerint vagy a minimumösszeget (ha van emghatározva).

karabuka # 2011.11.14. 12:40

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek!
Nem egészen ide vágó de mégis kapcsolódó ügyben is lenne kérdésem.
Ha valaki a letöltendő büntetése előtt gyermektartásdíjat fizetett,mert volt munkahelye meg bérbe adásból jövedelme akkor ha bevonul akkor is kell gyermektartásdíjat fizetnie?
Civil munkahelye nem lesz,de a bérbeadás továbbra is képez csekély jövedelmet,így negyede annyi igaz de jövedelme lesz.Akkor negyedannyi gytdíjat fog fizetni,vagy van lehetőség,tekintettel kölcsön törlesztésre,jelzáloghitelre stb felfüggeszteni a gyermektartásdíjat?
Szóval mit vesz figyelembe a bíróság a bevonult esetében a gytdíj kapcsán?
Hozzá teszem a gyermektartás leszállítására be lett adva az illetékes bírósághoz a beadvány.

scofild999 # 2011.11.14. 12:13

Tisztelt Agent Cooper!
Olyan gondom van hogy ma kaptam meg egy levelet amiben benne van hogy 2011.11.15en kell megkezdenem a büntetésemet letölteni Szlovákiában! Azt szeretném megkérdezni hogy kérhetek e valamilyen halasztást vagy bármit hogy pár nappal vagy 1-2héttel késöbb keljen bevonulnom? És mi történik ha nem jelenek meg holnap?
Válaszát elöre is köszönöm!

Agent Cooper # 2011.11.14. 11:39

Küldtem e-mail üzenetet.

Üdv: A. C.


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Aggódó. # 2011.11.14. 10:48

Igen van időpont Nov 22.
Akkor ,hogy tudom önnel felvenni a kapcsolatot,vagy hol tudunk beszélni?
Volt egy fekete-fehér kép amin látszott a másik törés is,de ezt sem a bíró sem az ügyész nem nézte meg,pedig még nagyítót is vittünk neki.a másodfokon meg ezzel már nem foglalkoztak.De ez jegyzőkönyvbe is van véve,hogy nem nézte meg.

Agent Cooper # 2011.11.14. 10:42

Létezik, de az ilyesmit nem fórumon kell megbeszélni. Van már időpont, hogy mikor kellene bevonulnia?

Ha jól értem, akkor a perújítás alapja az lenne, hogy a rongálással okozott kár lényegesen kevesebb (mondjuk 20 ezer forint alatti), mint amit a bíróság ténylegesen megállapított, és ez a tény, még az eljárás folyamán nem volt ismert?

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Aggódó. # 2011.11.14. 10:27

Tisztelt Agent Cooper.
Az első ügy egy kábítószer /marihuána árulás/ ebből kapott 1 évet amiből 4 hónapig előzetesbe volt.
A másodok ügy egy volt barátnő és új barátja zaklatás becsületsértés és rongálás/Magánvádas /eljárás ebből kapott 1 év 3 hónapot.
Most mindenképpen akarunk perújítás ha a biztosító megküldené a szines képeket a rongálásról,mert akkor bebizonyosodna,hogy az az autó összevolt törve ugyanazon a helyen ahol egy karcolás lett amit a fiamra vertek,Ennek a költsége 108 ezer ft.
Amit Ő tud az 3 olyan ahol minden fajta kábítószert tartanak árulnak.1 fiktív számlákat kiállító ember/gabonás/.Jó pár ilyen ügy van még /büncselekmény/amit a rendőrök nem tudnak felderíteni,de Ő részletesen tudja a dolgokat.Ő ezekbe soha nem vett részt.
Most a rendőr azt mondta neki,hogy szól egy embernek aki tud segíteni neki és ha elmondja bese kell mennie.Létezik ilyen?Azt mondta a rendőr ,hogy ezekről Ő sem fog tudni,csak ez akit küld.
De mi a biztosíték erre,hogy így lesz?

Agent Cooper # 2011.11.14. 10:14

Tisztelt Aggódó!

Jogerős szabadságvesztés esetén alapvetően nincs lehetőség vádalkura, ugyanis már nincs min alkudozni.

Azonban mégis érdemes lehet egy kört futni:

  1. Ha van lehetőség perújításra (ennek azonban kicsi az esélye), akkor lehet mégis vádalkut kötni.
  2. Az információért cserébe jelentős kedvezményeket kaphat az elítélt, és lényegesen nagyobb esélye lesz rá, hogy előbb szabadul.

Részletesen kellene ismerni a körülményeket (milyen büntetést kapott a fiú és miért, milyen információval tudna szolgálni, stb.) ahhoz, hogy konkrétan meg lehessen szondázni, hogy mennyit ér a hatóságoknak egy egyezség.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Aggódó. # 2011.11.14. 10:04

Tisztelt ügyvédek.
Van egy másodfokú jogerős letöltendő szabadságvesztés.
Lehet-e ilyen esetben /nem tudom mi a jó szó rá/ vádalkut kötni.Mert a fiam tud olyan dolgokat amibe Ő tuti nincs benne,de ha elmondaná mondjuk egy ügyésznek akkor lehetne-e hogy töröljék a büntetését.Ez sokkal nagyobb volomenű ügy amiről tud,és nem is egy dolog.Mi erre a biztosíték ,hogy elmond mindent és eltörölik a büntetést?Egyáltalan van ilyen lehetőség?
Köszönöm válaszukat.

ObudaFan # 2011.11.14. 09:26

jozskapista

Ha a behívóban volt figyelmeztetés, hogy elveszti a kedvezményt, ha nem jelenik meg, akkor elvesztette. Ha nem, akkor nem. Az öt évet el nem érő tartamú szabadságvesztés öt év alatt évül el. Először a börtön fokozatút töltené.

ObudaFan # 2011.11.14. 09:23

Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága 1054 Budapest, Steindl Imre u. 8. Postacím: 1245 Budapest, Pf. 1046.

karabuka # 2011.11.14. 08:16

Köszönöm a válaszokat!
Persze nem hotelbe megy aki börtönt kapott,de rokkant hozzátartozó nem tud fizikailag és anyagilag se eljutni mindenhová.
Még annyit szeretnék tudni ha lehet kérni hova szeretne menni az illető,melyik börtönbe akkor kinél?
Tehát hova kell írni az ilyen kérvényt?

jozskapista # 2011.11.13. 22:55

Tisztelt hozzáértők.
Van egy 25 éves ismerősöm kapott 1év 6hónap letöltendő börtönbüntetést,de volt előtte 1év 8hónap FK fogháza felfüggesztve amit végrehajtandóra változtattak.
Ezt a büntetést már 2 éve meg kellett volna kezdenie letölteni de nem tette meg,kérdésem az lenne ha most mégis bemenne kapna bármilyen kedvezményt? akármilyent,vagy minden ilyesmiből ki van zárva? és melyik büntetést kellene először letöltenie? és még az érdeklne hogy ha mégsem vonulna be akkor már csak 3 éve van az elévülésig? vagy ezt mi befolyásolja?
Előre is köszönöm a választ,Tisztelettel:Eika.

Gabicsek # 2011.11.13. 19:42

Azt akartam írni: de mivel "nem" hotelbe megy. Ez kimaradt. Ez mostanában azért merül fel szerintem ritkábban ez a kérés, mert - mint írtam - általában olyan helyre viszik, ami a legközelebb van a lakóhelyéhez. (kivéve a fiatalkorút) Úgy gondolom, ha nem, annak oka az lehet, hogy nincs hely.