Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2013.02.04. 08:43

Nem, mert ez a bv. bíró hatásköre.

Sammy17 # 2013.02.03. 17:22

Értelek.Akkor azt akár ítélethirdetéskor is elrendelheti a bíró,ha kéri az illető?

ObudaFan # 2013.02.03. 17:07

Nem veszik kitöltöttnek, mert nincs kitöltve, de ugyanúgy elrendelhető a feltételes, mint a másik esetében.

Sammy17 # 2013.02.03. 16:17

ObudaFan!
Az oké,de ha nem veszik kitöltöttnek a büntetését,lévén hogy a 2/3-ot leülte előzetesben,akkor mindenképp hátrányban lesz a másik illetővel szemben,aki ha jól viseli magát odabent,2/3 után szabadulhat.Vagy nem?

ObudaFan # 2013.02.03. 14:58

Sammy17

Haza is lehet engedni, eleve nem kötelező azonnal foganatba venni a szabadságvesztést.

ObudaFan # 2013.02.03. 14:57

Olvastam a különös méltánylás esetén kapott fele büntetés letöltése utáni szabadságra bocsátást. Hol, kihez kell beadni ezt a kérelmet???

A perbírósághoz, jogerős ítélet előtt. Jogerős ítélet után már nem lehet elrendelni.

reb91 # 2013.02.03. 13:50

Olvastam a különös méltánylás esetén kapott fele büntetés letöltése utáni szabadságra bocsátást. Hol, kihez kell beadni ezt a kérelmet???

Sammy17 # 2013.02.03. 13:40

Ez nekem is új volt a kedvezményről!És mi van abban az esetben,ha kap az illető mondjuk 2 év letöltendőt,nincs kizárva a kedvezményből,viszont a jogerős ítéletig előzetesben volt jó magaviselettel és az ítélethirdetéskor már "kitöltötte"a 2/3-ot?Hazaengedik tárgyalás után?Mert ha nem,akkor esetleg hátrányba kerül azzal szemben,akinek egy ugyanilyen ítéletnél,de addig szabadlábon védekezve,"csak" 16 hónapot kell ülnie.

reb91 # 2013.02.03. 11:57

Köszönöm!!! Így már okosabb vagyok:)!

ObudaFan # 2013.02.02. 11:19

Az új Btk. nem a végrehajtási fokozat alapján differenciál:

38. § (2) Ha a feltételes szabadságra bocsátás lehetõsége nem kizárt, annak legkorábbi idõpontja

  1. a büntetés kétharmad,
  2. visszaesõ esetén háromnegyed

részének, de legkevesebb három hónapnak a kitöltését követõ nap.

reb91 # 2013.02.02. 09:18

Ja igen,és még valami. A börtönre az uj Btk-ban 3hónap vagy 4hónap kedvezmény jár???

reb91 # 2013.02.01. 18:59

Rendben Koszonom a valaszt.
A multkor nem volt szamomra eleg egyertelmu az egyik kerdesemre a valasz,ami az volt hogy ha a buncselekmenyben zsarolas volt,akkor ez kizaro ok a kedvezmenybol?????

Rafina67 # 2013.01.30. 14:20

Kedves CZINKA3!

Kizárták a feltételest az ítéletben akkor amennyit írtál, annyi van még hátra.

Ha feltételes szabadságra mehet, akkor a szabadságvesztés letöltésének megkezdését követő 12 és fél hónap után beadhatja a kérelmet. Az enyhébb fokozat nem kötelező csak adható. A kérelem beadása nem automatikusan vonja maga után az engedélyezést is.

Az alábbiakat veszi figyelembe a BV bíró a fokozatváltás engedélyezése során:
az elítélt személyiségét, előéletét, egészségi állapotát, a szabadságvesztés során tanúsított magatartását, az elkövetett bűncselekményt, a szabadságvesztés tartamát, a társadalomba való beilleszkedési készségét.

Ha jól értettem több ítélete is volt már, tehát én nem bíznék a kedvező elbírálásban.

Minden jót!
R

Rafina67 # 2013.01.30. 13:57

Kedves reb91!

Kérlek, ne azonosítsad magad a pároddal még írásban sem. Ő ő, te pedig én vagy. Van még a "mi", de börtönben csak ő van. Ez fontos lesz majd neked a későbbiekben.

Szóval a lakóhelyéhez vagy a családja lakóhelyéhez közel kérheti magát, illetve kérhet elkülönítést egyes elítéltektől (ezt nem biztos, hogy megteszik) és azt is kérheti, hogy a konfliktusa miatt helyezzék át.
Ha az intézetben az őrök, a nevelőtisztek és a vezető is úgy ítéli meg, hogy ez indokolt akkor az intézet vezető kezdeményezhet áthelyezést.
Tehát neki kell kérelmet írni.

Minden jót!
R

CZINKA3 # 2013.01.29. 18:43

Szia Rafina67 :Szertném megkérdezni, hogy növelték-e a kedvezményt, az új BTK szerint???És, hogy mennyivel???Mert a férjem 3 évet kapott, de már volt öszbüntetése, és elvettek 1 évet így tehát 25 hónap marad a letöltendöböl,és már 5 hónapja bent van.....Így mennyi kedvezmény jár neki??És ö BÖRTÖNÖS....Elöre is köszönöm!!!

CZINKA3 # 2013.01.29. 18:40

Szia Rafina67 :Szertném megkérdezni, hogy növelték-e a kedvezményt, az új BTK szerint???És, hogy mennyivel???Mert a férjem 3 évet kapott, de már volt öszbüntetése, és elvettek 1 évet így tehát 25 hónap marad a letöltendöböl,és már 5 hónapja bent van.....Így mennyi kedvezmény jár neki??És ö BÖRTÖNÖS....Elöre is köszönöm!!!

reb91 # 2013.01.29. 16:34

Köszönöm szépen a választ Rafina67!!!
Ha nem bánja,még mindig lenne kérdésem:) Sajnos. Épp ma történt 1kis probléma,ami miatt lehet hogy fegyelmi lesz a vége,egy minősíthetetlen ember miatt...persze a börtönökben nem könnyű jónak lenni,mert belekötnek a másikba. Ma sajnos ez be is következett,pedig eddig egy fegyelmink sem volt,sőt, végig dícséretes a párom. Szeretnénk,illetve szeretné magát átvitetni egy másik büntetésvégrehajtási intézetbe,mert azt mondja hogy bárhol,csak ne ott. Van e ennek bármiféle akadálya?? Kérelmezni fogjuk, találhatnak bármiféle indokot,hogy nem mehet át másik börtönbe? Ez hogyan működik?

Rafina67 # 2013.01.29. 12:30

Kedves HJJN!

Nincs fokozathoz kötve.

Üdv:
R

HJJN # 2013.01.29. 09:18

Én azt szeretném még megkérdezni,hogy a fegyházas ítéletnél ez hogy módosul?Köszönöm szépen a segítséget!

Rafina67 # 2013.01.29. 07:17

Kedves Reb91!

A kollégák iránymutatása alapján elolvastam most már mindent a 2013. július 01-jét követően hatályba lépő szabályokról és ha jól értelmezem akkor a helyzet a következő lesz:

1. Az eredetileg elkövetett bűncselekmény súlyát is mérlegeli a BV bíró a fokozatváltás engedélyezésekor, de alapvetően a benti magaviselet és a változás hajlandósága a mérvadó. Tarthat meghallgatást, de alapvetően csak a papírok alapján dönt.
Az alábbiakat veszi figyelembe a BV bíró a fokozatváltás engedélyezése során:
az elítélt személyiségét, előéletét, egészségi állapotát, a szabadságvesztés során tanúsított magatartását, az elkövetett bűncselekményt, a szabadságvesztés tartamát, a társadalomba való beilleszkedési készségét.

2. Ha az ítéletben a bíró nem zárta ki a feltételes szabadság lehetőségét akkor a büntetés kétharmad része felének (tehát az egész egyharmadának) a kitöltése után lehet kérelmezni az enyhébb végrehajtási fokozatot a BV bírótól.

3. Ha a büntetés az öt évet nem haladja meg akkor az ítéletet hozó bíró akként is rendelkezhet, hogy a fele rész kitöltése után már feltételesre engedhető az elítélt, ekkor már a teljes bünti negyedének a kitöltése után kérelmezhető az enyhébb fokozat.

Minden jót!
R

reb91 # 2013.01.28. 20:37

Koszonom a valaszt! Akkor meg egy illetve ket fontos kerdesem lenne. Az egyik az az,hogy ha ugy szuletett az itelet,hogy "orrgazdasag es mas buncselekmeny" a mas buncselekmeny rablast takar,akkor lehet e fokozatot valtani bortonrol foghazra? A masik kerdesem,szinten ebben az esetben,hogy kerheto e a kedvezmeny? Es megegy kerdes,azt hallottam hogy a borton az uj Btk-ban az eddigi negyedeles helyett harmadolas lesz jo magaviselet eseten. Errol szeretnek informaciot kapni,hogy igaz e ez a kedvezmeny?
Koszonom.

Rafina67 # 2013.01.28. 18:17

Erre a kérdésedre priviben:-)

Dr.Attika # 2013.01.28. 15:12

Kedves Rafina!
Nagyon szívesen. Miben vettél részt? Ezt nem értem. Talán a jogalkotásban? Azt sem értem, hogy hol az a "nálunk még nem volt oktatás"? Nálam sem volt oktatás, csak okultam.Gondolom így volt ezzel ObudaFan kollégám is.

Rafina67 # 2013.01.28. 14:54

Uraim!

Köszönöm!
Remek, majd megnézem.
Valóban részt vettem benne:-)
Üdv:
R

ObudaFan # 2013.01.28. 14:30

Így van, megjelent már az új Btk. átmeneti rendelkezéseiről szóló törvény, ami átvezeti elég következetesen, hogy a végrehajtásra tartozó kérdéseket - így a fokozatváltást - a továbbiakban nem a Btk., hanem a Bvtvr. tartalmazza.