reintegrációs őrizet


Öreg Tölgy # 2017.02.24. 05:59

A 12 hónap a gondatlan bűncselekményt elkövetőkre vonatkozik, a többieknek 10 hónap. Viszont azt nem tudom, miért 6 hónap feltételest írt.

2 éves büntetésnél két esetben lehet 6 hónap a kedvezmény (feltételes szabadság). Az egyik, ha valakit a régi Btk. alapján ítélnek börtönre. Ez akkor van, ha az elítélt valamennyi bűncselekményt 2013. július 1. előtt követte el és a régi törvény kedvezőbb rá, mint az új. Ha ez a helyzet, akkor minden oké, azzal a kitétellel, hogy 8 hónapot kell letöltenie, utána jöhet - kizáró ok hiányában 10 hó reintegrációs őrizet és a 6 hónap feltételes. Így jön ki a két év, 8 + 10 + 6 = 24 hónap.

A másik variáció, ami miatt 6 hónap lehet a kedvezmény, az az, ha az elítéltet az új Btk. alapján ítélik el, de az ítélet szerint visszaeső. Ebben az esetben ugyan 2 évből 6 hónap a feltételes szabadság, viszont a reintegrációs őrizet kizárt.

Kattalyn # 2017.02.24. 21:22

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni,hogy mit tudtok az EFOP rol?
Hogyan lehet kártérítést kérni az àllamtol?Erről tudtok tájékoztatni?
Köszönöm!

NagyZ94 # 2017.02.25. 09:38

Tisztelt Fórumozók!

Olyan kérdésem lenne a RÖ-vel kapcsolatban, hogy láttam többen is írták !2 hónap RÖ-t az kaphat aki gondatlanságból követte el a bűncselekményt, az lenne a kérdésem mi számít annak, a csalás az lehet gondatlan?

Öreg Tölgy # 2017.02.25. 09:58

Kedves Kattalyn!

Olvassa el a következő §-okat:

10/A.-B. §, 70/A.-B. §, 75/A. §, 144/B. §, 436. § (10) - (12) bekezdés.

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Ha nem érti, akkor írja le, hogy mikor szabadult az érintett, mikor és mi volt az alapvető jogait sértő konkrét körülmény a végrehajtás során.

T. NagyZ94,

a csalás nagyon-nagyon nem lehet gondatlan.

Kattalyn # 2017.02.25. 13:41

Kedves Öreg Tölgy!

Jelenleg is letöltendő van párom.Április óta van bent és a 16 személyes zárkákrol van szó,Bp,Allampuszta,Szeged(itt csak 4 személyes,de a WC minősíthetetlen ).Január 6án kérésünknek eleget téve áthelyezték Tiszalökre ès ugy gondolja szeretne kártérítést.Sztem nem a legjobb ötlet,gondolom bent nem annyira tetszik ez nekik(javítsanak ki ha tévedek),de ha ezt akarja támogatom.
Ha jol olvasom vagy ő vagy a védője,én nem írhatom meg a kártérítési igènyt.
köszönöm a gyors segitségèt!!

Öreg Tölgy # 2017.02.26. 08:39

Kedves Kattalyn,

akkor a 6 hónapon belül van, a szükséges panaszt is megtette, miért ne adhatná be (mármint a párja vagy a védője, mert ön valóban nem)? A helyi őröket ez nem érdekli, nem ők fizetik, a törvény szerint meg joga van hozzá. Majd a bv. bíró elbírálja.

DCloud # 2017.03.02. 14:36

Kedves Hozzaerto!

A reintegracios orizet felteteleinek valtozasarol szeretnek erdeklodni. Tisztaban vagyok a januar elsejetol hatalyos valtozasokkal. Az en helyzetem a kovetkezo: 5-10es ugybol kaptam 5.5 evet elsofokon, ujra bedobtak elozetesbe mikor kimondtak az iteletet. A lenyeg hogy ameddig bent voltam tobben is modntak hogy ki fog tolodni a maximum 5 eves buntetes tobbre, mondanom sem kell, nekem ez mennyit jelentene. Az ugyvedem nem sokat tudott ezzel kapcsolatban mondani, csak hgoy nem hiszi hogy most egybol ujabb valtozasokrol beszelnenek, meg nem is akarom idegelni, mert minden tekintetben nagyon korrekt. Most ahogy ujra kint vagyok 1 honap bentlet utan, elkezdtem kutatni, de csak a Helsinki Bizttosag javaslatat talaltam, ami a benti informaciokat "megerositi", ez meg ugye egy tavaly majusi javaslat, amiben azt irjak:
" Eddig csak az öt évet meg nem haladó büntetéséknél lehetett ezt alkalmazni, érdemes lenne a határt hét évesre emelni."
Milyen mertekben veszik figyelembe az o javaslataikat?
Esetleg barki, ha meg nem erositett forrasbol is, de hallott-e hasonlot?
Bent elvileg az egyik nevelo mondta, hogy valtozas lesz, de mar nem volt idom es lehetosegem, rakerdezni.
Mivel nem valoszinu, hogy az iteletem "alaszall", es fel evet elvileg nincs lehetosege a birosagnak ekkora iteletnel levenni (se ratenni), nem hiszem hogy sokat valtozik a helyzetem, ezert erdeklodne, es remenykedek hatha lesz valmi valtozas. A jelenlegi allas szerint, meg 36 honapom van, ha a kedvezmenyt leveonom, hatha addig valtozik valami. Barmilyen valaszt Koszonok elore!

Öreg Tölgy # 2017.03.03. 05:56

Tisztelt DCloud,

mint írtad, a javaslat tavaly májusi, és a reintegrációs őrizet kibővítésére azóta már sor került, de ez nincs benne. Tehát azt már múlt időben írhatjuk, hogy ez nem valósult meg, és így a közeljövőben nem várható újabb változás.

Abban viszont ne legyél biztos, hogy a büntetésed másodfokon nem csökkenhet, van az ún. enyhítő szakasz (Btk. 82. §) is, ezért az 5-10 éves büntetési tétel gyakorlatilag két éves alsó határt jelent (persze kellő ok esetén). Egyedül a súlyosítást zárhatod ki, már ha nincs a terhedre ügyészi fellebbezés.

DCloud # 2017.03.03. 14:46

Koszonom a valaszt!

Az itelethozatal utan, ahogy visszafoglyositottak, 1 het mulva kuldtek vegszallitasba. Igazsagszerint elfogadtam a helyzetet es orultem, hogy mar toltom a buntetest, es nagyjabol latom a veget az egesznek. Utolag mar nem tartottam jo otletnek, hogy fellebbeztem az ujabb elozetes letartoztatas ellen.
Meg annyi kerdesem lenne ezzel kapcsolatban, hogy "mennyi" eselye van annak, hogy ismet ugyanaz lesz az anyahazam? Mar volt is munkam ott, es ez a haz van legkozelebb az allando lakcimemhez(Dunakeszi), az elettarsam is ugyanitt lakik velem, szulok is itt laknak. Viszont buntarsamat aki debreceni, szinten ugyanide vittek(Vácra). Vagy teljesen veletlenszeru a dolog, es akkor maximum atszallittatni tudom magam a kesobbiekben?

Koszonom!

KommA # 2017.03.04. 15:02

Tisztelt Öreg Tölgy!

Ha a jogerős ítélet 5 év 10 hónap (egyharmad kedvezménnyel) és ebből már 15 hónapot előzetesben töltött, akkor a jelenlegi jogszabály szerint a reintegráció 6 hónap vagy 10 hónap?

Üdvözlettel
KommA

Öreg Tölgy # 2017.03.04. 15:43

Tisztelt KommA,

sajnos semennyi, mert az 5 év 10 hónap több mint 5 év. Ebből a szempontból biztos, hogy nem számít sem az előzetes, sem a feltételes (lehetősége).

nita19950430 # 2017.03.06. 13:59

Tisztelt Öreg Tölgy!
köszönöm a válaszát!
A bűncselekmény idén történt és első ügyes a párom. Engem a fél év kedvezménnyel informáltak,lévén,hogy börtön büntetést fog kapni előre láthatóan és ott negyedelik a feltételest. Vagy esetleg én értettem félre valamit?

Öreg Tölgy # 2017.03.06. 14:28

Kedves nita19950430,

azt szerintem előre nem tudhatja senki, hogy mit FOG kapni a párja, de valóban az egynegyedes kedvezménynél rosszabbul nem járhat. A reintegrációs őrizetet idén január 1-től emelték fel 10 hónapra. Azt esetleg meg tudja mondani, hogy mikori báncselekmény elkövetésével vádolják a párját?

nita19950430 # 2017.03.06. 17:13

Most,január 27-én vitték el előzetes letartóztatásba. Még nyomozati szakaszban van,tehát még nagyon az elején járunk a dolognak. A börtön fokozattal azért kalkulálunk,mert azaz alap büntetési tétele a bűncselekménynek.

nita19950430 # 2017.03.06. 17:18

viszont minden papíron az áll,hogy 2016 októbere óta vádolják a bűncselekménnyel. Viszont idén január26-tól tart az eljárás. Ebben az esetben rá a tavalyi rő vonatkozik,vagy már az idei változata?

Dr.Attika # 2017.03.06. 17:56

"A börtön fokozattal azért kalkulálunk,mert azaz alap büntetési tétele a bűncselekménynek."

A Btk. különös részi tényállásokat ha el tetszik olvasni, ott az áll, hogy "...szabadságvesztéssel büntetendő" Nem áll ott, hogy fegyházban, börtönben vagy fokházban kell letölteni. Arra, hogy milyen fokozatban kell letölteni az általános részben történik rendelkezés. Még attól is eltérhet a bíró le és fel.

Tehát a büntetési tétel és a végrehajtási fokozat kalkulációja az Önök részéről nem helytálló.

nita19950430 # 2017.03.06. 19:23

Köszönöm a választ! Persze,sajnos próbálunk kalkulálni,bár elég felesleges még,ez egyértelmű.
Arra a kérdésre még kérhetnék választ,hogyha őt tavaly októbere óta gyanúsítják a bűncselekmény elkövetésével,de csak idén januárjától folyik ellene az eljárás,akkor melyik RŐ vonatkozik rá?
Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.03.06. 19:44

Kedves nita,

ráadásul feltehetően rossz Btk-t néznek, mert a jelenleg hatályos Btk. szerint a végrehajtási fokozatnak már semmi köze akkor, hogy mekkora rész után bocsátható feltételes szabadságra valaki.

Viszont ez kifejezetten jó, mert a közölt dátumok szerint szinte biztos, hogy az elkövetés 2013. július 1. utáni, ezért nem a háromnegyed, hanem a kétharmad rész letöltése után mehet feltételes szabadságra, a RÖ meg tuti biztos, hogy 10 hónap, mert idén január 1. után mindenkire ez vonatkozik.

nita19950430 # 2017.03.06. 19:50

Nagyon szépen köszönöm a segítőkész válaszokat!
Valószínűleg többet ártok vele,hogy az interneten,a rengeteg cikkből próbálok valamit kihámozni.

Kristóf56 # 2017.03.09. 10:59

Üdv mindenkinek!
Egy 2015-ös válaszban láttam, hogy albérlet esetén elég a bérlőnek aláírnia a befogadó nyilatkozatot, így a tulajdonosnak nem kell. Ez változott az utóbbi időben? Megnéztem a befogadói nyilatkozatot, ott tulajdonosként írja a befogadót. Sajnos nagyon nehéz olyan albérletet találni ahol a tulajdonos is beleegyezne abba, hogy elítélt is lakjon a lakásában. A kérdésem az lenne, hogy a tulajdonosnak kell e aláírnia a befogadónyilatkozatot, vagy ha az én bérleményem a lakás elég nekem?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.03.10. 11:42

Kedves Kristóf56!

Mindenképpen az ingatlan tulajdonosának a beleegyezése szükséges, ahhoz, hogy reintegrációs őrizetét az adott bérleményben töltse.

Kristóf56 # 2017.03.12. 18:18

Köszönöm a választ! Ilyen esetben a befogadó nyilatkozatot hogyan kell megírnunk?

Kristóf56 # 2017.03.15. 18:37

Ha a tulaj az ő nevét is beleírja a bérleti szerződésbe mint ott lakó, akkor is külön ki kell töltenie a befogadónyilatkozatot, vagy mivel a szerződésbe ő is szerepel így elég ez is?(Fontos lenne, előre is köszönöm szépen a választ!)

NP01 # 2017.03.15. 22:30

Tisztelt Kristóf56!

Lőrik Ügyvédi Irodának köszönhetően egyértelmű, hogy mit, hogyan töltessen ki.

http://lorik.hu/…okumentumok/

Kristóf56 # 2017.03.16. 08:58

Köszönöm szépen! Annyi a probléma, hogy mire el lehetne indítani a kérelmet a tulajdonos addigra külföldön lesz, így abban az esetben is ezt kell kitölteni ha a tulajdonos mint ott lakót őt is belefoglalja a bérleti szerződésbe?