reintegrációs őrizet


Töltöttcigi # 2017.08.08. 22:29

Csillagvirágszál!

"De igazából hallottunk már olyat is hogy volt akinek megadták a 12 hónapot is a maximális 10 helyett!"

Ilyen nincs! Van 10, és van 12 hónap, de nem a 10 helyett adják a 12-őt.

A 12 hónap a nem szándékos bűntett esetén adható, 10 hónap a szándékos de nem személy elleni erőszakos bűntett esetén adható.

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 15:29

Éppen ezért tervezet sincs.

Pet 44 # 2017.08.08. 15:11

Nem adtam be egyből . Ez év 04. 25.-én vonultam be . 06.15.-én indítottam el az eljárást és 07. 12.-én b.v. bíró kimondta, a reintegrációs őrizetem kezdetét . A reintegrációs őrizet, időtartamának a kitolásáról, beszélt a b.v. pártfogó, de ez csak tervezet . Nem biztos hogy el is fogadják . Magyarország nem Románia, és a törvénykezés nem fogja követni, az ottani intézkedéseket . Amíg ez a kormány van hatalmon, amnesztiára, vagy ehhez hasonló intézkedésekre, nem kell számítani .

Csillagvirágszál # 2017.08.08. 14:03

Köszönöm az eddigi válaszokat!!

Pet 44!
Akkor ahogy bekerült el is indította a reintegráciot? És 1 hónap alatt meg is kapta a választ? nekünk azt mondták hogy elég nehezen megy kb 2,5-3 hónap , nem sietik el a környezet tanulmányozást és a meghallgatást sem! Ezért gondoltuk hogy ha szeptember közepe fele indítanánk az is lehet hogy még januárba át csúszik és akkor a felét már leülte abba talán nem kötnek bele! De igazából hallottunk már olyat is hogy volt akinek megadták a 12 hónapot is a maximális 10 helyett! Valamint hogy szeptembertől lesz valami kedvezmény vagy új törvény a börtönök túlzsufoltsága miatt, létezik hogy nálunk is behozzák azt amit Romániába? Vagy esetleg valaki tud valamit erről az intézkedésről??

Töltöttcigi # 2017.08.08. 13:13

Köszönöm a választ!
Legalább egyértelműen kiderült belőle, hogy beszámították az előzetesben töltött időt, és a maximális reintegrációs őrizetet is megadták hozzá.

Pet 44 # 2017.08.08. 13:11

Kettő év az ítéletem . Ebből 2014-ben, előzetesben letöltöttem három hónapot . Majd 2017 április 25-töl ,még három hónap börtön következett. 10 hónap a reintegrációs őrizetben eltöltendő időm . A végére marad a 8 hónap feltételes kedvezmény .

Töltöttcigi # 2017.08.08. 12:58

Pet 44!

Kíváncsi lennék a teljes történetedre,pl, volt e előzetesed, mennyit töltöttél bent mielőtt a reintegrációs őrizetbe kiengedtek, és mennyi idő maradt hátra amit így kell töltened?

Töltöttcigi # 2017.08.08. 12:39

Természetesen én nem voltam részese ilyen eljárásnak, de a védőm több eljárást végigcsinált, ugyanakkor nagy tapasztalattal ön sem rendelkezhet, annak tekintetében, hogy az új eljárást a 2017. januári törvénykezés szerint csinálják, ami alig múlt fél éves, tehát a gyakorlatról releváns tapasztalata senkinek sincs. A kérdező viszont ennek hiányában, és főleg törvényszerűen, csak a törvény által előírt rendelkezés alapján világosítható fel.

A bv előterjeszti a kérelmet 15 napon belül, a bv bírónak, ami tartalmazza a lakás alkalmasságát is, mivel azt a bv részére a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő a megkeresés megérkezésétől számított nyolc napon belül felméri. Eközben a környezet tanulmányt 30 napon belül készíti el, ami nem halasztja a bv bíró felé az előterjesztést.

Ez így hiteles, viszont a bv által nem betartott idő nem lehet hiteles adat.

Pet 44 # 2017.08.08. 12:03

Egyébként ami a reintegrációs eljárás, menetének idejét kitolhatja, az hogy a külső pártfogónak, 30 nap áll rendelkezésére,a környezet tanulmány elkészítse .Ha ez vissza érezik, onnantól kezdve, a b.v.-n belül már gyorsan mennek a dolgok. Nekem gyorsan elintéződött, de tapasztaltam, hogy egy-két embernek ez miatt csúszott . Ez a Budapest és környékiekre, volt inkább jellemző . Célszerű másfél hónappal előtte elindítani a kérelmet .

Dr.Attika # 2017.08.08. 10:59

Ne okoskodjon már. Volt már részese ilyen eljárásnak? Jogszabályokat ismerjük.

Töltöttcigi # 2017.08.08. 10:33

Tisztelt Dr.Attika!

Nem az értékeléstől számított 15 nap, hiszen a törvényt értelmezve:A kérvény beérkezésétől számított 15 napon belül– értékelő véleményével és javaslatával –. Az, hogy nem tartják a határidőt, nem tartozik a hivatalos eljárás körébe.

Pet 44 # 2017.08.08. 10:19

Üdv mindenkinek ! Újra itthon ! Én nem panaszkodhatom, ugyan is 28 nap alatt lefutott a reintegrációs eljárásom . Én ezt ügyvéd nélkül intéztem .

Dr.Attika # 2017.08.08. 10:06

Ez az Töltött cigi. Ha meg van az értékelő vélemény, onnantól számít a 15 nap. Ha részt venne ilyen eljárásban, akkor tudná, hogy ezt a 15 napot mennyire nem tartja be a BV.

Öreg Tölgy # 2017.08.08. 08:51

Mivel a leírtak alapján - szándékos bűncselekményt feltételezve - 2018. március 14-től lehetséges a reintegrációs őrizet, a szeptember mindenképp korai, majd január közepe után érdemes elkezdeni.

Töltöttcigi # 2017.08.08. 08:49

Tisztelt Dr.Attika!

„A reintegrációs őrizet elrendelését a szabadságvesztés végrehajtása alatt egy alkalommal az elítélt vagy védője is kezdeményezheti. A kérelmet a bv. intézet – értékelő véleményével és javaslatával – tizenöt napon belül továbbítja a büntetés-végrehajtási bíróhoz.”

Bv.tv. 187/B.§(2) Az elektronikus távfelügyeleti eszköz alkalmazhatóságát a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő a megkeresés megérkezésétől számított nyolc napon belül felméri. A felmérésről jegyzőkönyvet kell felvenni. A felmérés elvégzése érdekében a büntetés-végrehajtási pártfogó felügyelő jogosult a reintegrációs őrizet végrehajtására az elítélt által megjelölt lakásba belépni.

Dr.Attika # 2017.08.08. 07:40

"A bv bíróhoz nem hónapok múlva kerül a kérelem, hanem a bv-ből 15 napon belül"

Ne írjon már valótlanságokat. Mielőtt a BV felterjesztené az ügyet, beszerzi a pártfogói véleményt a rö. ingatlannal kapcsolatban. Ez maga 1, másfél hónap.

Töltöttcigi # 2017.08.07. 21:23

Kedves Csillagvirágszál!

A bv bíróhoz nem hónapok múlva kerül a kérelem, hanem a bv-ből 15 napon belül. Az így mindenképpen korai, mivel ha nem szándékos az ítélet szerint a bűntett, akkor 12 hónapot lehet reintegrációs őrizetben, ahhoz viszont novemberbe lenne aktuális a kérvényezni, ha szándékos a bűntett akkor január környékén lenne aktuális, de ebben az esetben feltétel az, hogy a cselekmény ne személy elleni erőszakos cselekmény legyen, mivel az kizárja a reintegrációs őrizetet. Akinek azzal utasítják el, hogy nem töltött le elég időt, az vagy a 6 hónapot nem töltötte le, vagy a büntetésből több idő volt hátra mint amennyit a reintegrációs őrizetben tölthet. Egyébként a kérelmet érdemes ügyvéd által intézni, sokkal nagyobb eséllyel kerül a kérelem bv bíró elé megfelelő formában.

Csillagvirágszál # 2017.08.07. 20:28

Tisztelt Ügyvédek és Fórumozók !
Férjem január 18. óta tölti a büntetését amiből feltételesen 2019. Január 14. -én jöhetne haza! De ugye mindenképp szeretnénk a reintegrációt elindítani és el is jött az ideje mivel letelt a 6 hónap , csak félek hogy esetleg nem e fogják kevésnek tartani azt az időt amit eddig bent töltött!? Olvastam már itt hogy elutasították a kérelmet azzal az indokkal hogy nem töltött még elég időt bent és ezeket szeretnénk elkerülni! Tehát a kérdésem az lenne hogy szeptemberben elinditanánk a kérelmet, ami kb december vagy január körül kerülne a bíróhoz, ilyenbe beleköthet-e hogy "csak" ennyit volt bent? A férjemmel semmi probléma illetve panasz nincs , dolgozik, van 2 dícsérete , az itthoni körülmények rendezettek ,két kicsi gyermeke várja haza valamint a családi vállalkozása tehát munkája is bizzosított ha kiengednék! Mik lehetnek az indokok amivel esetleg elutasítják vagy nem adják meg a maximumot! Kérem olyan emberek is írjanak akik már átmentek a reintegráción és tudják miket kérnek vagy mire kell odafigyelni ! Köszönöm

Öreg Tölgy # 2017.08.07. 12:31

Bocsánat, pontosítok: enyhébb végrehajtási szabályokat sem lehet alkalmazni. Reintegációs őrizetbe viszont helyezhető.

kérdező 59 # 2017.08.07. 12:16

Tisztelt Öreg Tölgy!
Akkor ez azt jelenti, hogy hazajáró lehet?

Öreg Tölgy # 2017.08.07. 11:59

Feltételes szabadságra nem bocsáthatja, de más kedvezmények lehetőségét ez nem érinti.

kérdező 59 # 2017.08.07. 10:42

Még egy kérdésem lenne. Akit a BV bíró kizárt a kedvezményekből (első bűntényes,de nem vonult be időben)annak a börtön adhat-e jó magaviseletért kedvezményt(eket)?

Lőrik Ügyvédi Iroda # 2017.08.07. 09:52

Tisztelt kérdező 59!

A reintegrációs őrizet szabályai január 1. változott, azóta további módosítás nem történt, egyelőre nem is várható!

http://lorik.hu/…-modositasa/

kérdező 59 # 2017.08.07. 09:14

Üdvözlöm!
Az a kérdésem, hogy várható-e a reintegrációs őrizet hosszának további emelése? Több helyről hallottam ilyen értesülést.
Köszönöm!

Öreg Tölgy # 2017.08.06. 15:16

Így van. Én arra válaszoltam, mikortól adható.