reintegrációs őrizet


NP01 # 2016.11.13. 21:11
Öreg Tölgy # 2016.11.14. 05:30

Soraokina:

http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

A kérelemben azt célszerű megindokolni, hogy a 187/A. § (1) bekezdése szerinti feltételek fennállnak, 187/C. § szerinti kizáró okok pedig nem állnak fenn. Formakényszer nincs.

bajbizso:

a törvény szerint nem kizáró ok, de bizonyos esetekben - például, ha kiutasították, vagy nincs magyarországi lakóhelye - a RÖ céljával összeegyeztethetetlen. Ha magyar lakcíme van, korábban is itt élt és dolgozott, akkor szerintem önmagában a külföldi állampolgárság nem akadálya a RÖ-nek.

NP01 # 2016.11.14. 08:10

Tisztelt bajbizso!

Este a fórumra nem tudtam írni. Nálunk román és horvát állampolgár is megkapta a RÖ-t.

Dr.Attika # 2016.11.14. 20:48

Érdemes "nyomozni", hogy mikor van a rö-be helyezés bv bírói elbírálása. Nagy nehezen kiderítem az időpontot. Kérdem a bv. intézetet, hogy hivatalosan értesítenek az időpontról, mivel mint védő indítványoztam. Válasz: Ők ugyan nem értesítenek, ha a védencem meghív, akkor ott lehetek. Mondom, hogy talán ez nem egy esküvő, ahova akkor megy az ember, ha meghívják.

DZita # 2016.11.16. 06:43

Üdv Mindenkinek!
A párom visszaesőnek nem minősűlő bűnismétlő, az új törvény értelmében ugye Ő is jogosult a reintegrációra. A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy mivel a törvény január 1-től hatályos, a kérvényt csak azután lehet beadni vagy már korábban is el lehet indítani a folyamatot?

Öreg Tölgy # 2016.11.16. 13:22

Természetesen el lehet indítani, de csak január 1. után kerülhet ki az intézetből.

Soraokina # 2016.11.16. 16:51

Köszönö a választ Öreg Tölgy.

Flecky # 2016.11.16. 17:51

Kedves Fòrumozòk!
Valaki tud jò ügyvédet ajànlani a reintegràciòs őrizet kérvényezéséhez.
Nem akarjuk egyedül benyùjtani nehogy hibàt talàljanak a beadvànyban és nem kapjuk meg.
Köszönöm

Öreg Tölgy # 2016.11.17. 04:42

T. bajbizso,

az összbüntetés egy örök sláger olyan értelemben, hogy a börtönhíradóban állandóan megy a pletyka arról,hogy bővítik a lehetőségét. Ehhez képest 1999 óta folyamatosan csak szűkítik azt, utoljára 2013-ban zártak ki egy nagy kört. Azóta semmiféle módosítás nem történt és nincs is napirenden.

Dr.Attika # 2016.11.17. 14:12

"Kedves Fòrumozòk!
Valaki tud jò ügyvédet ajànlani a reintegràciòs őrizet kérvényezéséhez.
Nem akarjuk egyedül benyùjtani nehogy hibàt talàljanak a beadvànyban és nem kapjuk meg.
Köszönöm"
Tudom ajánlani magamat.

Emese26 # 2016.11.21. 16:12

Remélem senki nem fog meg haragudni,de kíváncsi lennék hol lehet olvasni arról, hogy a reintegràció 6 hónapról 10 hónapra bővítették. Mert arról egyáltalán nincs szó mennyi időre bővítették!

Dr.Attika # 2016.11.21. 16:46

Tisztelt Emese!
Tessék lejjebb olvasni a topocot. Ott megtalálja a törvény számát. Itt balra az Optijus-törvénytárra kattintva a vonatkozó törvényt olvasható formátumban is megtalálja.

csovanyos # 2016.11.23. 19:24

Kedves Fórumozók!

Másfél év letöltendő börtönbüntetést kaptam első bűntényesként. Előzetben 6 hónapot töltöttem el és dicséretet is kaptam a nevelőtől. A szabályok szerint még hat hónapra kell bevonulnom, de egyébként megfelelek a reintegrációs őrizet feltételeinek. Kérdezném, hogy van -e arra lehetőség, hogy a reintegrációs őrizetet kezdeményezzem és megítélje nekem a BV bíró, hiszen a törvény olvasása során nem láttam olyan feltételt, ami engem kizárna, a várható szabadulásomig már csak hat hónap lesz hátra amikor bevonulok és pont ennyit már le is töltöttem.

Köszönöm a megtisztelő válaszokat!

Dr.Attika # 2016.11.23. 19:29

Tisztelt Csóványos!
Megfelel a leírtak alapján a reintegrációs őrizetbe helyezés feltételeinek. Kérvényezze.

Farkas1977 # 2016.11.24. 12:12

T. Forumozok
Abban kérném a segitségüket h 1 év 4 honap letöltendőt kaptam.
Ebből 5 honap 10 napot előzrtben voltam.most jelenleg van egy folyamatben lévő ügyem de még csak elsőfokpn. Itélet még nincs.
Ilyenkor jár az uj regisztrácios őrizet ? Mikor adhatom be ha igen?
Köszönöm ha valaki segit.

bilbaofan # 2016.11.24. 14:34

Tisztelt Csóványos!
AZ a rossz hír,hogy hiába fogja kérvényezni,el fogják utasítani.Történetesen azért meet AZT a 6 hónapot elözetesben töltötte le és nem börtön fokozatban.Így le kell még töltenie 6hónapot börtön fokozatban is,mert AZ elözetest ugyan természetesen egy AZ egyben beszámítják de a törvény szöveghü jogértelmezése miatt nem tekintik börtön fokozatnak.Pedig tudjuk,annál jóval szigorúbb.Ezért mire kérhetné már feltételesen szabadulni is fog.Igazságtalan ez,AZT gondolom de ez a jelenlegi gyakorlat.(elnézést AZ ékezetekért telefonról írok) a .

Öreg Tölgy # 2016.11.24. 19:47

Hát ez nem csak gyakorlat, a törvény szövegéből adódik.

T. Farkas1977,

elméletileg a folyamatban lévő másik eljárás nem kizáró ok, inkább ugyanaz lehet a gond, mint csovanyosnál. Ha volt 5 hó 10 nap előzetes, akkor a 6 hónap kötelezően letöltendővel már 11 hó 10 nap, utána már jöhet a feltételes (sőt, kétharmados feltételnél már előbb), úgyhogy nincs idő a reintegrációra (regisztrációra meg plána nem).

NP01 # 2016.11.25. 08:25

Azért én azt javasolnám, próbálják meg. Nálunk annyira nem voltak / vannak tisztában a törvénnyel, hogy folyamatosan jártam ügyészekhez - ők utasították az igazgatási osztályt a RÖ-m elindítására, valamint szintén az ő meglátásuk az, hogy az előzetes letartóztatás bele számít a RÖ-be, az eltávozásba, a "kinti beszélőbe". Viszont az enyhébb fokozatba áthelyezésbe nem.... Mondom, vicces volt, amit átéltem.

Dr.Attika # 2016.11.25. 09:27

Rö-be helyezési kérelem benyújtásával meg kell várni a január elsejét. (Amennyiben a módosított szabályok szerint kérik.) Beszéltem szerdán egy bv. őrnaggyal a rö-be helyezési bírói meghallgatás előtt. Ő mondta, ha a hatályba lépés előtt nyújtják be a kérelmet,akkor egyből elutasítják, mert még nem hatályos a törvény és akkor január 01. után megint be kell nyújtani.

Öreg Tölgy # 2016.11.25. 12:19

Hát igen, mivel a bv. bírói ügyek max. törvényszéki szinten befejeződnek, és rossz a törvény, gyakran alakul ki eltérő, téves gyakorlat.

Mindenféle kedvezménynél (evsz., enyhébb fokozat) a törvényhozó beleírja a törvény szövegébe, ha előzetes és a házi őrizet az időbeli feltétel számításánál beszámít (104. § /2/ bekezdés a. pont, 115. § /2/ bekezdés a. és b pont).
Egy dolog ugyanazon a jogszabályon belül csak ugyanazt jelenheti, tehát ahol maga a törvény nem írja le a beszámítást, (104. § /2/ bekezdés b. pont, 115. § /2/ bekezdés c. pont és a reintegrációs őrizetnél 187/C. § d. pont) ott nem számít be.

Erre lehetne azt mondani, hogy de az evsz-nél és az enyhébb fokozatnál börtönben, illetve fogház fokozatban töltést kíván meg a törvény, az előzetes pedig sem nem börtön, sem nem fogház, de a reintegrációs őrizet sem szabadságvesztés olyan értelemben, hogy nem tényleges és teljes szabadságelvonás.

Amit meg a bv. őrnagy mondott, azt minősíteni sem tudom. Mondjuk, eddig nem tudtam, hogy a kérelemről a bv.-s tiszt döntene, azt meg nem igazán értem, hogyan nyilatkozhat előre a bv. bíró nevében. Nem hiszem, hogy bv. bíró szeretne kétszer dolgozni, és mondjuk egy december 5-én benyújtott kérelemnél nem vár egy hónapot, hanem gyorsan elutasítja, hogy aztán szórakozzon a felterjesztéssel, aztán ha a másodfok január 1. után hatályon kívül helyezte, vagy az elítélt január 1 után kérelmezi újra, akkor megcsinálja még egyszer.

NP01 # 2016.11.26. 09:35

Nálunk egy szintén őrnagyi rangban levő szoc. tiszt nyilatkozott úgy, hogy az esedékesség időpontja előtt egy hónappal nyújthatja be a kérelmet az elítélt, kettő hónappal előbb javasolhatja az intézet - de az intézet úgysem fog javasolni senkit, mert "így szól a megállapodás" köztük - ellenben minden kérelmet támogatnak...

Dr.Attika # 2016.11.26. 10:38

Lényeg. Ha az új törvény rendelkezése alapján jogosult a fogvatartott reintegrációs őrizetbe helyezésre, akkor a kérelmet célszerű január másodikán benyújtani.

Öreg Tölgy # 2016.11.26. 16:17

Én azért benyújtanám azzal, hogy kifejezetten kérném a január 1. utáni elbírálást. Aztán meg ha elutasítanák, beadnám még egyszer, és ha emiatt egyetlen nap késedelmet szenvedne a rö-m, jól beperelném őket. Szerencsére nem vagyok elítélt.

Karola76 # 2016.11.26. 18:32

Tiszteletem az Ügyvéd Uraknak és a Fórumozóknak!

Pontosan ugyanebben a cipőben járunk,nem tudjuk eldönteni beadhatjuk -e a kérelmet most vagy várni kell januárig.Még olyat is mondtak Páromnak a Bv.intézetben,hogy ha egyszer beadja,többször nem lehet...amit én(bár teljesen hozzánemértő vagyok)igencsak kétlek.A módosított törvény szerint dec. 7-ével jöhetne Rö-be,de a hatályosság miatt jan 1-én.Nem tudom mitévők legyünk,most nem nagyon szeretnék a Ügyvédünkre hallgatni ,Ő azt tanácsolta csak januárban adjuk be.M ire lesz belőle valami az kb.március,akkor még a régebbi 6 hónappal egyébként is kijöhetne Rö-be.
Nagyon tetszett Öreg Tölgy hozzászólása,szerintem azt fogjuk tenni..Legalább azt megtudtam hogy nem csak egyszer lehet beadni...További szép estét Mindenkinek!

Öreg Tölgy # 2016.11.26. 19:31

No azt nem mondtam, hogy (mindig) többször is beadhatja. A Bv.tv. 61/A. § (2) bekezdése szerinti eljárásra csak egyszer kerülhet sor. Azt azonban állítom, hogy ha a BV intézet azért nem készít értékelő vélemény és javaslatot, mert az elítélt nem felel meg 2016-os feltételeknek, és emiatt a BV bíró még 2016-ban elutasítja, akkor az új feltételek mellett, 2017-ben beadhatja még egyszer, mert érdemi elbírálásra nem került sor. Ezért írnám bele mindenképpen, hogy a 2017-től hatályos szabályok alapján kérem, és 2017. január 1. utáni elbírálást.

Egyébként 20 munkanap múlva (a gyakorlatban még korábban) kitör az ítélkezési szünet (jó, tudom, Attika, hogy a büntetőben nincs definiálva, de a bv. bíró akkor sem dolgozik), így elég nehezen tudom elképzelni, hogy egy akár hétfőn beadott kérelem alapján - nevelői vélemény és értékelés elkészülte után - még idén határozzanak (jogerősen semmiképp).