Ittas vezetés


monalisa1 # 2009.01.20. 19:17

100.000 Ft mint főbüntetés- és 1 év mint mellékbüntetés körülre számíthatsz. Mostantól ne vezess, semmiképp se, mert külön pénzbüntetés jár érte, nem is kevés.

Akit 6 hónapnál nagyobb időre tiltanak el annak póttanfolyamot kell végeznie, ez 1-2 hónap időtartam és 100+ ezer forint többletköltség. (A tanfolyamot úgy tanács elkezdeni, hogy mire a tiltás is lejár addigra emez is meglegyen, így nem fog kelleni külön várni majd.)

Az mindegy hogy mellékútvonal vagy főútvonal, a baj hogy ittas állapotban vezettél...

Fazecore # 2009.01.20. 19:26

Sziasztok!

Még régebben írtam,november végén történt egy kisebb balesetem,én voltam a hibás...rendőri intzékedés...seres 0.39mg/l mutatott.
Januárba kihallgatás...
Kérdésem a következő: Miért vettek ujjlenyomatot tőlem,és miér fotoztak le,tehát miért vettek nyilvántartásba ("rabosítottak")hogyha ez az érték még szabálysértésnek minősül elvileg?
Nem értem...Vagy ettől még nem bűncselekmény?
Vagy azt mondják hogy hát ez a forma 85kg és töményet ivott ezért átugrik a dolog bűncselekménybe?
Előre is köszi a válaszokat.

monalisa1 # 2009.01.20. 20:16

Ha jól tudom csak 0,51 fölött a közlekedési bűncselekmény, vagyis akkor már valóban kell "a" rabosítás. Azt hogy nálad az alacsonyabb érték ellenében ezt miért is csínálták - legközelebb kérdezz rá, de ama 85 kg-féle dumát ha lehet mellőzzék...

1-2 sör után is könnyen összejön 0,39 mg/l, a "töménytől" akár jóval magasabb is - ezen magyarázatuk is sántit. (Aztán aki vékony testalkatú annál magasabbra, aki testesebb annál esetleg lassabban és alacsonyabbra mint a haverjánál.)

dongatto # 2009.01.21. 21:00

Tiszteletem Hölgyeim/Uraim!

Annyi kérdésem lenne, hogy Spanyolország területén szintén a "zéró-tolerancia" elve működik, avagy valamilyen mennyiségű alkohol elfogyasztását követően lehet még vezetni?

köszönettel

Dartagnanx # 2009.01.21. 22:54

pjotr86 # e-mail 2009.01.17. 15:34

Azért azon el lehet gondolkodni, hogy azt az ötven métert miért éppen autóval kellett megtenni. Ötven métert békaugrásban, de hasonkúszásban is megtehetsz kb ugyanannyi idő alatt.
Bár az 1-2 év eltiltás elég idő lesz rá. Mondjuk sztem max fél év lesz belőle. 2 évhez súlyosabb dolgok szükségesek.

András_05 # 2009.01.23. 14:40

Köszönöm a választ dr. Grád András!

Kkocka # 2009.01.23. 16:29

Még mindig segítséget kérnék.:
2008.12.20:
"Kedves Sorstársak. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Ma éjszaka elvették a jogsimat. A SERES mérőn 0,08 mg/l volt az első és 0,06 mg/l volt a második mérés. Az eddigi hozzászolásokból azt látom, hogy ez igen csekély mennnyiség. A rend drága őrei még is azt mondták az őrsön hogy legalább 100.000 ft. pénzbüntetésre számíthatók (a látható jó anyagi körülményeim miatt,????????)és 3 hónap jogsi elvonásra. Mi a reális büntetés ebben az esetben???"

Az elöző hozzászolásom ota annyi történt, hogy megprobáltam bemenni a helyi rendőrségre, hogy mondjanak már valamit mikor lesz jogsim(munkaezközöm mert autókereskedő vagyok), de mindig elhajtottak hogy nem tudnak segíteni majd talán 1-2 hónap múlva értesítenek. Mit tegyek fogadjak ügyvédet és azzol menjek be akkor talán előrébb jutok? Egyébbként utánanéztem és ezek az értékek nagyon messze vannak akár a bizonyíthatóság határtól is, tehát eszem ágában sincs bírságot fizetni!!!!

monalisa1 # 2009.01.23. 20:04

Hát egy jó zsíros töltöttkáposzta és/vagy 2-3 konyakos meggy is meg tudja zavarni a mérőműszert, minimálisan.
A közölt adatok valóban nagyon alacsonyak, mondhatni mérlegelés tárgyát képezi. (Persze és remélve nem ismerted el, hogy vezetés előtt alkoholt fogyasztottál?!)
Az 1-2 hónap elbírálási idő rossz esetben akár a duplája is lehet, van a szabálysértési előadónak dolga elég.
Mindenesetre ameddig döntés nem születik ügyedben - így vagy úgy -, ne vezess, mert külön szabálysértéssel súlythatnak akár 150 ezer forint összegik. És esetleges ismétlődés esetén ismét és ismét...
Az hogy autókereskedő vagy és kell a jogsi és elkaptak - a te döntésed volt a volán mögé ülni...

Zárójelben: ha kirójják a büntetést, ellene bírósághoz fordulhatsz, végső soron ott döntenek a kérdésben. Ha muszáj lesz fizetni és te mégsem, a bírósági végrehajtó megy és lefoglal ezt-azt., van hogy pár tízezer forint ellenében viszik a kocsi - no akkor pillanatok alatt megtörténik a befizetés...

Monalis
laikus hozzászóló

Blaz$ej # 2009.01.24. 11:24

Sziasztok!

Tegnap hajnalban engem is igazoltattak és ha már így történt hát meg is szondáztattak. Mondanom sem kell hogy a néhány elfogyasztott sört gond nélkül kimutatta a szerkezet. 0.5 körülire jött ki az érték majd közölték hogy 20 perc múlva amíg kitöltik a papírokat ismét megszondáztatnak. Ekkor már 0.3 lett.

Sosem volt semmilyen ügyem a hatóságokkal, a tegnapi eljárás folyamán végig normálisan együttműködtem, mindent aláírtam és elfogadtam, az elmúlt 6 évben mióta vezetek csak néhány büntetést kaptam parkolás, sebességtúllépés illetve övhasználat mellőzése miatt. Végzős főiskolai hallgató vagyok, jövedelmem nincsen.

Nagyjából átolvastam a hozzászólásaitokat, de sokkal okosabb nem lettem, a kérdésem az lenne hogy az említett tények tükrében mekkora pénzbírságra és hány hónapos vezetéstől való eltiltásra számíthatok?

Előre is Köszönöm a válaszokat!
:)

monalisa1 # 2009.01.24. 15:05

Pár tízezer forint pénzbüntetés és 6 hónapnál kevesebb eltiltás várható.

monalisa1 # 2009.01.24. 15:08

Írod: jövedelmed nincs (...) de azért 6 éve vezetsz autót stb., így vélhetően csak van valamilyen bevételi- megélhetési forrásod. A büntetést majd abból megfizeted...

Blaz$ej # 2009.01.24. 16:50

Köszönöm Szépen a választ monalisa1!

Szabi. 88 # 2009.01.25. 07:32

Üdvözletem mindenkinek!

Lejjebb már leírtam mi történt, de visszaolvastam a fórumot, és volna még pár kérdésem.
A lényeg, hogy minimum közepesen ittasan közlekedési
balesetem volt.
Neki csúsztam egy oszlopnak, volt egy utasom szerencsére csak a száját varrták össze, és távozott is azonnal a kórházból.
A sebességet is túlléptem sajnos.
Soha semmi gondom nem volt a rendőrséggel, 17 éve volt jogsim.
A kérdésem az lenne, hogy mi a maximum pénzbűntetés amit kaphatok és, hogy mennyi időre vehetik el a jogsim?
Olvastam olyat itt, hogy akár végleg.
Ennek mennyi a realítása?
Köszi : Szabi.

websas # 2009.01.25. 08:03

Ami szerintem biztos: Bírság min.100 e.ft Jogsi bevonás 1-2 év,+ kötelező utánképzés (az a másik 100 e.ft.)A végleges bevonás valószínütlen, akkor mit kaphatnának az elkövetők, súlyosabb esetben. (ahogy figyeltem a büntetéseket célszerű a bíróságig elmenni ott enyhébb ítéletek szoktak születni persze ez sem 100%)

websas

Szabi. 88 # 2009.01.25. 08:27

Köszönöm Websas!

A bíróságig elmenni az mit jelent?
Nekem azt mondták, hogy ott lesz tárgyalás.
Ez egy hónapja történt, azóta nem kaptam semmi értesítést.
Már jó lenne, ha történne valami.
A hibámért vállalok minden felelősséget, csak már történne valami.

websas # 2009.01.25. 09:31

A fogyasztott alk. mennyiségtől függ ha alacsony az érték a Rendörség.szab.sértésért birságol,ha magas, közlekedési büncselekmény elkövetése miatt bíróságra kerül az ügy.(van olyan, hogy tárgyalás nélkül hoznak ítéletet, de ezt megkifogásolhatod és kérheted a tárgyalás megtartását) és Ott viszont előadhatod enyhítő, illetve mentő körülményeidet valamint őszinte megbánásodat, és a felelősséged maradéktalan elismerését. A Bíróságok azért szoktak jobbak lenni mert ott már nem ügyintéző dönt hanem szakember.(sok esetben a II. fok még enyhíteni is szokott)Persze abszolut jó tanács nincs Bírósága válogatja.

websas

Szabi. 88 # 2009.01.25. 09:38

Köszönöm.

Sajnos az érték, nem lesz alacsony.
Elmondtam mindent, együttműködtem megértettem amit mondtak.
Rendesek voltak a rendőrök.
Csak hát tudom, hogy mennyit ittam.
A büntetést megfizetem, csak nehogy soha többé ne legyen jogsim.
Totálkáros azért nem voltam, de minimum közepesen ittas.

websas # 2009.01.25. 09:57

Biztos vagyok benne, hogy "csak" időszakos eltiltás lesz belőle + a bünti + az utánképzés.

websas

Szabi. 88 # 2009.01.25. 10:02

Köszönöm Websas!

Hiszteria # 2009.01.25. 10:04

Sziasztok!

Korábban írtam, hogy ittas vezetésért (0,74mg/l) elvették a jogsim 2008. november 14-én. 2008. november 21-én rendőrségi meghallgatáson vettem részt. 2008. november 27-én bírósági tárgyalás volt, ahol kijelentette a bíró, hogy a jogsimat nem vonja be de 60˙000 Ft-ra büntet+7200 Ft perköltség. És képzeljétek, annak ellenére, hogy nem vonták be a jogsimat, a múlt hét elején 2009. január 12-én kaptam kézhez a jogerős ítéletet, hogy mehetek az Okmányirodába és intézhetem a jogsim. El is mentem, meg is csináltattam, és közölték, hogy még 3-4 hét, amíg a jogsimat megkapom. A miértre a válasz az, hogy minden fényképes iratot Budapesten készítenek, és majd küldik ajánlva.

Na ba*meg faa, mondom még jó, hogy nem vonták be egyetlen napra sem, miközben eltelt 2 hónap. Mi van, ha bevonják 3-4 hónapra? 20 év múlva fogom csak visszakapni? Rodt egy államban élünk.

Ez az én sztorim, amiből okultam. Remélem senki nem esik a saját csapdájába!

Üdv Mindenkinek, és alkoholmentes vezetést kívánok!

Leléptem!

wété # 2009.01.26. 08:30

Üdvözletem a fórumozóknak!

Az én esetem elég komplex és szeretnék tanácsot kérni egy tőlem jobban hozzáértőnek.Sajnos másodszori visszaesőként fogtak el közepesen ittas állapotban. Sajnos a történethez még annyi is tartozik hogy balesetet is okoztam:belementem egy parkoló gépjárműbe,és a vallomásom szerint gépjármű önkényes eltulajdonítása is a vád.Barátom kocsiját vittem el(aki nem jelentett föl emiatt).20 métert mentem a kocsival és személyi sérülést nem okoztam csak a két kocsiban keletkezett anyagi kár.
A kérdésem az lenne,hogy börtönbe kerülhetek e emiatt és hogy az anyagi károk rendezése ilyenkor hogy történik, mert nem tudnám kifizetni sajnos az okozott károkat:S Esetleg ilyenkor a biztosító fizet?
Előre is köszön válaszukat!

monalisa1 # 2009.01.26. 08:47

Mível személyi sérülés szerencsére nem történt így "csak" felfüggesztett börtönbüntetés valószínűsíthető. (Később ha valami ujabb "esemény" történik már ezt is le kell majd ülni...)

Külön eljárásban mint visszaesőt eltilthatnak a vezetéstől akár 2-3 évre is, valamint a büntetés 300 ezer forintig súlythat.

6 hónapot meghaladó eltiltás esetén póttanfolyamot kell végezni melynek költsége 100+ ezer többletköltség.

A biztosító az autók rendbehozatalának teljes költségét követelni fogja tőled.

Sokban lesz neked az 20 m.

wété # 2009.01.26. 09:06

Köszönöm szépan a gyors választ!

biti51 # 2009.01.26. 09:27

Kellemes napot!

Jogi véleményezést szeretnék kérni az oldalon levő szakértőktől.,hogy a régen történt ügyemben jó végzést hoztak-e?
1996.januárban történt az eset,helyi járatú busszal voltam én vezettem,neki koccantam egy kis tgk-nak,és egy megállóval odébb álltam meg:(sajnos,)sérülés nem volt,1.rb cserbenhagyás és 1rb.ittas vezetés mint kiderült közepesen súlyos,vérvétel után.(1.83ezrelék)

Végzés pénzbüntetés+bünügyi költség+1 év jogsielvétel de mindenből(minden kategóriát megszereztem annak idején)+utánképzés,amire most jött össze a pénz hogy megtehessem.
mikor az eset történt addigra levezettem 1 milliót balesetmentesen,minden büntetés,baleset nélkül.

1)jogosan vették el mindenből?jogszabályok ezt irták elő akkor!! nem lehetett volna törölni a D kategóriát akkor?
2)most vajon miből kell? milyen járművön kell vizsgázni buszon vagy szgk-n??

köszönök minden lehetséges választ.

biti51

Kacsa1111 # 2009.01.26. 09:39

Kedves wété,

ha jól tévedek, amit tettél az rongálás, ittas vezetés, és jármű önkényes elvételének halmazata lesz...
és ha jól tévedek, akkor a kár mértékétől függően 4,5 vagy 7,5 évig terjedő szabadságvesztéssel vagy büntethető.
bűnismétlő vagy (nem visszeső, mert valszeg nem ítéltek letőltendőre), hiszen vezettél már ittasan korábban kétszer is...ez súlyosító körülmény.

szvsz ha nagy a kár és nincs enyhítő körülmény, akkor nem biztos, hogy megúszod felfüggesztettel...
de lehet, hogy tévedek.


Kacsa11