Ittas vezetés


no21 # 2009.01.15. 10:59

mile,

nekem is volt bírósági tárgyalásom, még december elején. Nem tiltottak el, de még nem érkezett értesítés a jogsiról.

3 hónap lehet kb. a tárgyalástól számítva míg visszakapom?
Mi tart ilyen sokáig az ügyintézésben?A bíróság vagy az okmányiroda lassú?

mile # 2009.01.15. 12:25

no21, én csak a saját esetemet tudom elmondani, az így nézett ki: szeptember végén igazoltatás, ittas vezetés. Októberre szinte pontosan egy hónapra rá hívtak be gyanúsítottként kihallgatni (mondjuk az egy hónap oka az is lehetett, hogy nem a lakóhelyemen történt az eset, így a rendőrkapitányságok között is vándorolt az ügy). Október végén rendőrségi meghallgatás, december eleje felé kaptam egy bírósági végzést, amiben tárgyalás nélkül, pénzbüntetésre ítéltek, de a jogosítványt nem vették el. Ezt az első végzést te is megkaptad, hiszen ez alapján kértél tárgyalást. Én nem kértem tárgyalást, mondták, hogy 8 nap múlva jogerőssé válik az ítélet, akkor kapok egy jogerős végzést, azzal mehetek az okmányirodára. A 8 napból lett majdnem egy hónap, de azért ehhez hozzátartozik, hogy ez a két ünneppel terhelt időszak volt. Január elején megkaptam, okmányiroda, ott két nap az ügyintézés és kész... neked, mivel a tárgyalásod megvolt, max egy hónapon belül újra lesz jogosítványod (inkább kevesebb).

no21 # 2009.01.15. 13:24

mile,

köszi a pontos leírást.

Nekem gyorsított eljárás volt, másfél héten belül kihallgatás, pár napra rá tárgyalás, bírósági ítélet.
Sajnos nekem is beleesett a két ünnep, de remélem max. jan. végére visszakapom a jogsit. Várok, nincs mit tenni...

balazs4999 # 2009.01.15. 16:23

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni. Az egyetlen jogosítványos munkatársnak elvették a jogsiját ittas vezetésért, ráadásul ilyen már előfordult nála. Tegnap mondták ki az ítéletet.
Két kérdésem lenne;
mennyi idő amíg az ítéletet kézhez kapja?
novemberben vették el, 6 hónapra vonták be, akkor már csak szűk négy hónap van hátra?
Ezen múlik a munkahelye, légyszi írjatok valami konkrétumot.

lufi # 2009.01.15. 20:49

supreme!

A Seres-en 0.56 az bőven bcsk.,tehát minimum 1 év eltiltás+pénzb.+ha nincs hivatásos jogsid utánképzés!
1.25 volt 110000 pénzb.+17 hónap eltiltás!

lufi # 2009.01.15. 20:49

supreme!

A Seres-en 0.56 az bőven bcsk.,tehát minimum 1 év eltiltás+pénzb.+ha nincs hivatásos jogsid utánképzés!
1.25 volt 110000 pénzb.+17 hónap eltiltás!

ticsino # 2009.01.15. 20:59

Sziasztok! Segitséget szeretnék tőletek kapni! A következő történt:Szülinap,ivás,de normál keretek közt.Igazoltatás,bilincs és első mérés 0.71, a 2. 0.62. Elméletileg enyhe fokú ittasság. Fél év mulva kijött,hogy 84000Ft+1.2 hónap eltiltás. Előtte nem volt ittasvezetésem,pedig 14 éves a jogsim. Beismertem a hibám a rendőrnek. A Markó u.-ból, fellebbezés után kaptam a levelet,hogy tárgyalásra hivnak. Én a jogsiból élek,hibáztam,elismertem,fogy a tartalékom.Kérem,aki tud,segitsen! Kösz:Tibi E-mail:balogh77@freemail.hu

Szabi. 88 # 2009.01.16. 09:35

Üdvözletem, minden kedves fórumozónak!

Sajnos velem is megtörtént az, amire sosem gondoltam volna!
Egy ismerősöm hosszas únszolására, kocsiba ültem,
hogy hazavigyem.
Megcsúsztunk neki egy oszlopnak, szerencsére Ő megúszta
csak felrepedt a szája, összevarrták és haza is engedték.
Sajnos ittam, biztos, hogy nem enyhén voltam ittas.
Szerintem a sebességet is túlléptem.
Egyelőre semmi értesítést nem kaptam.
Vajon milyen bűntetésre számíthatok?
Segítségetek előre is köszönöm.

Szabi.

Grád András # 2009.01.16. 09:45

Ha történt rendőri intézkedés, és ennek során bizonyított az ittasság (szonda, vérvétel), akkor ittas járművezetés vétsége (Btk. 188.§), ami alapesetben egy évig terjed max. Mivel ha jól értem nem volt 8 napon túl gyógyuló sérülés, és első bűntény, ez első hallásra egy pénzbüntetésnek ígérkezik.

Ha nem volt rendőri intézkedés, akkor viszont meg kell havni a havert egy sörre vígasztalásul, ennyi a büntetés, de utána nem kellene kocsiba ülni! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Szabi. 88 # 2009.01.16. 10:02

Nagyon köszönöm!

Volt intézkedés, vért is vettek 2x de nem tudom az eredményét.
Az ismerősöm, nem akar visszaélni a helyzettel.
Soha semmi dolgom nem volt a rendőrséggel,
büntető pontom sem volt.
Te jó ég!
Akár börtönbe is kerülhetek??!
Ha nem, és remélem, hogy nem akkor mennyi bírságra számítsak?

Köszönöm.

Grád András # 2009.01.16. 10:25

Szabi.88!

Nyugalom! Semmiképpen nem lesz börtön a dologból! Legvalószínűbb egy pénzbüntetés, de még a szabadságvesztés esetén is egy elsőbűntényesét ilyenkor eleve mindig felfüggesztik, mostantól meg úgyse vezet reményeim szerint ittasan! A pénzbüntetés mértéke meg két szorzótényezőből áll össze. A rendszeres jövedelme az egyik, a cselekmény súlya a másik, a szorzat összege azonban csak mindkét tényező ismeretében jósolható meg, ehhez nem tudok eleget. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Szabi. 88 # 2009.01.16. 10:44

Mivel valóban semmi dolgom nem volt a törvénnyel,
és ez a dolog lelkiekben nagyon megvisel
ezért fordiltam erre a fórumra.
Csak a jövedelmet veszik alapul, vagy azt is,
hogy mennyi a havi kiadásom.
Mivel a havi átlagom kb. 100-e. de ennyi a lakásom törlesztése is mejdnem.
Mindenképp nagyon nehéz lesz.

Grád András # 2009.01.16. 11:02

"Szabi.88"!

A jövedelmet veszik alapul, és nem a kiadásokat, ami meglehetősen érthető, mert már itt jelezte pl. hogy ugyanannyit keres, mint amit a lakására kifizet, ha néha még eszik, öltözködik és utazik is, akkor nyilván mínuszba megy, és mondjuk mínusz százerer alapján kellene bünteteni, vagyis még ők fizetnének Önnek az ittas vezetésért. :-) Szóval maradjunk abban, hogy a jövdelelem számít, és nem javaslom a bíró hülyének nézését, a legtöbb nem az, éppen ezért rosszul viselik!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

Szabi. 88 # 2009.01.16. 11:15

Eszem ágában sincs!
Amit tettem, azért vállalom a felelősséget!
Minden fenntartás nélkül elfogadom a bűntetést,
egyetlen szó nélkül.
Ez a minimum.
Az, hogy saját magammal mikor kerülök ehyenesbe
és hogyan, azt meg nekem kell megoldani.

András_05 # 2009.01.16. 12:21

Jó napot kívánok minden kedves fórumozónak!

Tegnap este állítottak meg közúti ellenőrzés céljából, és sajnos a "Fogyasztott-e alkoholt?" kérdésre kénytelen voltam igennel válaszolni, mert fogyasztottam. Nagy sajnálom a történteket. 6 éve vezetek, és még soha nem voltam büntetve. Büntetlen előéletű vagyok. Az igazoltatás keretében a kézi szonda szerinti érték 0.51 volt. Ezután bevittek a kapitányságra és a Seressel mért érték előbb 0.63 volt, majd a második mérés keretében 0.65. Vérvétel nem volt, bilincset sem kaptam. Együttműködtem velük, nem volt semmi cirkusz. Nem estem el, tisztán beszéltem, tisztelettudó voltam. Klinikai mellékhatások sem álltak fenn. Nem mentem gyorsabban a megengedettnél nem okoztam balesetet, nem csináltam szabálytalanságot, leszámítva az ittas vezetés tényét. Munkaviszonyom nincsen, tanuló vagyok levelező szakon. Nagyon féltem a jogosítványomat is, és börtönbe sem szeretnék menni. Mire számíthatok ebben az esetben? Megúszható ez a gyalázatos tettem csak pénzbírsággal, és esetleg eltiltással vagy priuszom lesz és börtönbe kerülök?

András

Grád András # 2009.01.16. 12:26

András05!

Nyugalom!

Egészen biztosan nem kerül börtönbe (lásd az általam lentebb írtakat!), legvalószínűbb egy pénzbüntetés, illetve jövedelem hiányában egy közérdekű munka. A jogsinak viszont egy időre annyi, és az is szinte biztos, hogy újra kell majd vizsgázni, ami viszont megintcsak pénzkérdés is. Üdv:


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

no21 # 2009.01.16. 12:37

Kérdésem:
Ma postáztak egy bírósági ítéletet, amiben pénzbüntetésre ítéltek, eltiltást nem kaptam.
Ezzel a papírral mehetek az okmányirodába a jogsimért vagy várnom kell egy további dokumentumra még, ha igen mennyi ideig?

ObudaFan # 2009.01.16. 12:57

Ha ez már jogerős, mehetsz. Ha még nem, akkor meg kell várni a jogerőt. Viszont ha nincs benne eltiltás, akkor nem lehetetlen egy ügyészi jogorvoslati kérelem, ezért mér korai örülni.

no21 # 2009.01.16. 13:21

Honnan tudom, hogy jogerős-e az ítélet, ez esetben bele lenne írva? ha nincs benne,akkor +8 nap és még egy levélre várni kell?

A tárgyaláson az ügyész sem kért eltiltást, később már miért kérne?

ObudaFan # 2009.01.16. 16:09

Ha már volt tárgyalás, és ott voltál, akkor tudnod kellene, hogy jogerős-e.

ObudaFan # 2009.01.16. 16:09

De egyébként ha jogerős, akkor a végén a záradékból ez kiderül.

pjotr86 # 2009.01.17. 14:34

Sziasztok!

Múlt év utolsó napjaiban én is szerencsételenül jártam. 50 m-t tettem meg egy parkolóból a közvetlenül mellette lévő benzinkútra, és a rendőrök egyszerűen lerohantak. Megszondáztattak, és a Lion típusú szonda 1,06-ot mutatott, ami sokkolt. Ezután előállították, és kb. fél óra múlva a Seressel is mértünk, 0,75-öt, húsz perc múlva pedig 0,72-t. Beszéltem egy orvosszakértővel, és ő határozottan azt mondta, hogy a mért eredmények alapján én közepesen ittas állapotban voltam, és a szakértők nem veszik figyelembe a Seres mérését, csak a Lion-ét. Keresgéltem az interneten, meg is találtam a 13. módszertani levelet, amiben a véralkohol szintek vannak. Egy másik portálon találtam egy 2,1-es szorzó (tehát ennyivel negyobb a véralkohol a légalkoholnál), és ez alapján átszámítottam a Lion eredményét: 2,26, ami valóban megfelel a közepes szintnek. A Seres-é azonban már 1,575 lenne, így az enyhe és a nagyon egyhe határára esett a mérés. A szakértő szerint biztosan 1 év eltiltást és kb. 100000 forint büntetést kapok, a közepes ittasság miatt.
Eddig még csak szabálysértési ügyem sem volt, egyetemista vagyok, és mellette ad hoc jelleggel tolmácsolok, amihez szükségem van az autóra (esetenként több száz kilométerre is el kell mennem), amit állítólag a bíróság figyelembe se vesz.
Egyrészt nem értem, hogy miért mértünk a Seressel, ha a budapesti szakértők azt figyelembe se veszik (állítólag az eltelt fél óra miatt!!!), másrészt nem értem, hogy miért kell ilyen kemény (1 év) eltiltást kiszabni, amikor még csak közútra sem menetem ki az autóval... Megnyugtattak továbbá, hogy a legsúlyosabb büntetést fogom kapni, azt nem tudom, hogy miért - ez a rendőrök szerint 2 év (!!!), a szakértő szerint 1...
Kíváncsi vagyok a véleményetekre...

pjotr86 # 2009.01.17. 14:39

Elnézést, elnézetem a kategóriákat, a Seres mérés alapján átszámított érték, 1,575 az enyhe és a közepes határán van.

csacskakatka # 2009.01.18. 13:15

A kérdésem: BTK.188.szakasz.1.bekezdésébe ütköző büncselekény elkövetője mire számithat? Van 6 hónapja 2 évre felfüggesztve.A választ köszönöm.

sorted # 2009.01.20. 18:09

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy január 10.én este meg fogtak a rendőrök ittas vezetés miatt. a seres szondán 0,64 volt az érték de elvittek vérvételre mert nem sikerült még egyszer értéket mutatnia.a vérnek még az eredménye nem jött meg.Milyen büntetés várható?sose volt semmilyen ügyem.most is szerintem azért mutatott ennyit mert előző nap iszogattunk elég sokat.főúton nem mentem.balesetet nem okoztam.mindenre emlékeztem nem voltam rossz állapotba.várom a segítséget.

köszönöm.

sorted