Ittas vezetés


Bossco # 2014.01.25. 08:30

Valahol hallottam,hogy a hatóságoknak a feléjük intézett levelekre,kérelmekre,stb 30 napon belül válaszolniuk kel.Ez igaz?

Ittasvezetes.hu # 2014.01.24. 06:16

konika

A külföldön elvett jogosítványokkal nem egyértelmű a helyzet. Előfordult, hogy az elkövetés országa csak pénzbüntetést szabott ki, a vezetői engedélyt Magyarország döntésére bízta. Előfordult, hogy az EU-ban meghozott eltiltás csak az adott országra volt érvényes, és előfordult (mostanában) többször is, hogy az EU országban hozott eltiltást a hazai hatóság úgy kezelte, mint ha azt itthon hozták volna, így hatálya kiterjedt az anyaországra is.

Csak hazai eljárásokban tudunk segíteni, kérem ha az ügy itthon lesz, keressen meg minket elérhetőségeinken. Addig is javaslatom, az adott országban egy tolmács felkeresése, aki az ottani hatóságoknál tájékozódik.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

roman (törölt felhasználó) # 2014.01.23. 23:11

A szappan operat nem mondtam vegig be dobtak a rendor autoba a gepkocsit vezeto rendor holgy M.NOEMI ra gyujtott egy cigarettara a rendor autoba szoltam holgyem el dobna a cigit mert zavar, valasz fogd mar be a pofad elhalgattam ,be vittek a fogdaba vagy mi volt nem tudom,majd onnan autoba ujbol cigi, 70-80 nal repesztet a varosban minusz 14 fokban de a biztonsagi ovemet a mellettem ulo vlami NANDOR nevu rendor nem kototte be tudomasoszerit kelletvolna hatra megbilincelve vetlen voltam egy esetleges balesetben,irany a korhaz ,sorban alas a NANDOR a falhoz alitott ,afejemen bezbol sapka volt ami el vot tekeredve a fejemen, a folban megprobaltam megigazitni a sapkamat a NANDOR gyerek azt mondta ne grimazoly itt nekem mert a fejed a falba verem KEMENY rendor ,az ugeletes orvos behivot kaptam egy poharat vizeletnek NANDOR a wc be kisert AZT MONDTA HA NEM PISILSZ MEG FOGLAK KATETEREZNI ,na mivel mutos seged voltam korhazban en ugy tudom ez mar egy muteti beavatkozasnak szamit de lehet tevedek nem vagyok orvos ,, ugyes rendor,,DOKTORATUSA IS VAN de sikerult a vizelet minta ,meg tortent a vervetel minden ok. az orvos kiment a rendorno a NOEMI egy nelon alvany mogul ki dugott egy elektromos szondat azt mondta na fujad de LETEGEZVE ok. modern vilag van ,az orvos feltette szokasos kerdeseket mindenre pontosan valaszoltam a jelentesbe irta hogy beszamithato vagyok bezzedem normalis a pupila reagal a szokasos dolgok de meg kerdezte milyen autot vezettem azt mondtam semilyet meg biciglitsem ERDEKES MODON A PAPPIRRA KERULT AZ A SZO HOGY NEM EMLEKSZIK MIT VEZETETT erdekes eddig normalis voltam ha mindezt olvassatok gondolom magatokra ismertek de mindezek ellenere vendegeim vagytok egy kavera nagyon szivesen .

roman (törölt felhasználó) # 2014.01.23. 09:16

2013 ban elvettek a jogsim ittas vezetesert de engem nem ert tetten az isten sem az egbol egy haragosom jelentet fel hogy latott vezetni ,rendor bacsi nem latott de a biro nem tudom hogy itel arra hogy lattam, hallottam, vagy esetleg elkovethettem arendor bacsik es a tanu hazudnak hogy a hazamtol 4 kilometer van a helyig ahol le volt parkolva az autom de csk 2400 meter van magyarul nem mindegy ,a rendor bacsi kerte jogsim azt mondtam neki nincsnalam mert egy gyalogos nem koteles jogsit tartani maganal ekkor elborult az agya, meg motoztak ,bilincs,korhaz,vervetel majd utanna jott a szonda egykicsit erdekes ugye lenyegtelen eltet 1 ev volt 1 foku targyalas ,eltiltas 1,5 ev es 250.000 ezer forint bunti , az 1978 as torv . 1 bek. alapjan iteltek, fellebeztem de a tapasztalak szerint ertelmetlen mar le fog jarni az eltiltasom de meg nem lesz masod foku targyalas ,HA VALAKI TUDJA KEL E UTANKEPZES az 1978as torv szerit kerem irjon, az ittasoknak egy jo tanacs tapasztalatbol 2,5 kilometeres korzetben kerulje el a sajat autojat mert ha van egy haragosa ugy jar mint en feljelentheti EZ NEM SZAPPANOPERA , ha en azt mondom a rendorbacsinak hogy lattam KIS PISTAT ittasan vezeni magyar torv szerint hisznek 1 tanunak aki akar 1 regi haragosom hat igy jartam na meg az a beszed a rendoroktol meg a birosagon ez joban boszant mint a jogsi .

konika # 2014.01.22. 09:07

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Tájékoztató segítségüket szeretném kérni az alábbi ügyben.
Németországban történt a szabálysértés.
A napokban kaptam magyar címemre a német hatóságoktól levelet, amelyben leírják a tényállást, bírság+ jogosítvány bevonása németbe. Fellebbezési idő 2 hét, akkor közölnek pontos összeget a bírságra és 11 hónap jogosítvány bevonás, nem érvényes Németországban.
Kérdésem, ez mit jelent. Németországban kellene valamit tennem, leadni a hatóságoknak,nincs német címem, csak magyar. Vagy ők megkeresik a magyar hatóságokat? Mit jelent, hogy náluk 11 hónapra bevonva? Attól még más országokban használható?
Válaszukat előre is köszönöm...

Ittasvezetes.hu # 2014.01.20. 08:52

Bossco

Esély van rá, csak nagyon kevés. Sokszor elutasítják.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Bossco # 2014.01.20. 08:07

Nem elírás, 2012-ben kapták el,azóta húzódik az ügy. Arra sincs esély,hogy a C,E-t visszakapja?

Ittasvezetes.hu # 2014.01.20. 07:44

csocsi1128

A jogerőre emelkedéskor, az utánképzés elvégzéséről szóló dokumentum bemutatásával, az okmányirodában.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.01.20. 07:43

Bossco

Eljárás alatt nem igazán szokták a vezetői engedélyt visszaadni, hiába a fáradozás.

Valóban 2012.-ben történt, nem elírás ?


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.01.20. 07:43

Bossco

Eljárás alatt nem igazán szokták a vezetői engedélyt visszaadni, hiába a fáradozás.

Valóban 2012.-ben történt, nem elírás ?


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

csocsi1128 # 2014.01.19. 19:31

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

2014. január 17-én letelt a 8 hónapos eltiltás ittas vezetés miatt. A másodfokú tárgyalás január 10-én volt ahol helyben hagyták az első fokú bíróság 8 hónapos döntését. Erről a végzés még nem érkezett meg. Mikor kaphatom vissza a jogosítványomat?

Válaszát előre is nagyon köszönöm.

Bossco # 2014.01.19. 18:32

Kedves fórumozók!
Férjemet elkapták ittas vezetésért még 2012-ben. Valamikor jött papír, hogy az eljárást 2013 májusig meghosszabbították. Jogosítványát bevonták. Ítélet a mai napig nem volt, a tárgyalás márciusra van kiírva. Több kérvényt is beadtunk, hogy a kategóriáit visszakapja (B-vel kapták el, C,E is van neki). Választ nem kaptunk. Ilyenkor újra kell-e vizsgázni?Vagy mi a teendő? A megélhetéshez kellene a C,E kategória. Meddig húzhatják még?
A válaszokat előre is köszönöm.

don_retro # 2014.01.11. 10:16

Tisztelt Ügyvédi Iroda!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Tisztelt Agent Cooper!
Állami támogatással induló tanfolyamra jelentkeztem, ahol a vizsgán való részvétel alapkritériuma, hogy a vezetői engedélyt be kell mutatni, ezt követően lehet elkezdeni magát a vizsgát, ezért a tanulmányi szerződéssel együtt méltányossági kérelmet nyújtottam be az illetékes Járásbíróságra, amit az ügyben érintett bírónő elutasított, melynek következményeképp ha január 23.-ig nem lesz "jogsi" 300,000 Ft-ot kell visszafizetnem a tanfolyamot szervező iskolának!
( megjegyzem az ügyészi szakban 3 db kérelmem került elutasításra, bírósági szakaszban ez a harmadik!!!!! )

Kérdésem arra irányult lehet-e valamilyen más úton visszaszereznem a vezetői engedélyem?

Üdvözlettel: don_retro

Ittasvezetes.hu # 2014.01.10. 05:39

don_retro

Ügyfeleink, számtalan esetben, eljárás alatt kapták vissza vezetői engedélyüket, irodánk által. Tehát a lehetőség nyitott, a többi azon múlik, Ön mit merre, s hogyan tesz.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Agent Cooper # 2014.01.09. 11:37

Kedves don_retro!

Büntetőeljárásban milyen méltányossági kérelmet terjesztett elő? Nem arról van inkább szó, hogy indítványozta a vezetői engedély visszaadását?

Üdvözlettel: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

don_retro # 2014.01.08. 13:59

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

A vezetői engedéllyel kapcsolatban a méltányossági kérelmet benyújtotta az illetékes Járásbírósára, az ügyemben eljáró bírónő részére aki egyszerűséggel annyival indokolta a nemleges válaszát, hogy itt ez nem divat, nem volt rá még precedens, hogy ittas vezetés miatt akármilyen indokkal benyújtott kérelemre se adják vissza a vezetői engedélyt, mivel ez a büntetőeljárás tárgya ...

Kérdésem annyi lenne, lehet "feljebb menni", Megyei Bíróság esetleg Kúriához méltányossági kérelemmel kapcsolatban? Illetve ha az elkövetés ideje 2012.09.14.-én volt és a szakértői vélemény szerint szabálysértési érték volt a vezetés során a bírói gyakorlat szerint milyen büntetésre számíthatok?

Válaszukat előre is köszönöm!

Ittasvezetes.hu # 2014.01.08. 08:12

don_retro

Igen, az eljárás alatt érdemes megpróbálni, és esélyt látok rá!


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.01.08. 08:12

nullahuszonhét

Szintén értékelhetetlenül kevés adat.

Annyival tudok segíteni, hogy ma jött egy érdeklődő, aki ugyanerre a tételre egy év eltiltást kapott.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

don_retro # 2014.01.06. 15:14

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Annyi kérdésem lenne Önökhöz, hogy az ellenem indított büntetőeljárás bírósági szakaszában lehetőség van-e méltányossági kérelmet benyújtani ( tanfolyam elvégzését követő vizsgához ) a vezetői engedéllyel kapcsolatban az érintett bíróhoz?
Mi ilyenkor a bírói gyakorlat?

Válaszukat előre is köszönöm!

nullahuszonhét # 2014.01.05. 09:45

Tisztelt Ügyvédi iroda!

2013.12.30-án éjjel megállítottak a rendőrök. A közúti ellenőrzés során 0.21-et fújtam a helyszínen. Bevittek, a "seres alkohol..." 0.27-et mutatott mindkétszer. Első esetem. Napi szinten járok/jártam munkába az autóval, nélkülözhetetlen. Kérdésem az lenne, mire számíthatok? Hogyan tudom elérni, hogy minél rövidebb időre vegyék el a jogsim?

Ittasvezetes.hu # 2013.12.30. 07:38

Bence94

Sajnos ez nagyon kevés adat, így nem lehet semmi érdemlegeset mondani.
Adatlapunkon át pontos választ lehet kapni. Egy "pozitív" értékről még megközelítőleg sem lehet megjósolni a várható következményeket.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Bence94 # 2013.12.24. 11:32

Tisztelt Ügyvédi iroda!

Nagyjából 2 héttel ezelőtt egy parkoló autóval üztköztem.
A tulajdonos rendőrt hívott, és miután a szonda nálam pozitív eredményt mutatott, bevittek a rendőrkapitányságra, majd vért és vizeletet vettek tőlem.
A helyszínen nem vették el a jogosítványomat.
A mai napon levél formájában idézést kaptam, mint gyanúsított, mire számíthatok?

Ittasvezetes.hu # 2013.12.16. 09:35

yuki

Sajnos ez nagyon kevés adat, így nem lehet semmi érdemlegeset mondani.

Adatlapunkon át pontos választ lehet kapni, de egy szondaértékre nem lehet felelősséggel kijelenteni semmit.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2013.12.16. 09:34

danjan

Sajnos a biztosítók egyetlen célja, hogy ne fizessenek, és minden fogást megtaláljanak a károsultakon.

Másik topicban kellene érdeklődni, ez ittas vezetőké, nem biztosítási ügyeké.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

yuki # 2013.12.14. 19:17

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

A fiamtól elvették a jogosítványt a mai napon ittas vezetésért. 0.39 mg/l mutatott a a légalkohol szonda. Vérvétel nem volt. Mennyi pénzbüntetésre számíthatunk, és mennyi időre vonhatják be jogosítványt. Ez volt az első jogosítvány elvétele .Válaszukat előre is köszönöm.